Breaking News

Emma Raducanu bez trudu przechodzi do drugiej rundy Indian Wells

Emma Raducanu awansowała do drugiej rundy BNP Paribas Open w Indian Wells, pokonując w dwóch setach Rebekę Masarova; Indian Wells można oglądać na żywo w Sky Sports, a także ponad 80 turniejów rocznie, w tym US Open, wyłącznie na żywo w Sky Sports Tennis.

Emma Raducanu łatwo uporała się z kwalifikantką Rebeką Masarova w Indian Wells w czwartek, odnosząc zwycięstwo w dwóch setach i bez problemu przechodząc przez pierwszą rundę.

21-latka, która otrzymała dziką kartę na ten turniej, umówiła spotkanie z Ukrainką Dajaną Jastremską, pokonując Hiszpankę Masarova 6-2, 6-3 w ciągu godziny i 45 minut. Było to dopiero jej czwarte zwycięstwo w siedmiu meczach od powrotu po ośmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na początku tego roku.

W rozmowie z Sky Sports Tennis powiedziała: „To było dla mnie bardzo ważne, aby przejść przez to. Myślę, że to jeden z najtrudniejszych turniejów pod względem warunków, bo zmieniają się one bardzo. Myślę, że poradziłam sobie z tym naprawdę dobrze i pokonałam naprawdę trudnego przeciwnika, który w tych warunkach jest niebezpieczny.

„Bardzo lubię grać w Ameryce, niektóre z moich najlepszych wyników osiągnęłam właśnie tutaj, więc jestem bardzo szczęśliwa, że mogę tu znowu grać. Naprawdę doceniam całą miłość, którą otrzymałam”.

Raducanu wygrała trzy pierwsze gemy, zdobywając podwójnego breaka, a następnie sama straciła gema w czwartym, zanim odpowiedziała, aby zabezpieczyć pierwszego seta.

Drugi set podążył tym samym schematem przez pierwsze cztery gemy, z mistrzynią US Open 2021, która zdobyła podwójnego breaka, a Masarova odpowiadając breakiem.

Raducanu następnie zakończyła mecz kolejnym breakiem serwisu Masarovej, po tym jak jej przeciwniczka obroniła trzy piłki meczowe, odnosząc swoje czwarte zwycięstwo w ośmiu meczach w 2024 roku.