Chorwacja - Portugalia online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Chorwacja
Portugalia
0 : 1

Subašić - Srna, Ćorluka (119' Kramarić), Vida, Strinić - Badelj, Modrić - Brozović, Rakitić (109' Pjaca), Perišić - Mandžukić (88' Kalinić)
Patrício - Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro - Carvalho, Gomes (51' Sanches), Adrien (108' Danilo), Mario (87' Quaresma) - Nani, Ronaldo

Quaresma (117.)

Carvalho (77.) żółta kartka

Mecze na żywo: Chorwacja - Portugalia

120+5'
Bardzo dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas. W imieniu redakcji życzę Państwu dobrej nocy.

120+3'
Portugalia w następnej rundzie!
Pisząc obiektywnie, to uważam, że Portugalia awansowała nie za bardzo zasłużenie, bo Chorwacja miała dużo wiele sytuacji bramkowych.
Chorwacja żegna się z francuskim turniejem w pięknym stylu. Podopieczni Cacicia pokazali ogromny charakter na boisku oraz wysokie umiejętności.
Portugalia - Polska, taką parę zobaczymy w najbliższy czwartek.

120+2'
O włos od bramki był Vida. Stoper chyba najlepiej zachował się po zamieszaniu w polu karnym Portugalii. Efektowne uderzenie z nożyc poleciało minimalnie obok prawego słupka.

120+1'
Będzie chyba ostatnia szansa dla Chorwatów. Strinić faulowany w pobliżu bramki.

120'
Już tylko 2 minuty dzielą Portugalię od wymarzonego awansu do 1/4 finału EURO 2016.

119'
Heroiczny rajd Pjacy przez krawędź pola karnego. Ostatecznie portugalska defensywa poradziła sobie z problemem, przecinając podanie.

117'
0:1! Zaskakujący zbieg okoliczności!
Kontra gości przyniosła efekt! Sanches dograł do Ronaldo, a ten z kilku metrów trafił w nogi interweniującego bramkarza. Ale szczęście było po stronie gości, bo do dobitki dotarł Quaresma i wpakował piłkę do pustej bramki.

115'
Było blisko trafienia dla Chorwacji. Perisić otrzymał kapitalne, prostopadłe podanie na obieg. Pomocnik postanowił, że poda do wbiegającego kolegi, ale zagranie zupełnie nieudolne.

113'

111'
Vida miał prawie setkę! Nieudolnie do dośrodkowania wyszedł Rui Patricio. Potknięcie bramkarza usiłował wykorzystać Vida, strzelając głową. Minimalnie się pomylił.

109'
Zmiana. Pjaca zastąpił Rakiticia. Pomocnik dzisiaj bacznie kryty przez rywali.

108'
Zmiana. Danilo zastąpił Silvę.

106'
Startujemy z drugą odsłoną dogrywki!

Widać już, że piłkarze odczuwają trudy spotkania.

105+1'
Koniec I części dogrywki!

104'
Jak nie idzie, tak nie idzie... Perisić próbował finalizować zbyt mocną centrę od Modricia. Wypchnięty już poza plac gry pomocnik nie miał szans stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia.

103'
Zmiana chyba się szykuje u Chorwatów. Jak widać, to Corluka na ten moment nie jest zdolny do kontynuowania pojedynku.

102'
Kontuzje łapią graczy gospodarzy. Corluka będzie musiał skorzystać z pomocy medyków.

101'
Bardejl okazał się zawodnikiem, który najwyżej wyskoczył do wrzutki Quaresmy z rzutu wolnego. Korner dla Portugalii.

100'
Nadepnięty w piętę został Ramires. Rzut wolny dla przyjezdnych.

99'
Brozović bardzo daleko od pokonania portugalskiego bramkarza. Pomocnik miał bardzo dużo odwagi, decydując się na próbę zza pola karnego, ale futbolówka poszybowało obok prawego słupka.

98'
Fryzura Ivana Perisicia wzbudziła ogromne zainteresowanie. W Internecie pojawiło się wiele śmiesznych fotografii...

96'
Kalinić wywołał ogromny jęk zawodów wśród swoich kibiców. Napastnik naprawdę zgrabnie wypracował sobie miejsce do strzału, lecz samo wykończenie akcji - tragiczne. Fałsz poleciał daleko od światła bramki.

94'
Inicjatywa należy do Chorwacji. Przelobować wysuniętego bramkarza głową usiłował Perisić. Pomysł doskonały, ale do perfekcji zabrakło nutki dokładności.

93'
Świetnie mur ustawił Rui Patricio. Darjo Srna swoim silnym uderzeniem z rzutu wolnego nie dał rady pokonać przeszkody.

92'
Modrić sprowadzony do parteru przez wracającego do defensywy Sanchesa.

91'
Ronaldo w niedozwolony sposób walczył o piłkę z biegnącym obok przeciwnikiem. Będziemy mieli pokaźną statystykę przewinień.

90'
Gramy dalej!

Czas dla trenerów, by przekazać swoje cenne wskazówki na grę w dogrywce.

90+4'
Będzie dogrywka! Dzisiaj już druga.

90+3'
Korner dla Chorwacji.

90+2'
Chyba nic nas nie uchroni przed dogrywką!

90'
Jest oficjalny komunikat: trzy minuty

89'
Za chwilę się dowiemy, o ile sędzia chce przedłużyć zawody.

88'
Zmiana. Kalinić wydelegowany na końcówkę regulaminowego czasu gry. Zasłużony odpoczynek otrzymał Mandzukić.

87'
Quaresma wszedł na boisko w miejsce Mario.

86'
Corluka błysnął fenomenalnym wślizgiem. Sances zagrał na lewe skrzydło do Naniego, ale szybciej do podania dopadł obrońca i wyjaśnił całe zamieszanie.

84'
Jak patrzę na ten mecz, to mam wrażenie, że obie drużyny chcą jak najszybciej dogrywki, a potem jeszcze szybciej konkursu rzutów karnych.

82'
Mandzukić leży na murawie. Bez pomocy sztabu medycznego reprezentacji raczej się nie obędzie.

80'
Nie mogą się wstrzelić zawodnicy podczas dzisiejszego wieczora. Piłką na trybuny posłał przed momentem Perisić. Kopnięcie na vivat było z góry skazane na niepowodzenie.

78'
Kolejny zmarnowany stały fragment gry przez zawodników trenera Cacicia. Piłkę zdecydowanie za głęboko wrzucił Ivan Rakitić. Koledzy tylko obserwowali jej tor lotu.

77'
żółta kartka Kartka musiała kiedyś się pojawić. Za klasyczny faul taktyczny obejrzał ją William Carvalho.

75'
Nieudane wgranie futbolówki przez Rakiticia od rzutu wolnego. Zagranie błyskawicznie przeciął pierwszy z ustawionych Portugalczyków w okolicach szesnastki.

73'
Sanches popchnął Srnę tuż przy polu karnym. Będzie okazja do dobrego dośrodkowania.

71'
Perisić popisał się efektownym wolejem z głębi pola karnego. Niestety, lecz uderzenie kompletnie nieudane. Pomocnikowi w ostatniej chwili zeszła piłki z nogi.

70'
Sanches w starciu z Rakiticiem. Niespodziewanie, ale to ten drugi wystąpił w roli winowajcy.

68'
Kibice z Chorwacji mają poczucie humoru :)

67'
Mało brakowało, aby Cristiano Ronaldo dokładnie klatką piersiową nakrył lecącą futbolówkę. Portugalczyk chciał opanować piłkę, a następnie w dogodnej sytuacji spróbować zaskoczyć Subasicia.

66'

63'
Nani wzięty w kleszcze przez dwóch obrońców. Nani padł w polu karnym Chorwacji, jednak sędzia nie zdecydował się wskazać na "wapno".

61'
Szczęście po stronie Portugalii! Do kapitalnego dośrodkowania z rzutu wolnego wyszli Vida oraz Mandzukić. Piłkę głową nakrył ten pierwszy, ale zagranie przeleciało minimalnie obok lewego słupka bramki.

60'
Groźne wgranie futbolówki przez Strinicia. Dosyć kąśliwą sytuację wyjaśnił Fonte, lokując piłkę głową poza boisko.

58'
Faul taktyczny w wykonaniu Adriena. Sytuacja bardzo klarowna dla wszystkich zgromadzonych na stadionie jak i przed tv.

57'
Sanches koszmarnie spudłował w dobrym miejscu na zaskoczenie bramkarza. Kompletnie zeszła piłka zmiennikowi Gomesa. Strzał poleciała w bezpiecznej odległości od światła bramki.

55'
Bardzo nieudolna próba Modricia z dalszej odległości. Potężne huknięcie piłki w realizacji gracz "Królewskich" powędrowało w okolice trybun stadionu w Lens.

54'
Mario odepchnął Brozovicia. Sędzia szybko odgwizdał faul i jeszcze szybciej nakazał wznowić grę od rzutu wolnego.

52'
Zagotowało się pod portugalską bramką. Szybko rozegrany korner mógł przynieść efekt. Piłka na 14. metr otrzymał Brozović i bez większego namysłu huknął na bramkę. Zbyt duży zamach spowodował, że piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

51'
Pierwsza korekta taktyczna w dzisiejszym meczu. Sanches na placu gry zastąpił Gomesa.

50'
Strinić nie popisał się precyzją podczas centry z lewego skrzydła. Futbolówka po jego kopnięciu z wymienionej strefy poleciała za bramkę.

48'
Perisić postanowił ambitnie przedrzeć się lewą stroną boiska. Cały plan rozwiali obrońcy, którzy w porozumieniu ze sobą dosyć łatwo odebrali piłkę.

46'
Możemy kontynuować grę!

Oceny poszczególnych bohaterów dzisiejszego pojedynku

45+1'
Koniec I części meczu!
Spotkanie kompletnie zawodzi. Sytuacji podbramkowych mamy jak na lekarstwo. Często sędzia musi przerywać grę, bo któryś z graczy złamał obowiązujące przepisy.
Liczę mocno, że obaj selekcjonerzy w jakiś sposób wpłyną na swoich podopiecznych.

45'
Vida doszedł do sytuacji strzeleckiej. Jednak wcześniej bardzo widocznie odepchnął walczącego o futbolówkę defensora. Rozległ się gwizdek arbitra.

44'
Korner dla Chorwacji. Pepe wybił piłkę poza plac gry.

44'
Rakitić nie ma łatwego życia z całą drużyną Portugalii. Jedna z gwiazd Chorwacji po raz kolejny podcięta przez rywala.

43'
Gomes zagrał nieczysto z Modriciem. Subtelne przewinienie nie umknęło uwadze sędziego.

41'
Corluka skutecznie wyjaśnił sytuację w pobliżu własnej bramki. Ale i tak usłyszeliśmy gwizdek sędziego, który dopatrzył się przewinienia ze strony Naniego. Pomocnik zbyt bardzo się rozpychał w polu karnym.

40'
Zaostrzyło się nam widowisko. Rakitić bardzo nieładnie zatrzymany w okolicach środka pola. Spotkanie zmierza nam na niewłaściwą drogę.

39'
William wbrew przepisom zaatakowany przez nadbiegającego przeciwnika.

38'

35'
Kolejny faul portugalskiej linii defensywnej. Tym razem przewinił Cedrić.

34'
Wrzutka piłki z narożnika boiska w wykonaniu Srny. Bój o nią wygrał Mandzukić, jednak zagranie głową z dogodnej pozycji poszybowało blisko lewego słupka bramki.

33'
Rakitić bez pardonu potraktowany przez wracającego Fonte. Całe zdarzenie widział dobrze ustawiony sędzia. Rzut wolny dla Chorwacji.

31'
Jak na ten moment, Chorwaci nic sobie nie robią z dośrodkowań Portugalczyków. Vida wraz z Corluką pewnie kontrolują sytuację we własnej strefie.

29'
Perisić dobrze zachował się na prawej flance. Najpierw umiejętnie zwiódł przeciwnika, a potem oddał soczysty strzał na bramkę z kilkunastu metrów. Futbolówka po jego zagraniu powędrowała tuż obok prawego słupka.

27'
Adrien Silva zwija się z ogromnego bólu. Niezbędny będzie udział chyba sztabu medycznego.

25'
Bardzo dobrze rozegrany rzut wolny. Niezłe dośrodkowanie ze stałego fragmentu próbował skutecznie zakończyć Pepe. Stoper nieźle wyskoczył do piłki, lecz ostateczna faza akcji mogła być trochę bardziej dokładna. Piłka poleciała nad poprzeczką.

23'
Cristiano Ronaldo przewrócony został przez Perisicia. Rzut wolny dla Portugalii z naprawdę obiecującej pozycji.

21'
Brakuje sytuacji podbramkowych z jakiejkolwiek strony boiska. Chorwacja jak na razie kontroluje przebieg gry na placu gry.

19'
Adrien Silva zdecydowanie przesadził z ostrością przy blokowaniu przeciwnika. Sędzia musiał odgwizdać faul.

18'
Miękka wrzutka z lewego skrzydła boiska w wykonaniu Guerreiro. Piłka jednak posłana wprost na głowę chorwackiego stopera.

16'
Vida spóźnił się ze wślizgiem na piłkę, o którą również walczył Nani. Jak dla mnie to powinna być kartka dla obrońcy,

15'
Zbyt wysoko podniesiona noga u Carvalho. Nakładka w centralnej części boiska została szybko wychwycona przez rozjemcę pojedynku.

13'
Cristiano Ronaldo zaszarżować na lewym skrzydle boiska. Przepiękne plany piłkarza Realu Madryt pokrzyżowała defensywa, dosyć prosto odbierając mu piłkę.

11'
Nani ma jakieś problemy zdrowotne. Wierzymy, że za chwilę skrzydłowy się podniesie z boiska.

8'
Chorwaci spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Krótkimi, licznymi podaniami próbują stworzyć jakiekolwiek zagrożenie pod bramką Rui Patricio.

6'
Podwójna próba dośrodkowania w kierunku Cristiano Ronaldo. Pierwsza minęła portugalskiego gwiazdora, a z kolei drugą skutecznie powstrzymali obrońcy z Chorwacji.

6'
Gwizdy kibiców z któreś strony.

4'
Trzeba przyznać, że bardzo oryginalna fryzura... :)

2'
Nieudany cross w wykonaniu Corluki. Stoper próbował długim podaniem obsłużyć Perisicia. Piłka powędrowała poza linię boczną.

1'
Atak pozycyjny stosują gospodarze dzisiejszego widowiska.

*'
Chorwacja rozpocznie zawody!

*'
Jak tradycja nakazuje - hymny obu reprezentacji.

*'
Goście tego spotkania awansowali do fazy pucharowej w ramach zasady "Lucky Loser". W swojej grupie, Portugalia zajęła trzecią lokatę.

*'
Portugalia ma genialny bilans z Chorwacją. Obie drużyny się spotykały trzy razy i trzykrotnie z boiska zwycięsko wychodzili zawodnicy z półwyspu Iberyjskiego.

*'
Arbiter również nam znany

*'
Naprawdę bardzo interesujące zestawienie gwiazdorów obu teamów.

*'
Waleczności i ambicji na boisku nigdy nie mogliśmy odmówić Chorwatom. W mojej ocenie są oni faworytem dzisiejszego pojedynku.

*'
Wygrany nadchodzącej potyczki zagra w następnym etapie rozgrywek z Polską. "Biało - Czerwoni" dzisiaj wyeliminowali Szwajcarię, a potrzebny do tego był konkurs rzutów karnych.

*'
Jest to najwyższy czas na przedstawienie wyjściowych składów.

*'
Dzisiejszy tour kończymy w Lens, gdzie Chorwacja o awans do następnej rundy powalczy z Portugalią.
Mecz startuje od 21:00

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Chorwacja - Portugalia, to zapraszamy do śledzenia meczu online