Wolfsburg - Borussia Dortmund online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Wolfsburg
Borussia Dortmund
1 : 5

Casteels - Vieirinha (63' Caligiuri), Bruma, Wolscheid, Rodriguez - Arnold (46' Seguin), Gerhardt - Kuba, Draxler, Henrique (46' Didavi) - Gomez
Bürki - Piszczek, Sokratis, Bartra (11' Ginter), Schmelzer - Weigl - Guerreiro, Götze (68' Rode) - Pulisic (46' Castro), Aubameyang, Dembélé

Mecze na żywo: Wolfsburg - Borussia Dortmund

Dziękuję ślicznie za uwagę. W imieniu całej redakcji życzę miłego wieczoru.

Dzięki wysokiemu zwycięstwu, goście awansowali na pozycję lidera Bundesligi.

Borussia Dortmund po raz kolejny gromi! Ekipa Thomasa Tuchela dzisiaj udowodniła swoją klasę z bardzo wymagającym przeciwnikiem.
Plusem spotkania w mojej ocenie - Aubameyang.

90'
KONIEC ZAWODÓW!

89'
Wolfsburg w osłabieniu zakończył grę, bo z powodu kontuzji boisko opuścił Didavi.

89'
Guerreiro faulowany.

89'
Za chwilę się dowiemy, ile wyniesie dodatkowy czas.

87'
Burki efektownie wyszedł z bramki. Goalkeeper BVB nie dał złudzeń czekającemu na piłkę Gomezowi.

86'
12:11 - statystyka odnosząca się do ilości popełnionych przewinień.

84'
Draxler bardzo ładnie pociągnął z futbolówki przez duży dystans, by potem próbować z dalszej odległości. Mankamentem tej sytuacji było miejsce, gdzie piłkę kopnął pomocnik.

82'
W poprzedniej akcji duży udział miał Castro, który posłał kapitalne, prostopadłe podanie.

81'
Aubameyang wykazał się ogromną ambicją w okolicach pola karnego. Zdobywca dwóch goli w tym meczu spróbował powiększyć swój dorobek, uderzając z ostrego kąta. Strzał z głębi pola karnego poleciał w środek bramki Caastelsa.

80'
14:9 - statystyka: ilość oddanych strzałów.

79'
Draxler przewinił na Sokratisie. Wejście nakładką klasyfikowało się na przerwanie gry.

77'
Próba prostopadłego podania w kierunku Aubameyanga. Próba mocno nieudolna. W prosty sposób futbolówkę przejęli obrońcy Wolfsburga.

76'
Gospodarze są już raczej pogodzeni z blamażem.

74'
1:5! Co Ja mogę powiedzieć!
Łukasz Piszczek doskonale wygrał batalię powietrzną w polu karnym Wolfsburga. Polak najlepiej wyskoczył do dośrodkowania z narożnika boiska i ulokował futbolówkę w prawym sektorze bramki.

72'
Korner dla gości. Nieczysty wślizg Brumy. Defensor musiał zagrywać wślizgiem, ponieważ za nim czaił się przeciwnik.

71'
Aubameyang o krok od przejęcia futbolówki po crossowym zagraniu. Zabrakło nutki dokładności w przyjęciu. Akcję przejął Casteels.

70'
Rzut oka na trybuny...

68'
Zmiana. Rode dostał szansę pokazania swoich umiejętności. Gromkie brawa od publiczności dostał Mario Gotze.

67'
Caligiuri zdecydowanie gorszy w indywidualnym starciu ze Schmelzerem. Ten pierwszy próbował przedrzeć się na prawej flance boiska.

65'
Blisko było tego, aby Mario Gomez, wślizgiem przejął piłkę po centrze od rzutu wolnego. Zabrakło naprawdę niewiele. Futbolówka w rękawicach Burkiego.

64'
Rzut wolny dla Wolfsburga.

62'
1:4!
Złe ustawienie bloku defensywnego. Castro zyskał przestrzeń i solidnie wyłożył piłkę na nogę Aubameyanga. Gabończyk bez większego problemu z małej odległości pokonał Casteelsa.

61'
Atak pozycyjny w realizacji wicemistrza Niemiec z poprzedniego sezonu.

59'

57'
1:3!
Zabójcza kontra piłkarzy Tuchela. Castro wypuszczony w uliczkę przez Gotze. Castro zamiast kończenia akcji, to postanowił podać do świetnie ustawionego Dembele, któremu do realizacji celu wystarczyło przystawić nogę i umieścić piłkę w pustej bramce.

55'
Wybitna, indywidualna akcja w realizacji Draxlera. Ładny drybling, a później soczysty strzał z kilkudziesięciu metrów. Futbolówka dostała kozła tuż przed bramkarzem, jedna to nie spowodowało, że uderzenie go zaskoczyło.

54'
"Wilki" uwierzyły w swoje możliwości. Łukasz Piszczek w ocenie arbitra głównego był faulowany przez skaczącego przeciwnika.

52'
1:2! Jest kontakt!
Didavi genialnie wszedł w piłkę po podaniu Seguina z prawego skrzydła. Burki przy strzale z kilku metrów był kompletnie bezradny.

50'
Jako nie wpadło?!
Mario Gomez zmarnował wybitną szansę! Jego uderzenie z paru metrów instynktownie wyciągnął Burki, a potem goalkeeper BVB znów się wykazał, bo obronił niemal pewnego gola, który powinny być autorstwa Draxlera. Ogromne zamieszanie.

49'
Vierinha bardzo nieodpowiedzialnie. Brazylijczyk zagrał zdecydowanie za krótko do swojego bramkarza. Na piłkę rzucił się Aubameyang, ale w starciu z Casteelsem był gorszy.

48'
Ginter bardzo asekuracyjnie. Obrońca nie za bardzo orientował się, jak wygląda otoczenie za nim.

47'
Rodriguez nie będzie się chwalił rzutem wolnym, który przed chwilą wykonał. Zbyt głęboka centra wrzutka ze stałego fragmentu gry.

46'
Dwie zmiany w składzie gospodarzy. Seguin za Arnolda oraz Didavi za Henrique.

46'
II POŁOWA!

Jakąś roszadę w składzie zaproponuje Thomas Tuchel.

Do przerwy wiele goli nie padło...

Spotkanie nie zawodzi! Nie nudziłem się nawet przez minutę, ponieważ oba kluby w bardzo dynamiczny sposób budują swoje akcje ofensywne.
Polscy zawodnicy pokazują niezły futbol. W jednej sytuacji Kuba Błaszczykowski się nie popisał, ale dramatu nie ma...

45'
KONIEC PIERWSZEJ ODSŁONY MECZU!

44'
Arnold bardzo soczyście z dystansu! Pomocnik zdecydował się na potężną próbę zza pola karnego. Przytomnie zachował się Burki, efektownie parując piłkę w prawy sektor własnego pola karnego.

43'
Dembele nie zmieścił się z piłką na placu gry. Francuski napastnik zbyt bardzo wypuścił sobie futbolówkę.

42'
Rodriguez z faulem taktycznym. Arbiter postanowił, że przerwie grę.

40'
Vieirinha profesorskim wejściem na piłkę zniweczył groźną kontrę Borussii. Aubameyang liczył, że obrońca ekipy przeciwnej się pomyli.

39'
Tak wyglądała radość po strzelonym golu

38'
Cóż za uderzenie Rodrigueza bezpośrednio od rzutu wolnego. Kropnięcie z dwudziestego metra zostało fenomenalnie zbite przez Burkiego. Piłka leciała tuż przy lewym słupku.

36'
Gomez przegrał w wybornej sytuacji z Burkim. Doświadczony napastnik trafił w miejsce, gdzie stał bramkarz. Sytuacja była bardzo dobra, bo Niemiec miał dużo miejsca do przymierzenia.

35'
Aubameyang popracował w środku pola. Snajper BVB, bardzo dobrze wywarł pressing na Brumie.

33'
Mecz naprawdę dobry!
Mario Gotze znalazł sobie trochę miejsca do uderzenia w polu karnym rywala. Jego kropnięcie odbiło się od nóg obrońcy i wpadło w rękawice Casteelsa.

31'
Była szansa dla gospodarzy! Gerhardt bliski wykorzystania dobrego podania z prawego skrzydła od Vierinhi. Pomocnik "Wilków" z kilkunastu metrów przesadził z mocą strzału.

30'
Arnold nieprawidłowo zatrzymany przez Pulisicia. Arbiter główny widział całą sytuację bardzo dobrze.

28'
Widać małą frustrację w oczach piłkarzy gospodarzy. Borussia ciągle w natarciu.

26'
Na szczęście, Błaszczykowski, jest już zdolny do kontynuowania gry.

26'
Gwizdy na stadionie. Kuba z jakimś urazem. Nasz rodak ucierpiał w starciu ze Schmelzerem.

24'
żółta kartka Kuba Błaszczykowski ujrzał żółtą kartkę. Polak zbyt ambitnie próbował wywalczyć miejsce w polu karnym Wolfsburga w pojedynku z Sokratisem. Sędzia uznał, że polski zawodnik przewinił z pełną świadomością.

23'
Ciekawie rozegrany rzut wolny przez gospodarzy mógł dać im kontaktowego gola! Bruma ładnie zgrał do Draxlera, a ten z woleja przymierzył w światło bramki. Niestety, ale piłka trochę "światło bramki" przeleciała.

21'
Przewinienie ze strony gości. Stały fragment gry dla Wolfsburga.

20'

18'
Jak oni to robią!
Dembele w przepięknym stylu zabawił się z obrońcami, a potem dobrze dograł na obieg do Schmelzera, a ten w doskonałej sytuacji, kopnął wprost w interweniującego bramkarza. Casteels wybitnie skrócił kąt.

17'
0:2! Aubameyang!
Kapitalny rajd napastnika! Minął dwóch rywali, a potem idealnie przymierzył w okolice prawego okna bramki. Casteels bez najmniejszych szans na dobrą interwencję.

15'
Dobry wślizg Brumy. Defensor podjął ogromne ryzyko, bo jego wejście miało miejsce na granicy swojej szesnastki. Błąd mógłby zakończyć się odgwizdaniem rzutu karnego.

13'
Ginter już z uderzeniem na bramkę. Zmiennik Bartry najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego. Piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką bramki "Wilków".

12'
żółta kartka Zasłużona kartka dla Arnolda, który z pełną premedytacją wyprowadził z biegu Dembele.

11'
Wymuszoną zmianę dokonał trener BVB. Ginter wszedł na murawę w miejsce kontuzjowanego Bartrę.

10'
Gra przerwa. Jeden z piłkarzy Dortmundu wybił piłkę za plac gry, bo na murawie przez pewien czas leżał Bartra.

9'
Stały fragment gry dla gości nie przyniósł potężnego efektu. Piłkę bez większego problemu z własnego pola karnego oddalił Bruma.

7'
Błaszczykowski doskonale rozruszał akcję ofensywną! Bezpańską futbolówkę w pobliżu bramki dopadł Henrique i bez namysłu huknął na bramkę. Instynktownie piłkę przed siebie odbił Burki.

6'
Aubameyang trochę zmarnował świetną okazję na gola. Piłkarz z Gabonu podał minimalnie za plecy do Gotze. Ten nie zdołał oddać strzału z okolic pola karnego.

5'
Błaszczykowski przewrócił byłego kolegę, Schmelzera. Rzut wolny dla Borussii.

4'
0:1! Szybkie otwarcie!
Guerreiro przepięknie urwał się obronie i wyszedł na sytuację po prostopadłym podaniu. Jego uderzenie na bliższy słupek okazało się nie do obrony dla Casteelsa.

3'
Henrique bardzo żwawo przedzierał się na lewej flance. W pewnym momencie zawodnik stracił równowagę w polu karnym, ale o jedenastce mowy nie było.

2'
Kuba Błaszczykowski w poprzedniej kolejce świętował przepiękny jubileusz - 200. spotkań w niemieckiej Ekstraklasie.

1'
Sędzia przerwał grę. Gotze nieprawidłowo opierał się Arnoldzie. Zdarzenie miało miejsce w środku pola.

*'
Gramy!

*'
W ekipie gości z tytułu kontuzji nie zagra sześciu graczy. M.in. Marco Reus, który zmaga się z urazem pachwiny.