Sporting Lizbona - Legia Warszawa online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Sporting Lizbona
2 : 0

Rui Patricio - Pereira, Coates, Semedo, Jefferson - Gelson (76' Martins), W Carvalho, A Silva, B César (66' Marković) - Bryan Ruiz (87' Petrović), Dost
Malarz - Bereszyński, Rzeźniczak, Czerwiński, Hlousek - Jodłowiec, Moulin (85' Kopczyński) - Guilherme, Radović, Langil (46' Aleksandrow) - Nikolić (Odjidja)

Bryan Ruiz (28.)
Dost (37.)

Guilherme (38.) żółta kartka
Rzeźniczak (86.) żółta kartka

Mecze na żywo: Sporting Lizbona - Legia Warszawa

Serdecznie dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas.

Legia Warszawa nadal bez zdobyczy punktowej... W dniu dzisiejszym zabrakło jakiejkolwiek determinacji w ofensywie. Uważam, że wynik 2:0 jest wynikiem za niskim.
W następnej kolejce na polski klub czeka rywalizacja z wielkim Realem Madryt.

KONIEC!

90+2'
Obie ekipy już najchętniej skończyłyby te zawody.

90'
Trzy minuty...

89'
Za chwilę się dowiemy, o ile zostanie przedłużona druga połowa.

89'

87'
Zmiana. Petrović za Ruiza. Napastnik wykonał swoje zadanie.

86'
Rui Patrcio jest dzisiaj niemal bezrobotny. Portugalskiemu bramkarzowi dzisiaj było dane tylko łapć nieudane dośrodkowanie ze strony Legii.

85'
W Legii zmiana... Kopczyński w miejsce Moulina. Francuz dzisiaj niczym niezwykłym nie błysnął.

84'
Marković w solidnym rajdzie. Zawodnik zdołał zaabsorbować kilku piłkarzy Legii. W odpowiednim momencie zareagował duet stoperów.

82'

80'
Ofoe sam chciał wymierzyć sprawiedliwość. Piłka kopnięcia z dwudziestego trzeciego metra od bramki nie przeszła przez fachowo ustawiony mur.

79'
Ofoe wypracował rzut wolny z dobrego miejsca. Będzie możliwość do oddania bezpośredniego strzału.

78'
Na spalonym znalazł się Martins. Do niewłaściwie ustawionego kolegi podawał Silva.

76'
Gelson zebrał brawa od swoich kibiców. Nieco kwadrans na pokazanie swoich umiejętności dostał Martins.

75'
Radović przewrócony w środku pola.

73'
Arbiter liniowy podniósł chorągiewkę. Bryan Ruiz ofiarą pułapki ofsajdowej.

72'

70'
Odjidja na bardzo małym ofsajdzie. Sędziowie musieli podjąć ryzyko związane z przerwaniem nieźle zapowiadającej się akcji.

68'
Była szansa na kontakt... Adam Hlousek wybornie zaangażował się w akcję ofensywną swojej drużynie i świetnie wyłożył futbolówkę Radoviciowi, który był ustawiony w dobrej odległości. Serb postanowił nie przyjmować i od razu zaskoczyć Rui Patricio.
Lepiej, gdyby zastosował opcję z przyjęciem...

67'
Odjidja zaimponował zawziętością w pobliżu własnego pola karnego. I ta zawziętość zaprocentowała tym, że rywal nie zdołał dograć do świetnie ustawionych kolegów z klubu.

66'
Zmiana w składzie gospodarzy. Marković wpuszczony na płytę boiska, a na ławkę został usadzony Bruno Cesar.

65'
Jakub Rzeźniczak w umiejętny sposób zablokował Carvalho. Kapitan Legii wyróżnia się pozytywnie na tle słabych kolegów.

63'
Sztab szkoleniowy wicemistrza Portugalii ma jeszcze komplet zmian do dyspozycji.

62'
Bruno Cesar podjął wyzwanie z okolic pola karnego Legii. Sprytny - techniczny strzał jednak nie sprawił większych problemów obronie gości. Futbolówka wylądowała bardzo wysoko nad bramką.

60'
Spalony był ostatnim akcentem związanym z Nikoliciem. Węgier został zastąpiony przez Odjidje.

60'
Pozycja spalona Nikolicia.

59'
Chaos w szesnastce Sportingu po wrzutce Guilherme. Carvalho w naprawdę efektowny sposób zażegnał niebezpieczeństwo od własnej bramki.

58'
Coates podciął piłkarza Legii. Cała sytuacja z jego udziałem miała miejsce na wysokości pola karnego.

57'
Nikolić w pojedynku biegowym z Coatesem. Węgierski snajper przegrał rywalizację z kretesem.

56'
Jefferson trochę lepiej niż w pierwszej odsłonie. Niebezpieczne wgranie z prawej flanki udało się skutecznie zatrzymać Arkadiuszowi Malarzowi.

54'
Arkadiusz Malarz błysnął refleksem przy kapitalnym strzale Silvy. Efektowne kropnięcie zza pola karnego zmierzało w lewe okienko Polskiej bramki.

52'
Kontrowersja: Dost reklamował rękę Jakuba Rzeźniczaka. Nasz stoper w ostatniej chwili zblokował uderzenie głową wysokiego napastnika.
Sporna sytuacja zakończyła się pozytywnie dla Legii, bo gospodarze nie od karnego, a od rożnego zaczną nową akcję.

51'
Guilherme w indywidualnej akcji. Pomocnik Legii upadł w pewnym momencie w polu karnym Sportingu. Gracz miał cichą nadzieję na rzut karny, ale sędzia momentalnie zabił marzenia.

50'
Miroslav Radović posłał kąśliwą centrę z prawego skrzydła boiska. Piłkę z całym spokojem przechwycił Rui Patricio.

49'
Semedo łapany za koszulkę przez zaangażowanego Bartosza Bereszyńskiego. Sędzia nie miał innego wyjścia, jak przyznać rzut wolny gospodarzom.

48'
Tak jeden z kibiców ocenił zmianę w składzie...

46'
Dost złapany na minimalnym spalonym. Od rzutu wolnego zaczną gracze z Polski.

46'
Jacek Magiera, szkoleniowiec gości, podjął decyzję o zmianie. Aleksandrow na placu gry zastąpił Langila.

46'
II odsłona spotkania!

A na innych arenach...

Legia przegrywa 0:2 do przerwy. I jest to jak na razie najniższy wymiar kary za ogromną niefrasobliwość w działaniach na boisku.
Gospodarze kontrolują wydarzenia na placu gry. Myślę, że stać ich na strzelenie jeszcze paru goli po wznowieniu zawodów.

KONIEC I POŁOWY SPOTKANIA!

45+1'
Langil próbował jakoś dograć do Nikolicia. Określenie "jakoś" jest dobrym określeniem, ponieważ dośrodkowanie zbyt głębokie.

45'
Minuta dorzucona do czasu I odsłony.

44'
Długa wymiana podań ze strony "Legionistów".

43'

41'
Bawią się Portugalczycy w pobliżu naszej szesnastki. Kilka prostych podań wystarczyło, aby rozmontować blok obronny Legii. Fartownie, że A. Silva na kilka metrów przed bramką Malarza, zgubił futbolówkę.

39'
Arek Malarz pokazał kunszt! Polski bramkarz wyciągnął się jak struna, by zatrzymać doskonały strzał głową w wykonaniu Coatesa. Futbolówka zmierzała w prawy sektor bramki.

38'
żółta kartka Guilherme ośmieszony przez Jeffersona. Piłkarz Legii dostał "siatkę" od rywala. W odwecie faulował.

37'
2:0! Dost z golem!
Błąd w komunikacji pomiędzy stoperami wykorzystał wyżej wymieniony. Ten długo się nie wahał i uderzeniem z wewnętrznej części stopy, zaskoczył bezradnego Malarza.

36'
Kuba Rzeźniczak wyratował Legię. Kapitan wygrał batalię powietrzną z Dostem. Skończyło się wszystko na rzucie rożnym.

34'
Dost jest niezwykle groźny podczas stałych fragmentach. Napastnik wygrał rywalizację ze skaczącymi przeciwnikami, ale do zrealizowania celu, zabrakło precyzji przy uderzeniu główką.

33'
Bereszyński zaryzykował wślizgiem. W piłkę trafił, lecz arbiter postanowił, że gospodarze zaczną od rzutu rożnego.

32'
Gelson trochę bez pomysłu wrzucił piłkę z prawego skrzydła boiska. Nikt z jego kolegów nie znajdował się w pobliżu bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza.

31'
Moulin zmuszony do popełnienia faulu na szarżującym Carvalho.

29'
Rui Patricio zaliczył chyba pierwszy kontakt z piłką w tym spotkaniu. Jakub Czerwiński miał ogromne nadzieję na to, że uda się sfinalizować wrzutkę z rzutu wolnego.
Nic bardziej mylnego...

28'
1:0! To musiało się tak skończyć...
Bryan Ruiz zachował się jak rasowy napastnik. Zawodnik dopadł do przedłużonej piłki przez Rzeźniczaka i technicznym strzałem z bliskiej odległości, umieścił futbolówkę tuż przy prawym słupku.

27'
Chaotycznie wygląda gra Legii. Za chwilę będzie korner dla Sportingu.

26'
Langil złapany na pozycji spalonej. Skrzydłowy Mistrza Polski nie wytrzymał ciśnienia.

25'
Faulowany został gracz gości. Guilherme niewłaściwie powstrzymywany na swojej połowie boiska.

23'
Defensywa przyjezdnych ma patent na wgrania futbolówki z lewego skrzydła przez Jeffersona.

22'
Arkadiusz Malarz popisał się dobrym wyjście z bramki. Goalkeeper umiejętnie ściągnął futbolówkę skaczącym do piłki rywalom.

21'
Znów niebezpiecznie po stałym fragmencie gry dla gospodarzy! Piłkarze z Warszawy ostatkiem sił oddalili zagrożenie od własnej bramki.

20'

18'
Mogło być 1:0! Zaspali obrońcy Legii podczas rzutu rożnego! Gelson dopadł do piłki, którą głową zgrał jego kolega z drużyny. Pomocnik Sportingu z paru metrów obił poprzeczkę bramki.

17'
Tomasz Jodłowiec bardzo ofiarnie zblokował przepiękny strzał Dosta. Napastnik z powietrza próbował zamykać dośrodkowanie z rzutu wolnego.

16'
Adam Hlousek nieprawidłowo blokował rozpędzonego rywala. Sytuacja miała miejsce na wysokości szesnastki warszawskiego klubu.

15'
Kolejna centra Jeffersona. I znów "do kosza". Pomocnik musi bardziej przyłożyć się do zagrań z lewej flanki boiska.

13'
Jefferson nieudanie wrzucał z lewego skrzydła boiska. Skutecznie popracował blok obronny.

11'
Ładna, składna akcja Sportingu. Dost nieźle głową zgrał do Adriene'a Silvy, który efektownym wolejem chciał zmienić wynik tego spotkania. Zamiary dobre, ale strzał z kilkunastu metrów okazał się wielce niecelny.

10'
Bruno Cesar wypróbował Arkadiusza Malarza. Nasz bramkarz idealnie rzucił się na mocno kopniętą futbolówkę ze znacznej odległości. Ona leciała w prawy sektor bramki.

9'
Nemanja Nikolić znalazł się na pozycji spalonej. Węgier ma tendencję do ofsajdów.

8'
Blisko...
Guilherme doskonale wybił piłkę z narożnika boiska. Ogromnie blisko zamknięcia był Nikolić, ale w ostatniej chwili piłkę zdjął mu Coates.

7'
Pierwsza śmielsza akcja gości. Nikolić jednak bardzo dobrze kryty przez porę stoperów.

6'
Łatwa strata Guilherme. Szybka próba dośrodkowania w stronę Dosta. Szczęśliwie dla Nas, piłka posłana zdecydowanie za mocno.

5'
Ładnie zapowiadała się akcja na prawym skrzydle w wykonaniu Legii. Bereszyński został jednak skutecznie powstrzymany.

3'
Moulin jest opatrywany przez sztab medyczny. Pomocnik na chwilę musiał opuścić plac gry.

2'
Sędzia przerwał grę. Bryan Ruiz w ostrym starciu z Bereszyńskim. Fanatycy z Portugalii oczekiwali rzutu karnego, jednak arbiter uznał, że będzie rzut wolny dla Legii.

1'
Próba prostopadłego podania w kierunku Guilherme. Brazylijczyk starał się wywrzeć pressing, ale w porę zainterweniował Pereira.

*'
Zaczynamy! Miejmy nadzieję, że ten wieczór dla polskich kibiców będzie wyjątkowy!

*'
Piłkarze i kibice na stadionie mają okazję wysłuchać hymn Ligi Mistrzów.

*'
Obie drużyny miały ze sobą styczność w europejskich pucharach. W sezonie 2011/12 w Lidze Europy, lepsi wtedy okazali się Portugalczycy (3:2 w dwumeczu).

*'
Za 40.minut - pierwszy gwizdek!

*'
Ekipa ze stolicy Portugalii po szóstej kolejce zajmuje 2.lokatę z dorobkiem piętnastu punktów. Lepszą ekipę w macierzystej Ekstraklasie na ten moment jest jedynie rywal za miedzy, czyli Benfica.

*'
Jacek Magiera, coach przyjezdnych, w tym starciu nie będzie mógł skorzystać z pomocy Michała Pazdana. Gwiazda EURO 2016 nabawiła się kontuzji podczas ostatniego meczu ligowego z Wisłą Kraków (0:0)

*'
Spotkanie w Lizbonie poprowadzi Michael Oliver. Arbiter pochodzi z Anglii.