Piast Gliwice - Ruch Chorzów online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Ruch Chorzów
2 : 1

Szmatuła - Mraz, Mokwa (77' Zivec), Korun, Pietrowski - Badia, Sedlar, Murawski, Masłowski (68' Bukata), Jankowski (62' Szeliga) - Barisić
Lech - Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Oleksy - Mazek, Surma (88' Visnakovs), Urbańczyk, Lipski (82' Hanzel), Ćwielong - Niezgoda (76' Arak)

Mecze na żywo: Piast Gliwice - Ruch Chorzów

Dziękuję uprzejmie odbiorcom tego sprawozdania.

Czwarta porażka Ruchu Chorzów w lidze stała się faktem! Dużo pracy przed Waldemarem Fornalikiem i jego współpracownikami.
Piast Gliwice chyba powrócił na dobre tory. W tej chwili, mają jedynie punkt straty do najlepszej ósemki.

KONIEC!

90+3'
Pietrowski został przypadkowo uderzony w twarz. Jego przeciwnik nie wiedział, że obrońca znajduje się blisko niego.

90+3'
"Obronę Częstochowy" przedstawiają gospodarze. Rywale w natarciu!

90+1'
Arak postawił na siłę! Ogromnie silna próba zza pola karnego pofrunęła daleko od prawego słupka bramki strzeżonej przez Szmatułę.

90'
BONUS TIME wynosi 4 minuty.

89'
żółta kartka Korun poturbował skaczącego Ćwielonga. W pełni zasłużona kara za zagraniem łokciem.

88'
Drugi napastnik wprowadzony w składzie gości. Doświadczonego Surmę na placu gry zastąpił Visnakovs.

87'
2:1! Piast znów na prowadzeniu!
Akcja od rzutu rożnego. Kamil Mazek przegrał walkę o pozycję z Sedlarem, który niezbyt czystym uderzeniem pokonał Kamila Lecha. Bramkarz miał jeszcze utrudnioną pracę, bo futbolówka przed nim dostała kozła.

86'
Od kolejnego kornera zaczną gracze Latala. Strzał z daleka został dobrze wyblokowany.

85'
Zaostrzyło się widowisko. Liczne faule w środkowej strefie boiska.

83'
Podanie od rzutu wolnego otrzymał Jakub Szmatuła. Wykonawca stałego fragmentu gry zagrał zbyt głęboko.

83'
Przewinienia dopuścił się kapitan Piasta Gliwice. Od rzutu wolnego zaczną oponenci.

82'
Kolejna roszada przeprowadzona przez braci Fornalików. Hanzel za Lipskiego.

80'
Ponownie z dystansu spróbował Badia. Było mocno, lecz piłka posłana w centralną część bramki.

79'
Genialna robinsonada Lecha! Młody goalkeeper wybitnie odbił piłkę po uderzeniu Mraza z bliskiej odległości. Wyśmienitą wrzutką z prawego skrzydła zaimponował Badia.
Sędzia jednak zasygnalizował jakieś złamanie przepisów.

77'
Bez zmian pozostanie Piast. Sasa Zivec wszedł na murawę za Tomasza Mokwę.

76'
Na zmianę zdecydował się sztab szkoleniowy gości. Jakub Arak w miejsce innego napastnika, Jarka Niezgody. Ten dzisiaj pokazał się z dobrej strony.

75'
Bramkarz Ruchu, Kamil Lech, wzorcowo popracował na przedpolu. Świetne piąstkowanie piłki po centrze z prawego narożnika boiska.

74'
Sam zainteresowany podszedł do egzekucji. Jego strzał jednak nie przeszedł przez dobrze ustawiony mur.

73'
Będzie rzut wolny z bardzo groźnej odległości. Taki stały fragment będą mieli gospodarze, którzy skorzystali na tym, że Bukata został nieprzepisowo zatrzymany.

71'
"Niebiescy" wykazują się dużo większą aktywnością. Podopieczni Waldemara Fornalika próbują grać o pełną pulę.

69'
Badia próbował bardzo efektownie zagrać do kolegów. Plan był znakomity, jednak wykonanie zdecydowanie przekombinowane. Piłka wleciała do rękawic Kamila Lecha.

68'
Druga korekta taktyczna w Piaście. Bukata wszedł na plac gry za Masłowskiego.

67'

65'
Michał Urbańczyk oddał naprawdę niezłe uderzenie z dystansu. Solidne kropnięcie z kilkudziesięciu metrów pofrunęło minimalnie obok lewego słupka bramki Szmatuły.

64'
Michał Masłowski zdecydowanie z Ćwielongiem. Pomocnik wicemistrza Polski z poprzedniego sezonu nie uchronił się przed wykonaniem faulu.

62'
Zmiana w składzie gospodarzy. Bartosz Szeliga zastąpił Macieja Jankowskiego. Popularny "Jankes" dzisiaj nie błysnął.

61'
1:1! Remis w Gliwicach!
Obrońcy Piasta kompletnie zawiedli na prawym skrzydle. Martin Konczkowski idealnie dograł na nogę Niezgody, który z paru metrów doprowadził do upragnionego wyrównania.

60'
Piotr Ćwielong zdołał dośrodkować z lewego skrzydła boiska. Akcję próbował kończyć Jarosław Niezgoda, jednak został skutecznie powstrzymany.

58'
Nic nie będzie po rzucie rożnym dla Ruchu Chorzów, ponieważ któryś z jego piłkarzy popełnił przewinienie podczas walki o pozycję.

57'
Sedlar błysnął kapitalnym wślizgiem. Szybki powrót spowodował, że Kamil Mazek został w porę zablokowany.

56'
Ćwielong upadł w polu karnym Gliwic. Był gwizdek sędziego, ale nie oznaczał on rzutu karnego, a tylko pozycję spaloną.

55'
żółta kartka Były piłkarz m.in. Lechii Gdańsk, ujrzał żółtą kartkę.

55'
Kamil Mazek korzysta z usług medyków. Pomocnik ucierpiał po starciu z Marcinem Pietrowskim.

53'
Seldar podjął kolejną próbę z dużej odległości od bramki. Poprzednia okazała się tragiczna, a ta niezbyt lepsza. Futbolówka powędrowała daleko od światła bramki.

52'
Dobrze rokowało prostopadłe podanie od Badii. Jego koledzy nie podążyli za podaniem, bojąc się pozycji spalonej.

50'
Efektownie zareagował Kamil Lech. Młody bramkarz idealnie uprzedził rywali, którzy czyhali na piłkę po wgraniu z lewego skrzydła boiska.

49'
Patryk Lipski głową postraszył Jakuba Szmatułę. Ten jednak dobrze kontrolował jej tor lotu. Futbolówka zawisła nad poprzeczką.

48'
W przerwie nie doszło do żadnych zmian w składach.

46'
Kamil Lech poradził sobie w niezbyt łatwej sytuacji. Maciej Jankowski nie popisał się wielkim zdecydowaniem w polu karnym. Jego słaby strzał zatrzymał bramkarz.

46'
Wracam do gry!

Piast Gliwice schodzi do szatni z jednobramkową zaliczką. Moim zdaniem, wynik jest sprawiedliwy. Dużo więcej akcji i dobrych akcji zbudowali gracze Radoslava Latala.
Głęboko wierzę, że gol Tomasza Mokwy nie będzie jedynym dzisiejszego popołudnia.

KONIEC I POŁOWY MECZU!

44'
Gubi się obrona Chorzowa. Gospodarze zbyt swobodnie operują piłką w okolicy jej bramki.

43'
Oleksy zaliczył zawiesinę na pole karne Szmatuły. Futbolówka posłana zdecydowanie zbyt głęboko, by koledzy mogli coś konstruktywnego zrobić. Piłka w rękach goalkeepera.

41'
1:0! Piast wyszedł na prowadzenie!
Tomasz Mokwa wykorzystał nieuwagę i bierność defensywy rywala. Soczysty strzał zza pola karnego, wylądował tuż przy lewym słupku bramki. Błąd popełnił Lech, który mógł lepiej odbić lecącą piłkę.

39'
Michał Masłowski taktycznie. Taktycznie, ale również i z przewinieniem.

38'
Piłkarze w końcówce I odsłony są zdecydowanie bardziej skorzy do działań ofensywnych.

37'
Kamil Lech pokazał kunszt! Kunszt również pokazał Mraz, mijając dwóch rywali na lewej flance, a potem solidnie uderzając na bramkę. Kamil Lech efektownie sparował piłkę nad poprzeczkę.

35'
Nie miał strachu Sedlar. Przeogromna odległość nie odstraszyła pomocnika, aby huknąć na bramkę Lecha. Kompletny kiks, ale brawa za odwagę się w pełni należą.

33'
Badia zagrał bardzo niebezpiecznie w okolice strefy bramkarskiej. Rachubę zachowała defensywa Ruchu Chorzów, świetnie wybijając piłkę poza swoją szesnastkę.

32'
7:0 - statystyka "ilość fauli". Goście naprawdę bardzo eleganccy.

30'
Piotr Ćwielong zagrywał w kierunku Lipskiego. Młody pomocnik nie zdołał właściwie nakryć futbolówki głową. Od bramki rozpocznie Jakub Szmatuła.

29'
Dobrze rokowała kontra gospodarzy. Kamil Mazek szybko biegł, a potem będąc pod polem karnym, stanął... I to był błąd, bo akcja straciła na dynamice.

28'
Jakub Szmatuła pewnie zatrzymał słabe uderzenie głową. Sytuacja się wzięła od zamieszania podczas rzutu rożnego.

27'
Lipski wgrał futbolówkę ze stałego fragmentu gry. Żaden piłkarz w koszulce Ruchu nie zakończył akcji, ale będzie kolejna szansa na zagrożenie. Korner.

26'
Gwizdek sędziego. Kamil Mazek podcięty przez Sedlara. Sytuacja dobra no oddanie strzału na bramkę Szmatuły.

24'
Jest celny strzał. Badia w dosyć sygnalizowany sposób kopnął piłkę z dalszej odległości. Futbolówka wylądowała w rękawicach pewnie interweniującego Lecha.

23'
Faul. Mazek nieczysto zaatakowany na własnej połowie. Rzut wolny dla Chorzowian.

22'
Jankowski wyskoczył do wgrania z prawej strony boiska. Napastnik został jednak dobrze wypchnięty.

20'
Dwie centry zaprezentował Mokwa. Dwukrotnie zwycięsko z opresji wyszli defensorzy, którzy głową oddalili zagrożenie.

19'
Brak komunikacji na linii: Jankowski - Barisić. Ten pierwszy wychodził na pozycję, a ten drugi zagrał za jego plecy.
Kolejny aspekt do poprawy/korekty.

18'
Kolejna misja długiego zagrania w kierunku Barisicia. Trzeba jeszcze popracować, ponieważ futbolówka posłana zbyt mocno.

16'
Centra po drugiej stronie. Mokwa podjął próbę asystowania. Niestety, ale jego dośrodkowanie powędrowało w koszyczek Kamila Lecha.

15'
Kamil Mazek ponownie z prawego sektora... I znów zabrakło dokładności i piłkarskiej jakości. Podanie zdecydowanie za plecy kolegów...

13'
Ekipa Radoslava Latala szuka swoich szans na obu skrzydłach. Mraz słynie z kapitalnych wrzutek.

12'

10'
Mazek przekombinował na prawym skrzydle boiska. Jego centra powędrowała poza bramkę Szmatuły. Niezgoda mógł mieć powody do licznych pretensji.

9'
Popularny "Pepe" trafił wprost w bramkarza. To jest odniesienie do niżej wspomnianej akcji.

8'
Lipski bardzo efektownie zagrał na pole karne. Sytuację świetnym wolejem zakończył Piotr Ćwielong. Instynktownie na linii zachował się Jakub Szmatuła.

6'
Gra przerwana. Mraz minimalnie spóźniony z przypadkowym wślizgiem.

5'
Mraz inteligentnie do Barisicia. Mankamentem całej akcji było, to że snajper Piasta w momencie podania znajdował się na ofsajdzie.

4'
Wślizg na nogi Ćwielonga. Sędzia Marciniak zdecydował, że należy puścić grę.

2'
Kamil Lech został rozgrzany w 2.minucie spotkania. Młody goalkeeper pewnie wychwycił piłkę po silnym strzale z dystansu.

1'
Genialne zagranie na obieg w wykonaniu Mraza. Do piłki dopadł Barisić i bez większego zastanowienia, dośrodkował na pole karne. Dobra reakcja jednego z obrońców.

*'
Zaczęliśmy!

*'
Na stadionie w Gliwicach będzie dziś pracować nasz eksportowy sędzia, Szymon Marciniak.

*'

*'
"Niebiescy" ostatnią wygraną w rozgrywkach ligowych wypracowali... 12 września 2016. Udało się wtedy pokonać Śląsk Wrocław na wyjeździe (1:2).

*'
Znany jest i również wyjściowy skład "Piastunek".

*'

*'
Waldemar Fornalik, trener gości, przedstawił wyjściową jedenastkę.

*'

*'
Witam Państwa serdecznie w sobotnie popołudnie. Szybko przenosimy się do Gliwic, gdzie miejscowy Piast, podejmie Ruch Chorzów.
Początek spotkania o 18:00

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Piast Gliwice - Ruch Chorzów, to zapraszamy do śledzenia meczu online