Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
1 : 2

Polacek - Tosik, Madera (79' Buksa), Jach, Cotra - Janus, Kubicki, Piątek, Rakowski (40' Nespor), Janoszka - Papadopulos (70' Starzyński)
Milinkovic-Savic - Stolarski, Janicki, Joao Nunes, Wawrzyniak - Peszko (80' F.Paixao), Slavchev, Krasic, Wolski (64' Vitoria), Kuświk (64' Haraslin) - M. Paixao

Dziękuję ślicznie Państwu za uwagę.

Drużyna z woj. pomorskiego na czele tabeli. Oczywiście, trzeba poczekać na jutrzejszy wynik meczu: Bruk Bet - Jagiellonia, ale i tak Gdańszczanie 12.kolejką skończą na podium.

I się nie stało! Lechia Gdańsk utrzymała arcyważne prowadzenie.

90+3'
Piłka w rękawicach Savicia. Już nic złego Lechii nie może się stać!

90+3'
Marco Paixao na pozycji spalonej.

90+3'
Marco Paixao miał piłkę meczową. Napastnik mógł dużo lepiej uderzyć piłkę z okolic pola karnego.

90+2'
W ofensywie już tylko Zagłębie.

90'
Sędzia dorzucił trzy minuty do regulaminowego czasu.

89'
Savić został wystawiony na ciężką próbę przez Buksa. Niedawno wprowadzony piłkarz błysnął niezłym huknięcie z dużej odległości.

88'
Zbyt kombinacyjnie akcję ofensywną rozwiązali przyjezdni. Haraslin efektownym szczupakiem próbował zamknąć przydługie dośrodkowanie z prawego sektora boiska. W sytuacji, zabrakło umiejętnego nakrycia piłki głową.

86'
Ależ...
Krasić potężnie od rzutu wolnego. Piłka po bezpośredniej próbie od rzutu wolnego, pofrunęła tuż obok lewego słupka.

85'
czerwona kartka Szansę Zagłębia Lubin na korzystny wynik ogromnie mniejsze. Obrońca ujrzał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Jego niebezpieczny wślizg klasyfikował się na kartkę.

84'
Janus nie popisał się podczas dośrodkowania z prawego narożnika boiska. Bardzo pewnie futbolówkę przechwycił Savić.

83'
Goście zabierają cenne minuty, jak tylko mogą. Sprytne zachowanie Krasicia, który dał się prosto przewrócić przez przeciwnika.

82'
Trzecia ekipa poprzedniego sezonu jest zmuszona do wywierania wysokiego pressingu.

80'
Komplet zmian również u gości. Flavio Paixao w miejsce Peszki. Skrzydłowy naszej reprezentacji zaliczył asystę.

79'
Buksa za Maderę. To trzecia zmiana w składzie gospodarzy dzisiejszego dnia.

79'
Kubicki był bliski zdobycia pięknego gola z dystansu! Zbyt dużo miejsca dali mu rywale z Gdańska. Na ich szczęście, piłka poszybowała tuż obok lewego słupka.

78'
Kubicki miękko w kierunku Nespora. Wzorcowo zareagował duet stoperów.

76'

74'
Martin Polacek został zmuszony do głębokiego wyjścia z bramki. Ogromną chętkę na dopadnięcie do prostopadłego podania miał Marco Paixao. Portugalski napastnik przegrał z bramkarzem.

73'
Pozycję spaloną odgwizdał sędzia główny. Znów na niej znalazł się piłkarz Zagłębia Lubin.

71'
Piłkarze gości łapią rywali na faule. Cenne sekundy urwane dzisiejszym przeciwnikom.

70'
Papadopulos wylądował na ławce rezerwowej. Na płycie murawy w Lubinie zameldował się Filip Starzyński.

69'
Nespor główkował na bramkę Savicia. Chwileczkę wcześniej, arbiter liniowy, wskazał pozycję spaloną.

68'
Przyjezdni zaangażowani w pracę defensywną.

66'
Peszko dał się sfaulował. Chwilę wytchnienia dla piłkarzy Lechii.

65'
Piątek dzisiaj bardzo nieudolny. Jakikolwiek kontakt jego z piłką w akcji ofensywnej kończy się tragicznie.
Piotr Stokowiec powinien pomyśleć o zdjęciu go z boiska.

64'
Dwie zmiany w Gdańsku. Wolski zastąpiony przez Vitorię oraz Haraslin wszedł za Kuświka.

62'

59'
Łukasz Piątak wywołał zawód na twarzach swoich kibiców! Janus idealnie dograł na nogę tego pierwszego, a ten w dogodnej sytuacji na wyrównanie, koszmarnie posłał piłkę w trybuny.

58'
Atakują "Miedziowi". Na początku, Wawrzyniak, dobrze zareagował w powietrzu, a następnie Nespor posłał futbolówkę minimalnie nad poprzeczką.

56'
Milinković - Savić "na raty" wyłapał piłkę w swoim polu karnym. Margines błędu był ogromnie mały, bo przy ewentualnej porażce, to rywale mieliby stuprocentową sytuację na gola.

54'
Nie wyszedł Lechii rzut wolny... Najpierw zbyt krótka centra Wolskiego, a potem koszmarny strzał z dystansu w wykonaniu Slavcheva.
Szkoda gadać, a raczej pisać...

53'
Ofsajd. Na nim w momencie zagrania od partnera klubowego był Papadopulos.

52'
żółta kartka Niesportowe zachowanie spotkało się z karą. Żółtą kartkę obejrzał Marco Paixao, który nadepnął na stopę rywala.

51'
Rozmowa motywacyjna w przerwie przyniosła efekt - Zagłębie Lubin przejęło inicjatywę.

50'
Łokieć popracował. Papadopulos nie wytrzymał ciśnienia w szesnastce gości.
Obyło się bez kartki dla Czecha.

49'
1:2! Jest kontakt!
Niefrasobliwością błysnęła obrona Lechii. Nie udało się zażegnać niebezpieczeństwa po centrze z prawego skrzydła boiska. Bezpańską futbolówkę przejął Nespor i z paru metrów zaskoczył Savicia.

47'
Bomba na bramkę lokował Jarosław Jach. Trzeba docenić za trud i zaangażowanie, ale futbolówka pofrunęła wysoko nad poprzeczką bramki.

46'
Gracze już gotowi na II POŁOWĘ!

Klub z Gdańska w pełni zasłużenie prowadzi. Widać dzisiaj przepaść, jeśli chodzi o dynamikę, bo piłkarze Zagłębia w żaden sposób nie nadążają za swoimi rywalami.
Na uwagę zasługuje ofensywna praca Rafała Janickiego.

Zagłębie Lubin 0:2 Lechia Gdańsk

45+2'
Zamieszanie pod bramką Polacka. Piłka krążyła wokół nóg wielu piłkarzy, ale nikt w koszulce Lechii, nie zamknął akcji po stałym fragmencie.

45+1'
żółta kartka Kolejny kartkowicz po stronie gospodarzy. Nespor zmuszony do faulu na rozpędzonym Stolarskim.

45'
1 minuta dłużej.

44'
Za chwilę się dowiemy, jaki będzie wymiar dodatkowego czasu.

42'
żółta kartka Kartka na koncie Kubickiego. Peszko okazał się za szybki dla pomocnika "Miedziowych".

41'
To mogło być już 0:3! Sławomir Peszko niczym Tomasz Frankowski, efektowną podcinką próbował zaskoczyć bramkarza. Minąć się go udało, ale w porę zainterweniował obrońca, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

40'
Piotr Stokowiec, coach gospodarzy, stracił cierpliwość do Rakowskiego. Jego miejsce zajął Nespor.

39'
Adrian Rakowski o krok od zdobycia kontaktu! Pomocnik dopadł do bezpańskiej piłki i bez namysłu kopnął na bramka. Futbolówka minimalnie przeleciała światło bramki.

38'
Nunes popełnił przewinienie na własnej połowie boiska.

36'
POLACEK SHOW! Fenomenalna interwencja! Janicki znów najwyżej wyskoczył do dośrodkowania od Peszki. Piłkę zmierzającą pod poprzeczkę, świetnie sparował goalkeeper Zagłębia.

35'
Szczęście przy Polacku! Jach ryzykownie przeciął piłkę po uderzeniu Peszki z głębi pola karnego. Ta wylądowała blisko lewego słupka.

33'
Peszko z reprymendą słowną od arbitra głównego. Jach przewrócony bliski linii bocznej.

31'
0:2! Co za akcja!
Akcję w stylu Barcelony pokazali piłkarze z Gdańska! Szybka wymiana podań kompletnie wywiodła rywala w pole. Futbolówkę przejął Kuświk i w pojedynku z bramkarzem, ulokował ją w prawym, dolnym rogu.

29'
Marco wzięty w kleszcze przez dwóch przeciwników. Piotr Nowak, trener, ma pretensje, bo za takie zachowanie należała się kartka dla Kubickiego.

28'
Janoszka trochę spóźniony. Sławomir Peszko został przez niego poturbowany wślizgiem.

27'
Milinković Savić miał okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności! Bardzo mocno futbolówkę z dystansu kopnął Papadopulos. Efektowną interwencją błysnął bramkarz, ładnie łapiąc piłkę.

25'
Rzut rożny dla podopiecznych Piotra Stokowca. Papadoulos został dobrze zatrzymany przed polem karnym Lechii Gdańsk.

23'
Marco Paixao bardzo optymistycznie przy oddawaniu soczystej próby zza pola karnego. Ładne przyjęcie, niezły obrót i strzał - finalny efekt: piłka nad poprzeczką.

22'
Kibice gospodarzy wstali z miejsc! Krzysztof Piątek silnie kopnął futbolówkę z piętnastego metra! Piłka powędrowała tuż obok prawego słupka bramki.

21'
Wślizg w wykonaniu gracza Lechii.

19'
32%:68% - w statystyce posiadania piłki.

17'
M.Paixao łapany za koszulkę. Portugalczyk błysnął inteligencją i efektownie upadł na murawę.

16'
Milinković Savić okazał się najlepszy w powietrzu. Bardzo wysoki bramkarz pewnie pokazał swój atut przy interwencji na przedpolu. Pewny chwyt.

15'
żółta kartka Jakub Tosik ewidentnie przetrzymywał rywala za koszulkę. Kara jest dotkliwa, bo obrońca przekroczył limit kartkowy. Piotr Stokowiec swój skład na kolejny mecz będzie musiał ustalać bez Tosika.

14'
Marco Paixao wygrał rywalizację biegową na lewym skrzydle. Potem, spróbował wrzucić do Kuświka, lecz futbolówka wpadła w ręce bramkarza.

13'
Slavczev został przypadkowo obity w rękę przez swojego kolegę z klubu. Sędzia Lasyk dostrzegł sytuację.

12'
Świetna szarża Krasicia blisko końcowej linii. Udało się ograć Tosika, ale już w starciu z Cotrą okazał się dużo gorszy.

11'
Było ogromnie bliski podwyższenia! Zaskakującą decyzję o uderzeniu z dystansu podjął Rafał Wolski! Silnie kopnięta piłka przez niego, obiła poprzeczkę bramki KGHM!

10'

8'
Na pozycji spalonej w momencie podania znalazł się zawodnik "Biało - Zielonych".

8'
Prosta strata Nunesa na własnej połowie. Janus przejął piłkę i próbował dryblować z obrońcami. Decyzja okazała się niezbyt dobra.

7'
Już wszystko dobrze z piłkarzem Zagłębia. Gramy dalej.

7'
Jakub Tosik z jakimś problemem.

6'
Idealne, prostopadłe zagranie w kierunku Papadopulosa! Czeski napastnik dzielnie wyruszył do piłki, jednak klasową obroną na przedpolu wykazał się Milinković Savić.

5'
0:1! Mamy szybko zdobytego gola w tym meczu!
Asysta Peszki. Świetne dośrodkowanie na bliższy słupek zostało idealnie wykończone głową przez skaczącego Janickiego. Martin Polacek stał jak zaczarowany.

4'
Marco Paixao z kolejną próbą wrzutki. Tym razem z lewej flanki, ale skutecznie zainterweniował Jarosław Kubicki.

2'
Marco Paixao miał sposobność na niezłe dośrodkowanie z prawego skrzydła boiska. Piłka kopnięta została jednak wprost w rękawice Polacka.

1'
"Miedziowi" w aktualnie rozgrywanym sezonie, tylko raz wygrali na własnym obiekcie.

*'
Gramy!

*'
Minuta ciszy poświęcona pamięci pracownika KGHM, który dzisiaj niestety zmarł.

*'
Swój czas mają kibice Zagłębia. Oba zespoły weszły na murawę.

*'
W Lubinie soczyście pada.

*'
Goście z Gdańska mają szansę na wskoczenie na fotel lidera tabeli LOTTO Ekstraklasy. Do tego niezbędna jest wygrana z Zagłębiem Lubin. Lechia aktualnie ma 22.punkty, a prowadząca Jagiellonia - 23. oczka.

*'
Ciekawie zapowiadające się starcie poprowadzi Pan Piotr Lasyk.

*'
Jan Vlasko dzisiaj nie zaliczy występu. Zawodnik dość niedawno nabawił się poważniejszego urazu.

*'

*'

*'
Tak z kolei przestawia się ławka rezerwowa "Miedziowych": Forenc, Todorovski, Dziwniel, Nespor, Starzyński, Woźniak, Buksa

*'
Takich zawodników na ławce rezerwowych pozostawił Piotr Nowak, trener Lechii: Podleśny, Wojtkowiak, Steven Vitoria, Chrapek, Haraslin, Mila, F. Paixao

*'
Dobry wieczór! Zapraszam Państwa na relację mojego autorstwa z meczu 12.kolejki LOTTO Ekstraklasy: KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk, to zapraszamy do śledzenia meczu online