Borussia Dortmund - Sporting Lizbona online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Borussia Dortmund
Sporting Lizbona
1 : 0

Burki - Ginter, Sokratis, Bartra, Guerreiro - Weigl - Pulisic, Castro (69' Piszczek), Gotze (69' Rode), Dembele (45' Schurrle) - Ramos
Patricio, Oliveira, Coates, Samedo, Zeegelaar - Carvalho - Schelotto, Cesar (58' Silva), Gelson - Ruiz (78' Marković) - Castaignos (45' Dost)

Ramos (12.)

Guerreiro (65.) żółta kartka
Samedo (11.) żółta kartka
Castaignos (21.) żółta kartka
Zeegelaar (74.) żółta kartka

Mecze na żywo: Borussia Dortmund - Sporting Lizbona

Dziękuję Państwu za ten wspólnie spędzony czas.

Taki wynik oznacza, że wicemistrzowie Niemiec zagwarantowali sobie awans do 1/8 finałów Ligi Mistrzów. Goście mogą sobie jednak pluć w brodę, bo w drugiej połowie mieli przewagę i tylko nieskuteczność sprawiła, że nie zdołali wyrównać stanu meczu.

Koniec spotkania! Borussia Dortmund pokonała Sporting Lizbona 1:0.

90+2'
Centro-strzał Gelson wylądował w rękach bramkarza Borussii.

90+1'
Coastes bardzo ostro potraktował Rode. Rzut wolny dla gospodarzy na ich połowie.

90'
Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89'
Za mocne podanie Guerreiro do Schurrle wyszło za linię końcową boiska.

88'
Długi wyrzut z autu Schelotto wylądował w rękawicach Burkiego.

87'
A teraz Gelson wpadł w pułapkę ofsajdową.

86'
Nieporozumienie pomiędzy Ramosem i Piszczkiem, przez co ten drugi został złapany na spalonym.

84'
Przeciągnięte dośrodkowanie Gelsona.

83'
Schelotto usiadł na murawie i potrzebuje pomocy medycznej. Mamy chwilową przerwę w grze.

81'
Gospodarze nieco opanowali sytuację boiskową i Sporting nie zagraża im tak, jak choćby jeszcze kilka minut temu.

80'
Faul w ofensywie Silvy na Ginterze.

79'
Przewinienie Bartry na Doście niedaleko linii środkowej.

78'
Ostatnia zmiana w Sportingu. Z boiska zszedł Ruiz, a jego miejsce wszedł Marković.

77'
Dobra centra Schelotto i minimalnie niecelne uderzenie głową Ruiza. Było bardzo blisko wyrównania.

76'
Dośrodkowanie trafiło na głowę Sokratisa, ale ten przestrzelił.

75'
Schurrle! Świetny strzał byłego zawodnika Chelsea jeszcze lepiej obronił Patricio. Rzut rożny dla gospodarzy.

74'
żółta kartkaPiszczek przedarł się skrzydłem, zszedł do środka i został sfaulowany Zeegelaara. Żółta kartka dla Holendra i rzut wolny dla BVB.

73'
Faul Samedo na Pulisiciu w środku pola .

72'
Zeegelaar oszukał Piszczka i dośrodkował. Piłka wylądowała jednak w rękach Burkiego.

71'
Sporting jest coraz bliższy zdobycia wyrównującego gola, podopieczni Thomasa Tuchela mają problem z wyprowadzeniem składnej akcji.

70'
Silva! Uderzenie Portugalczyka przeszedł tuż nad poprzeczką.

69'
Podwójna zmiana w BVB - w miejsce Castro i Gotze weszli Piszczek i Rode.

68'
Silva dostał podanie w pole karne, jednak za długo czekał z podjęciem decyzji i obrońcy wybili piłkę na aut.

66'
Strzał Silvy przeszedł ponad poprzeczką.

65'
żółta kartkaDoskonała akcja pomiędzy Dostem, a Silvą, ten drugi został w ostatniej chwili sfaulowany przez Guerreiro tuż przed szesnastką gospodarzy. Brazylijczyk za ten faul został ukarany żółtą kartką.

64'
Zdecydowanie za mocne podanie Guerreiro do Schurrle, przez co niemiecki skrzydłowy nie miał najmniejszych szans na dojście do tego zagrania i piłka wyszła na aut.

62'
Niebezpieczne dośrodkowanie Schelotto padło łupem obrony BVB.

61'
Przeciągnięte podanie Castro przerwało nieźle zapowiadającą się akcję gospodarzy.

60'
Guerreiro uderzył w róg, gdzie stał golkiper gości, a ten nie dał się zaskoczyć i złapał futbolówkę.

59'
Ramos został sfaulowany bardzo blisko linii pola karnego. Rzut wolny dla BVB nieco ponad 20 metrów od bramki Patricio.

58'
Druga zmiana w drużynie Jorge Jesusa. W miejsce Cesara wszedł Silva.

57'
Na spalonym Pulisic.

56'
Podanie Gotze do Schurrle nie przeszło przez obronę gości.

54'
Cesar nie zdołał przedrzeć się w starciu z zawodnikami BVB.

53'
Centrę Schurrle zablokowali obrońcy lizbońskiej drużyny.

52'
Zbyt agresywne wejście wślizgiem Schelotto w Schurrle poskutkowało faulem.

51'
Cesar! Płaski strzał zza szesnastki piłkarza Sportingu przeszedł tuż obok słupka.

50'
Schurrle został złapany na ofsajdzie.

48'
Kąśliwy strzał Gelsona sprawił sporo problemów Burkiemu, który odbił piłkę do boku, a tam czujność Gintera uchroniła BVB przed rychłym golem wyrównującym dla gości.

47'
Gelson szarżował po prawym skrzydle, zdołał dośrodkować na głowę Ruiza. Kostarykanin uderzył głową ponad bramką.

46'
Samedo pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów, wywalczyk jednak tylko aut niedaleko szesnastki Borussii.

45'
Druga połowa rozpoczęta! W obu zespołach po jednej zmianie - w BVB za Dembele wszedł Schurrle, a w drużynie gości w miejsce Castaignosa na placu gry pojawił się Dost.

Oglądamy spotkanie na bardzo wysokim, europejskim poziomie. Obie drużyny dążą do zwycięstwa, co przekłada się na sporą ilość dobrych sytuacji do zdobycia gola. Do przerwy Borussia Dortmund prowadzi ze Sportingiem Lizbona 1:0. Na drugą część meczu zapraszamy za niecały kwadrans.

Koniec pierwszej połowy. Arbiter nie doliczył nawet minuty do regulaminowego czasu gry.

45'
Guerreiro! Brazylijczyk po świetnej klepce z Dembele miał doskonałą sytuację do podwyższenia prowadzenia, ale trafił tylko w boczną siatkę.

45'
Nieudane dośrodkowanie padło łupem obrońców Sportingu.

44'
Rzut rożny po tym, jak centra Dembele została zablokowana.

43'
Castaignos przekroczył przepisy w walce z Sokratisem.

42'
Dembele wyraźnie przestrzelił po centrze Guerreiro.

41'
Zaskakujący, niesygnalizowany strzał Gintera zza pola karnego nie zaskoczył Patricio, który złapał piłkę.

40'
Dembele ostro powalczył i odebrał piłkę Schelotto.

39'
Zeegelaar niedokładnie odegrał futbolówkę przed szesnastkę do Cesara, co przerwało dobrze zapowiadającą się akcję gości.

38'
Zamieszanie w polu karnym Borussii! Piłka ostatecznie wylądowała w rękach Burkiego, który dodatkowo był faulowany przez Castaignosa.

37'
Dembele zwiódł Oliveirę, chciał wyłożyć piłkę Gotze, ale zagrał ją za mocno.

36'
Strzał z dystansu Cesara przeszedł wysoko nad bramką Borussi.

35'
Kolejna wrzutka Gintera, i tym razem dobrze zachowała się obrona Sportingu.

34'
Pulisic! Poprzeczka po strzale zawodnika BVB!
Zawodnicy Thomasa Tuchela rozegrali świetną, kombinacyjną akcję, po której piłkę dostał pomocnik gospodarzy, ale obił tylko poprzeczkę.

32'
Niedokładne podanie Dembele padło łupem obrońców Sportingu.

31'
Zeegelaar doskonale wrzucił w pole karne, wprost do Gelsona, który jeszcze lepiej przyjął i chciał uderzać, jednakże został w ostatniej chwili zablokowany przez Bartrę.

30'
Faul Bartry na Castaignosie.

29'
Ginter dośrodkował w pole karne, piłka nie doszła jednak do Ramosa.

28'
Pulisic dostał podanie w pole karne od Gotze, ale poślizgnął się i akcja ta spaliła na panewce.

27'
Gelson! Skrzydłowy lizbońskiej drużyny wyszedł sam na sam z Burkim, ale przegrał ten pojedynek. Doskonała interwencja golkipera.

26'
Niedokładne podanie Cesara i okazję do kontry będą mieli piłkarze z Dortmundu. Gospodarze zmarnowali jednak tę okazję i przy piłce ponownie są goście.

24'
Ramos starał się z Coastesem przy polu karnym Sportingu. Górą w tym pojedynku okazał się obrońca gości, na którym napastnik BVB popełnił przewinienie w ofensywie.

23'
Castaignos złapany na spalonym.

22'
Groźna wrzutka Gelsona w pole karne, obrońcy BVB nie dopuścili jednak do większego zagrożenia.

21'
żółta kartkaHolenderski napastnik gości za to zagranie otrzymał za to zagranie żółtą kartkę.

20'
Weigl nie może się podnieść z murawy po starciu z Castaignosem.

19'
Pulisic dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

18'
Ginter nieprzepisowo potraktował Cesara.

17'
Pulisic otrzymał dobre podanie od Gotze, pociągnął z piłką pod pole karne, zacentrował w kierunku Ramosa, ale nie zrobił tego dokładnie.

16'
Bartra pewną interwencją niedaleko własnej szesnastki zatrzymał Gelsona.

15'
Ruiz świetnie wpadł w pole karne, dośrodkował jednak za mocno, co uniemożliwiło dojście do wrzutki Gelsonowi.

14'
Centra Schelotto zablokowana przez Bartrę.

13'
Ostra walka o piłkę pomiędzy Ramosem, a defensorami gości, ostatecznie górą piłkarze gości.

12'
1:0! Ramos wyprowadza Borussię na prowadzenie!
Kolumbijczyk otrzymał doskonałe dośrodkowanie od Gintera, wyszedł w powietrze i precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Patricio.

11'
żółta kartkaTaktyczny faul Samedo na Ramosie. Żółta kartka dla obrońcy Sportingu.

10'
Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata w szesnastce.

9'
Przewinienie Oliveiry w starciu z Castro. Do rzutu wolnego podszedł Guerreiro.

9'
Rzut rożny dla gości z Lizbony po błędzie Burkiego. Centra Cesara wylądowała w rękach golkipera BVB.

8'
Guerreiro wycofał piłkę przed pole karne pod nogi Weigla, ten zdecydował się na uderzenie, jednak nie trafił w światło bramki.

7'
Korner dla podopiecznych Thomasa Tuchela.

6'
Gelson powalczył z Guerreiro o futbolówkę przy linii końcowej boiska, ale przegrał ten pojedynek.

5'
Niebezpieczna centra Cesara została przechwycona przez defensorów gospodarzy.

4'
Rzut rożny dla Sportingu.

3'
Pulisic padł w polu karnym po starciu z Coatesem! Powtórki pokazały, że zawodnik BVB był ewidentnie faulowany. Duży błąd sędziego, który nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

2'
Za mocne zagranie w szesnastkę w kierunku Gelsona i skrzydłowy gości nie zdołał dojść do piłki .

1'
Zaczynamy!

''
Pierwszy gwizdek sędziego już za chwilę.

''
W zespole gospodarzy zabrakło m.in. Pierre-Emericka Aubameyanga i Marco Reusa, którzy wciąż borykają się z urazami.

''
Rezerwowi: Beto, Marković, Campbell, Pereira, Elias, Silva, Dost.

''
Wyjściowa jedenastka gości:

''
Ławka rezerwowych: Weidenfeller, Sahin, Mor, Rode, Schurrle, Piszczek, Passlack.

''
Skład gospodarzy:

''
Spotkanie poprowadzi 33-letni Danny Makkelie.

''
Cały rozkład jazdy dzisiejszego wieczoru z LM:

''
Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w poprzedniej kolejce. Wtedy lepsi byli podopieczni Thomasa Tuchela - wygrali 2:1.

''
Dobry wieczór Państwu! Serdecznie zapraszam do śledzenia naszej relacji tekstowej ze spotkania Ligi Mistrzów, w którym Borussia Dortmund podejmie Sporting Lizbona.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Borussia Dortmund - Sporting Lizbona, to zapraszamy do śledzenia meczu online