Borussia Dortmund - Bayern Monachium online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Borussia Dortmund
1 : 0

Burki - Piszczek, Sokratis, Ginter, Barta, Schmelzer (88' Pulisic) - Weigl - Gotze (77' Castro), Schurrle (68' Durm), - Ramos, Aubameyang
Neuer - Lahm (68' Rafinha), Boateng, Hummels, Alaba - Thiago, Alonso (75' Sanches), Kimmich (58' Costa) - Muller, Ribery - Lewandowski

Mecze na żywo: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

Dziękuję Państwu za ten wspólnie spędzony czas.

Borussia Dortmund utrzymała prowadzenie z pierwszej połowy i ostatecznie wygrała z Bayernem Monachium 1:0. Było to niezwykle ciekawe spotkanie, z dużą ilością emocji. Taki wynik oznacza, że samodzielnym po tej kolejce będzie RB Lipsk.

90+3'
Strzał głową Lewandowskiego tuż obok słupka! Jednak nawet jeśli polski napastnik trafiłby do siatki, to i tak gol nie zostałby uznany, ponieważ "Lewy" był na spalonym.

90+2'
Rzut wolny dla Bayernu na wysokości szenastki BVB.

90+1'
żółta kartkaTaktyczny faul Sanchesa na Pulisicu. Żółta kartka dla Portugalczyka.

90'
Sędzia doliczył cztery minuty.

88'
Podopiecznie Carlo Ancelottiego dążą do wyrównania, jednak ich akcje są prowadzone nieco za wolno, aby mogło zaskoczyć dobrze dysponowanych piłkarzy Borussii Dortmund. Przed tą akcję mieliśmy zmianę - za Schmelzera wszedł Pulisic

88'
żółta kartkaNa boisku wywiązało się małe zamieszanie na boisku, wszystko skończyło się żółtymi kartkami dla Ramosa i Ribery'ego.

86'
Thiago zagrał w uliczkę do Mullera, ale po raz kolejny świetnie interweniował Sokratis i nie dopuścił do zagrożenia.

85'
Dośrodkowanie Alaby wylądowało w rękach Burkiego.

84'
Muller chciał przekazać futbolówkę przed polem karnym Lewandowskiemu, jednak nie dopuścili do tego obrońcy BVB.

82'
Thiago wrzucał w pole karne, ale jego intencji nie zrozumiał ani Muller, ani Lewandowski.

81'
Sokratis zgrywał piłkę do Aubameyanga, ale ten nie zdołał dojść do uderzenia. Po chwili Castro huknął z dystansu, jednakże równie mocno jak niecelnie.

80'
Weigl sfaulowany przez Thiago. Rzut wolny dla gospodarzy na wysokości pola karnego Bayernu.

79'
Zablokowane dośrodkowanie Castro. Przy piłce wciąż są zawodnicy Borussii.

78'
Ramos wywalczył rzut wolny na połowie Borussii. Moment oddechu dla piłkarzy z Dortmundu.

77'
Druga zmiana w drużynie Thomasa Tuchela. Swój udział w dzisiejszym meczu zakończył Gotze, a w jego miejsce wszedł Castro.

76'
Faul w ofensywie Boatenga. Od rzutu wolnego zaczną gospodare.

75'
Zanim to jednak nastąpi będziemy mieli zmianę. Miejsce Alonso zajął Sanches.

74'
Interwencja Piszczka po wrzutce Alaby i będzie korner dla Bawarczyków.

73'
Za mocne podanie Ribery'ego do Lewandowskiego zatrzymało dobrze zapowiadającą się akcję Bayernu.

72'
Centra Gotze została wybita poza szenastkę przez obrońców gości.

71'
Jak tego nie wykorzystał Aubameyang? Gabończyk wyszedł sam na sam z Neuerem po błędzie Alonso, jednak w doskonałej sytuacji nie zdołał pokonać Neuera, który odbił piłkę na rzut rożny.

69'
Przewinienie Costy na Durmie. Obyło się bez kartki.

68'
Zmiany po obu stronach - W BVB za Schurrle wszedł Durm. Natomiast w zespole gości miejsce Lahma zajął Rafinha.

67'
Costa złapany na spalonym.

66'
Silny strzał Costy zza szesnastki przeszedł ponad bramką Borussii Dortmund.

65'
Otwierające podanie Alonso nie przeszło do Lewandowskiego. Dobra interwencja Bartry.

64'
Dośrodkowanie dotarło do Aubameyanga, ten jednak nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę.

63'
Rzut rożny dla BVB. Wykonywać go będzie Schurrle.

62'
Nieudane podanie Costy do Ribery'ego i piłka wyszła poza boisko. Od bramki zacznie Burki.

61'
Co za uderzenie z dystansu Alonso! Piłka obiła "tylko" poprzeczkę!

60'
Piłkarze Carlo Ancelottiego nie stworzyli większego zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

59'
Schmelzer zablokował dośrodkowanie Lahma ze skrzydła. Będzie rzut rożny dla Bayernu.

58'
Zmiana w zespole gości. Za Kimmicha wszedł Costa

57'
Alonso strzelając z dystansu trafił w Lewandowskiego. Napastnik Bayernu mógł mieć dobrą sytuację do zdobycia gola, ale ta niefortunnie się odbiła od niego i wyszła poza boisko.

56'
Centra Mullera do Lewandowskiego, jednak Polak nie zdołał wyprzedzić Bartry, który go uprzedził.

54'
Ribery trafia do siatki! Sędzia jednak słusznie dostrzegł spalonego, na którym znalazł się francuski skrzydłowy po podaniu Mullera.

53'
Rzut rożny dla Borussii Dortmund. Obyło się bez większego zagrożenia w szesnastce Bawarczyków.

52'
Arbiter odgwizdał zagranie ręką Kimmicha po podaniu Schmelzera. Jak pokazują powtórki, pomylił się znacznie, bo piłka trafiła pomocnika Bayernu w plecy...

51'
żółta kartkaMocno spóźnione wejście Gotze skończyło się brzydkim faulem na Riberym. Żółta kartka dla pomocnika gospodarzy.

50'
Doskonała interwencja Burkiego uniemożliwiła dojście do piłki Lewandowskiemu po centrze Lahma.

49'
Główka Aubameyanga po centrze Schmelzera przeszła tuż nad poprzeczką!

48'
Strzał głową Lewandowskiego nie zaskoczyła Burkiego.

47'
Aubameyang! Gabończyk otrzymał znakomite podanie od Schurrle, wyszedł jeden na jeden z Neuerem, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i zdołał go zastopować Boateng.

46'
Druga połowa rozpoczęta! Obie drużyny bez zmian personalnych.

Oglądamy znakomite widowisko w Dortmundzie. Obie drużyny grają na bardzo wysokim poziomie i tworzą wiele sytuacji do zdobycia bramek. Póki co skuteczniejsi są piłkarze gospodarzy, którzy po bramce Aubameyanga prowadzą do przerwy 1:0. Na drugą część spotkania tej potyczki zapraszamy za niecały kwadrans.

Koniec pierwszej połowy!

45+1'
Kolejny korner dla gości. Obyło się jednak bez zagrożenia.

45'
Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

44'
Kimmich został nabity przy wybiciu piłki przez jednego z defensorów BVB i niewiele brakowało, a futbolówka zatrzepotałaby w siatce. Wielkie szczęście Borussii.

43'
Thiago uderzył z dystansu, ale nie była to dobra decyzja.

42'
Nieudane rozegranie tego stałego fragmentu gry, Kimmich poślizgnął się po podaniu Thiago i piłkę przejęli zawodnicy Thomasa Tuchela.

41'
Lewandowski wywalczył korner dla Bayernu.

40'
Niesamowite tempo spotkania w Dortmundzie.

39'
Świetnie rozegrana akcja przez drużynę ze stolicy Bawarii, Alonso przerzucił futbolówkę w pole karne do Lahma, ten znakomicie odegrał ją do Thiago, a Hiszpan zdecydował się na uderzenie z nożyc. Nie zrobił tego jednak dokładnie i piłka przeszła daleko obok bramki.

37'
Nieporozumienie między Schmelzerem a Schurrle skończyło się stratą piłki.

36'
Sokratis dobrze przyblokował Lahma, przez kapitan gości nie zdołał dojść do podania Mullera.

35'
Wrzutka Lahma trafiła wprost na głowę Gintera.

34'
Nieudana próba Ribery'ego przedarcia się pod pole karne BVB.

33'
Mamy dużo męskiej walki w środku pola, teraz zdaniem sędziego Piszczek sfaulował Thiago.

32'
Główka Hummelsa po dośrodkowaniu Alonso trafiła w światło bramki, ale Burki obronił ten strzał.

31'
Rzut wolny dla podopiecznych Carlo Ancelottiego na połowie Borussii.

30'
Za mocne podanie Lewandowskiego w polu karnym do Ribery'ego. Gdyby "Lewy" bardziej przyłożył się do tego podania, to Francuz miałaby stuprocentową okazję do wyrównania.

29'
Piszczek dośrodkował przed szesnastkę do Schmelzera. Ten uderzył zza pola karnego, ale nie zaskoczył Neuera.

27'
Bartra nieprzepisowo zatrzymał Lewandowskiego. Hiszpan powinien obejrzeć drugą żółtą kartkę za to zagranie, na co nie zdecydował się jednak arbiter. Wielkie szczęście obrońcy gospodarzy.

26'
Niecelna główka Lewandowskiego.

25'
Ładna dwójkowa akcja pomiędzy Piszczkiem i Gotze, dośrodkowanie tego drugiego było nie najlepsze i akcja spaliła na panewce.

24'
Thiago złapany w pułapkę ofsajdową.

23'
Bardzo nieudany strzał z dystansu Kimmicha przeszedł wysoko nad poprzeczką.

22'
Ostatecznie futbolówka ląduje w rękawicach Burkiego.

21'
Rzut rożny dla Bayernu.

20'
Schurrle! Potężny strzał z woleja niemieckiego piłkarza, Neuer wyłapał jednak tę bombę.

19'
Zablokowane uderzenie z dystansu Kimmicha.

18'
żółta kartkaŻółta kartka dla Bartry za faul taktyczny.

17'
Gotze! Ależ było blisko drugiego gola dla BVB. Wychowanek gospodarzy wpadł w szesnastkę, podciął piłkę nad Neuerem, ale nie trafił w światło bramki.

16'
Centrę Schmelzera bez większych problemów wyłapał Neuer.

15'
Lewandowski chwilowo poza boiskiem. Najlepszy polski napastnik wrócił już na plac gry, jednak utyka.

14'
Kolejne dośrodkowanie Alaby w kierunku Lewandowskiego. Efekt podobny jak poprzednio - bez zagrożenia.

13'
Lewandowski starał się przedrzeć przez obronę BVB, jednak dobra interwencja Sokratisa uniemożliwiła mu to.

12'
Zagranie Schmelzera na wolne pole do Schurrle, ale pomocnik gospodarzy nie zdołał dojść do futbolówki.

11'
Gol dla Borussii! Aubameyang z bliska wpakował piłkę do siatki! Schurrle przed polem karnym wygrał pojedynek w powietrzu z Alonso, Aubameyang piętą odegrał do Piszczka, boczny obrońca do Gotze, a ten do Gabończyka, który wślizgiem zdobył swoją dwunastą bramkę w tym sezonie ligowym.

10'
Miękka wrzutka Aubameyanga w szesnastkę, ale nie znalazła adresata.

9'
Schurrle źle przyjął sobie piłkę do podaniu Schmelzera i ją stracił.

8'
Górne podanie Gintera w pole karne nie doszło do żadnego z piłkarzy BVB.

6'
Dośrodkowanie Alaby do Lewandowskiego, jednakże polski napastnik sfaulował Sokratisa, co zauważył arbiter i przerwał akcję gości.

5'
Centra Piszczka została wybita przez Boatenga.

4'
Aubameyang znakomicie przedarł się pod pole karne Bayernu, zagrał do Ramosa, Kolumbijczyk chciał podawać do wbiegającego Schurrle, ale Lahm nie dopuścił, aby piłka przeszła do byłego skrzydłowego Chelsea.

3'
Kolejne faul zawodników z Dortmundu. Tym razem Schurrle powalił Kimmicha.

2'
Okazja do kontry dla gospodarzy, ale Schurrle został zatrzymany przez Lahma.

1'
Przewinienie Gotze na Riberym. Będzie rzut wolny dla gości. Centra Alonso nie sprawiła jednak problemów defensorom Borussii.

''
Pierwszy gwizdek sędziego na Signal Iduna Park! Rozpoczęli piłkarze Carlo Ancelottiego.

''
Piłkarze obu zespołów pojawili się na murawie.

''
Do pierwszego gwizdka sędziego pozostało niewiele ponad pół godziny.

''
Niesamowita frekwencja!

''
Drużyna gości:

''
Ławka rezerwowych BVB: Weidenfeller, Dembele, Sahin, Pulisic, Kagawa, Castro, Durm

''
Jedenastka gospodarzy:

''

''
Tylko zwycięstwo drużyny ze stolicy Bawarii umożliwi jej powrót na czoło Bundesligi. Liderem aktualnie jest rewelacja obecnych rozgrywek - RB Lipsk. Beniaminek do tej pory zgromadził aż 27 punktów i nie poniósł ani jednej porażki w lidze.

''
Za poprowadzenie dzisiejszego spotkania będzie odpowiedzialny Tobias Stieler.

''

''
Dzień dobry Państwu! Chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić na naszą relację tekstową z hitu 11. kolejki Bundesligi, w którym Borussia Dortmund zmierzy się z aktualnym mistrzem Niemiec, Bayernem Monachium.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Borussia Dortmund - Bayern Monachium, to zapraszamy do śledzenia meczu online