Borussia Dortmund - Legia Warszawa online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Borussia Dortmund
8 : 4

Weidenfeller - Passlack, Bartra (62' Durm), Ginter, Rode - Sahin (71' Aubameyang), Castro, Kagawa - Dembele (72' Schurrle), Pulisic - Reus
Cierzniak – Rzeźniczak, Pazdan, Czerwiński, Bereszyński – Odjidja-Ofoe (75' Nikolić), Guilherme (54' Jodłowiec), Kopczyński, Kucharczyk – Prijović (70' Wieteska), Radović

Mecze na żywo: Borussia Dortmund - Legia Warszawa

Dziękuję uprzejmie Państwu za wspólne przeżywanie emocji. Życzę spokojnej nocy.

To był magiczny mecz!

Borussia Dortmund o krok przed wywalczeniem pierwszego miejsca w grupie "F". W następnej kolejce czeka bój z Realem Madryt.
Polska drużyna powalczy o udział w fazie pucharowej Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona.

90+3'
Rekord goli w jednym meczu Ligi Mistrzów pobity! Reus szczęśliwie dobił Legię. Piłka po uderzeniu Niemca powędrowała między nogami interweniującego Cierziaka.

90+2'
Kucharczyk, skrzydłowy gości, za mocno z dystansu. Weidenfellerowi pozostawało jedynie patrzeć na piłkę, która wylądowała na jednej z trybun.

90'
Widowisko w Dortmundzie zostało wydłużone o dwie minuty.

89'
Cierzniak w tej sytuacji wybronił na medal! Polski bramkarz popisał się instynktowną robinsonadą, przenosząc futbolówkę nad poprzeczkę. Ósmego gola próbował zdobyć Pulisić.

88'
Kucharczyk ostatkami sił próbował kończyć akcję w polu karnym niemieckiego teamu. Niestety, defensywa zareagowała dużo szybciej od skrzydłowego.

88'
żółta kartka Ginter z żółtą kartką.

87'
Zablokowany Kagawa. Japoński pomocnik szukał swojego szczęścia, oddając huknięcie zza pola karnego. Właściwie ustawiony obrońca zażegnał niebezpieczeństwo.

86'
Nikolić na pozycji spalonej. Kibice z Warszawy ogromnie rozczarowani, bo sytuacja na kontrę bramkową wprost genialna. Trudno.

85'

84'
Hokej, a nie piłka nożna! Nikolić z golem! Węgier wykorzystał podanie od Radovicia, a następnie precyzyjnie uderzył tuż przy lewym słupku bramki Weidenfellera.

82'
7:3! Kontra marzeń! Passlack podwyższył stan meczu, dobijając piłkę, którą w kapitalnym stylu odbił Radosław Cierzniak.

81'
Konkretne piąstkowanie piłki przez Weidenfellera. Bramkarz nie zażegnał zagrożenia swoim zagraniem, ale jego błąd w porę naprawili koledzy.

80'
Rzeźniczak. Gwizdek sędziego. Rzut wolny dla Legii z dobrej lokalizacji na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia.

78'
Aubameyang mógł wpisać się na listę strzelców! Gabończykowi plany pokrzyżował lewy słupek bramki, w który to piłka trafiła, po jego solidnym kropnięciu z okolic pola karnego.

77'
Kucharczyk bardzo ambitnie na lewej flance. Skrzydłowy próbował minąć Passlacka, ale przegrał ten bój z kretesem.

75'
Na ostatni kwadrans na boisko został wydelegowany Nikolić. Węgier dał zmianę za Ofoe.

74'
Masa szczęścia przy gościach! Pulisić swoim strzałem głową, z dosyć bliskiej odległości od bramki, przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

74'

72'
Dembele zastąpiony przez Schurrle. To oznacza, że Thomas Tuchel, coach BVB, wyczerpał limit zmian.

71'
Kolejna zmiana już za nami. Aubameyang w poszukiwaniu następnych bramek, a z murawy został zdjęty Sahin.

70'
Prijović dzisiaj pokazał klasę! Dwa gole przeciwko Borussii muszą robić wrażenie. W miejsce Szwajcara na plac gry wszedł Wieteska.

69'
Reakcja arbitra liniowego. Rozczarowany Sahin. Pozycja spalona.

68'

66'
Celnie na bramkę kropnął Miroslav Radović. Tylko celnie, ponieważ Serb kopnął piłkę w naprawdę sygnalizowany sposób. Bez problemu zagranie wyłapał goalkeeper wicemistrza Niemiec.

66'
Szalony rajd Bereszyńskiego. Popularny "Bereś" wypracował rzut wolny dla Legii. Durm spóźniony z odbiorem.

65'

63'
żółta kartka Michał Pazdan nie mógł liczyć na wyrozumiałość ze strony arbitra. Gwiazda przyjezdnych musiała się spotkać z karą, po wykonaniu bardzo groźnego wślizgu na nogi rywala.

62'
Doczekaliśmy się również korekty w zestawieniu BVB. Durm został wpuszczony na boisko, a miejsce na nim udostępnił mu Bartra.

61'
żółta kartka Ofoe został dodany do notatnika arbitra głównego. Zawodnik gości wyraźnie przetrzymywał przeciwnika za koszulkę.

60'
Radosław Cierzniak mógł odetchnąć z wielką ulgą. Strzał Marco Reusa z rzutu wolnego powędrował obok lewego sektora bramki Legii.

59'
Castro soczyście podcięty przez Kopczyńskiego. Cierzniak zostanie wystawiony na próbę.

58'
Zagranie piłki ręką przez Radovicia. Tego dopatrzył się szwedzki arbiter. Gra nie mogła być kontynuowana.

57'
Co za mecz! Kucharczyk zmienił rezultat! Radović bardzo błyskotliwie do Kucharczyka, który w boju z Weidenfellerem, popisał się ładną podcinką. Gol w stylu Tomasza Frankowskiego.

55'
Efektowny cross zaprezentował Nuri Sahin. Kibice jego drużyny liczyli na to, że Passlack dojdzie do jakże pięknego podania. Ale... przeliczyli się.

54'
Jacek Magiera zdecydował się na Tomasza Jodłowca. Poprawne zawody zaliczył Guilherme.

53'
Dla Reusa był to drugi gol w tym sezonie Ligi Mistrzów. Przypominamy, że ten mecz z Legią jest wielkim powrotem na boisko po długiej przerwie.

52'
Borussia Dortmund po raz szósty...Dembele perfekcyjnym podaniem z głębi szesnastki znalazł Reusa, a Niemiec z paru metrów, zaskoczył bezradnego Cierzniaka.

51'
Bereszyński swoim dobrym ustawieniem, pokrzyżował plany Psslackowi. Aut dla gospodarzy.

50'

49'
Niezłą szarżą przez prawą stronę boiska zdecydował się Pulisic. Pomocnikowi udało się dograć na pole karne, ale wbiegający Reus nie zdołał zamknąć akcji ofensywnej, bo szybko futbolówkę przechwycił Radosław Cierzniak.

48'
Który to już to ofsajd w wykonaniu Marco Reusa? Przed chwilą, mogli ujrzeć podniesioną chorągiewkę sędziego liniowego.

47'
Spoglądając na składy obu ekip, to wychodzi na to, że zaczęły grę po przerwie w niezmienionych składach.

46'
Druga odsłona spotkania!

A jak wygląda sytuacja na innych obiektach?

Napisać, że niedawno zakończona część meczu była szalona, to jakby nic nie napisać! Ja tak zwariowanej połówki w życiu nigdy nie widziałem.
Radosław Cierzniak i jego koledzy z obrony byli co minutę wystawiani na ciężkie próby. Nie chcę mi się wierzyć, że Borussia Dortmund nie będzie próbowała podwyższyć już i tak wysoki rezultat.

45'
KONIEC I POŁOWY MECZU!

44'
Pazdan najlepszy w powietrzu. Polski stoper wygrał rywalizację powietrzną ze skaczącym Reusem.

43'
Wyborne podanie od Guilherme! Do finalizacji sytuacji ruszył Kucharczyk, jednak w kulminacyjnej części akcji, koszmarnie minął się z futbolówką. Ma czego żałować!

41'
Gol dla gospodarzy! Jednak, nie został uznany, bo Kagawa w momencie zagrania piłki od klubowego partnera, znajdował się za linią defensywną.

40'
Nieoczekiwana sytuacja! Michał Kucharczyk bardzo ambitnie walczył w starciu powietrznych. Jego starania zakończyło się celną próbę na bramkę gospodarzy. Krzywdy nie mogła zrobić, ponieważ piłka powędrował w centrum bramki.

39'
Gra przerwana. Marco Reus ponownie nie dostrzegł ustawienia bloku obronnego Legii Warszawa.

38'
Kibice Borussii wstali z krzeseł! Gonzalo Castro w magiczny sposób złamał szyk obronny Polaków. Piłkę kopnął Marco Reus, lecz gdyby nawet trafił, to sędzia gola by nie uznał, bo Niemiec był na ofsajdzie.

36'
Protestował Miroslav Radović. Pomocnik polskiej ekipy domagał się odgwizdania rzutu karnego, po zagraniu piłki ręką przez jednego z przeciwników. Sędzia główny puścił grę.

35'
Guilherme usiłował prostopadłym podaniem uruchomić Prijovicia. Plan doskonały, ale wykonanie dalekie od perfekcji. Futbolówke zgarnął Roman Weidenfeller.

34'

32'
5:2! Marco Reus z własnym golem! Szybka akcja na jeden kontakt przyniosła kolejnego gola w tym spotkaniu. Kagawa bardzo dokładnym podaniem z lewej flanki podał do Reusa, a ten z naprawdę bliskiego położenia od bramki, był bezlitosny.

30'
Przy bramce Belga swój udział miał Marco Reus. To już druga asysta w tych zawodach.

29'
4:2! Niewykorzystane sytuacje... Stare porzekadło znalazło swoje odzwierciedlenie. Dembele pokonał Cierzniaka, posyłając futbolówkę w lewy, dolny róg bramki.

28'
Jak on to zmarnował?! Prijovicia mógł, a nawet musiał wykorzystał genialne podanie od Guilherme! Z paru metrów, trafił w poprzeczkę bramki BVB!

27'
Chaos w obronie Jacka Magiery. Rozpędzony Rode faulował Prijovicia.

26'
Passlack niepotrzebnie nadużył mocy, przy próbie skutecznej wrzutki z lewej flanki boiska. Piłka po jego dotknięciu, opuściła plac gry. Od pięciu metrów grę zacznie Cierzniak.

24'
Goście łapią kontakt! Kluczowe podanie Bereszyńskiego z głębi pola karnego do Prijovicia, a ten dosyć nieczystym kopnięciem z bliska, pokonał bezradnego Weidenfellera.

22'
Asystę drugiego stopnia przy trafieniu na 3:1 miał Marco Reus, który znakomicie wykonał rzut wolny.

20'
3:1! BVB! Stały fragment gry okazał się zabójczy dla Legii. Nieudolne piąstkowanie piłki przez Cierzniaka, otworzyło drogę Sahinowi, który w przypadkowych okolicznościach wpisał się na listę strzelców. Pomocnik został obity piłką przez goalkeepera.

18'
2:1! Niestety... Dembele ponownie asystentem przy bramce Kagawy. Japoński zawodnik z ogromną łatwością minął rywala w polu karnym gości, a następnie pewnym huknięciem z bliskiej odległości, zaskoczył Cierzniaka.

17'
1:1! Remis! Kagawa! Zbyt duża bierność "Legionistów" w atakowaniu rywala na własnej połowie boiska. Dembele na jeden kontakt minął linię obrony Legii, a piłkę z paru metrów do bramki wpakował Kagawa.

16'
Para stoperów Legii gra na medal! Po raz kolejny, Michał Pazdan, zatrzymał niebezpieczne wgranie futbolówki z lewego sektora.

15'

14'
Brak porozumienia zawodników Borussii na lewej stronie boiska. Przed chwilą, Reus, napastnik, nie zrozumiał intencji swojego kolegi.

13'
Asystę przy golu Prijovicia miał Odjidja - Ofoe. Pomocnik doskonale zagrał z prawej flanki.

12'
Doping kibiców na stadionie jest naprawdę zadziwiający.

10'
0:1! Legia! Kapitalne kopnięcie piłki w wykonaniu Prijovicia. Uderzenie z kilkunastu metrów niemal z miejsca w lewy sektor bramki, było nie do obrony!

9'
Dobrą pracę wykonał blok obronny Legii, łapiąc rywala na ofsajdzie. Passlack był najbliżej bramki.

8'
Reus z próbą prostopadłego crossa. Gwiazdor niemieckiego futbolówki musiał obejść się smakiem, ponieważ zagranie udało się w porę zneutralizować.

7'
Udało się zakończyć stały fragment gry strzałem na bramkę. Głową próbował Jakub Czerwiński, jednak stoperowi stołecznego klubu zabrakło dokładności. Piłka wylądowała za bramką.

7'
Korner dla polskiego zespołu.

5'
Cierzniak z pierwszą interwencją w tym meczu. Bramkarz zatrzymał silnie uderzoną piłkę z dystansu. Pewny chwyt futbolówki w jego wykonaniu.

4'
Jakub Czerwiński popisał się niezłym "szczupakiem". Środkowy obrońca Mistrza Polski przerwał bardzo groźne dośrodkowanie z prawego skrzydła.

4'
Krótkie podania Niemców.

2'
Pozycja spalona po stronie Legii Warszawa.

1'
Ciekawie... Kagawa poszukiwany prostopadłym zagraniem przez Rode. Piłka przeszła przez linię defensywną, ale już nie dotarła do Japończyka.

1'
Od samego początku do ataków ruszyła Borussia Dortmund.

*'
Piłka poszła w ruch!

*'
Na Signal Iduna Park gra hymn Ligi Mistrzów!

*'
Ostatnie próby przed zbliżającym się spektaklem!

*'
Ławka rezerwowa Dortmundu: Bonmann, Mor, Götze, Aubameyang, Schürrle, Sokratis, Durm

*'
Thomas Tuchel, opiekun niemieckiego zespołu, przedstawił wyjściowy skład.

*'
Z powodu kontuzji w składzie "Wojskowych" zabrakło Moulina.

*'
W pierwszym starciu lepsza okazała się Borussia Dortmund, która na stadionie w Warszawie strzeliła Legii aż sześć goli! Wynik tamtego pojedynku: Legia 0:6 BVB

*'
Jacek Magiera, trener przyjezdnych, ujawnił skład! Zaskoczeni?

*'
Niżej wspomniany arbiter sędziował zawody w tej edycji Champions League. Pełnił zaszczytną funkcję podczas spotkania: CSKA Moskwa - AS Monaco (18.10.2016).

*'
Spotkanie w Dortmundzie poprowadzi Pan Martin Strombergsson.

*'
Mistrz Polski nie liczy się już w grze o dalszą fazę Ligi Mistrzów, ale dalej liczy się w stawce o fazę pucharową Ligi Europy.
Tak po 4.seriach gier przedstawia się układ tabeli.

*'
Menu na dzisiejszy wieczór naprawdę obfite!

*'
Witam Państwa serdecznie na naszym portalu! Emocje związane z 5.kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów przed nami! Borussia Dortmund na swoim terytorium zagra z Legią Warszawa.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Borussia Dortmund - Legia Warszawa, to zapraszamy do śledzenia meczu online