Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Górnik Łęczna
3 : 0

Savić - Janicki, Maloca (80' Vitoria), Wojtkowiak, Stolarski (60' Nunes) - Chrapek, Krasić, Wolski (70' Haraslin), Peszko - Kuświk, M.Paixao
Małecki - Sasin, Szmatiuk, Gerson, Komor - Bonin (79' Hernandez), Drewniak, Tymiński (72' Dzalamidze), Jarecki - Grzelczak, Śpiączka (85' Ubiparip)

Dziękuję uprzejmie Państwu za uwagę.

Lechia Gdańsk nie rozczarowała kibiców, którzy wybrali się na stadion. Parę niedociągnięć było, ale komplet punktów musi cieszyć.
Górnik Łęczna dzisiaj nie zagrał źle, jednak znów szwankuje skuteczność. Z taką dyspozycją napastników ciężko będzie walczyć o utrzymanie, a już na pewno o górną ósemkę.

90+3'
KONIEC!

90+2'
Gospodarzom już nic złego dziś nie może się stać.

90'
Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89'
Małecki ze świetną interwencją na linii! Instynktowna robinsonada nogami uratowała Łęczną przed wynikiem 4:0! Paixao po raz kolejny w sytuacji strzeleckiej.

89'

88'
Sasin zaliczył dośrodkowanie z prawego sektora boiska. Z zagraniem bez trudu poradzili sobie dobrze ustawieni defensorzy.

86'
3:0! Nic nie uchroniło przyjezdnych przed utratą gola! Haraslin bez litości z paru metrów dla bramkarza.

85'
Bartosz Śpiączka zszedł z placu gry. Ubiparip wpuszczony na ostatnie minuty.

84'
Peszko z ładną szarżą na lewej flance. Bardziej do narzekań pozostawiała słaba centra.

82'
Haraslin bliski dobicia Górników! Jego uderzenie z głębi pola karnego, zostało w ostatniej chwili zablokowane przez jednego ze stoperów.

80'
Zmiana awaryjna. Vitoria zastąpił kontuzjowanego Malocę. Pierwotnie na boisko miał zostać wprowadzony Piotr Wiśniewski.

79'
Hernandez za Bonina - taką decyzję podjął Andrzej Rybarski.

77'
żółta kartka Były zawodnik Lechii Gdańsk (wypożyczenie), Gerson, za faul taktyczny ujrzał żółtą kartkę.

76'
Sławomir Peszko postawił na ambicję. Skrzydłowy polskiej reprezentacji soczyście huknął z dystansu. Pechowo dla niego, piłka zeszła mu z nogi.

75'
Rzut rożny dla Górnika. Wojtkowiak klasowo powstrzymał Dzalamidze, którzy starał się groźnie centrować z prawego skrzydła na pole karne.

74'
Ekipa z Gdańska w najbliższy piątek zagra w delegacji z Wisłą Kraków.

72'
Nika Dzalamidze z kolejną szansą od Andrzeja Rybarskiego. Łukasz Tymińskiego znalazł się na ławce rezerwowej.

70'
Rafał Wolski pożegnał się golem z publicznością! Pomocnika na murawie zmienił Lukas Haraslin.

69'
2:0! Sytuacja gości już bardzo trudna! Koszmarna strata piłki we własnym polu karnym w realizacji Jareckiego. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Wolski, a potem technicznym uderzeniem w lewy, dolny róg bramki, zaskoczył Małeckiego.

68'
Tymiński postraszył Lechię zza pola karnego. Dobrze się wszystko zapowiadało, ale płaskie uderzenie powędrowało w samo centrum bramki Savicia.

67'
Szykuje się druga korekta taktyczna u gdańszczan.

65'
Dosyć nieoczekiwany strzał z dalszej odległości zdecydował się Marco Paixao. Wysuniętego Małeckiego Portugalczyk spróbował przelobować, lecz kompletnie skiksował.

64'
Drewniak ofiarą nakładki. Ciut za wysoko nogą interweniował Rafał Wolski.

63'

61'
Marco Paixao złamał przepisy w środkowej strefie boiska.

60'
Zmiana w składzie Lechii Gdańsk. Nunes zastąpił Pawła Stolarskiego. Obrońca nie miał dzisiaj łatwego życia z rywalami.

59'
Maloca wygrał rywalizację powietrzną ze skaczącymi przeciwnikami. Strzał głową powędrował minimalnie nad poprzeczką bramki. Jego ekipa miała szansę od rzutu rożnego.

57'
Piotr Nowak wraz ze swoim sztabem szkoleniowym przygotował zmianę. Aby ona doszła do skutku, potrzeba jakieś przerwy w grze.

56'
Savić z dosyć niezgrabnym piąstkowaniem piłki. Kolejny korner dla przyjezdnych.

55'
Kiks Malocy. Górnik Łęczna dostał prezent w postaci rzutu rożnego.

54'
Sławomir Peszko uparł się na indywidualne rozwiązanie akcji na lewej flance boiska. Jego koledzy wychodzili na pozycję, ale Peszko zdecydował się na strzał na bramkę. Pewną interwencję popełnił Małecki.

52'
"Biało - zieloni" w zmasowanych atakach. Sytuacja Marco Paixao musiała zakończyć się podwyższeniem prowadzenia.

51'
Dantejskie sceny pod bramką Małeckiego! Piłka po strzale Marco Paixao z trzech metrów trafiła w nogi Szmatiuka! Jak to nie wpadło?

50'
Kibice z Gdańska wstali z krzeseł! Peszko upadł w polu karnym Łęcznej, jednak sędzia dostrzegł złamania przepisów w składzie Lechii.

49'
Rafał Wolski ucierpiał w starciu z Jareckim. Skrzydłowemu gospodarzy mogła odnowić się jakaś kontuzja.

48'
To musiało być 1:1! Perfekcyjną wrzutką z prawego skrzydła błysnął Grzegorz Bonin, a sytuację idealną na gola miał Bartosz Śpiączka, ale w doskonałym położeniu, przeniósł futbolówkę wysoko nad bramką.

47'
Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na dokonanie roszad personalnych.

46'
Czas na kontynuację!

Czas na statystyki

Spotkanie dosyć wyrównane. Pierwsze dwadzieścia minut dla Łęcznej, ale już następne fazy gry należały do piłkarzy Piotra Nowaka.
Oba zespoły mają swoje mankamenty w ustawieniu.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY MECZU W GDAŃSKU!

45+1'
Grzegorz Kuświk po raz kolejny zmarnował stuprocentową sytuację na gola! Napastnikowi zabrakło większej decyzyjności, podczas wgrania futbolówki z prawego sektora boiska!

45'
O jedną minutę przedłużono I odsłonę.

44'
Savić bardzo niepewnie na przedpolu. Nieudolne wyjście z bramki mogło wiele kosztować gdański klub, ale na szczęście Śpiączka nie zdołał dokładnie przymierzyć z kilkunastu metrów.

44'
Rzut wolny dla przyjezdnych.

43'

41'
Piłkarz Górnika upadł w polu karnym Gdańska. Sędzia zasygnalizował, że o rzucie karnym mowy nie ma!

39'
Łęcznianie widzą ciągłą lukę na prawej stronie. Jedną z prób było zagranie crossowego podania na ten sektor.

38'
Wyborna, prostopadła piłka od Krasicia do Kuświka! Futbolówka przeszła przez całą linię defensywną, jednak zamiary Kuświka pokrzyżował Małecki, dobrze wychodząc do zagrania.

36'
Ostatnia drużyna LOTTO Ekstraklasy w trudnym okresie. Rywale często straszą na obu skrzydłach boiska.

35'
Fizjoterapeuci Lechii Gdańsk pomagają Stolarskiemu.

34'
Goście dosyć brzydko grają. Piotr Grzelczak z pełną premedytacją odepchnął Pawła Stolarskiego. W mojej ocenie - żółta kartka.

33'
żółta kartka Żółta kartka dla Jareckiego. Zawodnik przyjezdnych w niedozwolony sposób zablokował rozpędzonego Stolarskiego.

32'
Ależ bajeczne prostopadłe podanie w wykonaniu Peszki do Rafała Wolskiego! Ten miał trochę miejsca na rozwiązanie akcji, ale zamiast bezpośrednio uderzać, to próbował jeszcze dogrywać do kolegi. Piłkę przejęli obrońcy.

30'
Kuświk ma czego żałować! Snajper znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, i trafił tuż obok prawego słupka! Cała defensywa Górnika oblała egzamin.

29'
Rafał Wolski soczyście przymierzył zza pola karnego. Małecki oglądał, jak piłka leci na jedną z trybun. Strzał raczej do zapomnienia...

27'
Stały fragment gry dla podopiecznych Andrzeja Rybarskiego. Marco Paixao zdumiony nagłym przerwaniem gry.

25'
Genialny rajd Kuświka na prawej flance boiska. Napastnik z chirurgiczną precyzją dograł do innego napastnika, M.Paixao, a ten z kilku metrów wpakował futbolówkę do pustej bramki.

24'
Soczysta próba w wykonaniu Grzegorza Bonina. Pomocnik dostał wiele miejsca na oddanie uderzenia z dystansu. Savić miał szczęście, że zagranie powędrowało w centrum.

23'
Faul w okolicach centralnej części gry. Rzut wolny dla gości z Łęcznej.

21'
Okazja dla Górnika! Bartosz Śpiączka w nieźle obiecującej się szansie, trafił wprost w interweniującego Savicia! Kapitalna robinsonada goalkeeepera.

20'
Maloca z dobrą interwencję w swojej strefie. Portugalczyk świetnie zaasekurował Śpiączkę.

19'
Peszko nie porozumiał się z kolegami z drużyny. Może inaczej: oni go nie zrozumieli. Skrzydłowy próbował rozegrać piłkę na jeden kontakt.

18'
Strzał z dystansu oddał Marco Paixao. Piłka kopnięta w nieczysty sposób. Futbolówka przeleciała światło bramki Małeckiego.

16'
Gerson ustawiony na boisku bardzo wysoko. Można powiedzieć, że w tej chwili pełni rolę defensywnego pomocnika z mieszanką rozgrywającego.

15'
Kwadrans gry naprawdę dynamiczny. Dwie ekipy miały przynajmniej jedną "setkę".

14'
Małecki pokazał klasę! Bramkarz Górnika kapitalnie skrócił kąt Krasiciowi, który starał się zaskoczyć przeciwnika, strzelając z ostrego kąta. Gwiazda Lechii została przepięknie wypuszczona w uliczkę przez kolegę.

13'
Za duża bierność defensywna Lechii. Szczególnie słabo wygląda prawa flanka, gdzie rywale robią co chcą.

12'
Była sytuacja na gola dla przyjezdnych! Śpiączka koszmarnie spudłował z naprawdę bliskiej odległości! Wyborne podanie z prawego skrzydła boiska.

11'
Wolski zbyt łatwo wrzucił futbolówkę z prawego narożnika. Ona powędrowała na głowę jednego z rywali.

10'
Śpiączka usiłował głową zaskoczyć Milinkovicia Savicia. Dobre wyjście do futbolówki ze stałego fragmentu gry, nie przyniosło wyczekiwanego efektu.

9'
Bardzo groźnie z prawego skrzydła zagrał Sławomir Peszko. Ofiarnym wślizgiem futbolówkę do bramki próbował wbić Marco Paixao, ale do zrealizowania planu zabrakło kilku centymetrów.

8'
Gra została ponownie przerwana. W opinii arbitra głównego Stolarski został nieprzepisowo popychany przez Tymińskiego.

7'
Piłka krąży w pobliżu pola karnego Lechii... Goście próbują prostopadłymi piłkami stworzyć niebezpieczeństwo.

6'
Początek zwiastuje dosyć twardy mecz. Nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu.

4'
Sławomir Peszko nieczysto walczył o futbolówkę na połowie przeciwnika. Sędzia główny odgwizdał przewinienie.

3'
Gra przerwana. Bartosz Śpiączka był zbyt agresywny w pojedynku powietrznym. Maloca poturbowany.

2'
Gerson próbował skutecznie dograć do Śpiączki. Napastnik przyjezdnych bojąc się pozycji spalonej, nawet nie ruszył do prostopadłego podania.

1'
Jestem winny informację, że w rundzie jesiennej w bezpośrednim starciu lepsza okazała się Lechia Gdańsk (2:1).

*'
Gramy!

*'
Piotr Nowak, szkoleniowiec "Biało - Zielonych", w dzisiejszym pojedynku nie będzie mógł skorzystać z usług Jakuba Wawrzyniaka, który w poprzednim meczu ligowym (z Wisłą Płock) dostał czwartą żółtą kartkę w aktualnie rozgrywanym sezonie.

*'
Spotkanie, które zostanie rozegrane w Gdańsku, poprowadzi Pan Tomasz Kwiatkowski.

*'

*'
Można szczerze powiedzieć, że różnica jest...

*'

*'
"Lista płac" w Lechii:

*'
Witam Państwa bardzo serdecznie! Lechia Gdańsk liderem po 17.kolejkach gier w LOTTO Ekstraklasie? Być może tak, bo gdańszczanie na własnym obiekcie podejmą Górnika Łęczna.
Do zajęcia pozycji lidera wystarczy jakakolwiek zdobycz punktowa.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna, to zapraszamy do śledzenia meczu online