Wisła Kraków - Lechia Gdańsk online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
3 : 0

Załuska - Jović, Uryga, Głowacki, Sadlok - Mączyński, Popović - Boguski (77' Bartosz), Brlek (84' Zachara), Małecki - Brożek (90+1' Żemło)
Milinković-Savić - Janicki, Vitoria, Nunes (46' Stolarski), Wawrzyniak - Chrapek (76' Mila) - Peszko, Krasić Wolski (46' F.Paixao) - Kuświk, M.Paixao

Mecze na żywo: Wisła Kraków - Lechia Gdańsk

Dziękuję Państwu za ten wspólnie spędzony czas i serdecznie zapraszam na kolejne relacje.

Drugie z rzędu efektowne ligowe zwycięstwo podopiecznych Kazimierza Kmiecika. Końcowy wynik nie do końca oddaje jednak przebieg spotkania. Oczywiście gospodarze mieli więcej dobrych okazji do strzelenia goli, jednak piłkarze z Gdańska wyłącznie przez swoją wielką nieskuteczności sprawili, że wynik po stronie gości jest taki, a nie inny.

90+2'
Przewinienie ofensywne Zachary.

90+1'
Ostatnia zmiana w krakowskiej Wiśle - Żemło za Brożka.

90'
Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89'
Strzał z dystansu Sadloka przeszedł wyraźnie obok bramki.

88'
3:0! Zachara uciekł obronie Lechii po podaniu Mączyńskiego i sprytnym strzałem pokonał Milinkovicia-Savicia.

87'
Znowu strzał niebezpieczny Kuświka! Tym razem ponad bramką.

86'
Kuświk! Napastnik miał znakomitą okazję do zdobycia gola, jednak nie zorientował się w porę i futbolówkę wyłapał Załuska.

85'
Przewinienie Popovicia na Mili. Piłka ustawiona całkiem niedaleko bramki Załuski.

84'
Druga korekta w zespole gospodarzy - Za Brleka na placu gry zameldował się Zachara.

83'
Ofiarny wślizg Stolarskiego uchronił gości przed startą trzeciego gola. Gdyby nie jego interwencja, Małecki wyszedłby sam na sam z golkiperem Lechii.

82'
Dośrodkowanie Mili nie znalazło adresata.

81'
Korner dla lechistów.

80'
Faul Jovicia na Wawrzyniaku.

79'
Krasić starał się przedrzeć przez skrzydło, pod pole karne Wisły, ale zawodnicy gospodarzy wybili z głowy Serbowi powodzenie tego rajdu.

78'
Bartosz! Świeżo wprowadzony na plac gry pomocnik otrzymał znakomite podanie z pierwszej piłki od Brożka, jednak jego strzał odbił Milinković-Savić.

77'
Jest także zmiana w "Białej Gwieździe" - za Boguskiego wszedł Bartosz.

76'
Trener Nowak reaguje na wydarzenia boiskowe - miejsce Chrapka zajął Mila.

74'
Lechistom w tym meczu zdecydowanie brakuje szczęścia.

73'
M.Paixao huknął z pola karnego, ale został zablokowany.

72'
Pewne wybicie Głowackiego po centrze ze skrzydła Peszki.

71'
Złe rozegranie tego stałego fragmentu gry i strata na rzecz zawodników Wisły.

70'
Korner dla piłkarzy Piotra Nowaka.

69'
Niezła wrzutka Chrapka, jednak znowu nikt nie dał rady wywalczyć sobie miejsca do uderzenia.

68'
Rzut wolny po faulu Sadloka na Kuświku na połowie gospodarzy.

67'
Centra Małeckiego wprost na głowę Vitorii.

66'
Małecki próbował wywalczyć korner po starciu z Janickim, jednak ta sztuka mu się nie udała.

65'
Boguski nieczysto trafił w piłkę po wrzutce Małeckiego, przez co nie mógł zaskoczyć Milinkovicia-Savicia.

64'
Nie ma gola! Co za pudło M.Paixao! Fatalnie przestrzelony rzut karny.

63'
Rzut karny dla Lechii Gdańsk! Kuświk został podcięty przez Urygę!

62'
Faul w ofensywie Małeckiego na Stolarskim. Skrzydłowy gospodarzy nie może pogodzić się z tą decyzją sędziego.

61'
Udana interwencja Urygi, dzięki czemu F.Paixao nie mógł dojść do precyzyjnego zagrania z środka pola.

60'
Niezła wrzutka Chrapka, jednak nikt nie zdołał dojść do tego zagrania.

59'
Stolarski został podcięty przez Małeckiego. Stały fragment gry dla podopiecznych Piotra Nowaka niedaleko pola karnego "Białej Gwiazdy".

58'
Złe wznowienie gry przez Załuskę. Piłka wyszła na aut na połowie wiślaków.

57'
Małecki dobrze przyblokował piłkę pod własnym polem karnym i nie dał do niej dojść Stolarskiemu.

56'
żółta kartkaTaktyczny faul Kuświka na Boguskim. Żółta kartka dla byłego piłkarza Ruchu Chorzów.

55'
Rzut rożny dla gospodarzy. Wrzutka Popovicia nie sprawiła jednak kłopotów obrońcom gości.

54'
Małecki wygrał pojedynek siłowy w środku pola ze Stolarskim, przez co obrońca Lechii musiał go faulować.

53'
Dośrodkowanie F.Paixao zostało wybite przez Głowackiego.

52'
Jović zastopował szarżującego po skrzydle Peszkę.

51'
Mączyński z dystansu! Minimalnie ponad bramką.

50'
Na spalonym złapany M.Paixao.

49'
M.Paixao! Strzał głową Portugalczyka po wrzutce Peszki przeszła obok bramki. Jak pokazują powtórki, arbiter miał duże podstawy do tego, aby spóźnione wejście Załuski w piłkarza gości uznać za wystarczające do wskazania na wapno. Sędzia Frankowski nie zdecydował się jednak na ten krok.

48'
Kuświk znowu zagrał ręką! Tym razem po podaniu F.Paixao. Sędzia to zauważył i przerwał grę.

47'
Kuświk trafił do siatki! Arbiter słusznie dostrzegł jednak, że napastnik przy przyjęciu pomagał sobie ręką i nie uznał tej bramki.

46'
Druga połowa rozpoczęta! W Wiśle bez zmian składowych, natomiast w Lechii dwie - Za Nunesa i Wolskiego weszli Stolarki i F.Paixao.

Statystyki...

Wisła Kraków zasłużenie prowadzą do przerwy z Lechią Gdańsk 2:0. Goście, choć mieli swoje sytuacje, to nie potrafili zamienić żadnej z nich na bramkę. Z kolei podopieczni Kazimierza Kmiecika swoje dobre sytuacje zamienili na dwa gole. Warte odnotowania jest bardzo szybkie tempo, w jakim rozgrywane jest to spotkanie. Na drugą część meczu zapraszam już za kilka minut.

Przerwa! Sędzia zaprosił zawodników do szatni.

45+1'
żółta kartkaŻółta kartka dla Peszki.

45'
Do regulaminowego czasu gry została doliczona jedna minuta.

45'
Nie najlepsza centra i piłka padła łupem defensorów Lechii.

44'
Sadlok sfaulowany blisko szesnastki przez Paixao.

43'
Paixao dostał niezłe podanie w pole karne, jednakże nie wiedział do końca, co chce z tą piłką zrobić i jego centrostrzał bez kłopotów złapał Załuska.

42'
Wolski był bliski niebezpiecznej straty w środku pola, ale jego błąd szybko naprawił Chrapek.

41'
Brzydkie wejście Kuświka w Urygę. Gra przerwana, jednak nie ma kartki dla napastnika Lechii Gdańsk.

40'
Krasić próbował przyspieszyć akcję szybkim podaniem w pole karne, ale nic z tego nie wynikło.

39'
Chrapek padł na murawę po starciu na skrzydle z Sadlokiem, jednak arbiter nie podyktował rzutu wolnego. Jak pokazują powtórki - wydaje się, że sędzia Frankowski miał rację.

38'
Techniczny strzał Małeckiego z pola karnego! Piłka minęła bramkę.

37'
Kolejne górne podanie Krasicia z środka pola, tym razem do Wolskiego, efekt podobny jak kilka minut temu - strata.

35'
Peszko świetnie przedryblował kilku piłkarzy "Białej Gwiazdy", jednak zza szesnastki uderzył za słabo, aby pokonać Załuskę.

34'
Boguski! Ależ było blisko trzeciego gola dla gospodarzy! Futbolówka po jego strzale przeszła centry obok słupka.

33'
Popović! Pomocnik Wisły zdołał minąć bramkarza gości, wygonił się z piłką jednak za daleko, przez co nie dał rady oddać groźnego strzału.

32'
Uderzenie zza pola karnego Chrapka przeszło bardzo wysoko nad poprzeczką.

31'
Wrzutkę Wawrzyniaka wyłapał bez większych problemów Załuska.

30'
Niedokładne podanie Peszki i kolejna strata piłkarzy trenera Piotra Nowaka.

29'
Przewinienie w ofensywie Sadloka na Krasiciu.

28'
Małecki uderzył z pola karnego! Dobra interwencja Milinkovicia-Savicia.

26'
2:0! Boguski znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i podwyższył prowadzenie gospodarzy! Zawodnik przyjął sobie piłkę po zablokowanym strzale Mączyńskiego, minął golkipera Lechii i wpakował futbolówkę do siatki.

25'
Dobra interwencja Załuski po tej wrzutce Krasicia.

24'
Rzut rożny dla gości.

23'
Zablokowane przez mur uderzenie Peszki.

22'
Ostry faul Mączyńskiego na Wolskim. Rzut wolny dla Lechii nieco ponad trzydzieści metrów od bramki Załuski.

20'
Świetne zgranie piłki bez przyjęcia w pole karne przez Wawrzyniaka do Peszki, ten jednak nie skorzystał z tego dogrania.

18'
Gospodarze wyprowadzili kontrę, ale Małecki przeciągnął wrzutkę i akcja spaliła na panewce.

17'
Nieudana centra Wolskiego padło łupem obrońców Wisły.

16'
Paixao wywalczył korner dla Lechii Gdańsk.

15'
Ładne dośrodkowanie Wolskiego trafiło na głowę Krasicia, który przedłużył je na środek pola karnego, do Paixao, jednak Portugalczyk główkował obok bramki.

14'
Tym razem Chrapek sfaulowany na wysokości szesnastki zespołu Kazimierza Kmiecika. Winowajcą Małecki.

13'
Taktyczne przewinienie Chrapka na Brleku. Sędzia Frankowski dał ostatnie ostrzeżenie piłkarzowi Lechii Gdańsk.

12'
Miękkie podanie Krasicia do Kuświka nie było najlepszym pomysłem - gospodarze przejęli futbolówkę.

11'
Niezła centra ze skrzydła Sadloka, jednakże nikogo z Wiślaków nie było w szesnastce, kto mógłby skorzystać z tego zagrania.

10'

9'
Nieudane rozegranie akcji przez dwójkę Sadlok - Małecki skończyło się stratą.

8'
Próba wyprowadzenia kontry przez Małeckiego, ale dobra interwencja Nunesa uniemożliwiła mu przedarcie się pod pole karne.

7'
Będzie rzut wolny dla Lechii niedaleko pola karnego Wisły. Wrzutka Chrapka wylądowała jednak w rękach Załuski.

6'
Bramka dla Wisły! Głowacki świetnie wyszedł do dośrodkowania Popovicia z boku boiska, wyprzedził Janickiego i głową wpakował piłkę do siatki!

5'
Rzut rożny dla "Białej Gwiazdy".

4'
Strzał Wolskiego z pola karnego! Dobra blok zawodników Wisły zapobiegł utracie gola przez gospodarzy.

3'
Kolejna próba Małeckiego, tym razem został zablokowany.

2'
Małecki próbował minąć na skrzydle Janickiego, ale wypuścił sobie za mocno futbolówkę i ta opuściła linię końcową.

1'
Pierwszy gwizdek sędziego! Rozpoczęli Wiślacy.

*'
Minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych tragicznej w skutkach katastrofy lotniczej w Kolumbii, w której zginęła niemal cała drużyna piłkarska Chapecoense.

*'
Czas na hymn Wisły Kraków!

*'
Zawodnicy obu zespołów właśnie wychodzą na murawę.

*'
Ustawienia taktyczne obu drużyn...

*'
Do pierwszego gwizdka sędziego pozostała niecała godzina!

*'
Z kolei lechiści będą dążyli do powiększenia swojej przewagi punktowej w tabeli Lotto Ekstraklasy nad drugą Jagiellonią Białystok. Podopieczni Piotra Nowaka w razie ewentualnego zwycięstwa mogą przynajmniej do jutra odskoczyć zespołowi z Podlasia na sześć punktów.

*'
Wiślacy przystępują do tego pojedynku z chęcią odkucia się po środowej porażce z Lechem Poznań na własnym stadionie w 1/4 finału Pucharu Polski, co spowodowało ich odpadnięcie z dalszej rywalizacji w tych rozgrywkach.

*'
PZPN do poprowadzenia dzisiejszego spotkania wyznaczył Pana Bartosza Frankowskiego.

*'
Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Miśkiewicz, Żemło, Drzazga, Mójta, Bartosz, Cywka, Zachara

*'
Tak prezentuje się jedenastka gospodarzy, jaką desygnował do gry trener Kazimierz Kmiecik.

*'
Znamy już skład gości!

*'
Witam Państwa serdecznie! Zapraszam do śledzenia relacji z ostatniego sobotniego meczu 18. serii gier Lotto Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków podejmie Lechię Gdańsk.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, to zapraszamy do śledzenia meczu online