Piast Gliwice - Legia Warszawa online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
1 : 5

Szmatuła – Sedlar (62' Gotal), Pietrowski, Hebert, Korun – Radosław Murawski, Mokwa, Moskwik, Živec, Badía (82' Sapała) – Jankowski (74' Barisić)
Malarz - Broź, Pazdan, Rzeźniczak, Hlousek - Kopczyński, Moulin - Hamalainen (65' Kazaishvili), Odjidja (82' Michalak), Radović - Nikolić (82' Kucharczyk)

Mecze na żywo: Piast Gliwice - Legia Warszawa

Dziękuję uprzejmie Państwu za uwagę i zachęcam do śledzenia naszych innych relacji. Ja życzę Państwu miłego wieczoru.

Legia Warszawa z kompletem punktów wraca do stolicy! Piast Gliwice nie grał źle, ale nie był skuteczny, a to w dzisiejszym futbolu jest ogromnym problemem.
Widać, że nie ma snajpera w składzie Radoslava Latala.

OSTATNI GWIZDEK!

90+2'
1:5! Jest gol pocieszenia! Przepięknie z naprawdę imponującej odległości uderzył Sapała. Młody zawodnik ulokował futbolówkę w lewym okienku bramki Malarza. Ten był rozczarowany.

90+1'
Faul taktyczny w wykonaniu zawodnika przyjezdnych.

90'
Arbiter do czasu gry w tym meczu dodał dwie minuty.

88'
Hebert był bliski gola samobójczego. Niezbyt efektowna interwencja głową mogła zaskoczyć swojego bramkarza.

87'
Nic nie wychodzi gospodarzom w ofensywie. Brakuje postawienia kropki nad "i".

86'
Gościom pięć goli nie wystarcza. Dalsze ataki na bramkę Szmatuły.

84'

83'
Sapała za Badię.

82'
Zmiana po stronie Legii. Michalak za Ofoe.

81'
Piast na kolanach! Wyśmienita szarża Ofoe! Pomocnik w starciu z bramkarzem, popisał się doskonałą podcinką.

79'
0:4! Już chyba jest po meczu! Szmatuła bez szans w sytuacji, gdzie przeciw niemu wyszło trzech przeciwników. Ofoe idealnie dograł do Nikolicia, a Węgier stuprocentowych sytuacji raczej nie marnuje.

78'
Szmatuła przytomnie w bramce! Goalkeeper pokonał Kazaishviliego. Efektowna interwencja zasłużyła na gromkie brawa.

77'

75'
Gotal jakby trochę bez pomysłu na rozwiązanie sytuacji ofensywnej. Napastnik zdecydował się na uderzenie z dystansu. Ta decyzja nie okazała się czymś dobrym, ponieważ futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

74'
Maciej Jankowski zastąpiony przez Barisicia.

73'
0:3! Świetny rajd Kazaishviliego przez znaczny dystans boiska! Nieudolna interwencja Heberta otworzyła Radoviciowi drogę do bramki. Szmatuła robił wiele, ale w starciu z Serbem był bezradny.

71'

70'
Oblężenie pola karnego Mistrza Polski. Klub z Warszawy prosi się o stratę gola.

69'
Gotal na ofsajdzie. Napastnik próbował się jakoś wymigać, ale jego działanie było zbyt opóźnione. W górę powędrowała chorągiewka sędziego liniowego.

68'
Obaj szkoleniowcy mają jeszcze po dwie zmiany do wykorzystania.

67'
Korner dla "Legionistów". Radović nie zdołał się przedrzeć na prawej flance boiska.

65'
Zmianę również przygotował Jacek Magiera. Kazaishvili wszedł na murawę za Hamalainena.

64'
Futbolówka krąży w okolicach bramki Malarza. Przyjezdni zmuszeni do grania w głębokiej defensywie.

63'
Kibice z Gliwic domagali się odgwizdania ręki piłkarza "Wojskowych". Doczekali się dla nich pozytywnej decyzji.

62'
Zmiana w składzie gospodarzy. Gotal za Sedlara.

60'
Zivec ogromnie bliski zdobycia przepięknego gola! Fantastyczny wolej z kilkunastu metrów miał szansę na zaskoczenie Malarza. Ostatecznie, piłka, poleciała tuż obok prawego okna bramki.

59'
Arkadiusz Malarz po raz kolejny pokazał wysoką klasę bramkarską! Radosław Murawski konkretnie uderzył z linii pola karnego. Goalkeeper końcówkami palców wybił piłkę, która zmierzała w lewy, dolny róg.

58'
Arkadiusz Malarz z dużym spokojem wyłapał piłkę, po nie za bardzo dobrym strzale zza pola karnego. Futbolówka leciała w sam środek bramki.

57'
Rzeźniczak świetnie rozczytał intencje Macieja Jankowskiego.

56'
Przyjezdni wystawiani są na liczne przerwy. Gospodarze atakują masowo na obu skrzydłach boiska. Jak na razie Legii udaje się wychodzić zwycięsko z zagrożeń.

55'

53'
Zagranie piłki ręką u jednego z piłkarzy Piasta Gliwice. Sędzia dostrzegł nieprzyjemny incydent.

52'
Legia pod ostrzałem.

52'
Ależ błąd Pazdana tuż przed swoim polem karnym! Jego błąd naprawił Malarz, idealnie zatrzymując bardzo mocny strzał w wykonaniu Mokwy!

51'
Badia zdecydowanie za nisko zagrał piłkę z rzutu rożnego. Bez problemu zagrożenie zostało oddalone od bramki Arkadiusza Malarza.

50'

48'
Oba zespoły do drugiej połowy meczu przystąpiły w niezmienionych składach.

47'
Nikolić liczył na to, że dojdzie do niego piłka z prawego skrzydła boiska. Węgierski napastnik się jednak przeliczył, bo futbolówkę efektownie przeciął Hebert.

46'
Czas na kontynuację!

Jak mecz (pierwsza odsłona) wyglądała pod kątem statystyk?

Legia Warszawa prowadzi 2:0 do przerwy. Piast Gliwice w pierwszej odsłonie pokazał dobry futbol, ale brak skuteczności pod bramka przeciwnika okazał się zdradziecki.
Świetne zawody na boisku rozgrywa Odjidja Ofoe. Po stronie gospodarzy z całą pewnością mogę pochwalić Zivca.

KONIEC I POŁOWY MECZU W GLIWICACH!

45+2'
0:2! Skarcona obrona Piasta! Ofoe idealnym dryblingiem minął dwóch rywali, po czym wystawił piłkę swojemu koledze, który oddał silny strzał na bramkę. Futbolówkę przed siebie wypruł Szmatuła, a takich prezentów nie marnuje już Nikolić.

45'
Trzy minuty doliczone.

44'
Zivec czaruje w polu karnym przeciwnika. Słoweniec z dużą łatwością wdaje się w dryblingi. Parę sekund temu, nie miał szczęścia, bo w obronie sytuację rozwiązał Pazdan.

43'
Arkadiusz Malarz po interwencji medycznej gotów do gry!

42'
Sędzia główny pewnie doliczy kilka minut do pierwszej odsłony. Dużo przerw mieliśmy.

41'
Goalkeeperowi Legii w tym momencie udzielana jest pomoc. Starcie ze Zivcem okazało się boleśniejsze.

40'
Faul na Malarzu. Ładna wymiana piłki na linii: Zivec - Badia była bliska detronizacji bloku obronnego rywala. Sytuację wyjaśnił dobrze wychodzący bramkarz.

39'
Nie było większego zagrożenia po stałym fragmencie gry dla Legii. Jeden z obrońców Piasta pewnie wybił piłkę głową.

37'
Zanosi się na zmianę w składzie gości. Hamalainen ma zejść z boiska.

36'
Wicemistrz Polski z poprzedniego sezonu stracił pewność siebie. Jeden błąd dużo kosztował "Piastunki".

34'
Ekipa stołeczna przejęła inicjatywę. Bramka Radovicia dała pozytywny impuls.

33'

31'
0:1! Chwila nieuwagi wystarczyła, aby goście wyszli na prowadzenie! Nikolić świetnie wypuszczony w uliczkę. Węgier podał do wbiegającego Radovicia, a ten z paru metrów nie zaliczył blamażu.

29'
Gola zdobył Piast. Bramka nie mogła zostać uznana, bo na ofsajdzie w momencie podania znajdował się piłkarz z Gliwic. Dobra decyzja arbitrów.

28'
Przewaga "Piastunek" rośnie. Para stoperów Legii musiała przeciąć tor lotu futbolówki z prawego skrzydła boiska.

27'
Na taryfę ulgową ze strony sędziego liniowego nie mógł liczyć Hamalainen. Fiński pomocnik został przyłapany na pozycji spalonej.

26'
Gubią się zawodnicy gości w obronie... Chaotyczną grę mógł, a nawet powinien wykorzystać Zivec, ale w genialnej sytuacji na gola, uderzył futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

25'
Łukasz Broź zatrzymał dośrodkowanie ze swojej strefy. Dobre ustawienie byłego piłkarza m.in. Widzewa Łódź.

23'
Jakub Szmatuła znalazł się w dużych tarapatach! Bramkarz doskonale odbił bardzo dobry strzał Ofoe od rzutu wolnego.

21'
żółta kartka Korun z kartką. Odjidja minął trzech atakujących rywali. Wszystko się działo tuż przed polem karnym Piasta Gliwice.

20'
Od bramki zacznie Szmatuła. Michał Pazdan chciał dogrywać z niemal linii końcowej, i zrobił to, lecz wg sędziego futbolówka przekroczyła plac gry.

19'
Nemanja Nikolić został idealnie obsłużony prostopadłym podaniem od Moulina. Węgier chciał zdobyć gola, ale świetny pressing ze strony Sedlara sprawił, że napastnik posłał futbolówkę obok bramki.

17'
Dynamiczna akcja na prawej stronie mogła dać Piastowi gola! Maciej Jankowski bardzo dobrze nakrył futbolówkę głową, ale strzał ostatecznie został perfekcyjnie zbity przez Arkadiusza Malarza.

15'
Dyskusja pomiędzy kilkoma zawodnikami. Wśród nich m.in. Odjidja Ofoe. Sędzia przerwał grę, bo w środkowej strefie został zrealizowany faul.

14'
Strata piłki w środku pola przez Nikolicia. Błąd mógł zostać skarcony przez przeciwników, jednak Badia oddał bardzo niecelne uderzenie z dwudziestego metra. Dobry pressing spowodował, że nic nie wyszło z akcji ofensywnej.

12'
Pozycja spalona. Taką decyzją podjął sędzia, który przerwał akcję Legii Warszawa.

11'
Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Jacka Magiery częściej rozgrywają futbolówkę.

10'
Odjidja Ofoe podjął próbę z dalszej odległości. Strzał dobry, ale o pełnym sukcesie jednak mówić nie można. Futbolówka minęła lewy słupek bramki.

9'
Gra przerwana. Hamalainen dał się sfaulować.

7'
Kolejna próba wypuszczenia w uliczkę Nikolicia. Starania podjął Odjidja Ofoe, ale niestety pass okazał się za mocny.

6'
żółta kartka Zivec już od początku psuje krew Broziowi. Obrońcy Legii w następnej kolejce zabraknie, ponieważ przekroczył limit kartkowy.

5'
Miroslav Radović zahaczony przez rywala. Rzut wolny dla przyjezdnych.

4'
Łukasz Broź zaliczył crossowe podanie w kierunku Nikolicia. Węgier nie miał szans jednak dotrzeć do zbyt mocnego zagrania. Futbolówkę przejął Szmatuła.

2'
Hebert usiłował finalizować dośrodkowanie z lewego narożnika boiska. Brazylijski stoper musiał obejść się smakiem, ponieważ futbolówka została posłana trochę za mocno.

2'
Zivec ambitnie próbował dograć futbolówkę z lewego skrzydła. Rzut rożny.

1'
Zawody rozpoczęła Legia Warszawa.

*'
Piłka już w grze!

*'
Piłkarze wraz z sędziami wkroczyli na murawę.

*'

*'
Tak to kiedyś bywało...

*'
Muszę Państwu przypomnieć, że w pierwszym bezpośrednim boju obu ekip w tych rozgrywkach ligowych padł bezbramkowy remis. W między czasie doszło do zmian szkoleniowców. Latal zmienił Necka, a Magiera zastąpił Hasiego.

*'
Mistrz Polski do Gliwic przyjeżdża rozpromieniony po wielkim sukcesie w europejskich pucharach. "Wojskowi" w starciu ze Sportingiem Lizbona (1:0) zapewnili sobie awans do 1/16 finału Ligi Europy.

*'
Piast Gliwice w tym sezonie nie rozpieszcza swoich fanów. Podopieczni Radoslava Latala po osiemnastu kolejkach zajmują dopiero dwunastą pozycję, mając cztery punkty nad przedostatnim Górnikiem Łęczna.
W Gliwicach odczuwalny jest brak bramkostrzelnego napastnika, bo jak na razie Jankowski nie zdaje egzaminu.

*'
Skład "Piastunek" na nadchodzący pojedynek

*'
Obsada rezerwy gości: Cierzniak, Czerwiński, Dąbrowski, Kucharczyk, Michalak, Aleksandrov, Kazaiszwili

*'
Witam Państwa serdecznie! Zapraszam na śledzenie relacji z jednego z najciekawiej zapowiadających się spotkań w 19.kolejce LOTTO Ekstraklasy, a mianowicie mecz: Piast Gliwice - Legia Warszawa

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Piast Gliwice - Legia Warszawa, to zapraszamy do śledzenia meczu online