Jagiellonia Białystok - Lech Poznań online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
2 : 2

Kelemen - Burliga (69' Chomczenowskyj), Runje, Guti, Tomasik - Góralski, Romańczuk - Frankowski, Vassiljev (54' Novikovas), Cernych (72' Świderski) - Sheridan.
Putnocky - Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostewycz - Trałka (64' Radut), Tetteh - Makuszewski (74' Pawłowski), Majewski, Jevtić - Robak (86' Bille Nielsen).

Mecze na żywo: Jagiellonia Białystok - Lech Poznań

Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas zarówno dzisiaj jak i za cały sezon ligowy Lotto Ekstraklasy, który jest już za nami. Serdecznie zapraszamy na kolejne relacje LIVE ze spotkań piłkarskich.

Co za emocje w Białymstoku! Taki wynik końcowy oznacza mistrzostwo dla Legii. Lech przez utratę dwóch goli w drugiej połowie utracił także pozycję wicelidera w tabeli.

Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski w sezonie 2016/17.

90+10'
żółta kartkaŻółta kartka dla Putnockiego za opóźnianie gry.

90+9'
Strzał Majewskiego trafił w górną siatkę.

90+8'
Na boisku wybuchło zamieszanie. Ostatecznie ukarani żółtymi kartkami zostali także Bednarek, Bille Nielsen oraz Guti

90+7'
żółta kartkaSpóźnione wejście Runje w Bille Nielsena. Przed polem karnym będzie rzut wolny dla Lecha. Arbiter ukarał Runje żółtą kartką.

90+6'
Lech próbował wyprowadzić akcję, jednak Pawłowski stracił piłkę.

90+4'
Jagiellonia cały czas w ataku, goście bronią się przed atakami całym zespołem.

90+3'
Tomasik! Było bardzo blisko po strzale lewego obrońcy z dystansu. Piłka przeszła jednak obok słupka.

90+2'
Centra Novikovasa z lewej strony została wyłapana przez słowackiego bramkarza Lecha.

90+1'
Do regulaminowego czasu gry zostało doliczone dziesięć minut.

90'
Wrzutka została wypiąstkowana przez Putnockiego, po chwili został sfaulowany Kędziora.

89'
Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Putnockiego.

88'
czerwona kartkaBardzo brzydki wślizg Jevticia w Góralskiego, za Szwajcar został wyrzucony z boiska.

87'
Wyrównanie! Novikovas wykorzystał nieporozumienie w obronie Lecha, huknął na bramkę Putnockiego nie dając szans na obronę.

86'
Ostatnia zmiana w Lechu: murawę opuszcza Robak, jego miejsce zajął Bille Nielsen.

85'
Centra Novikovasa wybita przez Robaka.

84'
Strzał Novikovasa zablokowany. Rzut rożny dla "Jagi".

83'
żółta kartkaSpóźniony wślizg Tetteha w Frankowskiego i będzie rzut wolny dla gospodarzy na wysokości pola karnego.

82'
Sędzia wznowił grę.

81'
W Lechu za chwilę nastąpi ostatnia zmiana. Gra wciąż nie została wznowiona.

78'
Gra została przerwana z powodu wrzucenia zbyt dużej ilości serpentyn przez sympatyków Jagiellonii.

77'
Gol kontaktowy Góralskiego! Novikovas świetnie nawinął dwóch obrońców Lecha, zagrał do Góralskiego, a ten silnym strzałem pokonał Putnockiego.

76'
Nic nie wynikło po tym stałym fragmencie gry.

75'
Kędziora niemądrze zgubił piłkę z prawej strony boiska, przez co po chwili musiał faulować Świderskiego. Rzut wolny tuż przed linią pola karnego.

74'
Jest także korekta składu w Lechu: kontuzjowanego Makuszewskiego zmienił Pawłowski.

72'
Ostatnia zmiana w Jagiellonii: Świderski zastąpił Cernycha.

71'
Sheridan nie porozumiał się z Novikovasem, co uniemożliwiło Irlandczykowi udane zamknięcie akcji.

70'
Za mocne podanie do Novikovasa w pole karne w kierunku od Cernycha, przez co piłka opuściła linię końcową.

69'
Druga zmiana w drużynie Michała Probierza: Chomczenowskyj zajął miejsce Burligi.

68'
Runje główkował tuż obok słupka po wrzutce Novikovasa! Byo groźnie.

67'
Rzut wolny dla Jagiellonii na połowie Kolejorza.

66'
Majewski długo zabawiał przy linii końcowej z obrońcami Jagiellonii, jednak ostatecznie piłkę stracił i od bramki zacznie Kelemen.

64'
Jego miejsce zajął Radut.

63'
Kelemen miał duże problemy przy wrzutce Szwajcara, odbijając piłkę przed siebie, gdzie do piłki chciał dojść Trałka, niebezpiecznie zderzając się z bramkarzem "Jagi". Pomocnik Kolejorza nie będzie mógł kontynuować gry.

62'
Rzut wolny blisko szesnastki białostoczan wykona Jevtić.

61'
żółta kartkaFaul Tomasika na Makuszewskim. Za przewinienie na skrzydłowym gości obrońca gospodarzy obejrzał "żółtko"

60'
Centra z rogu po raz kolejny nie wywołała większego niebezpieczeństwa w szesnastce poznaniaków.

59'
Rzut rożny dla Jagiellonii Białystok.

58'
Wrzutka Novikovasa została wypiąstkowana przez Putnockiego.

57'
Faul wcześniej wspomnianego Ghańczyka na Góralskim około 40 metrów od bramki Lecha.

56'
Strata Tetteha mogła kosztować gości bardzo wiele, jednak podanie Góralskiego w kierunku Sheridana zostało przechwycone przez Bednarka.

55'
Podopieczni Michała Probierza cały czas starają się przedrzeć przez zasieki obronne lechitów. Do tej pory bez skutku.

54'
Roszada w składzie "Jagi": za Vassiljeva wszedł Novikovas.

52'
Dośrodkowanie Jevticia z narożnika zostało wyłapane przez Kelemena.

51'
Makuszewski w polu karnym za długo zwlekał z oddaniem strzału po świetnym podaniu Majewskiego i będzie tylko rzut rożny dla gości.

50'
W zespole gospodarzy przygotowywana jest pierwsza zmiana.

49'
Guti! Gdyby Brazylijczyk trafił czysto w piłkę w polu karnym, to mógłby zdobyć bramkę kontaktową. Obrońca źle jednak uderzył, przez co nie zdołał pokonać słowackiego golkipera gości.

48'
Jevtić został zatrzymany na wysokości pola karnego przez obrońców Jagiellonii.

47'
Gospodarze od początku rzucili się do odrabiania strat, gorąco jest pod bramką Putnockiego.

46'

W wyjściowych składach nie nastąpiły żadne zmiany.

Zawodnicy obu drużyn wracają na plac gry.

Garść statystyk:

Bardzo dobra dyspozycja gości daje im dwubramkowe prowadzenie w Białymstoku. Gospodarze, pomimo stworzenia sobie większej liczby sytuacji, nie potrafili udokumentować tej przewagi.

45+1'
Strzał Gutiego z pierwszej piłki przeszedł obok bramki.

45'
Arbiter doliczył sześćdziesiąt sekund.

45'
żółta kartkaŻółta kartka dla Robaka za zbyt ostre wejście w Góralskiego.

44'
Dorzucona piłka przez Vassiljeva została bez problemów wyłapana przez Putnockiego.

43'
Zdaniem sędziego Robak przekroczył przepisy w starciu z Runje. Rzut wolny dla gospodarzy niedaleko pola karnego gości.

42'
Uderzenie Robaka tuż za linii pola karnego przeszło minimalnie nad poprzeczką!

41'
Krótko rozegrany rzut rożny zakończył się kiepskiej jakości wrzutką z lewej strony boiska.

40'
Kędziora przeciął niebezpieczną wrzutkę, przez co gospodarze będą mieli rzut rożny.

39'
Trałka podwyższa prowadzenie Kolejorza! Kolejna znakomita akcja lechitów została zakończona precyzyjnym strzałem, którego nie zdołał wybronić Kelemen. Asystę przy bramce Trałki zaliczył Jevtić.

38'
Sporo szczęścia miał Putnocky, który nie spodziewał się uderzenia z tak dużej odległości.

37'
Rzut wolny dla białostoczan z około 50 metrów zakończył się bardzo groźnym strzałem Vassiljeva, który minął słupka o kilkadziesiąt centymetrów.

36'
Słabe dośrodkowanie Jevticia zostało przejęte przez defensorów "Jagi".

35'
A teraz mamy rzut rożny z drugiej strony boiska, dla piłkarzy Nenada Bjelicy.

34'
Piłka po wrzutce Tomasika została ostatecznie wyłapana przez słowackiego bramkarza Lecha.

33'
Korner dla podopiecznych trenera Probierza.

32'
Dużo piłek jest zagrywanych dzisiaj na Robaka. Obrońcy białostoczan mają sporo pracy w walce z silnym napastnikiem gości.

31'
Faul na Majewskim przy linii bocznej w okolicy środka boiska.

30'
Techniczny strzał Tomasika z około 30 metrów przeszedł obok bramki Putnockiego.

29'
Centra estońskiego pomocnika gospodarzy została wybita przez dobrze ustawionego Robaka.

28'
Rykoszet po strzale Cernycha z dystansu. Rzut rożny dla Jagiellonii.

27'
Nieporozumienie między Gutim i Kelemenem chciał wykorzystać Majewski, lobując wracającego do bramki Słowaka strzałem głową. Uderzenie było jednak za słabe, aby mogło zaskoczyć golkipera "Jagi".

25'
Ależ błąd Burligi nie wykorzystał Robak! Defensor białostoczan chciał złapać napastnika gości na spalonego, jednak ta sztuka mu się nie udała. Robak jednak w niezłej sytuacji uderzył obok słupka.

24'
Niebezpieczny strzał z lewej strony pola karnego w wykonaniu Frankowskiego został wyłapany przez Putnockiego.

23'
Na spalonym został złapany Robak.

22'
Ostry wślizg Góralskiego w Jevticia na połowie Jagiellonii. Sędzia Złotek odgwizdał przewinienie.

21'

20'
Jevtić próbował się przedrzeć przez środek obrony gospodarzy, jednak ten odważny ruch nie zakończył się powodzeniem dla Szwajcara.

19'
Wrzutka Vassiljeva z narożnika boiska opuściła linię końcową zanim znalazła się na środku szesnastki. Nie umknęło to uwadze sędziego, który wskazał na grę od bramki.

18'
Mocne uderzenie Romańczuka na korner zbił Putnocky.

17'
Wilusz był bliski podwyższenia wyniku! Środkowy defensor mógł pokonać Kelemena po wrzutce Majewskiego, ale z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki.

16'
Robak wywalczył róg dla swojej drużyny.

15'
Po przewadze gospodarzy, teraz coraz częściej do głosu dochodzą goście z Wielkopolski.

14'
Strzał z dystansu w wykonaniu Cernycha został zblokowany skutecznie przez Wilusza.

13'
Centra Majewskiego z lewej strony opuściła boisko, nie znajdując adresata.

12'
Nieporozumienie pomiędzy Wiluszem i Putnocky'm omal nie skończyło się golem wyrównującym. Tak się jednak nie stało i po niepewnej interwencji, słowacki bramkarz złapał futbolówkę.

11'
Bramka dla Lecha! Majewski wykończył doskonałą akcję całego zespołu! Kędziora zagrał dłuższe podanie na skrzydło do wybiegającego Makuszewskiego, ten zgrał piłkę na środek pola karnego, gdzie z pierwszej piłki idealnie uderzył Majewski i pokonał Kelemena.

9'
Szybki atak gości zakończył się przerwaniem gry przez sędziego. Jevtić przekroczył przepisy w walce o piłkę blisko pola karnego gospodarzy.

8'
Starcie Trałki z Vassiljevem na wysokości linii środkowej boiska, arbiter pomimo protestów trybun, nie ukarał piłkarza Lecha żółtą kartką. Powtórki wskazują, że była to słuszna decyzja.

7'
Pierwsze minuty meczu należą do piłkarzy Jagiellonii.

6'
Dośrodkowanie Tomasika padło łupem Robaka, który wybił futbolówkę.

5'
Rzut rożny dla białostoczan.

4'
Trałka leży na murawie po starciu z Romańczukiem. Pomocnik gości będzie w stanie kontynuować grę.

3'
Taktyczne przewinienie Góralczyka na Majewskim w środku pola.

2'
Zamieszanie w polu karnym gości po wrzutce z autu Tomasika, gospodarze zdołali oddać dwa strzały, które zostały zablokowane, a po chwili niebezpieczeństwo oddalił Putnocky, wybijając piłkę poza szesnastkę.

1'
Początek meczu, rozpoczęli zawodnicy Michała Probierza!

*'
Czas na dla kibiców gospodarzy - odśpiewanie klubowego hymnu.

*'
Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

*'
Bilans spotkań bezpośrednich w obecnym sezonie jest bardzo korzystny dla białostoczan. Podopieczni Michała Probierza dwukrotnie okazali się lepsi od Kolejorza. W Poznaniu wygrali 2:0, a u siebie również zainkasowali komplet "oczek", pokonując lechitów 2:1.

*'
Mariusz Złotek jest arbitrem, który poprowadzi dzisiejszy mecz.

*'
Natomiast jeśli komplet punktów zdobędzie Lech Poznań, to wówczas poznaniacy zagwarantują sobie start w europejskich pucharach. Lechici przy takim rezultacie mogą zdobyć mistrzostwo, jednak tego warunkiem jest porażka Legii na własnym boisku z Lechią Gdańsk.

*'
Gospodarze w przypadku zwycięstwa mogą co najmniej zostać wicemistrzem Polski, poprawiając tym samym swoją najwyższą pozycję, jaką osiągnęli w historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej (do tej pory jest to trzecie miejsce), a przy korzystnym rozstrzygnięciu spotkania w Warszawie mogą nawet zdobyć swoje pierwsze mistrzostwo Polski.

*'
Ławka rezerwowych: Węglarz, Gordon, Chomczenowskyj, Novikovas, Szymonowicz, Grzyb, Świderski.

*'
Skład gospodarzy:

*'
W kadrze meczowej lechitów zabrakło Macieja Gajosa oraz Dawida Kownackiego.

*'
Osiemnastka, a właściwe siedemnastka, na jaką zdecydował się trener gości, Nenad Bjelica:

*'
Układ tabeli grupy mistrzowskiej przed ostatnią serią gier:

*'
Witamy Państwa serdecznie! Część rozstrzygnięć w Lotto Ekstraklasie już za nami. Poznaliśmy spadkowiczów, jednak wciąż nie wiemy, kto zostanie mistrzem Polski w obecnym sezonie ligowym. W dzisiejszej ofercie mogą Państwo znaleźć dwa kluczowe dla układu tabeli starcia. Jednym z nich jest pojedynek, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechem Poznań.
Pierwszy gwizdek sędziego w stolicy Podlasia będzie miał miejsce o godzinie 18:00.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Jagiellonia Białystok - Lech Poznań, to zapraszamy do śledzenia meczu online