Polska - Rumunia online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Polska
Rumunia
3 : 1

Szczęsny - Piszczek, Pazdan, Cionek, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Mączyński (44' Krychowiak), Linetty (72' Milik), Zieliński (81' Teodorczyk), Grosicki - Lewandowski

Tătărușanu - Benzar, Chiricheș, Săpunaru, Toșca, Latovlevici - Stancu, Marin, Pintilii, Chipciu - Andone

Lewandowski (28., kar.)
Lewandowski (57.)
Lewandowski (62., kar.)
Stancu (77.)

Sapunaru (27.) żółta kartka

Mecze na żywo: Polska - Rumunia

Polska sięgnęła po kolejne trzy punkty. Zawodnicy Adama Nawałki przybliżyli się do wyjazdu na Mundial 2018. Po sześciu spotkaniach uzbieraliśmy szesnaście oczek.

90+2'
Milik w szarży. Dynamiczna akcja jednak nie przyniosła większego zagrożenia pod bramką Rumunii.

90+2'
Zdegustowany trener Daum. Nie tak wyobrażał sobie postawę swoich podopiecznych.

90+1'
Hanca straszy z prawego skrzydła boiska. Jak na razie jego zagrania są skutecznie powstrzymywane.

90'
Do regulaminowego czasu gry doliczono 3 minuty.

89'
Wojciech Szczęsny zaryzykował wyjście z bramki. Polski goalkeeper fenomenalnie wyłapał centrę z prawego narożnika boiska.

89'
Artur Jędrzejczyk przeciął podanie Hanci.

88'
Hanca mógł trochę lepiej ułożyć nogę, podczas kończenia akcji z lewego skrzydła boiska. Jego uderzenie powędrowało tuż nad poprzeczką bramki Wojciecha Szczęsnego.

87'
Grzegorz Krychowiak padł na murawę. Przewrócił się za sprawą nieudanego bloku w realizacji przeciwnika.

85'
Piłkarze obu ekip odczuwają trud meczu.

84'
Nie potrzeba medyków na murawie. Skrzydłowy reprezentacji Polski wstał na własnych siłach.

83'
Problemy ze zdrowiem zgłaszał Błaszczykowski.

82'
Robert Lewandowski popisał się sprytem piłkarskim. Nasz gwiazdor wymusił faul na rywalu.

81'
Łukasz Teodorczyk wkroczył na płytę murawy. Piotr Zieliński odbiera w tej chwili podziękowania za swoją grę.

79'
Zmiana. Debiut w dorosłej reprezentacji zaliczył Hanca. Marin wylądował na ławce.

78'
Gol jednak zapisany na konto Stancu.

77'
3:1! Rumunia zdobyła gola! Michał Pazdan jest autorem trafienia samobójczego. Polski stoper próbował zablokować silny strzał z dystansu autorstwa Stancu.

75'
Wojciech Szczęsny został zmuszony do popełnienia pierwszej poważniejszej interwencji. Polski bramkarz poprawnie zatrzymał strzał w samo centrum.

74'
Spokojna gra "Biało - Czerwonych". Rumunia stara się wyżej podejść do przeciwnika.

72'
Arkadiusz Milik pojawił się na placu gry. Karol Linetty wykonał dzisiaj ogromną pracę.

70'
Desygnowany do wejścia na plac gry jest Arkadiusz Milik.

69'
Rumunia próbuje zdobyć gola, który dałby nadzieje na odmianę jakże niekorzystnego położenia.

68'

66'
Świetny doping ze strony polskich kibiców.

64'

62'
Na tablicy wyników 3:0! Robert Lewandowski nie pomylił się,
w trakcie finalizacji rzutu karnego. Pewne uderzenie w prawy sektor bramki.

61'
Polska otrzymała drugi rzut karny! Zieliński był zdecydowanie zaatakowany wślizgiem!

60'
Selekcjoner gości zdecydował się na dokonanie dwóch zmian. Grovaz za Latovlevici oraz Stanciu w miejsce Chipciu.

58'
Robert Lewandowski wykorzystał dośrodkowanie od rzutu rożnego. Asystę na swoje konto zapisał Piotr Zieliński.

57'
Goool! Robert Lewandowski podwyższył wynik! Snajper Bayernu Monachium kapitalnie urwał się obrońcom Rumunii, i świetnym strzałem głową zaskoczył bramkarza.

55'
Rzut rożny dla Polski. Dobrze zablokowano wrzutkę z prawego skrzydła boiska.

55'
Nerwy puszczają obu stronom.

54'
Coraz więcej urazów. Grzegorz Krychowiak w powietrznej batalii z Pintiliim.

53'
Polska prowadzi w statystyce posiadania piłki. Gospodarze - 66%

52'
Błaszczykowski podziękował Grosickiemu za próbę crossowego podania. Zagranie okazało się jednak niedokładne.

51'

49'
Latovlevici nie zrobił krzywdy polskim kibicom. Jego potężna próba od rzutu wolnego nie minęła muru ustawionego przez Szczęsnego.

48'
Zupełnie nieprzemyślany atak pod swoim polem karnym zaprezentował Linetty.

47'
Polacy reklamują zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników Rumunii. Sędzia główny był zdecydowany - nie będzie rzutu wolnego.

46'
Czas na rozpoczęcie drugiej odsłony widowiska!

Koniec I części gry!

45+1'
Ambitna szarża Grosickiego. Podanie popularnego "Grosika" próbował skutecznie wykończyć Jakub Błaszczykowski, jednak strzał ze wślizgu nie zrobił krzywdy rumuńskiej obronie.

45'
Arbiter główny dorzucił dwie minuty do regulaminowego czasu gry pierwszej odsłony meczu.

44'
Wymuszona zmiana w składzie Polski. Grzegorz Krychowiak zastąpił Krzysztofa Mączyńskiego.

44'
Adam Nawałka przekazuje taktyczne uwagi Grzegorzowi Krychowiakowi.

43'
Krzysztof Mączyński ma jednak dużo większe problemy ze zdrowiem. Wrócił uraz.

41'
Roztargnienie wkradło się w blok obronny Polski. Latovlevici oddał bardzo interesujący strzał, z okolic dwunastego metra. Podkręcona futbolówka poleciała tuż obok prawego słupka bramki.

40'
Mączyński wrócił do gry, po małej przerwie. Defensywny pomocnik musiał skorzystać z pomocy fachowców medycznych.

39'
Tatarusanu ponownie pokazał duży kunszt! Rumuński bramkarz wygrał rywalizację z Robertem Lewandowskim, który przez przypadek znalazł się w świetnym położeniu na zdobycie gola.

38'
Wojciech Szczęsny pewnie złapał futbolówkę, którą z lewego skrzydła kopnął Andone. Napastnik dogrywając piłkę, już niemal leżał na murawie.

37'

36'
Celną próbę zaliczył Kamil Grosicki. Skrzydłowy Hull City uznał, że warto spróbować z okolic pola karnego. Dokładne uderzenie jednak wyłapał Tatarusanu.

35'
Zamieszanie w polu karnym Polski. Michał Pazdan musiał twardo zainterweniować. Marin próbował coś ugrać w dużym zamieszaniu.

33'
Tatarusanu znowu uratował Rumunię! Goalkeeper świetnie zatrzymał akcję na jeden kontakt w wykonaniu Polaków.

32'
Z dystansu swoich sił spróbował Marin. Silny strzał powędrował nie tam, gdzie pomocnik oczekiwał. Futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką.

30'
Tatarusanu instynktowną interwencją nogami zatrzymał bardzo niebezpieczną centrę. Kuba Błaszczykowski podawał w kierunku Roberta Lewandowskiego.

29'
Dla Roberta Lewandowskiego było to czterdzieste czwarte trafienie dla reprezentacji Polski.

28'
1:0! GOL! Z ogromną precyzją Robert Lewandowski wykonał rzut karny! Świetny strzał w lewy sektor bramki!

27'
Rzut karny dla Polski! Sapunaru nie wytrzymał ciśnienia w swojej szesnastce.

26'
Minimalnie za mocne podanie do Roberta Lewandowskiego. Piotr Zieliński miał wyborny pomysł, aby posłać prostopadłe zagranie.

25'
Dużo podań w wykonaniu graczy Adama Nawałki.

23'
Przewinienie w ofensywie zrealizował jeden z rumuńskich piłkarzy. Andone nie mógł się pogodzić z tym, że Cionek w łatwy sposób odebrał mu piłkę.

22'
Gorąco zrobiło się pod bramką Rumunii. Z prawego skrzydła poleciało fenomenalne dośrodkowanie. Robert Lewandowski był bliski tego, aby dotrzeć do zgranej futbolówki.

21'
Tatarusanu świetnie wyszedł ze swojej bramki. Bardzo pewna interwencja na przedpolu, w czasie stałego fragmentu gry dla Polski. Kapitalne piąstkowanie futbolówki.

20'
Grę przerwał sędzia. Od rzutu wolnego zacznie kadra Polski.

19'
Wysoko ustawiona drużyna reprezentacji Polski.

18'
Wyraźnie przeważa Polska. Jak na razie brakuje ciut więcej dokładności na obu skrzydłach boiskach.

16'
Wyraźnie za koszulkę pociągany był Jakub Błaszczykowski. Francuski arbiter nie miał innego wyjścia, jak tylko przerwać akcję.

15'
Robert Lewandowski został brzydko zatrzymany tuż pod polem karnym Rumunii. Polscy kibice domagali się rzutu wolnego, jednak sędzia główny nie zauważył złamania przepisów gry.

14'
Grosicki po raz kolejny groźnie na lewym skrzydle. Pomocnik posłał dośrodkowanie, ale trafił wprost w głowę dobrze ustawionego obrońcy Rumunii.

13'
Faul. Jakub Błaszczykowski popełnił przewinienie taktyczne w środku pola.

12'

10'
Robert Lewandowski pewnie głową przerwał dośrodkowanie od rzutu wolnego. Nieudolnie wybity stały fragment gry przez gości.

9'
Michał Pazdan zdecydowanie przerwał akcję rywala. Sędzia główny widząc całe zdarzenie uznał, że Andone został zablokowany nieprzepisowo.

8'
Łukasz Piszczek zaliczył kapitalny powrót. Świetny rajd, a potem doskonały blok podania, które rywal posłał z lewego skrzydła boiska.

7'
Kamil Grosicki niedokładnie wykonał rzut rożny. Piłka nie trafiła do żadnego z jego reprezentacyjnych kolegów.

6'
Wysoki pressing stosują podopieczni Adama Nawałki.

4'
Dobry wślizg w wykonaniu Pazdana. Nasz obrońca przerwał rajd rywala, na prawym skrzydle boiska.

3'
Chaotycznie w środkowej strefie boiska.

1'
Grosicki ładnie rozwinął akcję na lewej flance boiska. Niestety, ale Polak nie zdołał dograć do świetnie ustawionego Lewandowskiego.

*'
START!

*'
Czas na odsłuchanie oraz odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".

*'
Do startu pozostało dziesięć minut!

*'
Selekcjonerzy zdecydowali się na takie zestawienia taktyczne.

*'
Areną dzisiejszego widowiska piłkarskiego będzie Stadion Narodowy w Warszawie.

*'
Do prowadzenia nadchodzącego meczu został wyznaczony Pan Ruddy Buquet.

*'
W ostatnim bezpośrednim boju z Rumunią Polska wygrała 3:0. Gole dla naszej reprezentacji wtedy strzelali: Robert Lewandowski (dwie bramki) oraz Kamil Grosicki.

*'
W barwach "Biało - Czerwonych" dzisiaj zabraknie środkowego obrońcy - Kamila Glika. Stoper, w ostatnim spotkaniu eliminacyjnym (z Czarnogórą) się "wykartkował".

*'
Obie ekipy zmierzą się dzisiaj w ramach eliminacji do Mundialu 2018.

*'
Dobry wieczór! Nasz portal przygotuje dla Państwa relację tekstową LIVE z meczu: Polska - Rumunia. Spotkanie startuje o 20:45.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Polska - Rumunia, to zapraszamy do śledzenia meczu online