FC Utrecht - Lech Poznań online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
FC Utrecht
0 : 0

Jensen - Klaiber, Van der Maarel (84' Van der Meer), Janssen, Braafheid - Brama (75' Troupee) - Van de Streek, Labyad, Emanuelson - Kerk, Dessers (75' Leeuwin).
Putnocky - Dilaver, Janicki, Vujadinović, Kostevych - Trałka, Gajos - Makuszewski (77' Gumny), Majewski (85' Radut), Situm - Gytkjaer (69' Bille Nielsen).

Rewanż odbędzie się za tydzień.

Lechici wywożą przyzwoity wynik z Holandii, choć wydaje się, że gdyby nieco zaryzykowali, to mogliby się pokusić o zwycięstwo, gdyż Utrecht w dzisiejszym starciu zaprezentował się słabo.

Na to nie pozwolił jednak arbiter, który zakończył spotkanie.

90+3'
Gumny udanie utrzymał się przy piłce w polu karnym gospodarzy, lechici mogą stworzyć ostatnią okazję w tym meczu do zdobycia bramki.

90+2'
Dośrodkowanie Kostevycha nie znalazło adresata w postaci żadnego z lechitów w szesnastce Holendrów.

90+1'
Dilaver udanym wślizgiem zatrzymał niebezpieczną kontrę gospodarzy.

90'
Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone trzy minuty.

89'
Dośrodkowanie zostało z łatwością wyłapane przez golkipera gości.

88'
Silny strzał z woleja w wykonaniu Labyada zostało zablokowane przez Janickiego. Róg dla Utrechtu.

87'
Niezrozumiałe podanie Bille Nielsena zepsuło próbę budowania akcji przez Situma.

85'
Jest także ostatnia zmiana w Lechu Poznań: Radut zastąpił Majewskiego.

84'
Ostatnia zmiana w Utrechcie: Van der Maarel opuścił boisko, a wszedł na nie Van der Meer.

83'
żółta kartkaBrzydki faul Emanuelsona na Gajosie. "Żółtko" dla doświadczonego holenderskiego pomocnika.

81'
Bille Nielsen będąc w dogodnej okazji, dostając dobre dośrodkowanie od Majewskiego, uderzył obok słupka!

80'
Centra z narożnika boiska padło łupem defensywy gospodarzy.

79'
Mocny strzał Gajosa z dystansu zmusił golkipera Utrechtu do interwencji. Rzut rożny.

77'
Druga korekta w składzie Lecha: Makuszewski zszedł, a na boisku pojawił się Gumny.

76'
Bille Nielsen! Duńczyk mógł dać prowadzenie lechitom, ale będąc w świetnej sytuacji nie zdołał pokonać bramkarza.

75'
Podwójna zmiana w drużynie z Holandii: Dessers i Brama, w ich miejsce weszli Leeuwin oraz Troupee.

74'
żółta kartkaNieładne wejście Labyada w nogi Trałki. Za to zagranie pomocnik Utrechtu obejrzał żółtą kartkę.

73'
Faul w ofensywie w wykonaniu Bille Nielsena.

72'
Dobre podanie Labyada na lewą stronę mogłoby przynieść dalsze zagrożenie, gdyby nie defensorzy lechitów, którzy przerwali akcję.

70'
Niebezpieczna centra z lewego skrzydła zostało wybite przez Trałkę.

69'
Pierwsza roszada w zespole gości: Gytkjaer opuszcza boisko, a melduje się na nim Bille Nielsen.

68'
Ależ zakotłowało się teraz w polu karnym Utrechtu! Mocny strzał głową Vujadinovicia odbił przed siebie golkiper gospodarzy, gdzie do dobitki doszedł Janicki i Gytkjaer, ale trafili w prosto w Jensena. Po chwili gra została przerwana.

67'
Rzut rożny dla Lecha Poznań.

66'
Holendrom również brakuje w tym meczu dokładności w zagraniach.

65'
Wydaje się, że dla ożywiania gry własnej drużyny, trener lechitów powinien dokonać zmian.

63'
Zawodnikom Nenada Bjelicy brakuje nieco dokładności oraz pewniejszych prób wyprowadzenia akcji, które mogłyby przynieść im bramkę. Póki co goście nie podejmują zbyt dużego ryzyka.

62'
Gdyby teraz Gytkjaer zdołał sięgnąć piłki po dośrodkowaniu Majewskiego, to Jensen mógłby mieć sporo kłopotów. A tak futbolówka opuściła plac gry.

61'
Centra Makuszewskiego z prawego skrzydła zostało wybite przez Janssena.

60'
Kerk popełnił przewinienie na Trałce przy linii środkowej.

59'
Jak pokazują powtórki, sędzia popełnił błąd, nie dyktując w tamtej sytuacji rzutu wolnego dla lechitów.

58'
żółta kartkaŻółtka kartka dla Trałki za zbyt żywiołowe pretensje do arbitra za nieodgwizdanie przewinienia na chorwackim pomocniku gości.

57'
Situm padł na murawę po starciu z jednym z zawodników Utrechtu, arbiter nie przerwał gry.

55'
Emanuelson zdołał dośrodkować w pole karne Kolejorza, jednak piłka nie znalazła w nim adresata i wyszła poza linię końcową.

54'
Od kilku minut mamy okres nieco intensywniejszych ataków Utrechtu.

53'
Stały fragment gry wykonany przez Labyada nie przyniósł zagrożenia pod bramką gości z Wielkopolski.

52'
Kerk skutecznie się przedarł w pole karne Lecha, po chwili oddał strzał, który został zablokowany przez Vujadinovicia.

51'
Udana wymiana podań na połowie gospodarzy rozkręciła szybką akcję lechitów, która zakończyła się po tym, jak Kostevych został przyblokowany przez Klaidera.

50'
Dessers został złapany na spalonym.

49'
Kibice poznańskiej drużyny odpalili race, co ograniczyło widoczność na połowie Utrechtu.

48'
Walczący w środku pola Gajos został sfaulowany w okolicy linii środkowej boiska.

47'
Situm ładnie pociągnął z piłką kilkanaście metrów, ale przy próbie dośrodkowania poślizgnął się, przez co zagranie trafiło w boczną siatkę.

46'

W wyjściowych składach nie nastąpiły żadne zmiany.

Piłkarze wracają na na plac gry.

Zawodnicy z Wielkopolski nie rozgrywają słabego spotkania, jednak wydaje się, że mogliby nieco agresywniej zaatakować holenderską drużynę, która nie prezentuje dzisiaj wysokiego poziomu gry.

Koniec pierwszej części meczu.

45'
Mocny strzał samego poszkodowanego zmusił słowackiego golkipera Lecha Poznań do interwencji.

44'
Gajos dosyć wyraźnie przekroczył przepisy w starciu z Labyadem. Rzut wolny dla Utrechtu 40 metrów od bramki.

43'
Trałka udanie zablokował strzał Labyada zza szesnastki.

42'
Faul Gytkjaera na połowie gospodarzy.

40'
Gytkjaer mógł dać Lechowi prowadzenie, gdyby centra Situma z lewego skrzydła była precyzyjniejsza. Ze względu na nieco za wysoko zawieszoną wrzutkę Chorwata, Duńczyk nie miał możliwości oddania udanej główki na bramke Jensena.

39'
Piłkarze Kolejorza rozgrywają niezłe spotkanie w obronie - gospodarze nie stworzyli jeszcze żadnej stuprocentowej okazji.

37'
Ładna akcja lechitów przyniosła zagrożenie w szesnastce gości, ale do zakończenia jej strzałem zabrakło celnego ostatniego podania.

36'
Ten sam zawodnik gospodarzy podjął udaną próbę rajdu w pole karne poznaniaków, po czym dośrodkował wprost w ręce Putnockiego.

35'
Dilaver świetnym wślizgiem zabrał piłkę spod nóg Emanuelsonowi.

34'
Kolejne dośrodkowanie Majewskiego zostało z łatwością wyłapane przez golkipera.

33'
żółta kartkaKapitan Utrechtu ogląda żółtko za ten faul.

32'
Janssen popełnił przewinienie na Majewskim na własnej części boiska.

31'
"Maja" z narożnika dorzucił piłkę niemal na głowę Janickiego, ale nowy defensor Lecha nie zdołał sięgnąć futbolówki.

30'
Kostevych wywalczył rzut rożny.

29'
Uderzenie zza szesnastki z pierwszej piłki w wykonaniu Gajosa przeszło wysoko nad poprzeczką.

28'
Centra Majewskiego została wybita przed szesnastkę, gdzie na futbolówkę czekał Makuszewski. "Maki" uderzył z powietrza, nie trafiając przy tym czysto w piłkę, co skończyło się zablokowaniem.

27'
Brzydkie wejście Kleidera w Kostevycha. Nie będzie kary indywidualnej dla prawego obrońcy gospodarzy, będzie natomiast rzut wolny dla Kolejorza na wysokości pola karnego.

26'
Gajos został sfaulowany w środku pola.

25'
Po centrze z rzutu rożnego kapitan gospodarzy Janssen dosyć wyraźnie przewinił w ofensywie, faulując Vujadinovicia, co dostrzegł arbiter.

24'
Klaiber zablokowany przez lewego obrońcę gości. Stały fragment gry z prawego narożnika boiska dla Utrechtu.

23'
Lechici podjęli próbę zbudowania ładnej kontry, jednak po wymianie kilku podań, Gajos źle zagrał do Makuszewskiego i akcja spaliła na panewce.

21'
Bezpośrednie uderzenie Labyada okazało się niecelne.

20'
Rzut wolny dla holenderskiego zespołu po przewinieniu na Kerku w odległości około 30 metrów do bramki Putnockiego.

19'
Situm dał się sfaulować na własnej połowie, co dało gościom czas na przegrupowanie się po stałym fragmencie gry dla gospodarzy.

18'
Dośrodkowanie Labyada padło łupem Gytkjaera, który oddalił zagrożenie z własnego pola karnego.

17'
Będzie pierwszy w tym meczu korner dla Utrechtu.

16'
Dobry początek lechitów może napawać optymizmem.

15'
Nieudany strzał Gajosa zza linii pola karnego po zaskakującym zagraniu Majewskiego z narożnika boiska. Kapitan Lecha chybił bardzo znacznie.

14'
Kolejny róg dla podopiecznych Nenada Bjelicy.

13'
Janicki był bliski dojścia do centry Majewskiego z boku boiska, ale nie zdołał doskoczyć do tego zagrania, co skrzętnie wykorzystał jeden z obrońców Utrechtu, wybijając ją poza szesnastkę.

12'
Rzut rożny dla gości z Poznania.

11'
Wrzutka Dilvera została przyblokowana, co ułatwiło interwencję Jensenowi.

10'
Niezłe podanie górą w wykonaniu Dilavera w kierunku Makuszewskiego okazało się nieco za mocne, nawet dla tak szybkiego skrzydłowego.

9'
Wymiana podań pomiędzy zawodnikami gospodarzy mogła przynieść zagrożenie pod bramką Kolejorza, ale ostatnie zagranie w pole karne zostało wyłapane przez słowackiego bramkarza lechitów.

8'
żółta kartkaUkrainiec musiał ratować się faulem po tej stracie. Kartka dla lewego obrońcy za przewinienie taktyczne.

7'
Duński napastnik Lecha Poznań świetnie utrzymał się przy piłce na połowie Utrechtu, jednak jego wysiłek nie przyniósł większej korzyści, gdyż Kostevych, próbując dośrodkować, stracił piłkę.

5'
Zaskakująco groźny strzał Makuszewskiego z prawej strony boiska sprawił niewielkie kłopoty Jensenowi, ale ostatecznie golkiper gospodarzy zdołał złapać futbolówkę.

4'
Na spalonym złapany Gytkjaer.

3'
Wysoki pressing w wykonaniu Holendrów nie ułatwia gry lechitom, którzy próbują spod niego wyjść, jednak dotychczasowe próby nie przyniosły powodzenia.

2'
Górne podanie Braafheida do Kerka, jednak piłkarz Utrechtu został zastopowany i po chwili nabity przy linii końcowej przez Janickiego.

1'
Zaczynamy! Rozpoczęli gospodarze.

*'
Zawodnicy są już na murawie.

*'
Do poprowadzenia spotkania został wyznaczony pochodzący z Macedonii, pan Aleksandar Stavrev.

*'
W szeregach Utrechtu, ze względu na kontuzję, zabrakło Yassina Ayouba, który jest gwiazdą holenderskiej drużyny.

*'
Na taką kadrę postawił trener gospodarzy, Erik ten Hag:

*'
Nikola Vujadinović, jeden z piłkarzy pozyskanych przez poznański klub w letnim okienku transferowym, zadebiutuje dzisiaj w niebiesko-białych barwach.

*'
"Osiemnastkę" uzupełni następująca grupa zawodników: Burić, Gumny, Tetteh, Bille Nielsen, Radut, Jóźwiak, Rakels.

*'
Wyjściowa skład Lecha Poznań:

*'
Czwarty zespół ligi holenderskiej przed dwumeczem z wielkopolską drużyną wyeliminował wcześniej maltańską Vallettę FC.

*'
Poznaniacy w poprzedniej rundzie mieli sporo kłopotów z FK Haugesund. Norwegowie postawili Kolejorzowi niezwykle twarde warunki. Na wyjeździe podopieczni Nenada Bjelicy polegli 2:3, choć na nieco ponad kwadrans przed końcem widniał wynik 0:3. Na własnym stadionie lechici zagrali już dużo lepiej i pewnie wygrali 2:0.

*'
Mecz na holenderskiej ziemi rozpocznie się o godzinie 19:00.

*'
Emocje związane z grą polskich zespołów w eliminacjach w trzeciej rundzie eliminacyjnej do europejskich pucharów na dobre się rozpoczęły. Jednym z dzisiejszych spotkań będzie pojedynek Lecha Poznań z FC Utrecht. Na relację tekstową LIVE z tego starcia serdecznie Państwa zapraszamy.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z FC Utrecht - Lech Poznań, to zapraszamy do śledzenia meczu online