Górnik Zabrze - Wisła Kraków online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
3 : 2

Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj - Ambrosiewicz (82' Nowak), Żurkowski - Kądzior (69' Matuszek), Kurzawa - Ł. Wolsztyński (66' Ledecky), Angulo.
Cuesta - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Velez (84' Halilović), Brlek - Boguski (70' Bartosz), Wojtkowski (57' Brożek), Małecki - Carlitos.

Mecze na żywo: Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Dziękujemy Państwu za wspólnie przeżyte emocje i spędzony czas.

Po wielkich emocjach, jakie miały miejsce podczas tego spotkania, Górnik Zabrze wygrał z Wisłą Kraków 3:2. Fenomenalnie zaprezentował się Angulo, który zaliczył hat trick. Po tym meczu wiemy także, że wiślacy po trzech seriach gier nie będą mieli kompletu punktów.

90+5'
Dośrodkowanie wiślaków w pole karne zostało wybite.

90+4'
Złe zagranie Gonzaleza przejął Nowak, pociągnął z futbolówką pod pole karne, ale przy próbie zacentrowania został zatrzymany.

90+3'
Gospodarze zdołali się wybronić, po chwili Ledecky przy próbie wyprowadzenia kontry został zatrzymany.

90+2'
Zakotłowało się w szesnastce górników, po chwili Suarez musiał ratować się wybiciem futbolówki na rzut rożny.

90+1'
Mamy już doliczony czas gry, sędzia doliczył aż pięć minut.

90'
Ledecky trafił w słupek! Niedawno wprowadzony zawodnik po podaniu Angulo, będąc w polu karnym, oddał strzał, który tylko obił boczną część obramowania bramki.

89'
Po zamieszaniu w polu karnym, piłka ostatecznie ląduje w rękawicach golkipera Górnika Zabrze.

88'
Rzut rożny dla "Białej Gwiazdy".

87'
Bartosz trafia do siatki i daje Wiśle kontaktowego gola!
Doskonała główka młodego pomocnika po dośrodkowaniu z lewej strony i pokonał Loskę.

87'
Goście coraz mocniej naciskają gospodarzy.

86'
Strzał z powietrza z pola karnego w wykonaniu Brożka w ostatniej chwili zablokował Wieteska wraz z Matuszkiem.

84'
Trzecia roszada w krakowskiej Wiśle: z placu gry zszedł Velez, na murawie zameldował się Halilović.

82'
Ostatnia korekta w składzie zabrzan: Nowak pojawił się w miejsce Ambrosiewicza.

81'
Świetna wrzutka Carlitosa mogła dać wiślakom bramkę kontaktową, ale żaden z zawodników gości nie zdołał zamknąć tej centry.

80'
Wolniewicz zagrał piłkę ręką po zagraniu Małeckiego. Stały fragment gry dla Wisły Kraków na wysokości pola karnego.

78'
Wiślacy cały czas dążą do zdobycia bramki kontaktowej, ale Górnicy dobrze spisują się dziś w defensywie.

77'
Velez doszedł do strzału głową po centrze Carlitosa z narożnika boiska. Hiszpan nie trafił jednak w światło bramki.

76'
Cywka wywalczył rzut rożny dla "Białej Gwiazdy".

75'
Strzał Kurzawy z rzutu wolnego przeszedł nad murem, ale minął prawy słupek o blisko metr.

74'
żółta kartkaZawodnik gości został ukarany "żółtkiem".

73'
Velez przekroczył przepisy w starciu z Ambrosiewiczem niedaleko pola karnego Wisły.

72'
Kurzawa uderzył bezpośrednio, ale trafił w mur, choć po odbiciu piłka i tak leciała w kierunku bramki, co zmusiło golkipera krakowian do piąstkowania.

71'
Żurkowski ładnie utrzymał się przy piłce na połowie Wisły i został sfaulowany. Rzut wolny w odległości około 40 metrów od bramki Cuesty.

70'
Jest również zmiana w zespole gości: Bartosz zastąpił Boguskiego.

69'
Druga roszada w "jedenastce" Górnika: boisko opuścił Kądzior, a jego miejsce zajął Matuszek.

68'
Sadlok, będąc w polu karnym, zdecydował się na potężny strzał. Ten jednak był niecelny.

66'
Pierwsza zmiana w zespole Górnika: za Wolsztyńskiego wszedł Ledecky.

65'
Uderzenie Kądziora z lewej strony boiska było bardzo niecelne.

64'
Sędzia wznowił grę.

63'
Gra została chwilowo zatrzymana ze względu na zadymienie, jakie wywołało odpalenie rac przez sympatyków Wisły.

62'
żółta kartkaBrlek dostał żółtą kartkę.

61'
Brożek zmarnował stuprocentową okazję do zdobycia bramki kontaktowej! W sytuacji sam na sam po podaniu Boguskiego, doświadczony piłkarz chciał przelobować Loskę, ale golkiper Górnika nie dał się pokonać.

60'
Dośrodkowanie Carlitosa zostało wypiąstkowane przez Loskę.

59'
Ładną akcję rozegrali teraz górnicy. Kurzawa prostopadle podał do Wolsztyńskiego, ten wyczekał i po chwili dograł futbolówkę do Angulo, a strzał Hiszpana bez przyjęcia przeszedł minimalnie nad poprzeczką.

58'
Uderzenie Kurzawy zza szesnastki zostało zablokowane.

57'
Doświadczony napastnik melduje się na murawie, zajmując miejsce Wojtkowskiego.

56'
Do wejścia na boisko przygotowuje się Brożek.

55'
Brzydki faul Veleza na połowie Górnika. Obyło się jednak bez kary indywidualnej.

54'
Angulo! Trzecia bramka znakomicie grającego dzisiaj napastnika! Napastnik przejął piłkę blisko linii środkowej, pociągnął z nią kilkadziesiąt metrów, wpadł w pole karne i idealnie wymierzonym technicznym strzałem pokonał bezradnego bramkarza.

52'
Gospodarze znowu na prowadzeniu! Angulo ponownie wpisuje się na listę strzelców! Hiszpan po centrze z narożnika wykorzystał krótkie zgranie piłki i z najbliższej odległości pokonał Cuestę.

51'
Rzut rożny dla Górnika Zabrze.

50'
Kiks Kądziora po centrze Koja. Pomocnik gospodarzy chciał uderzyć bardzo efektownie z pierwszej piłki.

49'
Wisła Kraków po wznowieniu gry bardzo szybko odrobiła straty i ma przewagę.

48'
Mamy wyrównanie! Boguski z bliskiej odległości dobił odbity od słupka strzał Wojtkowskiego.

47'
Dośrodkowanie Carlitosa zostało wybite przez Wieteskę.

46'
Rzut wolny dla Wisły Kraków po faulu na Wojtkowskim na połowie gospodarzy.

46'

W wyjściowych składach nie nastąpiły żadne zmiany.

Piłkarze wracają na murawę.

Garść statystyk:

Spotkanie w Zabrzu jest rozgrywane w dobrym tempie. Początek należał do gości, ale później coraz lepiej zaczęli grać gospodarze, którzy udokumentowali to bramką, czego nie potrafili zrobić zawodnicy Wisły.

45'
Podopieczni Kiko Ramireza powtórzyli wariant z krótkim rozegraniem, ale tym razem obyło się bez zagrożenia.

44'
Indywidualny rajd Carlitosa dał "Białej Gwieździe" kolejny korner.

43'
Po krótkim rozegraniu, do strzału głową doszedł Głowacki. Doświadczony obrońca nie trafił jednak w światło bramki.

42'
Rzut rożny dla gości z Krakowa.

41'
Górnicy po zdobyciu bramki coraz pewniej porusza się na boisku po niemrawym początku. Podopieczni Marcina Brosza przejęli inicjatywę.

40'
Wiślacy stracili chwilowo pomysł na grę. Krakowianie cały czas wybijają piłki na oślep.

39'
Kądzior wykorzystał niezdecydowanie w powietrzu, jakie prezentowali obrońcy Wisły Kraków, jednak jego główka okazała się niecelna.

38'
Angulo zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie! Hiszpan dostał precyzyjne podanie od Kurzawy, przyjął sobie piłkę i płaskim strzałem nie dał szans golkiperowi.

36'
Mocny strzał z dystansu w wykonaniu Angulo przeszedł nad bramką.

35'
Zagranie Kurzawy z narożnika na krótki słupek nie była najlepszym pomysłem, gdyż następne odegranie trafiło do zawodnika Wisły.

34'
Korner dla Górnika Zabrze.

33'
Nieudana wrzutka Koja z lewej strony wyszła poza boisko.

31'
żółta kartkaGłowacki sfaulował Wolsztyńskiego. Arbiter uznał, że kapitanowi gości należy się kara indywidualna.

30'
Angulo nie wykorzystał błędu Gonzaleza, który przepuścił futbolówkę między nogami. Napastnik gospodarzy z bliskiej odległości uderzył nad poprzeczką.

28'
Kądzior dośrodkował z lewego skrzydła, wprost pod nogi Angulo. Hiszpan chciał uderzyć z pierwszej piłki, ale skiksował.

27'
Strzał Wolsztyńskiego z pola karnego został zablokowany przez Głowackiego.

26'
Małecki złapany na spalonym.

25'
Przewinienie Wojtkowskiego na Suarezie, który wyprowadzał piłkę spod własnej szesnastki. Arbiter przerwał grę

24'
Wślizg w wykonaniu Wolniewicza zatrzymał rozwijającą się akcję gości na lewej stronie.

23'
Carlitos po zgraniu Małeckiego przegrał starcie fizyczne z Wieteską.

22'
W grze obu zespołów brakuje dokładności.

21'
Velez sprytnie ograł dwóch zawodników w okolicy linii środkowej, podał do Sadloka, który już po chwili stracił piłkę.

20'
Kurzawa drugi raz w tym meczu nieudanie dośrodkował ze stałego fragmentu gry - futbolówka ponownie opuściła plac gry.

19'
żółta kartkaHiszpański defensor został ukarany za to wejście żółtą kartką.

18'
Gonzalez, zdaniem sędziego, sfaulował Kurzawę na prawej stronie boiska.

17'
Faul Głowackiego w starciu powietrznym z Angulo w środku pola.

15'
Uderzenie z dystansu Angulo zostało sparowane do boku przez Cuestę.

14'
Poprzeczka po strzale Carlitosa! Grający na szpicy piłkarz Wisły po dośrodkowaniu z rógu boiska znalazł się w dogodnej okazji do zdobycia gola, po tym jak Gonzalez udanie zgrał piłkę w miejsce, gdzie czekał na nią napastnik gości, ale trafił w tylko w obramowanie bramki.

13'
Groźny strzał Wojtkowskiego po ładnej akcji Wisły zmusił Loskę do interwencji. Korner dla gości.

12'
Ambrosiewicz przekroczył przepisy w starciu z Sadlokiem.

11'
Po początkowej przewadze podopiecznych Kiko Ramireza, teraz to gospodarze mają inicjatywę na boisku.

10'
Sam poszkodowany wykonał stały fragment gry. Nie zrobił tego dobrze, gdyż futbolówka nie znalazła adresata w polu karnym.

9'
Rzut wolny dla Górnika. Na połowie "Białej Gwiazdy" został sfaulowany Kurzawa.

8'
Prostopadłe podanie Sadloka do Carlitosa świetnie przyspieszyło akcję gości, Hiszpan po chwili odegrał futbolówkę do Małeckiego, a ten zdecydował się na wrzutkę. Skrzydłowy krakowian dograł piłkę jednak wprost do rywala.

7'
Centra Kądziora z lewego narożnika boiska padło łupem defensorów Wisły.

6'
Wolsztyński wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

5'
Dośrodkowanie Cywki z prawego skrzydła do Carlitosa zostało przecięte przez pewnie interweniującego w powietrzu Wieteskę.

4'
Jak pokazują powtórki, spalony był ewidentny.

3'
Carlitos otrzymał znakomite podanie od Wojtkowskiego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza! Sędzia boczny uniósł jednak chorągiewkę i gol nie został uznany.

2'
Długa piłka Boguskiego w kierunku Carlitosa ścigającego się z obrońcami, ale już po chwili podanie przeciął Loska, który wyszedł poza własne pole karne.

1'
Zaczynamy!

*'
Zawodnicy obu ekip pojawili się na murawie stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu.

*'
Rozjemcą spotkania będzie Pan Szymon Marciniak.

*'
Uzupełnienie meczowej "osiemnastki" zabrzan: Pawłowski, R. Wolsztyński, Grendel, Matuszek, Nowak, Ledecky, Karwot.

*'
"Jedenastka" gospodarzy: Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj - Ambrosiewicz, Żurkowski - Kądzior, Kurzawa - Wolsztyński, Angulo.

*'
W dzisiejszym meczu będzie wykorzystywany system VAR.

*'
Obsada ławki rezerwowych krakowian: Buchalik, Halilović, Arsenić, Bartosz, Brożek, Skórski, Kostal.

*'
Wyjściowy skład gości:

*'
Natomiast Górnik Zabrze świetnie zainaugurował sezon, wysoko pokonując Legię Warszawę 3:1, ale już w następnej kolejce ponieśli porażkę w Białymstoku.

*'
Wiślacy są jedną z dwóch ligowych ekip, która po dwóch seriach gier zgromadziła komplet "oczek".

*'

*'
3. kolejka Lotto Ekstraklasy na dobre się rozpoczęła. Ostatnim sobotnim spotkaniem będzie pojedynek między Górnikiem Zabrze i Wisłą Kraków. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej LIVE z tego starcia.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Górnik Zabrze - Wisła Kraków, to zapraszamy do śledzenia meczu online