Legia Warszawa - Piast Gliwice online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
3 : 1

Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Guilherme - Moulin, Mączyński - Kucharczyk (68' Hlousek), Hamalainen (71' Kopczyński), Nagy - Chukwu (57' Sadiku).
Szmatuła - Konczkowski, Sedlar, Hebert, Pietrowski - Bukata, Dziczek - Gojko (58' Mak), Vassiljev (21' Papadopulos), Zivec - Jankowski (73' Barisić).

Mecze na żywo: Legia Warszawa - Piast Gliwice

Niewykorzystane sytuację się mszczą - tak można podsumować grę Piasta w drugiej połowie. Gliwiczanie mieli i powinni wykorzystać sytuację z 72. minuty. Chwilę później gospodarze odpowiedzieli dwoma golami. "Piastunki" wciąż są jedyną drużyną bez zwycięstwa w tym sezonie ligowym.

90+5'
żółta kartkaKonflikt zażegnany, sędzia ukarał Francuza i Słoweńca żółtą kartką.

90+4'
Na boisku wybuchła mała awantura po sprzeczce Moulina z Zivecem.

90+3'
Kiepski strzał Dziczka z dystansu przeszedł wysoko nad bramką.

90+3'
Obyło się bez zagrożenia, arbiter po centrze Guilherme przerwał grę i grę wznowi Piast.

90+2'
Rzut wolny dla gospodarzy około 35 metrów od bramki Szmatuły.

90+1'
Sadiku nie zdołał zamknąć precyzyjnej centry Mączyńskiego. Albańczyk z bardzo bliskiej odległości trafił w słupek.

90'
Cztery minuty zostały doliczone.

89'
3:1! Papadopulos wykorzystał dobrą centrę Barisicia oraz złe krycie Pazdana i strzałem głową pokonał Malarza.

88'
Po zagraniu Sadiku do wbiegającego w szesnastkę Guilherme, Brazylijczyk nie miał pomysłu jak zakończyć akcję. Ostatecznie uderzył po ziemi, niecelnie.

87'
Pełna kontrola legionistów nad wydarzeniami na boisku.

86'
żółta kartkaSkrzydłowy Piasta ukarany żółtą kartką.

85'
Brzydki faul Maka na Nagym w środku pola.

83'
Centra z narożnika boiska zostało wypiąstkowane przez Szmatułę.

82'
Zablokowane uderzenie Sadiku wyszło na rzut rożny.

80'
Strzał Ziveca z pola karnego zostało zablokowane.

79'
3:0! Koszmarna postawa defensywy Piasta. Guilherme wykorzystał znakomite podanie Sadiku i finezyjnym strzałem podwyższył prowadzenie.

78'
Mączyński zdobywa swojego pierwszego gola w tym sezonie Lotto Ekstraklasy! Legioniści świetnie rozegrali akcję, Guilherme odegrał piętką do Jędrzejczyka, a ten dograł do "Mąki", który dobrze uderzył z dystansu i trafił do siatki.

77'
Gra została wznowiona.

76'
Sędzia zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

74'
Przebijał się Barisić w środku pola pomiędzy zawodnikami ze stolicy, ale w końcowej fazie źle zagrał do Papadopulosa.

73'
Zmiana w Piaście: Barisić zastąpił Jankowskiego.

73'
żółta kartkaDziczek ogląda "żółtko" za faul taktyczny.

72'
Jak to nie wpadło? Gliwiczanie mieli dwustuprocentową okazję do zdobycia bramki, uderzenie z pięciu metrów wybił z linii bramkowej Pazdan.

71'
Ostatnia zmiana w Legii: Kopczyński zameldował się na murawie, zastępując Hamalainena.

70'
Korner dla legionistów. Obyło się bez większego niebezpieczeństwa pod bramką gliwiczan.

69'
Centra Mączyńskiego została wybita przez obrońców gości.

69'
Znakomita obrona Szmatuły po strzale Sadiku uchroniła Piasta przed stratą gola. Rzut rożny.

68'
Druga korekta w składzie "Wojskowych": Kucharczyk opuścił boisko, zastąpił go Hlousek.

67'
Przeciągnięta wrzutka Ziveca, piłki nie zdołał przyjąć Dziczek.

66'
Goście wywalczyli stały fragment gry, który będzie wykonywany z narożnika boiska.

64'
Kolejna próba z dystansu piłkarzy Piasta Gliwice. Tym razem swoich sił spróbował Pietrowski. Piłka minęła jednak bramkę.

63'
Mocne uderzenie Bukaty zza pola karnego przeszło obok lewego słupka.

62'
Nagy interweniował po centrze słoweńskiego pomocnika Piasta, główkując poza szesnastkę.

61'
Pazdan wybił piłkę po centrze Ziveca na róg.

59'
Świeżo wprowadzony Mak przekroczył popełnił przewinienie na Guilherme.

58'
Jest także roszada w ekipie gości: Mak zastąpił Gojkę.

57'
Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy: miejsce Chukwu zajął Sadiku.

57'
żółta kartkaSedlar otrzymał karę indywidualną po taktycznym faulu na Kucharczyku.

56'
"Piastunki" od kilkudziesięciu sekund są pod polem karnym warszawian, ale nie mogą przebić się przez zasieki ustawione w samej szesnastce.

54'
żółta kartkaOstre wejście Jędrzejczyka w środku pola w Jankowskiego. Arbiter ukarał bocznego obrońcę Legii żółtą kartką.

53'
Obyło się bez większego zagrożenia pod bramką Piasta.

52'
Mączyński przedarł się prawą stroną i dośrodkował w szesnastkę gości. Tam jednak dobrze interweniowała defensywa i piłka po interwencji wylądowała na rzucie rożnym.

51'
Nieudane zgranie Heberta po wrzutce Ziveca i piłka w posiadaniu legionistów.

50'
Rzut rożny dla gliwiczan.

49'
Dziczek zacentrował z prawej strony, jednak nie znalazł tam żadnego z partnerów.

48'
Odważniej grają goście w drugiej odsłonie spotkania, Zivec nie dał rady rozegrać futbolówki na jeden kontakt z Papadopulosem.

47'
Gojko w prosty sposób zgubił piłkę w trakcie jej prowadzenia, co zatrzymało ładnie zapowiadającą się akcję Piasta.

46'

Zawodnicy obu zespołów wrócili na murawę stadionu przy ulicy Łazienkowskiej.

Obie ekipy nie prezentują bardzo wysokiego poziomu gry w dzisiejszym starciu. Lepiej grają dzisiaj gospodarze i to oni zasłużenie prowadzą.

45+2'
Zakotłowało się pod bramką Malarza, Chukwu nieczysto wybił piłkę, co dało Zivecowi na poprawkę przy centrze. Ostatecznie obrońcy gospodarzy zdołali się wybronić.

45+1'
Gojko po walce z Guilherme wywalczył dla gości korner.

45'
Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone dwie minuty.

44'
Faul na Konczkowskim przy szesnastce Piasta.

43'
Młody pomocnik powrócił już na plac gry.

42'
Gojko przy udanej próbie zablokowania wrzutki Guilherme odniósł jakiś drobny uraz i będzie musiał na chwilę opuścić boisko.

41'
Dorzucenie Mączyńskiego z narożnika boiska zostało wybite przez Heberta.

40'
Dośrodkowanie Hamalainena dało gospodarzom rzut rożny.

38'
Gdyby goście dokładniej rozegrali akcję przed szesnastką legionistów, to Zivec wyszedłby sam na sam z Malarzem. A tak Słoweniec nie zdołał zatrzymać piłki. Chwilę wcześniej gola po zgraniu głową Kucharczyka mógł zdobyć Chukwu, ale nie trafił w futbolówkę.

37'
Dziczek popełnił wyraźne przewinienie na Nagy'm przy linii bocznej.

36'
Słabo wyglądają podopieczni Dariusza Wdowczyka w dzisiejszym spotkaniu.

35'
Bukata nie zdołał podać futbolówki Jankowskiemu i zaliczył stratę w środku pola.

34'
Zivec huknął z dosyć sporej odległości na bramkę Malarza, piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

32'
Do zbyt silnego podania Jankowskiego próbował dojść Zivec, ale zawodnik Piasta przegrał pojedynek fizyczny z Jędrzejczykiem przy linii bocznej.

31'
Hamalainen nie trafił w bramkę w dogodnej okazji do podwyższenia prowadzenia! Fiński pomocnik nie trafił czysto w piłkę po wrzutce Jędrzejczyka.

30'
Zivec przewinił w starciu z Jędrzejczykiem niedaleko szesnastki gliwiczan.

29'
Dośrodkowanie Moulina z prawego skrzydła padło łupem defensorów gości.

28'
Odważne uderzenie Dąbrowskiego z dystansu przeszło obok słupka.

27'
Gospodarze od kilku chwil kontrolują wydarzenia na boisku.

26'
Chukwu nie zdołał przyjąć futbolówki w pobliżu pola karnego gości.

25'
Bukata przekroczył przepisy chcąc zatrzymać szarżującego legionistę. Arbiter przerwał grę.

23'
Obyło się bez większego zagrożenia w szesnastce "Piastunek".

22'
Rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego gości.

21'
Tak też się dzieje: Papadopulos zastąpił Estończyka.

19'
Ze względu na problemy Vassiljeva, w Piaście może dojść do pierwszej zmiany.

17'
1:0! Nagy wykorzystał bierność w defensywie Vassiljeva i mocnym uderzeniem z pola karnego pokonał Szmatułę.

16'
Dwójkowa akcja Nagy'a z Jędrzejczykiem przyniosło gospodarzom kolejny rzut rożny.

15'
Rozegranie tego stałego fragmentu gry przez warszawian omal nie przyniosło straty, jednak Moulin przed polem karnym zdołał przyjąć futbolówkę i uderzyć na bramkę. Próba okazała się minimalnie niecelna.

14'
Nagy wywalczył korner dla swojej drużyny.

13'
Płaski strzał Vassiljeva z łatwością złapał Malarz.

12'
Jankowski został sfaulowany przez Moulina na połowie Legii. Rzut wolny dla Piasta Gliwice w sporej odległości od bramki.

10'
Gojko został złapany na spalonym.

9'
Prostopadłe podanie Pazdana do Kucharczyka w ostatniej chwili zostało przecięte przez Heberta.

7'
Daleki wyrzut z autu w wykonaniu Pietrowskiego nie zostało przecięte przez żadnego zawodnika i opuściło linię końcową. Od bramki Malarz.

6'
Niebezpieczne zderzenie Jędrzejczyka z Zivecem, arbiter odgwizdał przewinienie piłkarza gospodarzy. Nie ukarał go jednak żółtą kartką.

5'
Uderzenie Chukwu po dośrodkowaniu Hamalainena zostało złapane przez bramkarza gości.

4'
Finezyjnie rozegrana akcja przez legionistów, Mączyński zagrywał w pole karne do wbiegającego Hamalainena, Fin chciał zgrać piłkę na środek szesnastki, ale znalazł tam jedynie Sedlara.

3'
Do wybicia przed siebie Guilherme próbował bezskutecznie dojść Chukwu. Futbolówkę złapał Szmatuła.

2'
Centra Vassiljeva znalazła adresata w polu karnym Legii, ale ostatecznie obyło się bez zagrożenia.

1'
Piast już przeprowadził groźną akcję po lewej stronie, co dało im owoc w postaci rzutu rożnego.

1'
Zaczynamy!

*'
W dzisiejszym meczu będzie wykorzystywany system VAR.

*'
Piłkarze obu zespołów są już na murawie.

*'

*'
Rozjemcą nadchodzącego pojedynku będzie Pan Bartosz Frankowski.

*'
Trener "Piastunek" nie mógł skorzystać dzisiaj jedynie z usług Gerarda Badii. Hiszpan wciąż boryka się z urazem, który wyklucza go z gry.

*'
Ławka rezerwowych: Rusov, Barisić, Jagiełło, Korun, Rugasević, Mak, Papadopulos.

*'
Zestawienie taktyczne gości z Gliwic: Szmatuła - Konczkowski, Sedlar, Hebert, Pietrowski - Bukata, Dziczek - Gojko, Vassiljev, Zivec - Jankowski.

*'
W szeregach obecnego mistrza Polski zabrakło dzisiaj m.in. Miroslava Radovicia, Jakuba Czerwińskiego oraz Jarosława Niezgody. Cała trójka wciąż jest kontuzjowana.

*'
"Osiemnastkę" meczową uzupełniają: Cierzniak, Hlousek, Broź, Kopczyński, Szymański, Berto, Sadiku.

*'
Wyjściowy skład Legii Warszawa został zaprezentowany.

*'
Tabela ligowa:

*'
Jeszcze słabiej swój sezon rozpoczęli gliwiczanie. Piast nie odniósł jeszcze ligowego zwycięstwa, notując dwa remisy i tyle samo porażek, choć podobnie jak gospodarze, wygrali swoje spotkanie w ramach Pucharu Polski. Podopieczni Dariusza Wdowczyka zwyciężyli Stal Mielec 2:0.

*'
Warszawianie zanotowali spory falstart w rozgrywkach ligowych obecnego sezonu. Po czterech starciach mają zaledwie cztery punkty. Legioniści zanotowali natomiast nieco lepszy start w Pucharze Polski, odnosząc zwycięstwo z Wisłą Puławy 4:1, co dało im awans do kolejnej rundy.

*'
Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30.

*'
Dzień dobry Państwu! Przed nami pierwsze spotkanie odbywające się w ramach 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. Ta seria gier zostanie zainaugurowana w stolicy Polski, gdzie Legia podejmie Piasta Gliwice.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Legia Warszawa - Piast Gliwice, to zapraszamy do śledzenia meczu online