Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
1 : 0

Słowik - Pich, Celeban, Tarasovs, Pawelec - Riera, Chrapek (83' Łyszczarz), Vacek, Madej (88' Srnić) - Piech, Robak.
Pawełek - Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme (90' Wasiluk) - Wlazło, Grzyb (74' Pospisil) - Cernych, Świderski (80' Tomasik), Novikovas - Sekulski.

Mecze na żywo: Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

Piłkarze Śląska zdobyli trzy punkty, choć nawet to nie powinno uratować posady Jana Urbana. Natomiast goście stracili szansę na wskoczenie na wyższy stopień podium.

90+5'
żółta kartkaPodobna karę otrzymał Riera za ewidentnie niesportowe kradnięcie czasu.

90+4'
żółta kartkaŻółty kartonik dla Słowika za opóźnianie gry.

90+3'
Piłkarzom Śląska Wrocław, co zrozumiałe, nie śpieszy się z rozgrywaniem piłki.

90+2'
Podopieczni Ireneusza Mamrota nie sprawiają wrażenie drużyny, która byłaby w stanie wyrwać jeden punkt wrocławianom.

90'
Arbiter doliczył cztery minuty do drugiej połowy meczu.

90'
Trzecia zmiana w Jagiellonii: Wasiluk zajął miejsce Guilherme.

89'
Centra w pole karne, brak zagrożenia pod bramką Słowika.

88'
Zmiana w zespole z Dolnego Śląska: Srnić wszedł, Madej opuścił boisko.

88'
Madej wyraźnie przekroczył przepisy w starciu z Tomasikiem na wysokości szesnastki wrocławian. Rzut wolny dla gości.

87'
Fatalny strzał z woleja Novikovasa, Litwin przeniósł futbolówkę kilkanaście metrów nad bramką.

85'
Gospodarze zdołali się wybronić, "Jaga" wciąż nie może postawić kropki nad "i" w swoich atakach.

84'
Stały fragment gry w pobliżu szesnastki Śląska.

83'
Roszada w ekipie gospodarzy: Łyszczarz wszedł za Chrapka.

82'
Strzał głową Runje minął lewy słupek w niewielkiej odległości.

81'
Korner dla piłkarzy trenera Mamrota.

80'
Druga korekta w składzie podlaskiej drużyny: Tomasik zastąpił Świderskiego.

79'
Świderski nie popisał się w dogodnej sytuacji. Otrzymał dokładne podanie od Guilherme, ale nie zdołał opanować futbolówki.

77'
Naprawił swój błąd Chrapek, posyłając dobre podanie pod nogi Tarasovsa. Łotysz w polu karnym gości nie zdołał jednak oddać celnego uderzenia.

76'
Słaba centra Chrapka, żaden z partnerów nie był nawet w świetle zagrania.

76'
Czysty wślizg Guilherme, piłka wybita spod nóg Madeja. Będzie róg dla ekipy Jana Urbana.

75'
Tempo spotkania wyraźnie siadło.

74'
Zmiana w Jagiellonii Białystok: Pospisil zastąpił Grzyba.

73'
Zbyt wysokie dośrodkowanie Madeja, ani Robak, ani tym bardziej Piech nie mieli większych szans na doskoczenie do futbolówki.

72'
Na ofsajdzie złapany Piech.

70'
Grzyb ucierpiał przy wejściu Vacka. Klubowi medycy są już przy kapitanie białostockiego zespołu.

69'
Sekulski posłał wstrzelenie na środek szesnastki, tam jednak nikt nie zdołał zamknąć akcji uderzeniem.

67'
Udane piąstkowanie Słowika zażegnało zagrożenie.

66'
Nie było niebezpieczeństwa pod wrocławską bramką. Następny rzut rożny.

65'
Obyło się bez zagrożenia, będzie róg, ale na drugiej połowie boiska - dla Jagiellonii.

64'
Korner dla gospodarzy.

63'
Białostoczanie zaprzepaścili okazję do kontry, konkretnie Świderski, przez zbyt mocno wypuszczenie sobie piłki.

61'
Był najgorętszy moment w meczu, teraz tempo znowu spadło.

59'
żółta kartkaŻółta kartka dla Vacka.

58'
Riera! Instynktowna obrona Pawełka po strzale z pola karnego.

58'
Pawelec w ostatniej chwili wybił jeszcze piłkę spod nóg Sekulskiego, a moment później Świderski huknął w poprzeczkę!

57'
Słowik doskonale wyczuł uderzenie Novikovasa i obronił rzut karny!

56'
Sędzia Stefański wskazał "na wapno"! Arbiter dostrzegł zagranie ręką Robaka we własnym polu karnym.

55'
Piłka po uderzeniu Novikovasa trafiła w mur i wyszła na rzut rożny.

54'
Rzut wolny dla gości z Białegostoku. Około 30 metrów do bramki.

53'
1:0! Piech otworzył wynik meczu po podaniu Chrapka!
Prostopadłe podanie do wybiegającego napastnika, a ten zmieścił piłkę między nogami Pawełka.

52'
Niedokładne zagrania z obu stron.

50'
Celeban dosięgnął wysoko zawieszonej przez Chrapka piłki, ale trącił ją niedostatecznie mocno, aby zagrozić bramkarzowi.

49'
Riera zdobył dla swojej drużyny rzut wolny niedaleko szesnastki.

48'
Ładna wymiana podań przyspieszyła akcję gości, Burliga zdołał uciec spod nóg wykonującego wślizg Picha, jego późniejsze dogranie zostało przyblokowane przez Celebana.

47'
Na dużym spalonym złapany Robak.

46'

Nie ma zmian w wyjściowych zestawieniach.

Piłkarze obydwu klubów ponownie zameldowali się na murawie.

Statystyki:

Jak na standardy ligowe, to spotkanie we Wrocławiu przynosi stosunkowo dużo emocji. Do zmiany wyniku brakuje tylko i aż jednego, ale najważniejszego elementu - dokładności.

45+1'
Zakotłowało się w szesnastce gości po centrze Riery, ostatecznie futbolówkę wyekspediował jeden z obrońców Jagiellonii.

45'
Do regulaminowego czasu gry została doliczona minuta.

44'
Wrzutka Pawelca trafiła wprost na głowę dobrze ustawionego Mitrovicia.

43'
Nieco za mocne dogranie z rzutu wolnego posłał Novikovas. Gdyby Litwin zrobił to dokładniej, to Mitrović miałby niezłą okazję do zaskoczenia golkipera.

42'
Nakładka Picha w walce o futbolówkę ze Świderskim.

40'
Festiwal nieskuteczności w ekipie Śląska Wrocław. Piech w doskonałej sytuacji, po błędzie Runje, wręcz powinien umieścić piłkę w siatce. Zamiast tego, ta odbiła się od niego jak od bandy i wyszła za linię końcową.

37'
Jak tego nie wykorzystał Celeban? Kapitan wrocławskiego zespołu dostał niemal idealną piłkę od Chrapka, wystarczyło "tylko" czysto uderzyć piłkę, a kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim cieszyliby się z gola. Tak się jednak nie stało.

36'

35'
Niewiele zabrakło Novikovasowi, aby zamknąć akcję główką na bramkę Słowika.

33'
Niemało dzieje się w stolicy województwa dolnośląskiego, ale cały czas brakuje dokładności, a to przekłada się bezbramkowy wynik.

31'
Co za pudło Novikovasa! Litwin po zagraniu głową Świderskiego miał świetną okazję do zdobycia bramki. Jego strzał trafił tylko w boczną siatkę, choć skrzydłowy miał sporo miejsca, co powinno przełożyć się na lepsze wykończenie.

30'
Robak szukając sobie miejsca w polu karnym, postanowił przełożyć sobie futbolówkę. Zrobił to jednak niedokładnie, co sprawiło jej stratę.

29'
Nic nie wynikło z tego stałego fragmentu.

28'
Boczny obrońca opuszcza linię końcową, ale już za moment powróci do gry. "Duma Podlasia" wywalczyła rzut rożny.

27'
Burliga potrzebuje pomocy sztabu medycznego po walce powietrznej z Piechem.

26'
Jeden z zawodników Jagiellonii popełnił faul w szesnastce Śląska, co nie umknęło uwadze sędziego głównego.

25'
Cernych chciał zakręcić w głowie Pichowi sztuczkami technicznymi, ale słowacki gracz nie dał się ograć. Po jego interwencji gra będzie wznowiona z narożnika boiska.

24'
Główka Runje nie znalazła drogi do celu.

23'
Zablokowane w ostatniej chwili uderzenie Świderskiego. Następny w tym spotkaniu róg.

22'
Słupek po strzale Piecha! Duży kocioł, Piech zagrał do Robaka, ten nie mając możliwości kopnięcia piłki, wyłożył ją ponownie do byłego snajpera m.in. Ruchu Chorzów, który huknął w prawą część obramowania bramki.

20'
Piech chyba za bardzo uwierzył we własne umiejętności strzeleckie. Jego próba z 25 metrów poszybowała na wysokość drugiego piętra.

19'
żółta kartkaKartka w kolorze żółtym dla Cernycha za wyraźnie spóźniony wślizg w nogi Vacka.

18'
Podobną centrę do tej przed chwili, posłał teraz Guilherme.

17'
Będący w dobrej ostatnio formie Novikovas tym razem przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony.

15'
Niedokładność to główna cecha występująca w grze obu stron.

14'
Grający na szpicy Robak w swoim stylu wyszedł w powietrze do dogrania Madeja, ale nie trafił w świtało bramki.

13'
Udane wyprowadzenie Runje spod własnego pola karnego, jednak tylko do pierwszego podania. Chorwat zagrał na tyle mocno, że piłka od Świderskiego właściwie się odbiła.

11'
Cernych przekroczył przepisy w starciu fizycznym w ofensywie z Vackiem.

10'
Robak, nie widząc możliwości oddania któremuś z swoich kolegów piłki, postanowił uderzyć z dystansu. Płaska próba nie zmusiła golkipera nawet do interwencji.

9'
Prostopadłe podanie Riery do rozpędzającego się Piecha, Hiszpan przesadził z siłą podania i wychodzący z pola bramkowego Pawełek złapał futbolówkę.

7'
Centra Novikovasa wywołała zamieszanie w szesnastce gospodarzy. Ostatecznie jednak niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

6'
Bezpośrednia próba zaskoczenia bramkarza, jaką podjął Chrapek, nie była skuteczna. Piłka przeszła nad poprzeczką.

5'
Pich został sfaulowany nieco ponad 27 metrów od bramki Pawełka. Stały fragment gry dla podopiecznych Ireneusza Mamrota.

4'
Obyło się bez zagrożenia po tym rzucie rożnym.

3'
Szybka odpowiedź białostoczan! Novikovas wykorzystał złe zachowanie obrońców, zakręcił nimi i w końcu uderzył. Na jego nieszczęście, będzie tylko korner.

2'
Pierwsza groźna akcja gospodarzy zapoczątkowana została udaną szarżą Riery prawym skrzydłem, która zakończyła się dośrodkowaniem. Futbolówkę wybili defensorzy gości, a po chwili celny strzał oddał Piech, ale nie zaskoczył golkipera.

1'
Rozpoczęli piłkarze Śląska Wrocław.

*'
"Trójka" sędziowska wyprowadza 22 zawodników na murawę Stadionu Miejskiego.

*'
Polski Związek Piłki Nożnej do poprowadzenia spotkania wyznaczył Daniela Stefańskiego (Bydgoszcz).

*'

*'
Rezerwowi "Jagi": Węglarz, Wasiluk, Guti, Pospisil, Bida, Nikołajuk, Tomasik.

*'
Drużyna ze stolicy Podlasia również nie ma dostępnych wszystkich graczy. Za żółte kartki zawieszeni są: Bartosz Kwiecień oraz Taras Romańczuk. Z powodu lekko naderwanych więzadeł nie zagra także Przemysław Frankowski.

*'
Ławka rezerwowych wrocławian: Wrąbel, Poprawa, Srnić, Łyszczarz, Pałaszewski, Scalet, Bergier.

*'
Zawodnicy, których urazy zmniejszyły szerokość śląskiej kadry to: Adam Kokoszka, Kamil Dankowski, Boban Jović, Dorde Cotra, Michał Mak, Jakub Kosecki.

*'
Z kolei forma białostoczan poszła w górę. Od porażki z Górnikiem Zabrze 24 listopada, nie polegli w żadnym starciu, a ewentualne zwycięstwo może im dać przynajmniej do jutra fotel lidera.

*'
Piłkarze z Dolnego Śląska prezentują się w ostatnich tygodniach bardzo słabo. Wpływ na to ma wyszczuplona po wielu kontuzjach kadra. Ostatnie doniesienia wskazują, iż Jan Urban poprowadzi dzisiaj zespół po raz ostatni.

*'
Pojedynek zacznie się o godzinie 20:30.

*'
Witamy serdecznie wszystkich kibiców! Zapraszamy na jedno z najciekawszych starć ostatniej serii gier przed przerwą zimową: Śląsk Wrocław zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, to zapraszamy do śledzenia meczu online