Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
4 : 1

Pawełek - Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme - Wlazło, Romańczuk - Frankowski, Pospisil (87' Grzyb), Novikovas (74' Lazarević) - Bezjak (67' Świderski).
Kuciak - Stolarski, Nunes, Gerson, Mladenović - Łukasik (77' Sławczew), Borysiuk - F. Paixao (68' Oliveira), Krasić (63' Kuświk), Peszko - M. Paixao.

Mecze na żywo: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

Zasłużone zwycięstwo białostockiej ekipy. Taki rezultat oznacza także, że piłkarze Ireneusza Mamrota obejmą prowadzenie w tabeli co najmniej do jutrzejszego starcia pomiędzy Legią Warszawa i Cracovią.

90+2'
4:1! Co za spokój Świderskiego!
Świetne podanie prostopadłe Burligi do wprowadzonego w drugiej części meczu napastnika, który finezyjnym strzałem nie dał szans Kuciakowi.

90+1'
Na spalonym złapany Marco Paixao.

90'
Druga połowa została przedłużona o trzy minuty.

88'
żółta kartka Nieudany wślizg Borysiuka w środku pola - żółta kartonik dla pomocnika Lechii.

87'
Trzecia korekta w składzie białostockiego klubu: Grzyb na boisku, poza nim Pospisil.

86'
Świderski szukał, szukał i w końcu znalazł sobie miejsce do strzału zza pola karnego. Był on jednak niedostatecznie mocny, aby pokonać bramkarza.

84'
Marco Paixao! Kilku centymetrów zabrakło portugalskiemu napastnikowi do wepchnięcia na wślizgu piłki do siatki.

82'
żółta kartka Nunes ukarany kartką w kolorze żółtym za spóźnione wejście w nogi Świderskiego.

81'
Wyjątkowo nieudane dośrodkowanie Guilherme.

80'
Następny stały fragment gry po przewinieniu na Frankowskim, w podobnej jak parę minut temu miejscu.

78'
Zblokowane uderzenie Pospisila wylądowało w rękach Kuciaka.

77'
Ostatnia roszada w zespole z Pomorza: Sławczew wszedł na płytę boiska w miejsce Łukasika.

76'
Nie najlepsze dogranie zostało przejęte przez graczy Lechii.

75'
Piłkarze Ireneusza Mamrota nie zamierzają poprzestać na trzech golach. Teraz będą mieli rzut wolny niedaleko szesnastki gdańszczan.

74'
Kolejna zmiana w zespole z Białegostoku: Lazarević zajął miejsce Novikovasa.

71'
Kuświk nie zdołał dojść do prostopadłej piłki, uprzedził go Pawełek, ale napastnik i tak zahaczył golkipera drużyny z Podlasia. Duże szczęście napastnika Lechii, który mając już na koncie żółty kartonik, powinien w tej sytuacji obejrzeć drugi i konsekwencji czerwony.

70'
Gerson dość łatwo zatrzymał przedzierającego się Novikovasa.

68'
Druga roszada w ekipie z Gdańska: Oliveira wszedł, F. Paixao opuścił plac gry.

68'
żółta kartka Żółty kartonik obejrzał Kuświk.

67'
Strzał Mladenovicia ze stojącej piłki nie zaskoczył Pawełka, który łatwo zatrzymał tę próbę.

67'
Zmiana w Jagiellonii: Świderski zameldował się na boisku w miejsce kontuzjowanego Bezjaka.

66'
Rzut wolny na wprost bramki białostoczan. Będzie okazja do bezpośredniego uderzenia.

65'
Słoweniec grający na szpicy Jagiellonii pokazuje, że potrzebuje zmiany. Najprawdopodobniej już za moment będzie pierwsza korekta w składzie "Dumy Podlasia".

64'
Znakomita wymiana podań pomiędzy kilkoma zawodnikami Jagiellonii pod szesnastką gości, ostatecznie Bezjak został złapany na spalonym, co zakończyło akcję miejscowych.

63'
Pierwsza zmiana w tym spotkaniu, w Lechii: Kuświk zastąpił Krasicia.

61'
Moment spokojniejszej gry z obu stron.

59'

57'
Niedokładne dośrodkowanie Krasicia. Żaden z partnerów Serba nie doszedł do tego zagrania.

55'
Jeśli taki wynik się utrzyma, to Jagiellonia przynajmniej do jutra obejmie prowadzenie w tabeli Lotto Ekstraklasy.

54'
3:1! Pospisil w trzecim spotkaniu z rzędu zdobył gola! Szkolne błędy lechistów w defensywie stworzyły pomocnikowi "Jagi" na uderzenie, z czego Czech skrzętnie skorzystał i dał gospodarzom dwubramkowe prowadzenie.

53'
Świetna dwójkowa akcja pomiędzy Bezjakiem i Pospisilem zakończyła się strzałem po ziemi tego pierwszego. Kuciak zbił futbolówkę na korner.

51'
Jak niewiele zabrakło Bezjakowi do wpakowania piłki do siatki! Mladenović nie upilnował słoweńskiego napastnika, ale sam snajper uderzył głową tuż obok bramki.

49'
Mladenović nie zdołał udanie dośrodkować w pole karne - został zablokowany przez Burligę.

48'
Nikt nie zdołał trafić dogranej z narożnika futbolówki.

47'
Flavio Paixao zdobył dla swojej drużyny rzut rożny.

46'

Nie ma zmian w wyjściowych zestawieniach.

Piłkarze obu stron powrócili na murawę.

Garść statystyk:

Po dość spokojnym początku, po około kwadransie gry mecz stał się bardzo emocjonujący. Na razie zasłużenie prowadzą gospodarze.

45+2'
Wlazło z daleka, piłka w sporej odległości minęła lewy słupek.

45+1'
Stolarski w ostatniej chwili zatrzymał, prawdopodobnie zmierzające do siatki, płaskie uderzenie Guilherme.

45'
Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

45'
żółta kartka Zdobywca drugiej bramki dla Jagiellonii ukarany żółtą kartką za nieładny faul na Peszce.

44'
Obyło się bez większego zagrożenia.

43'
Burliga na rzut rożny.

42'
2:1! Debiutanckie trafienie Bezjaka!
Słoweniec podbił sobie piłkę głową po podaniu Romańczuka, wykorzystał bierne zachowanie Gersona i celnym wolejem pokonał Kuciaka.

41'
Próba z lewej nogi zza szesnastki Flavio Paixao była nieudana - wyjątkowo niecelny strzał.

39'
Bardzo dalekie od ideału uderzenie Frankowskiego z linii pola karnego. Futbolówka minęła cel o kilka metrów.

38'
Peszko zacentrował piłkę prosto w ręce wychodzącego z pola bramkowego Pawełka.

38'
Zablokowane dośrodkowanie Mladenovicia, będzie korner dla zawodników prowadzonych przez Adama Owena.

37'
Udany wślizg Gersona, Brazylijczyk zatrzymał szarżującego piłkarza Jagiellonii.

35'
Ostatecznie arbiter nie wskazał na rzut karny, gramy dalej.

33'
Podopieczni szkoleniowca Mamrota domagają się podyktowania rzutu karnego po zagraniu ręką Stolarskiego. Sędzia Musiał zdecydował się na następną weryfikację VAR.

32'
Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy, na wysokości pola karnego.

31'
Gol uznany! Mamy remis!

30'
Będzie wideoweryfikacja.

29'
Piłka w siatce! Runje najpierw zagłówkował w słupek, potem w poprzeczkę i dopiero Wlazło wpakował futbolówkę do siatki. Sędzia boczny wskazał jednak spalonego, co jak pokazały powtórki, nie miało miejsca.

28'
Rzut wolny dla białostoczan.

27'
Do tej pory lepiej prezentował się zespół z Podlasia, ale to gdańszczanie prowadzą.

26'
0:1! Marco Paixao udanie zamknął centrę Krasicia!
Portugalski snajper zdobył piętnastego gola w tym sezonie. Doskonałe dogranie Krasicia wprost na głowę napastnika Lechii, a ten precyzyjną główką z bliskiej odległości nie dał najmniejszych szans Pawełkowi na interwencję.

25'
Rykoszet po strzale Frankowskiego, piłkę spokojnie wyłapał Kuciak.

23'
Litwin Novikovas dorzucił futbolówkę na głowę Romańczuka, który nie trafił w światło bramki.

22'
Frankowski sfaulowany przez Mladenovicia na wysokości pola karnego gości. Rzut wolny dla podopiecznych trenera Mamrota.

21'
Wyjście ofensywne Łukasika, środkowy pomocnik przyjezdnych bardzo źle podał w pole karne, przez co akcja Lechii zakończyła się niepowodzeniem.

20'
Uderzenie Borysiuka z dystansu zablokowane. Były pomocnik Legii Warszawa za długo zwlekał z decyzją.

18'
Kontratak Lechii został zatrzymany przewinieniem taktycznym przez jednego z graczy Jagiellonii Białystok. Arbiter postanowił jednak nie karać winowajcy żółtą kartką.

17'
Bezjak! Główka nowego napastnika klubu z Podlasia zdołał odbić golkiper.

17'
Następny róg dla gospodarzy.

16'
Dwójkowa akcja pomiędzy Novikovasem i Frankowskim prawie zakończyła się powodzeniem. Prawie, bo gdańszczanie zatrzymali tę akcję.

15'
Być może pogoda, a właściwie temperatura sprawia, że nieco brakuje emocji.

13'
Zagranie z narożnika boiska nie sprawiło większego zagrożenia pod bramką Kuciaka.

12'
Wrzutka Burligi została na wszelki wypadek wybita przez Stolarskiego na rzut rożny.

10'
Novikovas dośrodkował piłkę na głowę nadbiegającego na bliższy słupek Mitrovicia, Słowak strzelił głową obok bramki.

9'
Korner dla "Dumy Podlasia".

8'
Dogranie Guilherme ze stałego fragmentu gry padło łupem obrońców gdańskiego zespołu.

7'
Rzut wolny dla "Jagi", na połowie lechistów.

6'
Flavio Paixao szukał podaniem w szesnastkę któregoś ze swoich kolegów, jednak nikt nie zrozumiał intencji Portugalczyka.

5'
Białostoczanie grają wysokim pressingiem, a lechiści spokojnie rozgrywają futbolówkę, głównie na swojej części boiska.

3'
Wlazło mocno uderzył zza szesnastki - równie mocno, co niecelnie.

2'
Peszko zdobył piłkę pod polem karnym Jagiellonii, ale bardzo szybko ją stracił.

1'
Od środka rozpoczęli gospodarze.

*'
Piłkarze wychodzą na murawę, a kibice Jagiellonii odśpiewują klubowy hymn. To znak, że początek meczu już za moment.

*'
Braki kadrowe w gdańskiej drużynie są nieco zwiększe: niedostępni z różnych względów są: Lukas Haraslin, Romario Balde oraz Rafał Wolski.

*'
W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło zaledwie jednego gracza: Bartosza Kwietnia (kontuzja).

*'
Rezerwowi gdańszczan: Zelenika, Milos, Vitoria, Sławczew, Kuświk, Chrzanowski, Oliveira.

*'
Ławka rezerwowych "Jagi": Kelemen, Lazarević, Guti, Bodvarsson, Wójcicki, Grzyb, Świderski.

*'
Poznaliśmy składy obydwu drużyn.

*'
Z kolei Lechia zdobyła zaledwie jedno "oczko". Piłkarze z Pomorza po przerwie zimowej zremisowali z Wisłą Kraków oraz przegrali na własnym stadionie z Piastem Gliwice.

*'
Rundę wiosenną znacznie lepiej rozpoczęli białostoczanie. Podopieczni Ireneusza Mamrota w dwóch starciach zgromadzili komplet punktów.

*'
Tomasz Musiał to rozjemca nadchodzącego meczu. Arbiter pochodzący z Krakowa zagwiżdże po raz pierwszy o 20:30.

*'
Witamy Państwa niezwykle serdecznie!
Piątkowe zmagania rozpoczynają 24. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Jedno z najciekawszych spotkań zostanie rozegrane w stolicy Podlasia - Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechią Gdańsk.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, to zapraszamy do śledzenia meczu online