Manchester City - FC Basel online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Manchester City
FC Basel
1 : 2

Bravo - Danilo, Stones, Laporte, Zinchenko - Gündogan (66' Diaz), Yaya Touré - Bernardo, Foden (88' Adarabioyo), Sané - Gabriel Jesús
Vaclik - Lang, Suchy, Frei, Lacroix - Riveros, Bua (67' Stocker), Serey Die, Zuffi - Elyounoussi, Oberlin (73' van Wolfswinkel)

Dziękuję ślicznie Wszystkim za uwagę.

Manchester City udokumentował awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Angielska drużyna była wyraźnie lepsza w tym dwumeczu, co najlepiej oddała postawa "The Citizens" w Szwajcarii.
FC Basel skończył przygodę z aktualną edycją Champions League. Kibice mogą być w pełni dumni ze swoich piłkarzy.

90+1'
Ostatnie próby gospodarzy. Cała jedenastka przyjezdnych ustawiona w obrębie pola karnego.

90'
Arbiter Kralovec przedłużył spotkanie o 2 minuty.

88'
Foden opuścił płytę boiska, Adarabioyo wpuszczony na nie, na ostatnie minuty.

87'
908 podań pomiędzy sobą zamienili gracze lidera angielskiej Ekstraklasy!

86'
U gospodarzy za parę chwil dojdzie do zmiany w składzie.

85'
FC Basel coraz bardziej chaotycznie gra w defensywie. Zbyt szybkie tempo Anglików.

83'
Wielkie zamieszanie w polu karnym gości, ale w dobrym momencie zorientował się Suchy, daleko od własnej szesnastki wybijając futbolówkę.

82'
Manchester ma rzut wolny. Sane wziął odpowiedzialność.

81'
Arbiter liniowy zasygnalizował sędziemu głównemu fakt, że na pozycji spalonej znajdował się jeden z piłkarzy City.

80'
Vaclik pokazał się z bardzo korzystnej strony! Na jego bramkę powędrowało solidne huknięcie, w wykonaniu Diaza. Nieprawdopodobna interwencja nogami mogła budzić szacunek.

79'
Laporte jak profesor ustawił się w swoim polu karnym. Najpierw zatrzymał groźne dośrodkowanie, a następnie ofiarnie zablokował soczysty strzał z dystansu.

78'
FC Basel chce dotrzymać wynik. Oczywiście, że szanse na awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów są już niemal zerowe, ale ewentualne zwycięstwo dałoby cenne punkty w europejskim rankingu.

76'
żółta kartka Ewidentnie spóźniony ze wślizgiem na piłkę okazał się być Gabriel Jesus. Napastnik zamiast w futbolówkę, to trafił w nogi rywala.

75'
Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry.

73'
Ricky van Wolfswinkel dał zmianę za Dimitriego Oberlina.

72'
Manchester usiłuje błyskawicznie odpowiedzieć. Faul taktyczny na Fodenie.

70'
Goooooooool! Nieoczekiwany zwrot akcji! Lang fenomenalnie trafił w prawe okno bramki dobrze ustawionego Bravo. Zinchenko na spółkę z Bravo dali szansę Langowi.

69'
Faul. W środkowej strefie boiska podcięty został Gabriel Jesus.

68'
"The Citizens" zdeterminowani do zdobycia drugiego gola.

67'
Trener Vicky nie jest dłużny. Valentin Stocker zastąpił Kevina Buę.

66'
Gundogas zanotował dobry występ. Brahim Diaz dostał sposobność na zaprezentowanie się szerszemu audytorium.

64'
Brawa za heroiczny rajd otrzymał Foden. Było blisko tego, aby pomocnik gospodarzy minął trzech przeciwników, i wypracował sobie solidną okazję na zmianę wyniku.

63'
Bernardo Silva posłał dośrodkowanie od rzutu wolnego. Futbolówka kopnięta w miejsce, gdzie stał jeden z przeciwników.

61'
Sane pilnowany przez dwóch przeciwników. Gospodarze otrzymali szansę, jaką będzie rzut wolny z atrakcyjnej lokalizacji.

60'
W Manchesterze minęła godzina gry.

59'
Oberlin teatralnie upadł pod szesnastką Manchesteru. Sędzia główny nie miał powodów, aby dać gościom rzut wolny. Napastnik FC Basel powinien się cieszyć, że nie otrzymał żółtej kartki za symulowanie.

58'
Gra została przerwana. Sędzia liniowy słusznie zasygnalizował ofsajd. Riveros zbyt szybko zaangażował się w akcję.

57'
Na pozycji spalonej wychwycony został Gabriel Jesus.

56'
Zuffi ładnie wykonał stały fragment gry. Piłka obrała ciekawej rotacji, ale wszyscy zawodnicy FC Basel zlekceważyli zagranie, bojąc się pozycji spalonej.

54'
Pep Guardiola wieloma gestami próbuje zmotywować swoich graczy do ambitniejszej walki.

53'
Stones bardzo dobrze zagraniem głową uprzedził Oberlina. Zuffi posłał kąśliwą centrę z głębi szesnastki.

52'
W środku pola coraz więcej błędów u Anglików.

50'
Konkretny pressing w wykonaniu gospodarzy daje owoce. Szwajcarskiej drużynie ogromnie trudno jest wyprowadzić atak od swojej połowy.

49'
Na rozgrzewkę udało się kilku graczy gospodarzy. Wśród nich m.in. Kevin de Bruyne.

48'
W niezmienionych składach obie ekipy biegają po płycie murawy.

47'
Bardzo niefortunne wyjście z bramki zademonstrował Vaclik. Piłkę na bramkę prawie miał Gabriel Jesus, ale ona zbyt mocno leciała, po interwencji bramkarza, i na końcu opuściła plac gry.

46'
II część gry!

Pierwsza połowa zawodów mogła się podobać. Obie ekipy dbały o dynamikę spotkania. Manchester City, pomimo wybornego rezultatu ze Szwajcarii, nie zawodzi swoich kibiców.

Sędzia Kralovec zakończył I odsłonę widowiska!

45'
Do czasu gry I połowy pojedynku doliczono 60 sekund.

44'
Gabriel Jesus dokończy I odsłonę tego meczu.

43'
Problemy zdrowotne Gabriela Jesusa. Na placu gry - sztab medyczny.

42'
Sane próbował wystawić piłkę do strzału Yaya Toure. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej musiał obejść się smakiem, ponieważ genialny przechwyt futbolówki zaprezentował Zuffi.

41'
Bernardo Silva czekał aż piłka z prawego skrzydła dojdzie na jego głowę. I rozczarował się, bo centrę głową przerwał Lacroix.

40'
Bravo nie boi się podejmować ryzyka na przedpolu. Goalkeeper "Obywateli" już po raz piąty w tym meczu zanotował daleką i udaną podróż z własnej linii bramkowej.

38'
Lang świetnie odnalazł się na lewym skrzydle boiska. Boczny obrońca FC Basel miał sporo miejsca do oddania strzału z dobrej odległości. Finalnie, uderzenie poleciało wprost w bramkarza.

36'
Idą na rekord gracze City. Wiele krótkich podań w ich realizacji.

35'
Defensywa FC Basel miała problem z zawiesiną, która powędrowała z rzutu wolnego. Walkę w powietrzu wygrali zawodnicy ze Szwajcarii, ale Manchester City, krótko potem, oddał strzał z dystansu. Piłka poleciała obok światła bramki.

34'
Danilo ambitnie na połowie przeciwnika. Ta ambicja przyniosła gospodarzom cenny stały fragment gry.

33'
Sane zdecydowanie za mocno kopnął z lewego skrzydła boiska. Futbolówka poszybowała na trybuny Etihad Stadium.

32'
317 - tyle podań zamieniła ekipa Manchesteru City.

30'
Sprytnie wybity rzut wolny przez Oberlina. Płaska próba przy lewym słupku została doskonale wyłapana przez Bravo.

28'
Ależ się działo! Zabawa Manchesteru w polu karnym FC Basel! Nieudolne wyjście z bramki zaliczył Vaclik, jego błąd szybko próbował wykorzystać Bernardo, jednak silne uderzenie zostało ofiarnie zatrzymane przez stopera, Lacroix'a.

27'
Podopiecznym Pepa Guardioli nie pali się do oddawania prób z dystansu. Oni starają się w jak najbardziej efektowny sposób rozklepać defensywę rywala.

26'
Bua na przebój pod pole karne Manchesteru. Pomocnik gości wykonał soczysty rajd z futbolówką, ale sytuacji strzeleckiej nie udało mu się wypracować, bo w ostatniej chwili klasowo zainterweniował Zinchenko.

25'
Angielska drużyna stara się jak najwyżej atakować Basel.

23'
Lacroix zatrzymał podanie, które z lewej flanki wykonał Sane. Zawodnik City rozczarowany decyzją sędziego, który uznał, że gospodarzom nie należał się rzut rożny.

21'
Przyjezdni zaliczają efektowne próby prostopadłych podań.

20'
4:3 - statystyka, która odnosi się do ilości strzałów.

18'
FC Basel dobrze radzi sobie z wysokim pressingiem ze strony przeciwnika.

16'
Gooooooool! Chwila nieuwagi gospodarzy w obronie! Elyounoussi płaskim, kąśliwym uderzeniem w lewy, dolny róg pokonał Bravo. Kompletnie pogubiona obrona Manchesteru.

15'
Vaclik popełnił przepiękną interwencją! Goalkeeper zatrzymał Danilo, który próbował sfinalizować wrzutkę z lewego skrzydła. Bramkarz udanie nogami zatrzymał piłkę.

14'
Bernardo Silva posłał interesujące dośrodkowanie z prawego skrzydła boiska. Z piłką, jednak, minimalnie minął się Gabriel Jesus.

12'
Doskonale z bramki wyszedł Bravo. Szwajcarski zespół wykonuje wiele długich podań w kierunku napastników.

11'
Gospodarze ambitnie podeszli do tego spotkania. Rośnie przewaga na placu gry.

9'
Za głowę złapał się Serey Die. Sytuację strzelecką wypracował mu nieudolnie interweniujący Zinchenko. Silny strzał z okolic szesnastki poleciał nad poprzeczką.

8'
Muszę nadmienić, że wcześniej wspomnianej sytuacji kluczowe zagranie do Gabriela Jesusa zanotował Bernardo Silva.

7'
Goooooool! Manchester City objął prowadzenie! Gabriel Jesus, z najbliższej odległości od bramki piętką umieścił futbolówkę do siatki.

5'
Doskonały cross za linię obrony Manchesteru. Do piłki chciał dopaść Bua, ale szybko ze swojej bramki na przedpole wyszedł Bravo.

4'
Efektowny rajd z piłką, na lewej flance pokazał Sane. Płaskie, groźne wstrzelenie piłki pewnie, jednak, zatrzymał Vaclik.

3'
Długa centra w kierunku Oberlina. Napastnik drużyny gości nie potrafił opanować zbyt mocno lecącej futbolówki.

2'
Gospodarze, z racji bardzo korzystnego wyniku z pierwszej batalii, wyszli w mocno okrojonym składzie personalnym. Największe gwiazdy "The Citizens" znajdują się dziś na ławce rezerwowych.

1'
Pojedynek rozpoczęła ekipa z Manchesteru.

*'

*'
Przed rozpoczęciem meczu nastąpi minuta ciszy. Jest ona poświęcona pamięci zmarłemu Davide Astori.

*'
Na Etihad Stadium rozbrzmiał oficjalny hymn Champions League! Niepowtarzalna melodia!

*'
Już tylko pół godziny!

*'
Ławka rezerwowych Manchesteru City: Ederson, Otamendi, Agüero, De Bruyne, Diaz, Walker, Adarabioyo.

*'
Ławka rezerwowych FC Basel: Salvi, Petretta, Kaiser, Stocker, Manzambi, Ajeti, Van Wolfswinkel.

*'
Mecz, który rozpocznie się o godz. 20:45, poprowadzi Pan Pavel Kralovec (Czechy).

*'
Faworytem dzisiejszej potyczki jest Manchester City, który w pierwszym spotkaniu wygrał na wyjeździe 4:0.

*'
Dobry wieczór, Państwu! Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej LIVE z rewanżowego starcia 1/8 finału Ligi Mistrzów: Manchester City - FC Basel.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Manchester City - FC Basel, to zapraszamy do śledzenia meczu online