Ruch Chorzów - Górnik Zabrze online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Ruch Chorzów
1 : 2

Kamiński – Dziwniel, Konczkowski, Malinowski, Kuś – Surma, Babiarz, Zieńczuk, Starzyński, Kowalski – Kuświk (Visnakovs 86')
Šteinbors – Kosznik, Szeweluchin, Sadzawicki – Gancarczyk, Danch, Sobolewski, Gergel – Madej, Łuczak (Jeż 85') – Zachara (63' Plizga)

Kuświk (19.)
Łuczak (30.)
Madej (89.)

Kuś (17.) żółta kartka

Mecze na żywo: Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

90+2 '
Koniec! Pierwsza połowa tego pojedynku naprawdę bardzo dobra, ale druga zdecydowanie słabsza. Zabrzanie mogą cieszyć się zwycięstwem w tych wielkich derbach po golach Madeja i Łuczaka. Dziękujemy za relację i życzymy miłej nocy!

90+2'
Malinowski świetnie zagrał na lewą stronę, a tam Zieńczuk jeszcze wywalczył rzut rożny! Czy będzie REMIS?!

90'
Sędzia dolicza 2 minuty.

90'
Widać, że gol dał powera Górnikowi. Świetnie utrzymuje się przy piłce, Niebiescy mają problem z odebraniem piłki.

89'
Gol dla Górnika Zabrze!
Goście wychodzą na prowadzenie w samej końcówce tego spotkania! Gancarczyk dobrze dograł piłkę po ziemi w pole karne, na krótkim słupku do posłanej futbolówki doszedł ŁUKASZ MADEJ i bez problemu trafił do siatki z około 5 metrów.

88'
Dokładnie, jednak Robert Jeż, który dopiero co zameldował się na boisku, ale widać, że jeszcze nie miał styczności z piłką. Słabe dośrodkowanie gracza.

85'
W miejscu strzelca bramki – Kuświka na boisku pojawił się Visnakovs, natomiast w miejsce Łuczaka wszedł Jeż.

81'
Starzyński oddaje mocny strzał z 30 metrów, ale defensorzy blokują piłkę. No cóż, nadal 1:1.

80'
Gra toczy się środkiem pola. Raz jedni mają futbolówkę, raz drudzy i nic z tego nie wynika. Od paru minut żadnych akcji strzeleckich... Kibice milczą.

76'
Około 8.743 osoby zawitały na Stadionie Miejskim w Chorzowie.
Całkiem sporo.

74'
Świetna okazja dla Górnika. Bardzo dobre podanie na lewą stronę pola karnego otrzymał Kosznik, który wręcz musiał oddać mocne uderzenie, a co zrobił? Otóż leciutko... dograł do bramkarza, bo tak to trzeba nazwać. Ciężko stwierdzić co chciał w tej sytuacji zrobić, być może lobować. To wie tylko sam piłkarz.

73'
W niektórych fragmentach boiska, jest jakby pusto. Nasi "kopacze" są chyba lekko zmęczeni. Nie można się im dziwić po tym co zaprezentowali w pierwszej połowie :)

71'
Gergel znalazł się z piłką przy linii bocznej, bez zastanowienia pokusił się o dośrodkowanie, ale futbolówkę posłał zbyt głęboko. Pewnie interweniował w powietrzu Kamiński.

69'
Chorzowianie w tym momencie podchodzą z wysokim pressingiem. Górnik stara się rozegrać piłkę na własnej połowie i mu to wychodzi, bo ten pressing nie jest robiony całą drużyną.

68'
Gra w tym momencie toczy się w środku pola. Niestety drugą połową meczu możemy być nieco rozczarowani, nie tego się spodziewaliśmy po tak dobrym widowisku przez 45. minut. I tak chyba zostanie do końca.

67'
Gancarczyk długim podaniem próbował dograć do Łuczaka, ale nie było tutaj wielkich szans na powodzenie. Malinowski wszystko pewnie asekurował i pozwolił, aby futbolówka spokojnie dotarła do Kamińskiego.

65'
Długie podanie prostopadłe otrzymał teraz Grzegorz Kuświk, ale według sędziego liniowego napastnik Ruchu Chorzów ponownie był na spalonym. Sędziowie dobrze się spisują w tym meczu.

63'
Plizga za przeciętnego dziś Zachare.

61'
Babiarz źle zachował się w środku pola. Z piłką rozpędził się na prawej stronie Wojciech Łuczak, zszedł do środka, ale w łatwy sposób stracił futbolówkę. Praktycznie wbiegł w rywala.

56'
Druga połowa wcale nie przypomina pierwszej. Piłkarzom nie chce się grać..

55'
Madej próbował się przedrzeć pod linią końcową, ale do samego końca za graczem Górnika poszedł Konczkowski i ostatecznie czysto wybił piłkę za linię końcową.

51'
Starzyński bardzo mocno uderza z dystansu! Steinbors odbija piłkę bez problemu.

50'
Madej z linii bocznej chciał zejść w środek pola karnego, lecz wypuścił piłkę za daleeko. Obrońcy przejmują piłkę.

49'
Ruch Chorzów stara się dłużej utrzymać przy piłce, ale musi uważać na kontrataki, bo one są zawsze groźne, szczególnie ze strony Górnika Zabrze.

46'
Druga połowa rozpoczęta niedokładnym podaniem Sobolewskiego na prawe skrzydło do Wojciecha Łuczaka, trzeba też powiedzieć, że strzelec bramki w tej sytuacji się poślizgnął.

45'
Druga połowa zaczęta!

45'
Sędzia kończy pierwszą połowę gwizdkiem. Mamy 1:1 po golach Kuświka i Łuczaka. Mecz ciekawy sporo akcji i walki. Za chwilę wracamy na stadion. Zostańcie z nami!

45'
Naprawdę wysokiej jakości piłki dogrywa w dniu dzisiejszym Filip Starzyński, ale ponownie to defensorzy Górnika są górą w swoim polu karnym. Nie potrafi dzisiaj Ruch wykorzystać szansy przy okazji stałych fragmentów gry.

44'
Sobolewski świetnie podaje prostopadłą piłkę na "jedenastkę" lecz napastnik Górnika źle sobie ją przyjął.

42'
Piękne podanie w wykonaniu Filipa Starzyńskiego. Grzegorz Kuświk wyszedł sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę do siatki! Nie ma bramki, był spalony.

40'
Pięć minut do końca regulaminowej pierwszej połowy.

39'
Babiarz starł się z Madejem w pojedynku powietrznym niedaleko pola karnego "Niebieskich". Ostatecznie według sędziego to gracz Górnika dopuścił się przewinienia.

37'
Gra staje się wyrównana. Głównie futbolówka rozgrywana jest środkiem pola.

36'
Kuś podaje świetną piłkę do Kowalskiego który znajduję sobie sytuację sam na sam, plany Niebieskich krzyżuje sędzia liniowy. Spalony.

35'
Zachara zaatakował lewym skrzydłem, można byłoby się kłócić czy był faulowany czy nie.. Sędzia dyktuje wznowienie gry od bramki.

33'
Ruch miał przewagę na początku. Górnik wraca do gry, wyrównująca bramka przetarła im oczy!

31'
Opis Bramki: Kapitalna odpowiedź gości! Rewelacyjnym dośrodkowaniem popisał się Łukasz Madej, a to co zrobił WOJCIECH ŁUCZAK to był majstersztyk! Napastnik Górnika świetnie wyskoczył do piłki i tyłem do bramki skierował futbolówkę do siatki!

31'
A teraz GOOOOOL! Górnik! 1:1!

30'
Chyba trochę niepotrzebnie uderzenie sprzed pola karnego oddał Madej, szczególnie, że lewą stroną dobrze włączał się Kosznik. Ostatecznie efekt z tego strzału mizerny, bo piłka przeleciała wyraźnie obok słupka.

28'
Starzyński świetnie zagrywa na lewą stronę do kolegi Dziwniela ale ten niedokładnie dośrodkowuje. Nie zapomnijmy, że jest to jeszcze młody niedoświadczony piłkarz.

27'
Jeszcze jedno dośrodkowanie z narożnika boiska, ale ponownie wiele z niego nie wyszło. Trzeba przyznać, że jak do tej pory Górnik dobrze broni się w powietrzu.

24'
GOOOOOLLLAAAANIIEEEMMAAA! Madej świetnie dośrodkowuje prosto pod nogi Sobolewskiego, zaskoczony zawodnik Górnika instynktownie tylko wystawił nogę od której piłka się odbiła i NIESTETY nadal 1:0.

23'
Szczerze mówiąc Ruch Chorzów przeważa w tym spotkaniu. Rywale mają głowę w chmurach.

21'
Trybuny szaleją!

19'
GOOL DLA RUCHU! Kapitalnie zachował się w polu karnym GRZEGORZ KUŚWIK! Dobrym podaniem popisał się Filip Starzyński do napastnika Ruchu Chorzów, który oddał strzał, ale za pierwszym razem świetną paradą popisał się Steinbors. Bramkarz Górnika nie zdążył wstać, a do odbitej piłki ponownie dopadł KUŚWIK, który z około 5. metra skierował piłkę do siatki!

18'
Gancarczyk dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, tym razem lepiej, ale ponownie nie na tyle, aby zagrozić Kamińskiemu. Zagrożenie oddalił głową Malinowski.

15'
Marek Zieńczuuuk!!! Świetny strzał z lewej nogi, jakimś cudem udało się golkepeerowi drużyny przeciwnej wyciągnąć ten strzał zmierzający w okienko!

14'
25 metrów przed bramką Chorzowianie ustawiają piłkę. Będą uderzać czy tylko dośrodkowywać?

12'
Dobra akcja Ruchu Chorzów prawą stroną, futbolówka została dograna w okolice 11. metra, gdzie bez chwili przemyśleń Kuświk oddał mocne uderzenie wolejem, ale futbolówka została ofiarnie zablokowana przez obrońce Górnika Zabrze.

11'
Oj trzeba przyznać, że mecz ciekawy! Kto się wybrał, na pewno nie pożałuje!

10'
Niebiescy rozegrali piłkę w środku pola, podanie na prawą stronę boiska, gdzie po krótkim kontakcie dośrodkował Kowalski, ale za mocno. Nikt z chorzowian tej akcji nie zamykał, a szkoda.

9'
Świetna kontra gospodarzy! Na lewą stronę boiska dobre podanie otrzymał Marek Zieńczuk, który bez namysłu spod linii końcowej dośrodkował w pole karne przeciwnika, ale minimalnie za mocno, aby Grzegorz Kuświk oddał strzał głową z około 6. metra. Było blisko!

8'
Początek tego meczu dla Ruchu Chorzów, który od razu "ciśnie" na rywala. Górnik musi sobie wszystko jak najszybciej uporządkować, aby nie było niespodzianki na początek spotkania!

6'
Starzyński dograł futbolówkę w "szesnastkę" przeciwnika, jednak ponownie stały fragment gry nie przynosi gospodarzom większej korzyści.

4'
Seria rzutów rożnych dla Ruchu Chorzów. Górnik nie może od kilkudziesięciu sekund oddalić zagrożenia na połowę przeciwnika, a futbolówka ciągle wybijana jest za linię końcową boiska.

2'
Ruch utrzymuje się przy piłcem, Górnik nie odpuszcza i próbuje odzyskać piłkę! Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy!

1'
GWIZDEK SĘDZIEGO! GRAMY!

0'
Zawodnicy już na murawie Stadionu Miejskiego w Chorzowie. Za moment przywitanie i zaczynamy!

0'
Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Warszawiak Paweł Raczkowski.

0'
Rezerwy Ruchu:
Lech – Szyndrowski, Helik, Szewczyk, Chovanec, Tanczyk, E. Višņakovs

Rezerwy Górnika:
Kuchta – Słodowy, Mańka, Plizga, Małkowski, Gwaze, Jež

0'
Jak przedstawia się bilans z ostatnich pojedynków bezpośrednich tych drużyn? Ciut lepiej wygląda na tym tle Górnik Zabrze, który wygrywał dwukrotnie. Ruch tej sztuki dokonał tylko raz, a w pozostałych dwóch spotkaniach padł remis. Wielkie Derby Śląska zawsze charakteryzowały się tym, że były bardzo wyrównanymi pojedynkami. Czy teraz będzie podobnie? Przekonamy się już za godzinę!

0'
Na stadionie na którym ma dziś się rozegrać mecz, a konkretnie na sektorze gości, znaleziono ładunki wybuchowe. Część z zapalnikami elektronicznymi. Na szczęście policji udało się znaleźć całość. Decyzją Ruchu na stadion nie weszli jednak kibice Górnika.

0'
Już niebawem poznamy wyjściowe jedenastki.

*'
Zapraszamy na relację LIVE z Wielkich Derbów Śląska. Ruch Chorzów podejmuje Górnika Zabrze. Początek o godzinie 20:30.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Ruch Chorzów - Górnik Zabrze, to zapraszamy do śledzenia meczu online