Lech Poznań - Jagiellonia Białystok online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
5 : 1

Burić - Gumny, Dilaver (68' Janicki), Vujadinović, Kostevych - Trałka, Gajos - Situm (83' Jóźwiak), Majewski, Radut (74' Jevtić) - Gytkjaer.
Pawełek (29' Kelemen) - Burliga, Guti, Runje, Guilherme - Wlazło, Romańczuk - Frankowski, Pospisil (75' Świderski), Novikovas - Bezjak (65' Sheridan).

Mecze na żywo: Lech Poznań - Jagiellonia Białystok

Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i przeżyte emocje.

Całkowita dominacja Lecha w drugiej połowie przełożyła się na rezultat. Zasłużone zwycięstwo poznaniaków.

90+2'
Kolejna spokojna interwencja Bośniaka z polskim paszportem po dośrodkowaniu Novikovasa.

90+1'
Sheridan zdołał trafić piłkę po centrze Novikovasa. Dobrze ustawiony Burić spokojnie ją złapał.

90'
Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89'
5:1! Trałka silną główką nie dał szans Kelemenowi!
Pomocnik doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego i celnym potwierdził znakomitą dyspozycję gospodarzy.

88'
Miejscowi nie zwalniają tempa, niewiele zabrakło przed chwilą Majewskiemu do zdobycia piątej bramki.

87'
Słabe uderzenie Majewskiego zza szesnastki nie miało prawa zaskoczyć Kelemena.

85'
4:1! Cudowny gol Jóźwiaka z pola karnego!
Młody skrzydłowy opanował futbolówkę w polu karnym, podbił ją sobie i uderzył w powietrza, piłka po drodze odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce.

84'
Centymetrów zabrakło Gytkjaerowi do wbicia piłki wślizgiem do siatki!

83'
Trzecia zmiana w Lechu Poznań: na boisku zameldował się Jóźwiak w miejsce Situma.

81'
Zespół Nenada Bjelicy cały czas przeważa.

80'
Gajos nieczysto trafił w piłkę, gdy chciał uderzyć z powietrza. Ta wylądowała w rękawicach golkipera.

78'
3:1!
Jevtić pewnie wykorzystał "jedenastkę", Szwajcar uderzył w prawy róg, Kelemen rzucił się w lewy.

77'
VAR potwierdził decyzję arbitra.

76'
Rzut karny dla Lecha Poznań!
Uderzenie Jevticia trafiło w rękę jednego z obrońców białostockiej drużyny. Sędzia Musiał wskazał na punkt karny.

75'
Ostatnia roszada w Jagiellonii: Świderski zastąpił Pospisila.

74'
Korekta w składzie lechitów: Jevtić wszedł za Raduta.

73'
Kapitalna interwencja Kelemena po główce Gytkjaera! Słowak klatką piersiową odbił do boku strzał Duńczyka z najbliższej odległości.

72'
żółta kartka Situm wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego "Jagi". Burliga za przewinienie na Chorwacie otrzymał żółty kartonik.

72'
28 587 kibiców zgromadziło się dzisiaj na INEA Stadionie.

71'
Nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry.

70'
Majewski zakończył świetny kontratak Lecha Poznań celnym strzałem. Udana interwencja Kelemena oznacza, że będzie rzut rożny dla gospodarzy.

69'
Vujadinović ofiarną interwencją zablokował mocne uderzenie Wlazły.

68'
Kontuzja uniemożliwia dalszy występ Dilaverowi. Miejsce austriackiego defensora zajął Janicki.

67'
Na ofsajdzie dał się złapać Radut.

66'
Obyło się bez zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

65'
Druga zmiana w zespole z Białegostoku: Sheridan zastąpił Bezjaka.

64'
Lechici wywalczyli kolejny rzut wolny na połowie białostoczan. Sfaulowany Majewski.

63'
Majewski zepsuł prostopadłe podanie do Gytkjaera - skutkiem brak zagrożenia w dobrej sytuacji do podwyższenia rezultatu.

62'

61'
Źle przyjął sobie futbolówkę w polu karnym Gajos - kosztowało to byłego zawodnika Jagiellonii szansę na oddanie strzału.

58'
Defensor powrócił do gry.

57'
Dilaver na murawie, przy obrońcy poznaniaków jest już sztab medyczny.

56'
żółta kartka Kartka w kolorze żółtym dla Trałki za faul taktyczny.

55'
żółta kartka Żółty kartonik dla Świderskiego, który siedzi na ławce rezerwowych. Najprawdopodobniej chodzi o jakieś protesty po golu dla Lecha.

54'
2:1! Dilaver zachował się najsprytniej w szesnastce!
Austriak wykorzystał serię błędów w obronie gości i nie do końca czystym strzałem wbił futbolówkę do bramki.
53'
Gajos został zablokowany, jeszcze jeden rzut rożny dla graczy trenera Bjelicy.

52'
Dilaver przewrócony w szenastce, gwizdek sędziego milczy.

51'
Rykoszet po uderzeniu Gytkjaera trafił w boczną siatkę. Lechici w natarciu, róg dla miejscowych.

49'
Gytkjaer! Duński napastnik znowu wyszedł na bliższy słupek przy dośrodkowaniu Gumnego i doszedł do główki. Strzał okazał się minimalnie niecelny.

48'
Na pozycji spalonej dał się złapać Vujadinović.

47'
Kelemen musiał się wysilić po przyblokowanym strzale Gajosa, który mógł wpaść Słowakowi za kołnierz. Korner dla gospodarzy.

46'
Gytkjaer wywalczył stały fragment gry niedaleko szesnastki Jagiellonii Białystok.

46'

Piłkarze powrócili na płytę boiska.

Statystki:

Mecz w Poznaniu nie rozczarowuje. Wiele dzieje się na INEA Stadionie, pierwsze około 25 minut należało do gości, a po nieuznanym golu Situma do natarcia ruszyli lechici, którzy zdołali wyrównać.

45+5'
Do strzału głową doszedł Vujadinović, ale nie trafił w światło bramki.

45+4'
żółta kartka Majewski wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego gości. Popularny "Maja" zabrał futbolówkę Runje, który musiał ratować się faulem, za co dostał żółtą kartkę.

45+3'
Miejscowi coraz mocniej naciskają zespół z Białegostoku.

45+2'
Burić spokojnie wyłapał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

45'
Sześć minut doliczone do pierwszej części spotkania.

44'
Ładna dwójkowa akcja pomiędzy Radutem i Gytkjaerem mogła przynieść zagrożenie. Mogła, bo sędzia liniowy zauważył pozycję spaloną Rumuna. Jak powtórki wskazują, nic takiego nie miało miejsca.

43'
Gytkjaer skiksował w szesnastce gości. Gdyby czysto trafił w piłkę, to bramkarz białostockiej drużyny mógłby być w sporych opałach.

42'
Wlazło! Groźne uderzenie pomocnika Jagiellonii z dystansu przeszło tuż nad bramką.

40'
Zawodnicy Nenada Bjelicy zdecydowanie zasłużyli na tę bramkę, anulowany gol Situma podziałał na nich mobilizująco.

39'
1:1! Gytkjaer wykończył celną główką wrzutkę Situma!
Duńczyk wbiegł na pierwszy słupek, wyszedł wysoko w powietrze i nie dał najmniejszych szans Kelemenowi na obronę.

38'
Słaba centra Majewskiego nie przeszła pierwszego defensora.

37'
Następny rzut rożny dla "Kolejorza".

35'
Dilaver nieczysto trafił w dograną piłkę i ta znalazła się w rękach Kelemena.

34'
Lech zdobył korner, choć mógł więcej zdobyć więcej.

32'
Poznaniacy są wyraźnie podrażnieni.

31'
Gol anulowany! Arbiter najprawdopodobniej dostrzegł zagranie ręką Situma.

30'
Sędzia Musiał podejmuje decyzję o wideoweryfikacji.

29'
Na boisku zameldował się Kelemen w miejsce kontuzjowanego Pawełka.

27'
Doświadczony golkiper nie jest w stanie kontynuować gry, za moment nastąpi zmiana.

26'
Pawełek odniósł jakiś uraz, może być potrzebna zmiana.

25'
Situm wyrównał stan meczu z najbliższej odległości.
Potężne zamieszanie po centrze Majewskiego, kilku graczy Lecha próbowało zamknąć akcję strzałem, ostatecznie udało się to Chorwatowi, który wepchnął piłkę do siatki.

24'
Rzut wolny dla gospodarzy po przewinieniu na Majewskim.

22'
Gajos z dystansu, futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

21'

20'
W pełni zasłużone prowadzenie białostoczan, którzy dominują nad lechitami.

18'
0:1! Novikovas wpakował piłkę do pustej bramki!
Goście przeprowadzili wzorową kontrę, Frankowski uciekł pilnującemu go obrońcy, podał do niepilnowanego Litwina, a ten dopełnił formalności.

16'

14'
Błąd golkipera Jagiellonii dał szansę Gumnemu na uderzenie. Wychowanek Lecha Poznań nie trafił jednak w światło bramki.

13'
Gytkjaer doszedłby do piłki dorzuconej przez Situma, gdyby nie interwencja Pawełka. Rzut rożny dla "Kolejorza".

12'
Bomba z ostrego kąta pola karnego posłana przez Frankowskiego przeszła nad poprzeczką.

9'
Ustawiony we własnej szesnastce Gytkjaer skutecznie wyekspediował futbolówkę.

8'
Kolejny korner dla przyjezdnych, poznaniacy gubią się pod wpływem pressingu białostockiej drużyny.

7'
Wrzutka Majewskiego z lewego skrzydła, defensorzy "Jagi" zażegnali niebezpieczeństwo.

6'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończyło się uderzeniem z woleja Pospisil, które przeszło wysoko nad poprzeczką.

5'
Lider Lotto Ekstraklasy ma przewagę, Lech gra dość niepewnie w defensywie. "Duma Podlasia" wznowi grę z narożnika boiska.

4'
Nie najlepiej wszedł w mecz Vujadinović - Jagiellonia stworzyła swoje okazje głównie za sprawą jego pomyłek.

2'
Bardzo dobry początek białostoczan - oddali dwa groźne strzały z pola karnego lechitów, za sprawą Bezjaka i Novikovasa. Obie próby były jednak niecelne.

1'
Już w pierwszych sekundach poważny błąd popełnił Vujadinović, który sprezentować gościom okazję do zdobycia gola. Na szczęście obrońcy, jego błąd szybko naprawił Kostevych.

1'
Rozpoczęli gospodarze.

*'
Minuta ciszy poświęcona pamięci osób, które zginęły w wybuchu gazu w jednej z poznańskich kamienic.

*'
Sympatycy Lecha Poznań odśpiewują klubowy hymn.

*'
Trójka sędziowska wyprowadza dwudziestu dwóch piłkarzy na boisko.

*'
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył Tomasza Musiała (Kraków) do pełnienia roli rozjemcy nadchodzącego starcia.

*'
W kadrze Jagiellonii brakuje na dobrą sprawę tylko dwóch zawodników - Bartosza Kwietnia, leczącego już od dłuższego czasu kontuzję, jak i Nemanji Mitrovicia. Słoweńca wyeliminowało z występu przeziębienie.

*'
Absencje w ekipie gospodarzy są spowodowane urazami, które wykluczyły z gry trzech graczy: Thomasa Rogne, Macieja Makuszewskiego oraz Elvira Koljicia.

*'
Rezerwowi "Dumy Podlasia": Kelemen, Lazarević, Sheridan, Wójcicki, Grzyb, Świderski, Szymonowicz.

*'
Szkoleniowiec "Jagi" także przedstawił piłkarzy desygnowanych do gry w wyjściowym składzie.

*'
Na ławce rezerwowych "Kolejorza" zasiądą: Putnocky, Tomasik, Janicki, Jóźwiak, Chobłenko, Jevtić, Barkroth.

*'
Poznaliśmy wybrańców Nenada Bjelicy, trenera poznańskiej drużyny.

*'
Z kolei białostoczanie są w świetnej formie od rozpoczęcia rundy wiosennej. Podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali wszystkie pięć spotkań, dzięki czemu wskoczyli na fotel lidera. W ostatniej serii gier byli zwycięską stroną w pojedynku z Wisłą Kraków - zwyciężyli 2:0.

*'
Lechici w poprzedniej kolejce przegrali dość pechowo z Legią Warszawa 1:2 po mocno kontrowersyjnym rzucie karnym.

*'
Mecz odbędzie się pomiędzy trzecią i pierwszą drużyną ligi - już to daje niejako gwarancję dużych emocji.

*'
Początek spotkania jest zaplanowany na godzinę 15:30.

*'
Witamy Państwa niezwykle serdecznie!
Zapraszamy na niezwykle ciekawe starcie, które odbędzie się w stolicy Wielkopolski - Lech Poznań zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, to zapraszamy do śledzenia meczu online