Lech Poznań - Lechia Gdańsk online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
3 : 0

Burić (30' Putnocky) - Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostewycz - Trałka, Gajos - Situm (18' Jevtić), Majewski, Radut (45+1' Jóźwiak) - Gytkjaer.
Kuciak - Nunes, Nalepa, Chrzanowski - Sławczew (75' Krasić), Łukasik - Stolarski (56' Mladenović), Peszko - Lipski, M. Paixao (46' Borysiuk), Kuświk.

Mecze na żywo: Lech Poznań - Lechia Gdańsk

Choć padły aż trzy gole, w tym meczu nie działo się bardzo dużo. Zasłużone zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy zmniejszyli swoją stratę do prowadzącej Jagiellonii.

Koniec spotkania.

90+1'
Niezła centra Gytkjaera na głowę Majewskiego, "Maja" jednak nieczysto trafił piłkę.

90'
Do regulaminowego czasu gry została doliczona minuta.

89'
Obyło się bez najmniejszego zagrożenia po tym kornerze.

88'
Przyjezdni zdobyli rzut rożny.

86'
"Popisał" się teraz Peszko. Reprezentant Polski otrzymał znakomite podanie od Krasicia, nie był kryty w szesnastce miejscowych, ale pomimo to, zamiast oddać celny strzał, potknął się przy próbie kopnięcia piłki.

84'
Dogranie z narożnika boiska przechwycone przez lechistów.

83'
Korner dla gospodarzy.

82'
żółta kartka Jevtić znakomicie uwolnił się spod opieki Chrzanowskiego, obrońca musiał ratować się przewinieniem. Kartka w kolorze żółtym dla defensora.

80'
Lechowi nie śpieszy się z rozgrywaniem akcji, piłkarze Nenada Bjelicy chcą dowieźć do prowadzenie do końca.

77'

76'
Znakomita interwencja Putnockiego po płaskim uderzeniu Chrzanowskiego! Słowak najprawdopodobniej uratował swoją drużynę przed stratą bramki.

75'
Trzecia korekta w składzie gości: Krasić zajął miejsce Sławczewa.

74'
Zdecydowanie zbyt łatwo przegrał pojedynek z defensorem Gytkjaer. Gdyby lechici mieli do dyspozycji jeszcze jedną zmianę, to Duńczyka z pewnością zastąpiłby jeden z rezerwowych.

72'
Kompletnie nieudane uderzenie Gajosa z daleka. Kapitan Lecha nie trafił czysto w futbolówkę.

70'
Huknął z dystansu Majewski, Kuciak odbił tę próbę.

69'
Liczne pomyłki w szeregach obronnych "Kolejorza" przyniosły Kuświkowi szansę na zaskoczenie golkipera. Snajper Lechii uderzył jednak niedostatecznie mocno.

68'
Na pozycji spalonej został złapany Kuświk.

67'
Gdański zespół nieco odważniej wyprowadza swoje atak na połowie miejscowych. Wciąż brakuje im jednak precyzji w grze.

65'
Niewiele dzieje się na placu gry.

63'
Szukał prostopadłym podaniem Jevtić Jóźwiaka, jego zagranie zostało jednak przecięte.

60'
Poznaniacy całkowicie kontrolują boiskowe wydarzenia.

59'
Byłoby groźnie pod bramkę Putnockiego po wrzutce Peszki, gdyby nie skuteczne wejście Dilavera.

58'
żółta kartka Łukasik otrzymał żółty kartonik dla przewinienie na Jóźwiaku.

56'
Druga korekta w składzie gdańskiej ekipy: Mladenović wszedł w miejsce Stolarskiego.

55'
3:0!
Szwajcar zabawił się w obrębie szesnastki przyjezdnych, oszukał obrońców i płaskim strzałem nie dał szans Kuciakowi.

54'
żółta kartka Jóźwiak powalony na płytę boiska przez Nunesa. Stały fragment gry na wysokości szesnastki gości i żółty kartonik dla portugalskiego defensora.

53'
Podanie Jevticia w uliczkę doszło do Majewskiego, ten natychmiast uderzył, ale został zablokowany.

52'
Rozegranie nie przyniosło większego zagrożenia - lechiści nie porozumieli się w polu karnym.

51'
Vujadinović popełnił przewinienie w pobliżu własnej szesnastki. Rzut wolny dla Lechii.

50'
Tempo, w jakim był rozgrywany mecz w pierwszej połowie, nie uległo dużej zmianie.

47'
Świeżo wprowadzony na boisko Borysiuk już oddał pierwszy strzał sprzed pola karnego. Zrobił to jednak zbyt słabo, aby Putnocky mógł skapitulować.

47'
Jevtić szukał sobie miejsca do uderzenia, Szwajcar w końcu to zrobił, ale został przyblokowany.

46'

W drużynie z Gdańska nastąpiła pierwsza roszada: Borysiuk zajął miejsce Marco Paixao.

Gracze obydwu zespołów powrócili na murawę.

Statystyki:

Choć mecz nie jest rozgrywany w najszybszym tempie, to na boisku i tak sporo się dzieje. Po pierwszej części zasłużenie prowadzi Lech.

45+8'
Źle wykonali to lechiści, gospodarze łatwo przejęli piłkę.

45+7'
Jeszcze będzie stały fragment gry dla przyjezdnych z Pomorza. Sfaulowany był Peszko.

45+5'
Niezłe dośrodkowanie Majewskiego, jednak w momencie zagrania popularnego "Maji" dwóch graczy zespołu miejscowych znajdowało się na ofsajdzie.

45+4'
Rzut wolny dla gospodarzy niedaleko pola karnego.

45+2'
2:0! Gytkjaer podwyższył prowadzenie!
Duńczyk otrzymał świetne podanie z głębi pola od Gajosa, pognał z futbolówką w pole karne, tam oddał na tyle mocny strzał, że Kuciak, pomimo interwencji, nie zdołał zatrzymać tej próby.

45+1'
Wychowanek Lecha wszedł na murawę INEA Stadionu. Była to ostatnia korekta w składzie poznaniaków.

45'
Do pierwszej połowy zostało doliczone siedem minut.

44'
Medycy zespołu z Wielkopolski orzekli - rumuński zawodnik nie jest w stanie dalej grać w tym spotkaniu. Jego miejsce najprawdopodobniej zajmie Kamil Jóźwiak.

43'
Na murawie leży Radut - czyżby była potrzebna już trzecia zmiana? Rumunowi niefortunnie odjechała noga przy próbie odbioru piłki.

41'
żółta kartka Żółty kartonik dla Dilavera za przewinienie na Marco Paixao.

40'
Bomba z dystansu w wykonaniu Kostewycza minęła cel w znacznej odległości - nie była to najlepsza próba lewego obrońcy "Kolejorza".

38'
Wrzutka Kostewycza przeszła nad poprzeczką bramki gości. Dużo niedokładności w grze obu stron.

37'
żółta kartka Peszko brzydko sfaulował Dilavera - zasłużona kartka w kolorze żółtym dla skrzydłowego, który niegdyś występował w Lechu Poznań.

36'
Niewiele zabrakło Gytkjaerowi do opanowania futbolówki po długim zagraniu. Ta została przejęta przez Kuciaka.

34'
Nieco spadło tempo spotkania.

33'
Prosty błąd Kostewycza na swojej części placu gry - fatalnie skiksował Ukrainiec przy próbie wyekspediowania piłki w dalsze rejony boiska.

32'
Dogranie Lipskiego nie doszło do żadnego z jego partnerów, piłka wyszła za linię końcową.

31'
Gajos podciął Peszkę na połowie miejscowych, kolejny raz obyło się bez indywidualnej kary.

30'
Słowak zameldował się na boisku.

28'
Sztab medyczny poznańskiego klubu przy Bośniaku. Bramkarz z polskim paszportem nie może występować dalej w tym meczu, Matus Putnocky gotowy do zastąpienia kontuzjowanego kolegi.

27'
Burić odniósł jakiś uraz - wszystko wskazuje na to, że będzie konieczna druga zmiana w zespole Lecha Poznań.

25'
Kolejna wymiana zdań pomiędzy piłkarzami rywalizujących dzisiaj stron - Kuświk starł się z Radutem, ponownie sędzia nie musiał wyciągać kartonika.

23'
Drużynie ze stolicy Wielkopolski zdobyty gol wyraźnie pomógł. Piłkarze z Poznania od tego momentu grają znacznie lepiej niż wcześniej, gdy optyczną przewagę mieli podopieczni Piotra Stokowca.

22'
Centra Jevticia padła łupem obrońców Lechii.

21'
Mała sprzeczka w obrębie szesnastki pomiędzy zawodnikami, arbiter uspokoił sytuację i obyło się bez kartek.

20'
Korner dla "Kolejorza".

18'
Situm opuścił boisko, miejsce chorwackiego skrzydłowego zajął wcześniej wspomniany Jevtić.

17'
1:0! Trałka mocnym uderzeniem pokonał golkipera!
Doświadczony pomocnik, po wymianie kilku podań pomiędzy zawodnikami Lecha, znalazł się w dobrej sytuacji do zmiany wyniku i jej nie zmarnował - piłka po rękach Kuciaka wpadła do siatki.

16'
Zablokowany strzał Gajosa zza szesnastki.

15'
Wygląda na to, że Chorwat nie będzie w stanie kontynuować gry. Darko Jevtić za moment pojawi się na placu gry.

14'

13'
Do główki po dośrodkowaniu Gajosa doszedł Dilaver, ale trafił futbolówkę zdecydowanie zbyt słabo, aby zaskoczyć Kuciaka.

12'
Przewinienie na Gajosie, będzie rzut wolny dla lechitów niedaleko szesnastki przyjezdnych.

10'
Poznaniacy nie weszli najlepiej w to spotkanie.

9'
Świetny rajd Peszki od własnej części boiska, ale już na połowie gospodarzy "popisał" się niedokładnym podaniem do Marco Paixao, co ułatwiło Dilaverowi przerwanie akcji.

8'
Kuciak udanie zatrzymał celną główkę Vujadinovicia - było bardzo blisko gola dla miejscowych!

7'
Rzut rożny dla graczy prowadzonych przez Nenada Bjelicę.

6'
Dobrze prezentują się goście od pierwszych minut.

5'
Sławczew! Bułgar dostał podanie w pole karne, nie był kryty i uderzył na bramkę Lecha. Piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

4'
Zbyt lekkie podanie Raduta do Buricia omal nie stworzyło Kuświkowi znakomitej szansy na zmianę rezultatu. Napastnika Lechii uprzedził jednak Burić.

3'
żółta kartka Situm ukarany żółtą kartką za spóźniony wślizg w nogi Peszki.

2'
Nieco za mocną wrzutkę Peszki zdołał zamknąć strzałem Stolarski. Zablokował to jednak Kostewycz.

1'
Rozpoczęli lechiści.

*'
Kibice "Kolejorza" odśpiewują klubowy hymn, początek już za moment.

*'
Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę INEA Stadionu.

*'
Arbitrem nadchodzącego starcia będzie Daniel Stefański (Bydgoszcz).

*'
Rezerwowi Lechii Gdańsk: Zelenika, Wawrzyniak, Krasić, Borysiuk, Mladenović, F. Paixao, Schikowski.

*'
Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Putnocky, Tomasik, Janicki, Jóźwiak, Chobłenko, Jevtić, Barkroth.

*'
Poznaliśmy piłkarzy desygnowanych przez trenerów obydwu zespołów do gry w wyjściowym składzie.

*'
Dzisiejsi rywale zmierzyli się już ze sobą w obecnym sezonie. Na Energa Stadionie padł remis 3:3.

*'
Z kolei Lechia jest daleka od swojej optymalnej dyspozycji. Gdańszczanie nie zdobyli kompletu punktów w żadnym ze spotkań rundy wiosennej. Niedawno zmienił się również szkoleniowiec zespołu z Pomorza - zwolnionego Adama Owena zastąpił Piotr Stokowiec.

*'
Lechici po porażce z Legią Warszawa rozgromili w poprzedniej serii gier lidera tabeli - Jagiellonię Białystok. Podopieczni Nenada Bjelicy wbili "Dumie Podlasia" aż pięć goli, a stracili tylko jednego.

*'
Mecz zostanie zainaugurowany o godzinie 20:30.

*'
Dobry wieczór, Państwu!
Zapraszamy niezwykle serdecznie na jedno z najciekawszych spotkań 28. kolejki Lotto Ekstraklasy - Lech Poznań na własnym stadionie podejmie Lechię Gdańsk.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Lech Poznań - Lechia Gdańsk, to zapraszamy do śledzenia meczu online