Lech Poznań - Górnik Zabrze online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
3 : 1

Putnocky - Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostewycz - Trałka, Gajos - Klupś (73' Barkroth), Majewski, Jóźwiak (78' Chobłenko) - Gytkjaer (87' Tomasik).
Loska - Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Matuszek (89' D. Pawłowski), Hajda (67' Ambrosiewicz) - Kądzior, Kurzawa - Żurkowski - Urynowicz (89' Olszewski).

Mecze na żywo: Lech Poznań - Górnik Zabrze

Lech Poznań zakończył rundę zasadniczą na pozycji lidera - poznaniacy wykorzystali potknięcie Jagiellonii, która poległa w spotkaniu z Wisłą Płock.

90+5'
Niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Żurkowskiego.

90+4'
3:1! Majewski zamyka rywalizację w tym spotkaniu!
"Maja" przebiegł z piłką kilkanaście metrów, posłał mocne, precyzyjne uderzenie z dwudziestu metrów, którego nie był w stanie wybronić Loska.

90+2'
Centymetrów zabrakło Tomasikowi do zamknięcia wrzutki Chobłenki! Blisko było trzeciego gola dla gospodarzy.

90'
Sześć minut doliczone do drugiej połowy.

89'
Podwójna zmiana w Górniku: boisko opuścili Matuszek i Urynowicz, ich miejsce zajęli Pawłowski i Olszewski.

88'
Chobłenko miał niezłą okazję do podwyższenia prowadzenia! Ukraiński napastnik przelobował jednak zarówno Loskę, jak i bramkę.

87'
Ostatnia roszada w zespole Nenada Bjelicy: Tomasik wszedł na boisko za Gytkjaera.

85'
Nieudane dośrodkowanie Barkrotha, nikt z jego partnerów nie zrozumiał jego intencji.

83'
Szukał Gytkjaer możliwości zagrania do wbiegającego w szesnastkę Majewskiego, ale został przyblokowany.

81'
2:1! Trałka wyprowadził Kolejorza na prowadzenie!
Finezyjne uderzenie, piłka po drodze w niebywały sposób podbiła się od murawy i całkowicie zaskoczyła Loskę.

80'
Nie było większego zagrożenia, górnicy oddalili niebezpieczeństwo.

79'
Udana parada Loski po próbie Kostewycza. Rzut rożny.

79'
Gumny sfaulowany blisko pola karnego przyjezdnych. Będzie okazja do bezpośredniego uderzenia.

78'
Druga zmiana w Lechu: Chobłenko wszedł, Jóźwiak opuścił boisko.

77'
żółta kartka Żółty kartonik dla Urynowicza za przewinienie łokciem na Gumnym.

75'
1:1! Kądzior pewnie wykorzystał "jedenastkę"!

75'
Rzut karny dla gości! Barkroth zagrał ręką w swojej szesnastce.

73'
Korekta w składzie Lecha Poznań: Barkroth zajął miejsce Klupsia.

70'
Po interwencji medyków Kolejorza, poszkodowany zawodnik wrócił na boisko.

69'
Doświadczony piłkarz ma problem z barkiem.

68'
Trałka leżał na murawie kilkadziesiąt sekund, dopiero po wybiciu Gajosa gra została wstrzymana.

67'
Zmiana w Górniku Zabrze: Ambrosiewicz zastąpił Hajdę.

67'
Mocno uderzył z dystansu Majewski, niecelnie.

66'
Gytkjaer chciał się popisać efektownym strzałem z pierwszej piłki, ale wyraźnie skiksował.

63'
Tempo meczu nieco spadło, brakuje dokładności w grze obu rywalizujących stron.

61'
Niebezpieczna główka Suareza po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przeszła nad bramką.

59'
Gytkjaer nie zdołał zamknąć centry Klupsia, uprzedził go Suarez.

58'
Gajos! Kapitan Lecha chciał zakończyć akcję swojego zespołu - po odbiciu piłki przez Loskę przed siebie do strzału doszedł popularny "Gajowy". Były pomocnik Jagiellonii Białystok swoim uderzeniem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

55'
Świetny zwód Klupsia, który uciekł tym zagraniem pilnującemu go Gryszkiewiczowi, jednak po chwili posłał niedokładną wrzutkę.

54'
Było bardzo groźnie w polu karnym Kolejorza, niewiele zabrakło gościom do oddania celnego strzału.

53'
Nie najlepiej dośrodkował Majewski, co przełożyło się na brak zagrożenia pod bramką Górnika.

52'
Gytkjaer zdobył rzut rożny dla gospodarzy.

51'
Groźnie z dystansu strzelał Żurkowski, spokojnie jednak interweniował Putnocky.

50'
Świetna akcja Lecha zakończyła się nieczystym strzałem Klupsia z obrębu szesnastki. Piłka w rękach golkipera zabrzańskiej drużyny.

47'
Płaskie uderzenie Kostewycza z lewej narożnika pola karnego bez problemu zatrzymał Loska.

46'

*'
Nie ma zmian w wyjściowych zestawieniach.

*'
Gracze obydwu drużyn ponownie zameldowali się na płycie boiska.

*'

*'
Lech Poznań w pełni zasłużenie prowadzi z Górnikiem Zabrze 1:0. Piłkarze trenera Bjelicy są stroną wyraźnie lepszą.

Przerwa.

45+15'
Doskonała interwencja Putnockiego po zaskakującym strzale Kądziora! Słowacki bramkarz nie dał się zaskoczyć.

45+14'
Całkowicie nieudana centra Kostewycza padła łupem pierwszego obrońcy.

45+13'
Następny korner dla lechitów, ponownie rośnie przewaga poznaniaków.

45+11'
Obyło się bez większego zagrożenia.

45+10'
Zablokowane wstrzelenie Majewskiego, rzut rożny dla Lecha Poznań.

45+8'
Od momentu zmiany rezultatu górnicy zaczęli nieco odważniej atakować.

45+6'
Bliski sprezentowania gola gościom był Kostewycz - Ukrainiec zbyt lekko wybił futbolówkę, jego błąd szybko naprawił Vujadinović.

45+4'
żółta kartka Żółta kartka dla Gajosa za przewinienie na Hajdzie.

45+3'
Popularny "Maja" uderzył z daleka, choć mógł, a właściwie powinien zagrać do jednego ze swoich kolegów. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

45+1'
1:0! Jóźwiak znakomicie wykończył sytuację w polu karnym. Skrzydłowy dostał świetne podanie prostopadłe od Gajosa, pognał z piłką w szesnastkę i precyzyjnym strzałem nie dał szans Losce.

45'
Do pierwszej części meczu sędzia doliczył aż szesnaście minut. To konsekwencja częstych przerw na początku.

43'
Na niewielkiego spalonego dał się złapać Majewski.

42'
Podopieczni Nenada Bjelicy coraz mocniej napierają na drużynę beniaminka.

40'
Klupś trafił w słupek! Trałka zgrał wrzuconą z autu piłkę, Gytkjaer jej nie sięgnął, a akcję zamknął wychowanek gospodarzy. Piłka po odbiciu od obramowania bramki turlała się niemal po linii bramkowej, skąd została wyekspediowana przez Suareza.

39'
Do główki starał się dojść Vujadinović, ale nie doskoczył do dogrania przed obrońcami Górnika.

38'
Przerwa zakończona, miejscowi wywalczyli korner.

36'
Powtórki pokazały, że hiszpański obrońca, paradoksalnie bardziej poszkodowany, przewinił w tej sytuacji.

35'
Groźne zderzenie w powietrzu Majewskiego i Suareza. Sztaby medyczne przy poszkodowanych graczach.

34'
Wisła Płock prowadzi w Białymstoku z Jagiellonią już 2:0, co oznacza, że jeśli Lech wygra dzisiejszy mecz, to zostanie liderem na zakończenie fazy zasadniczej obecnego sezonu Lotto Ekstraklasy.

33'
Drugi ofsajd Jóźwiaka w tym meczu.

31'
Matuszek bez zastanowienia huknął z dystansu, próba bardzo niecelna - Putnocky nawet nie musiał interweniować.

30'
Pierwsza akcja zabrzan na połowie Kolejorza, ostatecznie do niebezpieczeństwa nie dopuścili defensorzy Lecha.

28'
Majewski dostał piłkę w pobliżu szesnastki gości, nie wiedział co z nią zrobić, czekał na partnerów, którzy nie nadeszli, a to spowodowało, że obrońcy zespołu przyjezdnych mu ją odebrali.

27'
Poznaniacy są lepszym zespołem, jednak jak na razie nie potrafią tego przełożyć na efekt bramkowy.

25'
Kapitan Lecha Poznań, Gajos przyjął sobie piłkę na dwudziestym metrze, obrócił się i oddał mocny strzał, ale w sam środek bramki. Spokojnie zatrzymał to golkiper Górnika.

24'
Lechici przewodzą na placu gry.

23'
Gryszkiewicz udanie zatrzymał prostopadłe podanie Gajosa do rozpędzającego się Klupsia.

21'
Aktywny od samego początku Jóźwiak posłał dośrodkowanie w szesnastkę Górnika, futbolówka wylądowała w rękach Loski.

20'
Szarżował Jóźwiak, skrzydłowy poznańskiej drużyny został jednak zastopowany tuż przed polem karnym.

19'
Spalił akcję Jóźwiak, co nie umknęło uwadze sędziego liniowego.

17'
Niewiele zabrakło Trałce do zamknięcia wrzutki Kostewycza, do uderzenia z dystansu doszedł Gajos, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

16'
Rzut rożny dla gospodarzy.

15'
Ruszyli, spotkanie rozpoczęło się na dobre.

12'
Piąty start, piąta pauza. Zgromadzeni na stadionie kibice w ten sposób manifestują swoje stanowisko w sprawie wprowadzenia nowych wytycznych dotyczących postępowań dyscyplinarnych

9'
Czwarte podejście do startu, czwarta porcja serpentyn znalazła się na boisku.

4'
Wznowiona gra już za moment ponownie została zatrzymana. Trzecią dawka serpentyn wyrzucili kibice Lecha na murawę.

2'
Gra ponownie wstrzymana, kolejne serpentyny wylądowały za bramką Putnockiego.

1'
Plac gry wyczyszczony, zaczęli goście.

*'
Na płytę boiska kibice wrzucili serpentyny, co opóźnia rozpoczęcie pojedynku.

*'
Sędziowie wyprowadzają zawodników obu zespołów na murawę INEA Stadionu. Sympatycy Kolejorza odśpiewują klubowy hymn - to znak, że za moment mecz zostanie zainaugurowany.

*'
Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, w żadnym z dzisiejszych starć nie będzie systemu VAR.

*'
Rozjemcą nadchodzącego spotkania będzie Pan Bartosz Frankowski (Toruń).

*'
Rezerwowi Górnika: W. Pawłowski, Wiśniewski, Olszewski, Grendel, Liszka, D. Pawłowski, Ambrosiewicz.

*'
Wyjściowy skład beniaminka z Zabrza także został zaprezentowany.

*'
Na ławce rezerwowych Lecha zasiądą: Burić, Chobłenko, Moder, Serafin, Barkroth, Janicki, Tomasik.

*'
Poznaliśmy wybrańców Nenada Bjelicy, których chorwacki szkoleniowiec desygnował do gry w wyjściowym składzie.

*'
Szykuje się wysoka frekwencja na INEA Stadionie. Do wczoraj rozeszło się ponad trzydzieści tysięcy biletów.

*'
Górnicy przyjeżdżają do stolicy Wielkopolski bez czterech czołowych piłkarzy. Kontuzje wyeliminowały z gry: Łukasza i Rafała Wolsztyńskich oraz Michała Koja. Do tego za kartki musi pauzować Igor Angulo.

*'
Kolejorz, choć jest w dobrej dyspozycji, będzie musiał sobie poradzić bez czterech graczy. Mowa tu o: Macieju Makuszewskim, Mihaiu Radutie, Elvirze Koljiciu oraz Darko Jevticiu. Trzech pierwszych leczy urazy, a Szwajcar serbskiego pochodzenia odpokutowuje zawieszenie za obejrzenie czwartej żółtej kartki.

*'
Górnik Zabrze od dłuższego czasu nie doznał porażki. Podopieczni Marcina Brosza po raz ostatni byli stroną poległą dwa miesiące temu, w pierwszej serii gier po przerwie zimowej. Po drodze jednak zanotowali dużą liczbę remisów.

*'
Lechici, od momentu porażki z Legią Warszawa, zaczęli grać na miarę siły swojej kadry. W ostatnich trzech kolejkach zdobyli komplet punktów i trafili do siatki jedenaście razy.

*'
Sytuacja w tabeli ligowej przed zakończeniem rundy zasadniczej:

'
Mecz 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań - Górnik Zabrze rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00. Zapraszamy.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Lech Poznań - Górnik Zabrze, to zapraszamy do śledzenia meczu online