Genk - Lech Poznań online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Genk
2 : 0

Vuković - Maehle, Dewaest, Lucumi, Uronen - Berge, Malinowskij, Pozuelo - Ndongala, Samatta (65' Gano), Trossard (82' Zhegrova).
Burić - Orłowski, Rogne (68' Vujadinović), De Marco - Makuszewski (55' Jóźwiak), Trałka, Gajos, Cywka, Kostevych - Jevtić (75' Tomczyk) - Gytkjaer.

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas.

*'
Belgowie byli drużyną o klasę lepszą od Kolejorza. Lechitom brakowało pomysłu na grę, opanowania z piłką przy nodze oraz unikania prostych błędów. To wszystko sprawiło, że o awans do ostatniej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy będzie ciężko. Za tydzień rewanż w stolicy Wielkopolski.

Koniec spotkania! Genk wygrywa z Lechem Poznań 2:0.

90+2'
żółta kartka Trałka obejrzał żółty kartonik za faul taktyczny na Gano.

90'
Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

89'
Ndongala obił poprzeczkę! Kolejny raz w tym meczu było blisko bramki na 3:0 dla Genku.

88'
Lechici nie wykorzystali znakomitej szansy na gola kontaktowego. Kostevych zgrał do Tomczyka, ten wrzucił do niepilnowanego Jóźwiaka, a młody skrzydłowy, zamiast uderzać, postanowił przepuścił piłkę do Cywki. Ten poślizgnął się przy próbie strzału i bramkarz spokojnie złapał futbolówkę.

86'
Wolej De Marco po centrze Gajosa został przyblokowany.

85'
Malinowskij celnie uderzył z dystansu. Zabrakło jednak siły, aby pokonać golkipera.

84'
Na szczęście, uderzenie Pozuelo ze stałego fragmentu było niecelne.

83'
Rzut wolny dla gospodarzy na wprost bramki Buricia. Za moment może być bardzo gorąco.

82'
Roszada w Genku: Zhegrova za Trossarda.

80'
Belgijski zespół cały czas utrzymuje futbolówkę na połowie gości.

77'
Wielkie szczęście uratowało gości od straty trzeciej bramki! Ndongala w sytuacji jeden na jeden z Buriciem trafił w słupek.

75'
Trzecia zmiana w Kolejorzu: Tomczyk w miejsce Jevticia.

73'
żółta kartka Kostevych wyciął Maehle. "Żółtko" dla ukraińskiego obrońcy.

72'
Niecelna główka Vujadinovicia poszybowała wysoko nad poprzeczką.

71'
Korner dla poznaniaków.

70'
Klub z Belgii całkowicie kontroluje sytuację na placu gry.

68'
Druga zmiana w Lechu Poznań: Vujadinović zajął miejsce Rogne.

67'
Bomba z dystansu Cywki nie znalazła drogi do celu.

67'
Ndongala miał dużo miejsca do strzału, z czego zawodnik gospodarzy skrzętnie skorzystał. Na szczęście dla lechitów, próba okazała się niecelna.

65'
Pierwsza w korekta w składzie Genk: Gano za Samattę.

63'
Zaskakujące uderzenie Jevticia ze stałego fragmentu gry omal nie zaskoczyło golkipera! Futbolówka przeszła jednak obok lewego słupka.

62'
Przewinienie na Trałce w pobliżu szesnastki Genk. Będzie rzut wolny blisko bramki Belgów.

62'
Wolej Jevticia sprzed pola karnego był niskiej jakości. Od bramki rozpocznie Vuković.

61'
Była niezła okazja na zdobycie bramki kontaktowej, ale Gytkjaer zdjął piłkę z głowy nadbiegającego Rogne.

60'
Jevtić dośrodkował na dalszy słupek, gdzie był Gytkjaer, ale Duńczyk przegrał pojedynek powietrzny z defensorem.

59'
Rzut rożny dla przyjezdnych z Poznania.

58'

56'
2:0 dla Belgów. Samatta podwyższył prowadzenie.
Tragiczne zachowanie obrońców gości, w szczególności Orłowskiego, umożliwiło Genkowi zbudowanie udanego ataku pozycyjnego, który zakończył się golem.

55'
Pierwsza zmiana w zespole z Wielkopolski: Jóźwiak zastąpił Makuszewskiego.

54'
Siedmiokrotni mistrzowie Polski oddalili niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu z narożnika placu gry.

53'
Po uderzeniu Maehle będzie rzut rożny dla Genk.

52'
Dogranie Samatty ze skrzydła zostało przechwycone przez golkipera Lecha Poznań.

51'
Bardzo słabe zawody rozgrywa dzisiaj Jevtić. Niemal każda akcja, która jest oparta na Szwajcarze, kończy się niepowodzeniem.

49'
żółta kartka Rogne otrzymał kartonik w kolorze żółtym za spóźniony wślizg w nogi Pozuelo.

48'
Fenomenalna parada Buricia uratowała Kolejorza od straty drugiej bramki! Bośniacki bramkarz zatrzymał strzał Dewaesta z bliskiej odległości.

47'
Jevticiowi nie udało się przyjąć piłki po centrze Kostevycha, a chwilę później strzał z daleka Trałki został zablokowany.

46'

*'
Nie ma zmian w obu klubach.

*'
Zawodnicy powrócili na murawę.

*'
Niestety, rezultat dobrze oddaje boiskowe wydarzenia. Belgowie są zespołem znacznie lepszym. Piłkarze trenera Djurdjevicia nie potrafią zamazać różnicy klas na murawie. Być może konieczne będzie dokonania przynajmniej jednej korekty w wyjściowym składzie.

45'
Arbiter doliczył minutę.

44'
1:0 dla Genku!
Zaspała cała defensywna Lecha Poznań. Krótkie rozegranie kornera, piłka wylądowała pod nogami pomocnika gospodarzy, ten znalazł sobie miejsce i potężnie kropnął na bramkę Buricia. Bośniak bez szans na obronę.

44'
Kapitalna obrona Buricia w sytuacji sam na sam z Pozuelo uchroniła lechitów od straty gola!

43'

42'
Jevtić nie doskoczył do wysoko zawieszonego dośrodkowania Makuszewskiego.

40'
Ndongala posłał dobre dogranie w szesnastkę poznaniaków, jednak na ich szczęście Trossard nie zdołał zamknąć tego zagrania.

39'
Prosta stratę na swojej części boiska zanotował Gajos.

38'
Dwie niepewne interwencje Rogne wprowadziły niewielkie zamieszanie w linii defensywnej Kolejorza.

36'
Burić pewnie wyłapał dośrodkowanie Samatty z prawej flanki.

35'
Nie będzie niebezpieczeństwa, gdyż Trałka w momencie podania Jevticia był na spalonym.

34'
Cywka wywalczył rzut wolny na połowie przeciwnika. Może być niebezpiecznie pod bramką Genku.

33'
Dewaest trafił głową do siatki, ale sędzia liniowy wskazał spalonego.

31'
Strzał zza pola karnego Trossarda nie zaskoczył Buricia.

31'
Obyło się bez zagrożenia po tym rzucie rożnym.

30'
Korner dla zespołu miejscowych.

29'
Wrzutkę Uronena udanie wybił na aut Rogne.

28'
Cywka również przewrócił się w polu karnym Belgów - tu także arbiter nie mógł wskazać na jedenasty metr.

27'
Samatta upadł w szesnastce gości, jednak nie było mowy o rzucie karnym - gracz Genku poślizgnął się bez kontaktu z przeciwnikiem.

26'
Dorzucona piłka została wyekspediowana poza pole karnego.

25'
żółta kartka Makuszewski obejrzał żółtą kartkę za faul na Samacie w pobliżu pola karnego Lecha.

23'
Poznaniacy nie potrafią sforsować szeregów obronnych rywala.

20'
Optyczną przewagę mają gospodarze.

17'
Ndongala dał się złapać na ofsajdzie.

15'
Gytkjaerowi nie udało się zamknąć celnym strzałem dogrania Jevticia.

10'
Silne uderzenie Samatty z dystansu przeszło tuż obok prawego słupka.

9'
Prawą flanką starał się przedrzeć Makuszewski, ale stracił piłkę.

8'
Makuszewski wyłożył futbolówkę ustawionemu przed szesnastką Gytkjaerowi, Duńczyk uderzył bez przyjęcia, ale źle trafił w piłkę, przez co próba była nieudana.

6'
Niedokładna wrzutka Kostevycha nie odnalazła adresata w postaci któregoś z lechitów.

5'
Zbyt mocne dośrodkowanie De Marco padło łupem Vukovicia.

4'
Bardzo groźnie było pod polem karnym Kolejorza! De Marco i Orłowski zdołali jednak zablokować próbę jednego z graczy Genku.

2'
Od samego początku jest dużo niedokładności w grze obu zespołów.

1'
Zaczynamy!

*'
Dużym osłabieniem poznańskiej drużyny jest z pewnością brak Pedro Tiby. Portugalczyk, który w aktualnych rozgrywkach jest motorem napędowym zespołu pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Na dodatek kontuzjowany jest również podstawowy stoper Kolejorza - Rafał Janicki.

*'
Arbitrem nadchodzącej rywalizacji będzie pochodzący z Rumunii, Ionut Marius Avram.

*'
Rezerwowi: Jackers, Nastić, Zhegrova, Seck, Piotrowski, Aidoo, Gano.

*'
Poznaliśmy także "jedenastkę" miejscowych!

*'
Ławka rezerwowych lechitów: Putnocky, Tomczyk, Vujadinović, Amaral, Jóźwiak, Pleśnierowicz, Tomasik.

*'
Wyjściowy skład Kolejorza jest już znany!

*'

*'
Aby przejść Genk, podopieczni Ivana Djurdjevicia będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Belgowie w obecnym sezonie nie przegrali ani jednego spotkania.

*'
Arbiter główny zagwiżdże po raz pierwszy o 20:00.

*'
Witamy Państwa niezwykle serdecznie!
W trzeciej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy zameldowały się trzej reprezentanci Lotto Ekstraklasy. Na papierze najtrudniejsze zadanie czeka Lecha Poznań, który zmierzy się z belgijskim Genk. Zapraszamy do śledzenia relacji z pierwszego starcia właśnie tego dwumeczu.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Genk - Lech Poznań, to zapraszamy do śledzenia meczu online