Piast Gliwice - Wisła Kraków online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
2 : 0

Plach - Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Dziczek, Hateley - Mak (79' Gojko), Felix (86' Sokołowski), Valencia - Parzyszek (61' Papadopulos).
Lis - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Arsenić, Basha (HT' Kort) - Boguski (64' Kostal), Imaz, Wojtkowski - Ondrasek (66' Brożek).

*'
Gliwicki klub wskakuje na pozycję wicelidera. Drużyna prowadzona przez trenera Fornalika całkowicie zasłużyła na trzy punkty w dzisiejszym meczu.

90+1'
żółta kartka Żółta kartka dla Imaza za wyraźny faul na Kirkeskovie i późniejszą kłótnię z poszkodowanym lewym defensorem Piasta.

90'
Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

88'
2:0! Sokołowski umieścił piłkę w siatce.
Valencia wyłożył piłkę niedawno wprowadzonemu zawodnikowi, a ten strzał z okolicy szesnastego metra pokonał Lisa. Po drodze był jeszcze rykoszet od Bartkowskiego.

87'
żółta kartka Arsenić zobaczył napomnienie w postaci "żółtka".

86'
Trzecia zmiana w drużynie z Gliwic: Sokołowski za Felixa.

84'
W końcowej fazie starcia rośnie aktywności wiślaków.

81'
Nieudany strzał sprzed pola karnego Felixa poszybował daleko od celu.

80'
żółta kartka Żółtym kartonikiem ukarany Valencia.

79'
Roszada w drużynie Waldemara Fornalika: Gojko wszedł, Mak zszedł.

78'
Uderzenie Imaza po obrocie z futbolówką przeszło obok słupka.

77'

76'
4101 widzów ogląda ten mecz na stadionie w Gliwicach.

75'
Znakomity rajd Wojtkowskiego umożliwił mu wejście z piłką w pole karne. Były gracz RB Lipsk szukał dograniem Brożka, ale legendarny napastnik Wisły nie zdołał zamknąć podania strzałem.

73'
Co za uderzenie Korta z ponad trzydziestu metrów! Plach nie miałby najmniejszych szans na interwencję, gdyby nie poprzeczka.

71'
Futbolówka spadła na nogę Valencii, który odpalił prawdziwą rakietę zza pola karnego, ale trafił wprost w Wasilewskiego.

70'
Lis uratował gości od straty drugiego gola po główce Czerwińskiego! Kolejny rzut rożny.

69'
Zablokowany strzała Maka, który leciał w światło bramki. Tylko korner dla gliwiczan.

68'
Nic na razie nie wskazuje na to, aby podopieczni trenera Stolarczyka zdołali doprowadzić do remisu.

66'
Trzecia roszada w zespole przyjezdnych: Brożek zajął miejsce Ondraska.

64'
Druga zmiana w Wiśle Kraków: Kostal zastąpił Boguskiego.

61'
Korekta numer jeden w składzie Piasta Gliwice: Papadopulos za Parzyszka.

60'
Drużyna gospodarzy w dalszym ciągu nie pozwala rywalowi na zbyt wiele.

58'
Płaskie uderzenie z dystansu Dziczka zostało zablokowane.

57'
żółta kartka Sadlok obejrzał żółtą kartkę za faul taktyczny.

55'
Konczkowski leży na murawie. Gra przerwana.

54'
Szarża Kirkeskova zakończona strzałem. Lis nie dał się zaskoczyć.

52'
Boguski w ostatniej chwili zgarnął futbolówkę spod nóg Parzyszka.

51'
Plach popisał się świetną obroną przy strzale zza szesnastki Imaza.

50'
Goście nieco lepiej weszli w drugą część rywalizacji.

48'
Parzyszek źle dołożył nogę do piłki po zagraniu ze skrzydła.

46'

*'
W ekipie z Krakowa nastąpiła zmiana: Kort w miejsce Bashy.

*'
Zawodnicy ponownie zameldowali się na placu gry.

*'

*'
Gospodarze koncertowo rozegrali pierwszą część meczu. Wiślacy są bezradni i nie potrafią znaleźć sposobu na odwrócenie losów spotkania.

45'
Nie wyglądają najlepiej piłkarze prowadzeni przez Macieja Stolarczyka.

42'
Felix źle zakończył piękną akcję swojego zespołu. Hiszpan, gdyby lepiej przymierzył, to miejscowi prowadziliby już 2:0.

41'
Plach ze sporymi kłopotami, lecz jak się później okazało, zdołał złapać piłkę po centrostrzale Ondraska.

39'
Finezyjne wykończenie akcji przez Maka poszybowało nad poprzeczką.

38'
Lis udanie wybronił uderzenie Parzyszka. Valencia nie zdążył z dobitką.

37'
Piłka z okolicy środka boiska posłana przez Bashę prawie doszła do Ondraska.

35'
Imaz przedarł się lewym skrzydłem, jego późniejsze zagranie zostało jednak zblokowane.

33'

32'
Bomba Parzyszka z pola karnego trafiła tylko w boczną siatkę.

31'
Dośrodkowanie Dziczka wylądowało w rękawicach bramkarza przyjezdnych.

29'
Doskonała parada Lisa po uderzeniu Lisa! Piłka została przez niego sparowana na poprzeczkę.

28'
Sadlok dobrze się ustawił i zblokował silny strzał Valencii.

26'
Zespół ze stolicy Małopolski nie stworzył zagrożenia po rzucie wolnym, jaki mieli w pobliżu szesnastki.

24'
Bramkarz gości w ostatniej chwili uprzedził Parzyszka.

23'
1:0! Dziczek pokonał Lisa!
Środkowy pomocnik wykończył dogranie idealnym szczupakiem. Golkiper Wisły nie miał większych szans na skuteczną obronę.

22'
Następny rzut rożny dla gospodarzy.

21'
Mak znalazł sobie miejsce do strzału, ale minimalnie przestrzelił.

20'
Interwencja Pietrzaka przyniosła Piastowi Gliwice korner.

19'
Do uderzenia doszedł Imaz, zabrakło mu jednak celności.

18'
Wojtkowski wywalczył stały fragment gry niedaleko bramki przeciwnika.

17'
Bartkowski nie zdołał przyjąć zagrania Bashy. Od bramki gliwiczanie.

15'
Fatalny strzał z dystansu w wykonaniu Pietrzaka, Plach czekał aż futbolówka doturla się mu do rąk. Jedynym plusem tej decyzji reprezentanta Polski było to, że trafił w bramkę.

14'
Przeciągnięta wrzutka Kirkeskova wyszła poza obręb pola karnego.

13'
Było bardzo groźnie po sprytnym zagraniu Hateleya, dzięki czemu Valencia spróbował uderzyć na bramkę Lisa, ale został przyblokowany.

12'
Basha przewinił w walce z Felixem. Rzut wolny na połowie krakowian.

11'
Wicemistrz Polski z sezonu 2015/16 robi wszystko co może, aby jak najdłużej utrzymać się przy piłce.

9'
Jeden z piłkarzy Białej Gwiazdy nieprzepisowo walczył o dorzuconą z narożnika futbolówkę w starciu z Czerwińskim.

8'
Kirkeskov zablokował centrę Bartkowskiego, jest rzut rożny dla gości.

7'
Obyło się bez zagrożenia, sfaulowany Wojtkowski.

6'
Hateley! Anglik, po otrzymaniu podania od Konczkowskiego, obił słupek! Po drodze był rykoszet od Sadloka, będzie korner.

5'
W pierwszych minutach jest dosyć dobrze widoczny fakt, że żadna ze stron nie chce forsować tempa gry.

3'
Odpowiedź Piasta była niemal natychmiastowa, ale obrońcy Wisły zażegnali niebezpieczeństwo we własnej szesnastce.

2'
Prostopadłe podanie Imaza z głębi pola, które miało dojść do wychodzącego na pozycję Ondraska, zostało przecięte przez Sedlara.

1'
Rozpoczęli gospodarze.

*'
Piłkarze wychodzą na murawę stadionu w Gliwicach.

*'
Rozjemcą zawodów będzie Szymon Marciniak.

*'
Rezerwowi miejscowych: Szmatuła, Jagiełło, Sokołowski, Mokwa, Papadopulos, Gojko, Korun.

*'
Znamy także zestawienie Piasta.

*'
Ławka rezerwowych krakowskiej drużyny: Buchalik, Kort, Bartosz, Brożek, Palcić, Kostal, Plewka.

*'
Wyjściowy skład przyjezdnych jest już znany.

*'
Dzisiejsi rywale od kilku spotkań ligowych nie zanotowali porażki. Gospodarze w ostatnich pięciu starciach wygrali tylko raz i do tego aż cztery razy zremisowali. Natomiast wiślacy wygrali ostatnio dwie kolejki temu w Derbach Krakowa, a poza tym dwukrotnie podzielili się punktami.

*'
Obie ekipy można nazwać sąsiadami, gdyż gliwiczanie zajmują piąte miejsce, a krakowianie czwartą lokatę.

*'
Arbiter zainauguruje mecz o 20:30.

*'
Dobry wieczór, Państwu!
W drugim piątkowym spotkaniu zmierzą się sąsiedzi z górnej połowy tabeli - Piast Gliwice i Wisła Kraków. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z tego pojedynku.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Piast Gliwice - Wisła Kraków, to zapraszamy do śledzenia meczu online