Borussia Dortmund - Bayern Monachium online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Borussia Dortmund
3 : 2

Hitz - Piszczek, Zagadou, Akanji, Hakimi - Weigl (HT' Dahoud), Witsel - Sancho, Reus, Bruun Larsen (82' Delaney) - Gotze (60' Alcacer).
Neuer - Kimmich, Boateng, Hummels (65' Sule), Alaba - Martinez - Gnabry (75' Sanches), Muller (82' Wagner), Goretzka, Ribery - Lewandowski.

*'
Piłkarze prowadzeni przez Luciena Favre'a umocnili się na prowadzeniu w tabeli, choć w pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, aby Bayern dał sobie odebrać jakiekolwiek punkty, gdyż mistrzowie Niemiec, pomimo nieco gorszej dyspozycji w drugiej części meczu, zaprezentowali się naprawdę dobrze.

90+5'
Lewandowski piękną piętką umieścił piłkę w siatce, ale znalazł się na spalonym.

90+4'
żółta kartka Po żółtej kartce dla Wagnera i Hitza.

90+2'
Do mocnej centry Sanchesa nie doszedł Lewandowski, sięgnął, ale nie zdołał udanie jej zamknąć.

90+1'
Bomba z powietrza Reusa nie była nieudana.

90'
Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

89'
Niecelny strzał z dystansu Witsela.

87'
żółta kartka Żółty kartonik dla Sulego za faul na Alcacerze.

85'

82'
Jest także trzecia roszada w Borussii Dortmund: Delaney zmienił Bruuna Larsena.
82'
Zmiana w Bayernie Monachium: Wagner w miejsce Mullera.

81'
Bawarczycy cały czas naciskają na swojego przeciwnika, praktycznie bez przerwy.

79'
Alcacer złapany na ofsajdzie.

78'
Obyło się bez jakiegokolwiek niebezpieczeństwa w szesnastce gospodarzy.

77'
Było blisko gola samobójczego jednego z graczy BVB! Niefortunne zagranie głową przeszło tuż obok prawego słupka. Tylko rzut rożny.

76'
Podopieczni Niko Kovaca są zaskoczeni i bardzo zirytowani takim przebiegiem spraw.

75'
Druga zmiana w drużynie z Monachium: Gnabry opuścił boisko, za niego wszedł Sanches.

73'
3:2 dla gospodarzy! Alcacer!
Znakomita kontra dortmundczyków, hiszpański snajper po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów wpadł w szesnastkę i efektowną podcinką dał im prowadzenie po raz pierwszy w tym spotkaniu.

72'
Centrostrzał Martineza wylądował na górnej siatce bramki Hitza.

70'
Niebywałe emocje w Dortmundzie. Wymiana ciosów nie ustaje.

68'

67'
2:2! Reus po raz drugi daje wyrównanie Borussii!
Przepiękne uderzenie z półwoleja reprezentanta Niemiec, Neuer bez szans. Asystę zanotował Piszczek.

65'
Roszada w Bayernie Monachium: Sule zastąpił Hummelsa.

65'
Reus spudłował z bliskiej odległości po zagraniu Hakimiego.

62'
Nieprawdopodobnej okazji nie wykorzystali gospodarze! Sancho wpadł w szesnastkę, minął Neuera, po czym wyłożył piłkę Alcacerowi, a jego zdołał powstrzymać, w znany tylko sobie sposób, Boateng.

61'
Lewandowski po raz trzeci wpakował piłkę do bramki, ale tym razem sędzia liniowy wskazał pozycję spaloną.

60'
Korekta w składzie BVB: Alcacer w miejsce Gotze.

59'
Kimmich w ostatniej sekundzie wybił zmierzający do siatki strzał Reusa! To powinno być wyrównanie.

56'
Druga bramka monachijczyków ewidentnie podcięła skrzydła Borussii. Być może jednak jest to tylko chwilowy efekt.

55'
żółta kartka Kartkę o żółtym odcieniu obejrzał Ribery.

52'
1:2! Jaka szybka odpowiedź Bayernu! Znowu "Lewy!
Niesamowita akcja przyjezdnych, rozegrana bardzo koronkowo, pod koniec której Gnabry precyzyjnie dograł na głowę najlepszego strzelca w historii reprezentacji Polski, a ten z bliska dopełnił formalności.

51'
Niepotrzebnie Gotze zwolnił kontrę dortmundczyków, przez co ta zakończyła się niepowodzeniem.

50'
Gospodarze wyglądają o niebo lepiej niż w pierwszej części meczu.

49'
1:1! Pewnie wykonana "jedenastka" przez Reusa!
Golkiper rzucił się w lewy róg, kapitan miejscowych uderzył w prawy.

48'
Arbiter dyktuje rzut karny dla Borussii Dortmund!
Reus został podcięty przez Neura - powtórki nie dają jednak jednoznacznej pewności, czy była to prawidłowa decyzja.

46'

*'
Jest zmiana w szeregach BVB: Dahoud za Weigla.

*'
Dwudziestu dwóch piłkarzy powróciło na plac gry.

*'
Borussia, która utrzymuje pozycję lidera Bundesligi, gra przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo. Plan Luciena Favre'a na to spotkanie nie sprawdza się - rywal z Monachium prezentuje dużo, dużo lepiej.

Przerwa. Sędzia zaprosił wszystkich graczy do szatni.

45+1'
Długo budowany atak pozycyjny nie przeniósł Bayernowi możliwości oddania strzału.

45'
Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44'
Powiedzieć, że obydwie drużyny są na bakier z precyzją podań od kilku minut, to nic nie powiedzieć.

42'
Mistrz Niemiec zdjął nieco nogę z gazu. Zawodnicy ze stolicy Bawarii nie forsują tempa gry.

41'
Gra obronna gości uniemożliwia gospodarzom stworzenie zbyt wielu dobrych okazji do zdobycia gola.

39'
Dorzucona przez Reusa futbolówka padła łupem defensorów przyjezdnych.

38'
Może być okazja do wyrównania. Gotze nieprzepisowo powstrzymany przez Hummelsa około 30 metrów od bramki Neura.

36'
żółta kartka Akanji zobaczył żółty kartonik za brzydkie przewinienie na Lewandowskim.

35'
Brakuje dokładności w grze dortmundzkiej drużyny.

33'
Świetna parada Hitza przy strzale Ribery'ego. Golkiper nie dał się zaskoczyć i zatrzymał płaską próbę.

32'
Jeśli ekipa prowadzona przez trenera Favre'a nie zmieni swojej gry, to może być im bardzo trudno wywalczyć jakiekolwiek punkty w dzisiejszym hicie.

31'
Przyblokowana wrzutka Piszczka wylądowała w rękach Neuera.

30'

29'
żółta kartka Żółta kartka dla Weigla.

27'
Zagadou, zdaniem Lewandowskiego, zagrał piłkę ręką w szesnastce. Ani arbiter główny, ani liniowy nie podzielają tego zdania.

26'
0:1! Lewandowski pokonał Hitza mocną główką!
Idealne dośrodkowanie Gnabry'ego, wprost na głowę Polaka, a ten trafił do siatki swojego poprzedniego klubu.

24'
Ribery dosyć łatwo ograł Piszczka w polu karnym, ale jego późniejsze uderzenie nie odnalazło drogi do celu.

23'
Trójkowa wymiana podań między graczami BVB została zatrzymana przez Boatenga.

22'
Goretzce nie udało się zdobyć kornera, na co liczył w momencie próby dogrania spod linii końcowej.

20'
Bawarczycy cały czas na inicjatywę po swojej stronie.

18'
Gnabry! Po rozegraniu akcji z Lewandowskim, znalazł sobie miejsce do oddania strzału. Na ratunek gospodarzom pospieszył Akanji i, na ich szczęście, zdążył.

17'
Uderzenie z powietrza Ribery'ego przeszło obok lewego słupka.

15'
Dogranie Bruuna Larsena, które miało dojść do Sancho, zostało przechwycone przez bramkarza.

14'
Z każdą mijającą minutą podopieczni Luciena Favre'a grają coraz lepiej.

12'
Polak dyskutuje z arbitrem - nie może pogodzić się z faktem, iż w tamtej sytuacji nie było wskazania "na wapno".

11'
Upadek Lewandowskiego w polu karnym, jednak gwizdek sędziego głównego milczy.

10'
Doskonałą sytuację zmarnował Reus! Wychowanek miejscowych wyszedł niemal sam na sam z Neuerem po odebraniu futbolówki Hummelsowi, ale strzelił prosto w ręce golkipera.

8'
Polski obrońca teraz bardzo pewnie zatrzymał szarżującego Ribery'ego.

7'
Przesadził z siłą podania Akanji. Środkowy defensor chciał uruchomić prostopadłą piłką Piszczka, ale zagrał na tyle mocno, że były reprezentant Polski nie miał szans na opanowanie piłki przed linią końcową.

6'
Ribery z faulem zatrzymał kontratak Borussii. Ucierpiał Sancho.

5'
Lider tabeli nie pomysłu, jak przeciwstawić się zespołowi prowadzonemu przez Niko Kovaca. Na dodatek nie potrafi wyjść z futbolówką z własnej połowy.

3'
Pierwsze minuty zdecydowanie pod dyktando monachijczyków.

2'
Zakotłowało się w szesnastce gospodarzy, ale ostatecznie Hitz oddalił zagrożenie.

2'
Lewandowski szybko wywalczył rzut rożny dla gości.

1'
Pierwszy gwizdek arbitra!

*'
Zawodnicy wychodzą na płytę stadionu Signal Iduna Park.

*'
Manuel Grafe wystąpi w roli rozjemcy rywalizacji.

*'
Ławka rezerwowych dortmundczyków: Oelschlagel, Toprak, Dahoud, Delaney, Guerreiro, Pulisic, Alcacer.

*'
Zestawienie Borussii zostało zaprezentowany.

*'
Rezerwowi mistrza Niemiec: Ulreich, Wagner, Sule, Rodriguez, Rafinha, Will, Sanches.

*'
Znamy wyjściowy skład przyjezdnych.

*'
Biorąc pod uwagę dyspozycję obu zespołów, to w ostatnich tygodniach, pomijając wyniki w fazie grupowej Ligi Mistrzów, w lepszej formie jest drużyna prowadzona przez Luciena Favre'a.

*'
Gospodarze są na czele tabeli. I cokolwiek nie stałoby się w nadchodzących zawodach, to nie stracą swojej pozycji. Bawarczycy natomiast tracą cztery punkty do przeciwnika grającego w żółto-czarnych strojach i są na trzeciej lokacie.

*'
Mecz rozpocznie się o 18:30.

*'
Zbliża się "Der Klassiker", czyli największe hitowe starcie ligowe Bundesligi. W Dortmundzie Borussia podejmie mistrza Niemiec, Bayern Monachium. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Borussia Dortmund - Bayern Monachium, to zapraszamy do śledzenia meczu online