Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
3 : 2

Alomerović - Nunes, Nalepa, Vitoria, Mladenović - Kubicki, Łukasik - Michalak (63' Makowski), Wolski (76' Fila), Haraslin (85' Arak) - Paixao.
Kelemen - Burliga (80' Machaj), Runje, Mitrović, Guilherme - Romanczuk - Poletanović, Pospisil (87' Klimala) - Bezjak (74' Savković), Świderski, Novikovas.

*'
Lechia zagwarantowała sobie pozycję lidera aż do 18. kolejki. Zasłużone zwycięstwo podopiecznych Piotra Stokowca, ale należy też podkreślić niezłą postawę Jagiellonii. Gdańszczanie byli jednak skuteczniejsi.

90+4'
Gdańszczanie są coraz bliżej umocnienia się na pozycji lidera.

90'
Aż o sześć minut dłużej potrwa druga część spotkania.

90'
Klimala miał okazję na wyrównanie! Młody napastnik nie doskoczył jednak do centry Guilherme.

87'
Ostatnia roszada w Jagiellonii Białystok: Klimala zajął miejsce Pospisila.

85'
Arak zameldował się na placu gry, zastępując Haraslina.

84'
Skrzydłowy poddaje się. Nie da rady dokończyć meczu. Trzecia zmiana w gdańskim zespole jest już przygotowana.

83'
Słowak mocno ucierpiał przy tym wejściu. Medycy Lechii są już przy nim.

82'
żółta kartka Kolejna żółta kartka w tych zawodach - Pospisil napomniany za brzydki faul na Haraslinie.

80'
Zmiana numer dwa w szeregach białostoczan: Machaj zastąpił Burligę.

79'
Goście w ostatniej chwili wybili piłkę do zagraniu Paixao w ich pole karne.

76'
Roszada w drużynie z Pomorza: Fila w miejsce Wolskiego.

75'
11 931 widzów zgromadziło się na stadionie w Gdańsku.

74'
Miejsce kontuzjowanego snajpera zajął Savković.

73'
Bezjak nie jest w stanie grać dalej w tym meczu. Jest konieczna zmiana.

72'
Runje przeciął dogranie Wolskiego. Chorwat swoim wejściem zażegnał niebezpieczeństwo.

70'
Już mogło być 4:2 dla gospodarzy! Nikt jednak nie wykończył strzałem wrzutki z prawej strony boiska.

69'
Romanczuk mocno uderzył zza szesnastki. Minimalnie chybił.

67'
3:2! Lechia na prowadzeniu po główce Nalepy!
Stoper najwyżej wyskoczył do centry Mladenovicia i precyzyjnie umieścił piłkę w bramce.

65'
żółta kartka Novikovas powalił Haraslina. Wyraźne przekroczenie przepisów i kara indywidualna dla Litwina.

63'
Pierwsza korekta w składzie Lechii Gdańsk: Makowski za Michalaka.

62'
Świderski złapany na pozycji spalonej.

59'
Moment spokojniejszej gry z obu stron.

56'
Jak niewiele zabrakło Paixao, aby Kelemen musiał trzeci raz wyciągać piłkę z siatki! Portugalczyk nieczysto trafił w dorzuconą z flanki futbolówkę i przez to ta nie wylądowała w siatce.

55'
żółta kartka "Żółtko" dla Guilherme za przewinienie taktyczne.

53'
2:2! Novikovas nie dał szans bramkarzowi Lechii!
Litewski skrzydłowy opanował piłkę na linii pola karnego i płaskim uderzeniem doprowadził do remisu.

52'
Nalepa złapany na pozycji spalonej.

50'
Poletanović wyraźnie uwierzył w swoje umiejętności, bo po raz drugi chciał zaskoczyć Alomerovicia uderzeniem z dystansu. Ta próba nie była jednak nawet w połowie tak dobra.

49'
Środkowy pomocnik powrócił do gry.

48'
Łukasik ucierpiał w jednym ze starć i leży na murawie. Potrzebna pomoc sztabu medycznego.

47'
Wrzutka Świderskiego została przejęta przez lechistów.

46'

*'
Ten mecz naprawdę pokazuje, że mierzą się dwie drużyny z podium Lotto Ekstraklasy. Na razie lechiści są bliżej umocnienia się na pozycji lidera aniżeli goście doskoczenia punktowo do nich.

45+2'

45'
Cztery minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

45'
2:1 dla Lechii! Kubicki z dużą dozą szczęścia pokonał Kelemena! Były pomocnik Zagłębia Lubin uderzył bez przyjęcia zza pola karnego, piłka odbiła się od Mitrovicia i zaskoczyła bramkarza gości.

43'
Novikovas przedzierał się w szesnastce, ale na końcu wyciął Kubickiego. Gra przerwana.

41'
Dwa gole w ciągu dwóch minut - to dobrze rokuje na dalszy przebieg tego meczu.

39'
1:1! Nieprawdopodobny gol Poletanovicia!
Ekspresowe wyrównanie! Potężna bomba pomocnika gości z ponad dwudziestu metrów - futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce.

37'
1:0! Pewnie wykorzystana "jedenastka"! Strzelcem Paixao.

36'
żółta kartka Żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie ukarany Runje.

35'
Jest rzut karny dla gospodarzy!

34'
Będzie jeszcze indywidualna wideoweryfikacja.

33'
Arbiter rozstrzyga sytuację z VARem.

32'
Michalak zgłasza pretensje do sędziego Musiała - uważa, że piłka po jego uderzeniu trafiła w rękę Runje, który w tamtym momencie był w polu karnym.

30'
Finezyjna próba Świderskiego miała zaskoczyć Alomerovicia. Napastnik nie dokręcił jednak dostatecznie dobrze futbolówki.

29'
Vitoria omal nie pokonał własnego golkipera! Główka Kanadyjczyka, na jego szczęście, została sparowana do boku.

27'
Obyło się bez większego zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

26'
Korner dla gdańskiej drużyny po interwencji Mitrovicia.

24'
Efektowny strzał Paixao z okolicy szesnastki przeszedł nad bramką.

22'
Spokój nie cechuje gry wicemistrzów Polski, negatywnie wyróżnia się w tym Pospisil.

20'
Niecelne uderzenie Mladenovicia sprzed pola karnego.

19'
Dużo dzieje się w tym spotkaniu. Kibice zgromadzeni na stadionie z pewnością nie mogą narzekać na nudę.

18'
Kapitalna parada Alomerovicia po strzale głową Runje! Już drugi raz ten bramkarz ratuje Lechię od niekorzystnego wyniku.

17'
Przewinienie Łukasika na Świderskim na połowie lechistów.

16'
Na ofsajdzie złapany Paixao.

15'
żółta kartka Kartonik w kolorze żółtym dla Burligi.

13'
Pospisil nieprecyzyjnie zagrał do Novikovasa, przez co Litwin miał spore problemy z przyjęciem podania przed linią boczną.

11'
Niedokładne górne podanie w kierunku Burligi. Prawy defensor gości nie miał szans na opanowanie piłki.

9'
Piłkarze prowadzeni przez Ireneusza Mamrota z każdą chwilą spisują się coraz lepiej.

7'
Znakomita interwencja Alomerovicia po główce Bezjaka! Golkiper uchronił gdańszczan od straty gola.

6'
żółta kartka Żółtą kartką ukarany Nunes za taktyczny faul na Bezjaku.

5'
Odpowiedź przyjezdnych, ale dogranie z prawego skrzydła nie znalazło adresata.

4'
Futbolówka trafiła pod nogi Wolskiego, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Próba poszybowała nad poprzeczką.

3'
Mladenović wywalczył rzut rożny.

2'
Burliga wybił piłkę spod nóg szarżującego Haraslina. Dobry początek gospodarzy.

1'
Było niebezpiecznie pod bramką Jagiellonii po złym zagraniu Kelemena, ale Wolski spalił akcję zbyt szybkim wyjściem do podania.

1'
Rozpoczęła Lechia Gdańsk.

*'
Dwudziestu dwóch graczy zameldowało się na murawie.

*'
W roli arbitra wystąpi Tomasz Musiał (Kraków).

*'
Rezerwowi białostockiego klubu: Sandomierski, Klemenz, Savković, Lasickas, Bodvarsson, Machaj, Klimala.

*'
Zestawienie gości także jest już znane.

*'
Ławka rezerwowych drużyny z Pomorza: Woźniak, Chrzanowski, Fila, Borysiuk, Żukowski, Makowski, Arak.

*'
Skład miejscowych jest przedstawiony.

*'
Gospodarze od czterech spotkań są niepokonani. Podopieczni Piotra Stokowca wygrali trzy ostatnie starcia w Lotto Ekstraklasie oraz pokonali rzeszowską Resovię w Pucharze Polski.

*'
Gdyby białostoczanie pokonali w poprzedniej serii gier Lecha Poznań, to dziś, po zdobyciu kompletu oczek w meczu z Lechią, mogliby samodzielnie zasiąść w fotelu lidera polskiej ekstraklasy. Tamten pojedynek zakończył się jednak remisem 2:2.

*'
Lechiści po tym starciu mogą powiększyć swoją przewagę nad resztą stawki, oczywiście tylko jeśli pokonają dzisiaj przyjezdnych z Podlasia. Natomiast wicemistrzowie Polski, w przypadku wygranej, mogą zrównać się punktami (31) z gdańszczanami.

*'
Pierwszy gwizdek sędziego głównego rozbrzmi o 18:00.

*'
Zapraszamy do śledzenia arcyciekawego spotkania zamykającego niedzielne mecze 16. kolejki Lotto Ekstraklasy. Do Gdańska przyjeżdża Jagiellonia Białystok, gdzie zmierzy się z liderującą w tabeli Lechią.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok, to zapraszamy do śledzenia meczu online