Lechia Gdańsk - Lech Poznań online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie

1 : 0

Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Makowski, Kubicki, Lipski - Mak (59' Michalak), Haraslin (75' Paixao) - Sobiech (90' Arak).
Burić - Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostewycz - Trałka, Tiba - Klupś (64' Makuszewski), Jevtić (71' Marchwiński), Jóźwiak (79' Wasielewski) - Gytkjaer.

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas.

*'
Gdańszczanie bardzo mocno zbliżają się do wygrania rundy zasadniczej obecnego sezonu Lotto Ekstraklasy. Kolejna zasłużona wygrana na własnym boisku. Natomiast Lech rozegrał wyjątkowo słabe spotkanie.

90+3'
Nawet Burić pofatygował się w pole karne rywala, ale żadnego zagrożenia pod bramką Lechii nie przyniósł ten rzut rożny.

90+2'
Kuciak zachował czujność i odbił groźne uderzenie Wasielewskiego. Jest korner.

90'
Cztery dodatkowe minuty zostało dodane przez arbitra do drugiej połowy.

90'
Trzecia zmiana w Lechii: Arak zastąpił Sobiecha.

88'
Niedokładna wrzutka Makuszewskiego. Lechiści przejęli futbolówkę.

85'
Tragikomiczne dośrodkowanie Kostewycza. Ukrainiec zupełnie "w ciemno" dogrywał w pole karne przeciwnika, nie zwrócił uwagi, gdzie ustawieni są jego koledzy.

82'
Centra Makuszewskiego poleciała za plecy piłkarzy gości wbiegających w szesnastkę.

81'
Poznaniacy sprawiają wrażenie jakby nie zależało im na zdobyciu gola wyrównującego.

79'
Ostatnia zmiana w szeregach przyjezdnych: Wasielewski za Jóźwiaka.

78'
Coraz więcej wskazuje na to, że Lechia Gdańsk zdobędzie komplet punktów i umocni się na pozycji lidera polskiej ekstraklasy.

76'
19 016 widzów jest dzisiaj na Stadionie Energa Gdańsk.

75'
Następna roszada w drużynie z Gdańska: Paixao za boisku, plac gry opuścił Haraslin.

73'

71'
Druga zmiana w zespole Dariusza Żurawia: Marchwiński w miejsce Jevticia.

69'
Michalak próbował oszukać Kostewycza w polu karnym przyjezdnych, ale ukraiński defensor skutecznie powstrzymał szybkiego pomocnika gospodarzy.

67'
Zły wybór Gytkjaera. Duński snajper zdecydował się na strzał z daleka, zamiast na podanie do nieobstawionego Jevticia. Próba Duńczyka przeszła nad bramką.

66'
Techniczne uderzenie Sobiecha nie znalazło drogi do siatki. Całe niebezpieczeństwo pod bramką Kolejorza zaczęło się od straty Kostewycza.

64'
Korekta w składzie Lecha Poznań: Makuszewski zastąpił Klupsia.

63'
Długo budowany atak pozycyjny gości zakończył się niepowodzeniem.

61'
Pomorska drużyna bardzo pewnie zatrzymuje niemal każdą akcję przeciwnika.

59'
Pierwsza roszada w Lechii Gdańsk: Michalak za Maka.

58'
Tym razem wrzutka z rogu została wybita poza gorący obszar.

57'
Strzał Filii zablokowany przez Vujadinovicia. Kolejny korner dla lidera Lotto Ekstraklasy.

56'
Rzut rożny dla gdańskiej Lechii.

55'
Dogranie Maka wprost na głowę Vujadinovicia. Miejscowi wciąż jednak utrzymują się w posiadaniu futbolówki.

52'
Haraslin obił słupek! Bezpośredni strzał Słowaka ze stałego fragmentu był bliski powodzenia.

51'
żółta kartka Rogne z żółtą kartką za faul na Mladenoviciu tuż przy linii pola karnego.

50'
Lechiści w kontrataku po przechwyceniu dośrodkowania, ostatecznie jednak poznaniacy zastopowali gospodarzy.

49'
Od rogu boiska zaczną lechici.

47'
Sobiech został złapany na wyraźnym spalonym.

46'

*'
Gospodarze są lepsi i zasłużenie prowadzą po pierwszej części spotkania. Lechici jednak im bliżej końca, tym coraz mocniej zagrażali gdańszczanom.

45+2'
Obyło się bez jakiegokolwiek zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

45+1'
Gumny wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego gdańskiego klubu.

45'
Trzy minuty doliczone przez arbitra.

44'
Brzydkie zachowanie Vujadinovicia, defensor po faulu w powietrzu na Lipskim przez przypadek uderzył go jeszcze kolanem w głowę.

43'
Uderzenie z pierwszej piłki Jóźwiaka przeszło obok celu, jakim była bramka.

41'
Kapitalny rajd Gumnego powinien zakończyć się golem dla gości! Nie udało się jednak ani Gytkjaerowi, ani Jóźwiakowi skierować piłki do siatki.

40'
Ewidentne zagranie ręką Gytkjaera. Duńczyk pomagał sobie nieprzepisowo przy przyjmowaniu futbolówki.

39'
Na ofsajdzie złapany Mak.

38'
Do główki doszedł Vujadinović, ale zabrakło czarnogórskiemu stoperowi precyzji.

37'
Klupś sfaulowany w pobliżu szesnastki Lechii Gdańsk. Przewinił Mladenović, będzie stały fragment gry dla Lecha Poznań.

36'

35'
Centrostrzał Jóźwiaka poszybował nad poprzeczką gdańskiej bramki.

33'
Mak znokautowany przez Kostewycza. Boczny obrońca swoją centrą trafił skrzydłowego prosto w głowę.

32'
żółta kartka "Żółtko" dla Lipskiego za spóźniony wślizg w nogi Jóźwiaka.

32'
Po konsultacji z VARem decyzja została podtrzymana.

31'
Gumny upadł w polu karnym rywala, ale sędzia Stefański od razu pokazał, że nie będzie "jedenastki".

30'
Fila doskonale wyczuł intencje Kostewycza na lewej flance i zatrzymał Ukraińca.

28'
Bardzo niedokładna wrzutka Haraslina. Słowak zagrał futbolówkę w trybuny.

27'
Kompletnie nieudany strzał Jevticia z dwudziestu metrów. Szwajcar źle trafił w futbolówkę.

26'
Równie mocne, co i niecelne było uderzenie zza pola karnego Trałki.

24'
Efekt podobny jak dwie minuty temu, jednak tym razem piłka wylądowała w rękach Kuciaka.

23'
Bomba z dystansu Tiby została zblokowana, co daje lechitom kolejny rzut rożny.

22'
Nic nie wynikło z tego stałego fragmentu.

21'
Poznańska drużyna zdobyła wznowienie gry z rogu.

20'
żółta kartka Przekroczenie przepisów przez Haraslina w starciu z Gumnym skończyło się dla winowajcy żółtą kartką.

18'
Niewiele zabrakło Haraslinowi do podwyższenia prowadzenia gospodarzy! Słowak finezyjnie przemierzył w kierunku bramki Buricia z obrębu szesnastki przeciwnika, ale jego uderzenie przeszło tuż obok słupka.

15'
Lechia przejęła kontrolę nad przebiegiem meczu.

13'
Dogranie Jevticia z rzutu wolnego padło łupem defensorów zespołu z Pomorza.

12'
żółta kartka Żółta kartka dla Augustyna za faul na Gytkjaerze.

11'
Fatalny błąd Vujadinovicia omal nie przyniósł drugiego gola gospodarzom! Czarnogórzec dał szansę Makowi na skierowanie futbolówki do siatki, ale skrzydłowy trafił w słupek.

10'
1:0! Sobiech wykorzystał efektowne podanie przewrotką Augustyna! Napastnik Lechii otrzymał fantastyczną asystę od rosłego stopera i z bliska główką dał prowadzenie gdańszczanom.

9'
Korner dla piłkarzy Piotra Stokowca.

8'
Taktyczne przewinienie Tiby na Fili, kapitanowi przyjezdnych udało się uniknąć kary indywidualnej.

7'
Lechiści skutecznie wyekspediowali dośrodkowanie z narożnika placu gry.

6'
Jevtić wywalczył rzut rożny dla gości.

5'
Spokojne pierwsze minuty, obydwie ekipy starają się powoli budować swoje ataki pozycyjne.

3'
Szarża Tiby lewą stroną boiska, Nalepa przeciął akcję Portugalczyka udanym wślizgiem.

2'
Sporo fauli w ofensywie po obu stronach, miejscowi stosują wysoki pressing na połowie poznaniaków.

1'
Zaczęli!

*'
Dwudziestu dwóch piłkarzy zameldowało się na placu gry Stadionu Energa w Gdańsku. Za niewielki moment pierwszy gwizdek sędziego głównego.

*'
Rola arbitra przypadła Danielowi Stefańskiemu.

*'
Rezerwowi przyjezdnych: Putnocky, Gajos, Makuszewski, Janicki, Marchwiński, Wasielewski, Tomasik.

*'
Znamy już zestawienie siedmiokrotnych mistrzów Polski.

*'
Ławka rezerwowych Biało-Zielonych: Alomerović, Nunes, Vitoria, Michalak, Łukasik, Arak, Paixao.

*'
Trener Stokowiec wybrał powyższych zawodników w gry w wyjściowym składzie.

*'
Ostatnie pięć starć obu drużyn dwukrotnie zakończyło się zwycięstwem Lecha, tyle samo razy był podział punktów i raz wygrała Lechia.

*'
Kolejorz, z nowym szkoleniowcem na ławce trenerskiej - Dariuszem Żurawiem, radzi sobie nieco lepiej niż za kadencji Adama Nawałki. Wielkopolanie pokonali w środku tygodnia Pogoń Szczecin 3:2.

*'
Gdańszczanie nie tylko zasiadają w fotelu lidera, ale również są na dobrej drodze do wywalczenia Pucharu Polski. Muszą do tego pokonać w półfinale Rakowa Częstochowa i później odnieść zwycięstwo nad swoim przeciwnikiem w finale.

*'
Z kolei poznaniacy mają w obecnych rozgrywkach zgoła odmienne cele. Lechici walczą o załapanie się do górnej połowy ligowej generalki oraz, przy odpowiedniej ilości szczęścia, o awans do eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy.

*'
Lechiści rozgrywają najprawdopodobniej najlepszy sezon od wielu lat. Podopieczni Piotra Stokowca walczą o swoje pierwsze w dziejach mistrzostwo Polski, a ewentualna dzisiejsza wygrana może ich tylko do tego przybliżyć.

*'
Rywalizacja w stolicy Pomorza rozpocznie się o 20:30.

*'
Witamy Państwa bardzo gorąco!
Zbliża się hit 29. kolejki Lotto Ekstraklasy - pojedynek pomiędzy liderem tabeli, spisującą się znakomicie Lechią Gdańsk i zmagającym się z wieloma problemami Lechem Poznań. Zapraszamy do śledzenia spotkania na żywo.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Lechia Gdańsk - Lech Poznań, to zapraszamy do śledzenia meczu online