Piast Gliwice - Cracovia online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
3 : 1

Plach - Mokwa, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Jodłowiec, Hateley - Konczkowski, Valencia (90+1' Mak), Badia (71' Sokołowski) - Parzyszek (78' Tomczyk).
Pesković - Rapa (79' Piszczek), Helik, Datković, Siplak - Hanca, Dimun (HT' Wdowiak), Gol, Cecarić (67' Pik) - Hernandez, Cabrera.

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas.

*'
Gliwiczanie, dzięki temu zwycięstwu, zbliżyli się do liderującej Lechii Gdańsk i wiceliderującej Legii Warszawa na jeden punkt. Cracovia poniosła trzecią porażkę w trzecim meczu rundy finałowej obecnego sezonu.

Koniec zawodów!

90+1'
Ostatnia zmiana w zespole gliwickim: Mateusz Mak zajął miejsce Joela Valencii.

90'
Trzy minuty dodane do drugiej połowy.

88'
3:1! Tomczyk definitywnie kończy rywalizację w tym meczu! Konczkowski obsłużył wypożyczonego z Lecha Poznań napastnika i celnym strzałem trafił do siatki.

87'
Nieczysty strzał Pika pewnie wyłapał bramkarz Piasta.

86'
żółta kartka Wdowiak obejrzał żółtą kartkę za faul taktyczny

84'
Datković przewrócił się w polu karnym po kontakcie z Konczkowskim. Arbiter natychmiast pokazał, że nie ma mowy o trzeciej "jedenastce" w tym spotkaniu.

82'
Plach przenosi piłkę nad bramką po uderzeniu Hernandeza! Niewiele zabrakło do wyrównania.

80'
Sokołowski świetnie uderzył z około czternastu metrów po dobrym zagraniu Tomczyka, ale jeszcze lepiej zachował się Pesković, notując udaną obronę.

79'
Trzecia zmiana w zespole ze stolicy Małopolski: Filip Piszczek za Cornela Rapę.

78'
Druga roszada w ekipie z Gliwic: Paweł Tomczyk wszedł, Piotr Parzyszek zszedł.

77'
Fantastyczny zwód Piotra Parzyszka umożliwił mu ogranie jednego ze stoperów, ale drugi już wybił mu piłkę spod nóg.

76'
Gdyby Martin Konczkowski posłał precyzyjniejsze dośrodkowanie w szesnastkę, to zapewne Tomasz Jodłowiec nie miałby większych kłopotów w ulokowaniem piłki bramce. Zabrakło jednak dokładności.

75'
6104 widzów jest dzisiaj na stadionie w Gliwicach.

73'

71'
Zmiana w szeregach Piasta Gliwice: Patryk Sokołowski na boisku, zajął miejsce Gerarda Badii.

68'
żółta kartka Hernandez ukarany kartką w żółtym kolorze za kopnięcie Kirkeskova.

67'
Druga korekta w składzie małopolskiej drużyny: Pik zastąpił Cecaricia.

66'
2:1! Dublet notuje Aleksandar Sedlar!
Stoper z zadziwiającym spokojem przyjął sobie piłkę w polu karnym przeciwnika, oszukał gola i silnym strzałem ulokował piłkę w siatce.

65'
Piast ma korner.

63'
Gol uprzedził Badię w powietrzu w walce o dograną przez Konczkowskiego futbolówkę.

61'
Ostatecznie arbiter oszczędził faulującego, choć powtórki wskazują, że miał podstawy do pokazania mu drugiego napomnienia i tym samym wyrzucenia z placu gry.

60'
Cecarić brzydko sfaulował Placha przy próbie dojścia do dogrania. Wielkie ryzyko podjął pomocnik przyjezdnych, ma już przecież żółtą kartkę na koncie.

59'
Hanca przeciągniął dośrodkowanie z lewej flanki.

57'
Centra "w ciemno" Konczkowskiego nie przyniosła efektu w postaci strzału którego z graczy Waldemara Fornalika.

56'
Piast skutecznie oddalił zagrożenie po dograniu przeciwnika z rzutu rożnego.

55'
Jakub Czerwiński przyblokował dogranie Mateusza Wdowiaka. Arbiter nakazał wznowienie gry od narożnika boiska.

54'
Krakowski zespół skutecznie odpiera ataki Piasta Gliwice. Miejscowi szukają okazji do wdarcia się w pole karne i odzyskania prowadzenia.

51'
żółta kartka Cecarić ujrzał kartonik w kolorze żółtym.

50'
Siplak ułożył sobie piłkę do strzału ze sporej odległości, próba celna, choć posłana wprost w golkipera.

48'
Wdowiak! Świeżo wprowadzonemu zawodnikowi udało się minąć Placha w polu karnym, jednak jego późniejsze uderzenie z ostrego kąta wylądowało na bocznej siatce.

47'
Goście wyekspediowali futbolówkę.

46'
Rykoszet po mocnym uderzeniu Badii daje gospodarzom róg.

46'

*'
Roszada w Cracovii: Wdowiak za Dimuna.

*'
Wszyscy aktorzy dzisiejszej rywalizacji powrócili na arenę zmagań.

*'
Statystyki:

*'
Ciekawe starcie w Gliwicach, wynik wydaje się być sprawiedliwy dla obu stron.

Przerwa.

45+2'
żółta kartka "Żółtko" dla Milana Dimuna.

45'
Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

44'
Bombę z zadziwiającej odległości posłał Sedlar. Obrońca huknął z ponad czterdziestu metrów, pomylił nie tak znacznie, jak się można było spodziewać.

43'
Krakowianie zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

42'
Od narożnika boiska wznowią grę gliwiczanie.

41'
Fatalnie uderzył z rzutu wolnego Mikkel Kirkeskov. Duńczyk przestrzelił bardzo wyraźnie.

40'
żółta kartka Cabrera zobaczył żółty kartonik za protesty.

39'
Valencia wywalczył rzut wolny blisko linii pola karnego Cracovii.

38'
Rajd Konczkowskiego nie zakończył się powodzeniem. Gracz Piasta co prawda minął Siplaka, ale udana interwencja Helika przerwała atak gospodarzy.

36'
Dimun skutecznie przeciął wrzutkę Joela Valencii.

34'
Nieźle zacentrował w szesnastkę Cecarić, Cabrera jednak nie zdążył zamknąć dogrania uderzeniem.

32'
Airam Cabrera wymierzył w środek bramki i doprowadził do remisu! 1:1!

31'
żółta kartka Żółty kartonik obejrzał faulujący.

30'
Arbiter wskazuje na "wapno"! Mamy rzut karny dla gości, faulowany Cecarić przez Mokwę.

28'
Ekipa z Górnego Śląska nie stworzyła zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

27'
Bezpośrednie uderzenie Hateleya zaskoczyło nieco Peskovicia, który instynktownie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Jest korner.

26'
Joel Valencia poturbowany przez dwóch zawodników Cracovii. Rzut wolny dla Piasta Gliwice w pobliżu pola karnego przeciwnika.

25'
Cabrera doszedł do strzału w dogodniej sytuacji, ale Cecarić moment wcześniej spalił atak swoim złym ustawieniem, dając sędziemu bocznemu pretekst do uniesienia chorągiewki.

23'
Tom Hateley próbował uruchomić Martina Konczkowskiego na prawej flance. Grający dzisiaj na boku pomocy były gracz Ruchu Chorzów nie zrozumiał intencji swojego angielskiego kolegi.

22'
Podopieczni Michała Probierza wcale nie ustępują miejscowym, jednak to "Piastunki" są dziś konkretniejsze z przodu.

20'
Faul Konczkowskiego w ofensywie na chroniącym futbolówkę Siplaku.

18'
Bardzo ryzykowny wślizg Jakuba Czerwińskiego mający zatrzymać składny atak przyjezdnych, omal nie skończył się przewinieniem na Hance w obrębie pola karnego. Duże szczęście byłego stopera Legii Warszawa.

16'
W rundzie finałowej obecnego sezonu krakowianie nie zdołali się jeszcze ani razu podnieść po stracie gola. Czy dzisiaj będzie inaczej?

15'
Michal Siplak w ostatniej chwili nabił Piotra Parzyszka, który już składał się do uderzenia po prostopadłym podaniu Gerarda Badii.

14'
Zdobyta bramka wyraźnie dodała skrzydeł śląskiemu klubowi.

12'

11'
1:0! Sedlar nie dał szans Peskoviciowi!
Defensor strzelił w prawy róg, bramkarz rzucił się w lewy.

9'
Jest "jedenastka" dla jednokrotnych wicemistrzów Polski!

8'
Valencia upadł w szesnastce przeciwnika po wejściu Dimuna, arbiter początkowo nie podyktował rzutu karnego, ale weryfikuje sytuację z VARem.

7'
Gliwicki zespół musi sobie poradzić ze stawiającą twarde warunki twarde warunki drużyną z Małopolski.

5'
Aleksandar Sedlar uprzedził pilnujących go rywali, najwyżej wyszedł do dośrodkowania Gerarda Badii, jednak zabrakło mu nieco precyzji - jego główka poszybowała nad poprzeczką.

4'
Martin Konczkowski zdobył rzut rożny dla gospodarzy.

2'
Janusz Gol wykończył świetną akcję gości uderzeniem zza pola karnego, zagrywał mu po centrze Cecaricia Hernandez, ale golkiper Piasta popisał się udaną paradą.

1'
Rozpoczęła Cracovia.

*'
Obydwie ekipy meldują się na murawie.

*'
Arbiter główny to Pan Paweł Raczkowski z Warszawy.

*'
Rezerwowi jednokrotnych wicemistrzów Polski: Szmatuła, Pietrowski, Sokołowski, Mak, Papadopulos, Korun, Tomczyk.

*'
Trener Waldemar Fornalik wybrał wyżej wymienionych piłkarzy do gry w wyjściowym składzie.

*'
Ławka rezerwowych przyjezdnych: Stępniowski, Ferraresso, Dytiatjew, Pik, Wdowiak, Lusiusz, Piszczek.

*'
Michał Probierz wysłał do boju powyższych zawodników.

*'
Krakowianie lepiej sobie radzili w rundzie zasadniczej. W dwóch meczach ponieśli dwie porażki i nie będzie im łatwo wywalczyć końcową pozycję w górnej czwórce.

*'
Gliwiczanie są na dobrej drodze do zapewnienia sobie gry w fazie kwalifikacyjnej Ligi Europy, choć ich strata do dwóch pierwszych zespołów nie jest na tyle duża, aby nie móc jeszcze ewentualnie powalczyć o mistrzostwo Polski.

*'
Rywalizacja ma planowo zacząć się o godzinie 20:30.

*'
Dzień dobry. Zapraszamy Państwa serdecznie do obserwowania spotkania na żywo między rewelacją sezonu - Piastem Gliwice i Cracovią.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Piast Gliwice - Cracovia, to zapraszamy do śledzenia meczu online