Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
2 : 1

Szmatuła - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Jodłowiec, Dziczek - Konczkowski (83' Sokołowski), Valencia, Badia (65' Felix) - Parzyszek (75' Papadopulos).
Sandomierski - Kadlec, Runje, Arsenić, Bodvarsson (77' Kostal) - Adamec (60' Romanczuk), Poletanović - Wójcicki (60' Guilherme), Pospisil, Novikovas - Imaz.

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i przeżyte emocje.

*'
Nieprawdopodobne ostatnie dziesięć minut spotkania, które było rekompensatą za przeciętną pozostałą część meczu. Gliwiczanie, dzięki temu zwycięstwu, wskakują na fotel lidera Lotto Ekstraklasy.

90+4'
Broni Szmatuła! Niebywała interwencja po strzale Imaza, być może na wagę mistrzostwa Polski dla Piasta Gliwice.

90+3'
Drugi rzut karny dla przyjezdnych! Drugi faul Sedlara we własnej szesnastce.

90+1'
2:1! Jodłowiec daje prowadzenie Piastowi Gliwice! Co za mecz w ostatnich minutach! Wypożyczony z Legii Warszawa gracz wyłożył piłkę Felixowi, a ten, w tylko sobie znany sposób, przegrał pojedynek z Sandomierskim, ale wobec kapitalnej dobitki z powietrza wcześniej podającego był już bezradny.

90'
Cztery minuty dodane przez sędziego do drugiej połowy.

89'
1:1! Piłka po strzale Imaza odbiła się od rąk Szmatuły, słupka i wpadła do siatki!

88'
Jest rzut karny dla gości! Powtórki potwierdziły słuszność tej decyzji sędziego - stoper był wyraźnie spóźniony.

86'
Poletanović upadł w polu karnym po kontakcie z Sedlarem. Arbiter będzie sprawdzał tę sytuację z VARem.

85'
Pospisil czysto uderzył zza pola karnego, na jego nieszczęście próba została zablokowana.

83'
Ostatnią zmianę w wyjściowym składzie zarządził Waldemar Fornalik: Sokołowski w miejsce Konczkowskiego.

81'
Mało wskazuje na to, aby przyjezdni zdołali przed końcem meczu odwrócić jego losy.

79'
Piastunki utrzymują się przy piłce w okolicy pola karnego gości.

77'
Trzecia zmiana w białostockiej Jagiellonii: Kostal zastąpił Bodvarssona.

76'
Efektowny rajd Romanczuka zakończył się celnym strzałem - wprost jednak w Szmatułę.

74'
Roszada numer dwa w zespole górnośląskim: Papadopulos w miejsce Parzyszka.

71'
Dogranie Pospisila miało dojść do Romanczuka, ale padło łupem golkipera.

70'
Białostocki klub coraz śmielej naciera na ekipę z Gliwic.

68'
Szmatuła ratuje gospodarzy od straty gola szczęśliwą interwencją! Bramkarz Piasta zbił piłkę poza pole karne po celnym strzale Imaza.

67'
Jagiellonia zażegnała niebezpieczeństwo po centrze ze stałego fragmentu gry.

66'
Jodłowiec sfaulowany przez Romanczuka. Rzut wolny dla gliwiczan.

65'
Pierwsza korekta w składzie gospodarzy: Felix za Badię.

64'
Imaz starał się zaskoczyć Szmatułę z bardzo ostrego kąta, trafił jednak tylko w tylny słupek podtrzymujący siatkę.

62'
Przyjezdni próbują przechodzić do ofensywy, ale przegrywają w starciach fizycznych z obroną Piasta.

60'
Podwójna zmiana w szeregach Jagiellonii Białystok: na placu gry pojawili się Romanczuk i Guilherme, zeszli z niego Adamec i Wójcicki.

57'
Gliwiczanie mają w drugiej połowie widoczną przewagę nad klubem ze stolicy województwa podlaskiego.

55'
Sandomierski zachował czujność przy główce z bliskiej odległości Jodłowca.

54'
9028 widzów jest dzisiaj na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

52'
Obyło się bez zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

51'
Kirkeskov wywalczył korner dla zespołu z Górnego Śląska.

50'
Świetnie spisuje się dzisiaj Valencia. Pomocnik Piasta potwierdza dziś swoją dobrą dyspozycję.

48'
Snajper gliwiczan, Parzyszek, nieco przysnął w szesnastce i nie wyszedł na pozycję Valencii, który chciał go obsłużyć podaniem.

46'

*'
Intensywny mecz to nie jest - gliwiczanie pokazali nieco więcej jakości i to im daje prowadzenie po pierwszej części meczu. Ogólnie jednak, czystej piłkarskiej jakości jest zbyt mało jak na rangę zawodów.

45+3'
Gol uznany po konsultacji z VARem! Gospodarze obejmują prowadzenie! Trafienie zostaje przyznane Valencii.

45+2'
Jak to nie wpadło? Valencia na wślizgu próbował wpakować piłkę do siatki z kilku metrów, późniejsza główka Czerwińskiego została wybita poza boisko. Powtórki pokazują, że gol powinien zostać uznany - futbolówka przekroczyła linię bramkową po interwencji jednego ze stoperów.

45'
Minuta doliczona do regulaminowego czasu.

44'
Nierówna murawa omal nie sprawił psikusa Szmatule po główce Runje! Golkiper próbował łapać futbolówkę, ale ta uciekła mu z rąk i zatrzymała się szczęśliwie między nogami, centymetr przed linią bramkową.

43'
Rzut rożny dla gości.

42'
Niezła centra Kirkeskova, piłka została wybita przez graczy z północno-wschodniej Polski.

40'
Fatalne dogranie posłał Pietrowski. Były gracz Lechii Gdańsk podał futbolówkę rywalowi.

39'
Badia zaprzepaścił szansę na zmianę wyniku, bo w kluczowym momencie stracił równowagę.

37'
Parzyszek spalił atak pozycyjny Piasta.

36'
Podopieczni trenera Fornalika nie mogą się przebić przez zasieki obronne podlaskiego klubu.

34'
Dwa uderzenia - najpierw Jodłowca, potem Pietrowskiego, zostały zablokowane.

32'
żółta kartka Arbiter Przybył pokazał żółty kartonik Sedlarowi za brzydki faul na Wójcickim. Serb będzie pauzował w następnej kolejce.

31'
Sedlar znakomicie rozegrał akcję gospodarzy, podał Jodłowcowi, ten odegrał do Parzyszka, a napastnik znalazł sobie miejsce i uderzył - zdecydowanie za słabo, aby pokonać golkipera.

30'
Spadło tempo spotkania. Niewiele dzieje się ciekawego, zawodnicy obu ekip oddali łącznie dwa strzały przez pół godziny gry.

28'
Wójcicki nie porozumiał się z Imazem. Jego dogranie poszło w całkowicie inne miejsce, niż tego oczekiwał Hiszpan.

26'
Sam poszkodowany podjął decyzję o bezpośrednim uderzeniu. Szmatuła nie dał się zaskoczyć.

25'
Czerwiński powalił Poletanovicia na swojej części boiska. Ustną reprymendę usłyszał obrońca Piasta, a białostoczanie mają stały fragment gry.

23'
Przewinienie w ofensywie Dziczka na Pospisilu.

21'
Medycy opatrują leżącego na placu gry Bodvarssona, Islandczyk chwilowo poza boiskiem.

20'
Badia znakomicie uruchomił Kirkeskova podaniem w uliczkę, Szwed po chwili zepsuł starania kolegi, dośrodkowując do nikogo.

18'
Gliwicki zespół musi pokonać dzisiejszego przeciwnika, jeśli chce utrzymać pościg za liderującą Legią Warszawa. Jagiellonia stawia jednak twarde warunki i zaciekle walczy o przerwanie świetnej serii bez porażki miejscowych.

16'
Sandomierski bez najmniejszego problemu wyłapał wysokie zagranie Pietrowskiego.

15'
Dorzucił piłkę w pole karne Kirkeskov, ale ta została przejęta przez linię defensywną zespołu Ireneusza Mamrota.

13'
Gra przerwana, Wójcicki leży na murawie po starciu z Sedlarem. Wydaje się jednak, że obędzie się bez pomocy sztabu medycznego.

11'
Przyjezdni, choć na raty, zdołali wyekspediować piłkę poza gorący obszar, jakim jest okolica pola bramkowego.

10'
Strzał z dystansu Dziczka, po zgraniu Parzyszka, został zblokowany. Korner dla Piasta Gliwice.

9'
Na wyraźnym ofsajdzie został złapany Kadlec.

8'
Najlepszym pomysłem z pewnością nie popisał się teraz Badia. Hiszpański pomocnik szukał górną wrzutką w szesnastce swojego rodaka - Valencii. Filigranowy gracz Piasta nie jest na tyle wysoki, aby wygrać pojedynek powietrzny ze stoperami gości.

6'
Centra Valencii padła łupem Kadleca. Sporo się dzieje w pierwszych minutach rywalizacji.

5'
Perfekcyjny wślizg Runje przeciął podanie prostopadłe Valencii w kierunku wybiegającego Parzyszka.

4'
Białostocka ekipa nie dopuściła do zagrożenia po dośrodkowaniu ze stojącej futbolówki.

3'
Badia sfaulowany na połowie Jagiellonii. Jest rzut wolny.

2'
Po dużym zamieszaniu w polu karnym Piasta, jakie powstało po dograniu z głębi pola, Szmatuła uprzedził w dojściu do piłki Arsenicia.

1'
Rozpoczęli piłkarze z Podlasia.

*'
Trójka sędziowska wyprowadza na płytę boiska dwudziestu dwóch zawodników.

*'
W roli sędziego głównego wystąpi dziś Jarosław Przybył (Kluczbork).

*'
Rezerwowi górnośląskiej drużyny: Dybowski, Felix, Sokołowski, Mokwa, Papadopulos, Korun, Tomczyk.

*'
Trener Waldemar Fornalik wystawił następującą jedenastkę graczy: Szmatuła - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Jodłowiec, Dziczek - Konczkowski, Valencia, Badia - Parzyszek.

*'
Ławka rezerwowych obecnych wicemistrzów Polski: Kelemen, Mitrović, Romanczuk, Guilherme, Twarowski, Kostal, Klimala.

*'
Goście zaczną zawody w powyższym składzie.

*'
Przyjezdni mogą upatrywać swoje szanse w fakcie, iż miejscowi będą dzisiaj osłabieni brakiem Toma Hatleya. Anglik musi pauzować za nadmiar żółtych kartek.

*'
Te statystyki pokazują, jak trudne będzie zadanie białostoczan, jeśli chcą pokonać dzisiaj Piasta. Jagiellonia lepiej spisuje się w rundzie finałowej, niż w zasadniczej, ale, na pierwszy rzut oka, może to nie wystarczyć na gospodarzy.

*'
Gliwiczanie są w znakomitej formie, nie przegrali od siedmiu meczów - ostatnią ligową porażkę ponieśli ponad miesiąc temu. Na dodatek zawody odbędą się na ich stadionie - a tam w Ekstraklasie polegli po raz ostatni w sierpniu ubiegłego roku.

*'
Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 13.

*'
Dzień dobry! W te niedzielne popołudnie dojdzie do starcia między zespołami walczącymi znajdującymi się w górnej połowie grupy mistrzowskiej i walczącymi o różne cele - Piast Gliwice o mistrzostwo, Jagiellonia Białystok o Ligę Europy. Zapraszamy serdecznie do śledzenia spotkania na żywo.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, to zapraszamy do śledzenia meczu online