Piast Gliwice - Lech Poznań online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
1 : 0

Szmatuła - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Hateley, Dziczek - Konczkowski (80' Jodłowiec), Valencia, Felix (90+1' Badia) - Parzyszek (71' Papadopulos).
Putnocky - Wasielewski, Janicki, Vujadinović, Tomasik - Skrzypczak (79' Marchwiński), Gajos - Makuszewski, Jevtić, Kostewycz (66' Klupś) - Kołodziej (63' Jóźwiak).

Parzyszek (27.)

Mecze na żywo: Piast Gliwice - Lech Poznań

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i przeżyte emocje.

*'
Gliwiczanie odnieśli swój historyczny triumf - mają trofeum mistrza Polski. Z przekroju całego sezonu, a już w szczególności rundy finałowej, byli drużyną zdecydowanie najlepszą.

Koniec spotkania! Piast Gliwice mistrzem Polski w sezonie 2018/2019!

90+2'
Czujność Putnockiego przy uderzeniu Jodłowca z ostrego kąta ratuje gości od straty drugiego gola.

90+1'
Trzecia roszada w ekipie prowadzonej przez Waldemara Fornalika: Badia za Felixa.

90'
Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

88'
Rezultat w stolicy Polski nie ulega zmianie, to oznacza, że gospodarze są o kilka minut od świętowania pierwszego w swojej historii mistrzostwa Polski.

87'
Uderzenie z dystansu Klupsia poszybowało nad bramką.

86'
Jeszcze jeden róg dla Wielkopolan.

85'
Korner po ratunkowym wybiciu Czerwińskiego. Stoper nie wiedział, co zrobić z piłką we własnej szesnastce.

83'
Do strzału głową doszedł Papadopulos. Czeski snajper przesadził jednak siłą tego uderzenia - piłka zakończyła swój lot na trybunach.

82'
Rzut rożny dla gospodarzy po niezrozumiałym błędzie defensywy gości.

80'
Druga zmiana w drużynie z Górnego Śląska: Jodłowiec na boisku, plac gry opuścił Konczkowski.

79'
Ostatnia zmiana w Kolejorzu: Marchwiński zajął miejsce Skrzypczaka.

77'
Czerwiński udanie przeciął centrę Klupsia, uprzedzając tym samym w dojściu do futbolówki Jóźwiaka.

76'
9913 widzów ogląda ten mecz na Stadionie Miejskim w Gliwice.

75'
Doskonały przerzut Jevticia do Tomasika, ten uruchomił Makuszewskiego, a skrzydłowy fatalnie dośrodkował w pole karne. Później jeszcze Sedlar zdołał go nabić.

73'

71'
Pierwsza zmiana w szeregach gliwiczan: Papadopulos zastąpił Parzyszka.

70'
Piastunki bardzo skutecznie zamykają dostęp do bramki lechitom w ostatnich minutach.

68'
Główka Jóźwiaka poszybowała w znacznej odległości nad poprzeczką.

66'
Druga korekta w składzie gości: Klupś w miejsce Kostewycza.

64'
Kostewycz był bliski wyrównania stanu meczu! Ukraińcowi zabrakło niewiele - uprzedził Szmatułę w dojściu do centry, ale uderzył obok prawego słupka.

63'
Roszada w Lechu Poznań: Jóźwiak za Kołodzieja.

61'
Faul w ofensywie Parzyszka na chroniącym piłkę Vujadinoviciu.

59'
Znakomite wieści dla kibiców Piasta Gliwice - w Warszawie Legia przegrywa 1:2 z Zagłębiem Lubin. Taki rezultat oznacza, że jakimkolwiek wynikiem nie zakończy się to spotkanie, to gliwiczanie będą mistrzem Polski.

57'
Ostre wejście Kostewycza w Konczkowskiego, arbiter nie zdecydował się jednak na pokazanie ukraińskiemu defensorowi żółtego kartonika.

55'
Niecelnym uderzeniem po centrze z narożnika popisał się Kołodziej.

54'
Było bardzo blisko wyrównania! Szmatuła z ogromnym szczęściem zbił piłkę na róg po strzale Vujadinovicia.

53'
Makuszewski wywalczył korner dla poznańskiego Lecha.

52'
Felix nie miał komu oddać piłki, przez co doskoczył do niego Wasielewski i wybił mu ją spod nóg.

50'
Jevtić próbował rozegrać dwójkową akcję z Kołodziejem, ale podanie tego drugiego przecięli obrońcy Piasta.

48'
Gliwicki klub poradził sobie z dograniem Jevticia.

47'
Valencia nieprzepisowo powalił Skrzypczaka, będzie rzut wolny dla Lecha w pobliżu szesnastki gospodarzy.

46'

*'
Szkoleniowcy nie dokonali żadnych zmian w wyjściowych zestawieniach.

*'
Zawodnicy ponownie zameldowali się na płycie boiska.

*'
Garść statystyk:

*'
Piast musi wiele poprawić w ofensywie i utrzymać poziom z tyłu, jeśli nie chce, aby mistrzostwo Polski wypadło mu z rąk. Lechici rozgrywają, z wyjątkiem ogromnego błędu w 27. minucie, świetne spotkanie.

Przerwa! Sędzia Marciniak nie doliczył ani jednej minuty do regulaminowego czasu gry.

45'
Defensywa Piasta spisuje się dzisiaj dobrze, w szczególności znakomicie prezentuje się Szmatuła.

43'
Tomasik mógł doprowadzić do remisu, ale w momencie dograna Kołodzieja był na spalonym.

42'
Kolejna nieudana wrzutka Hateleya z narożnika placu gry.

41'
Wślizg Wasielewskiego w starciu z Valencią daje miejscowym rzut rożny.

40'
Lech w wielu aspektach gry jest lepszy od przeciwnika. Piast nawet na moment nie może stracić koncentracji, jeżeli chce dowieźć zwycięstwo do końca.

38'
Bez zagrożenia po tym stałym fragmencie gry - Hateley słabo wrzucił futbolówkę.

37'
Korner dla Piastunek.

35'
Janicki! Obrońca Kolejorza zagroził Szmatule celną główką. 38-letni zawodnik grające na bramce musiał sparować piłkę do boku.

34'
Bardzo mocna próba z dystansu Valencii została zablokowana.

33'
Bezpośredni strzał Jevticia zmusił do parady golkipera rywala. Niezłe uderzenie Szwajcara.

32'
Przewinienie Hatleya na Wasielewskim około trzydzieści na wprost metrów od bramki Szmatuły.

31'
Vujadinović trafił w słupek! Rosłemu stoperowi zabrakło kilku centymetrów do wyrównania.

30'
Kirkeskov podciął Makuszewskiego na wysokości szesnastki gospodarzy. Rzut wolny dla podopiecznych Dariusza Żurawia.

29'
Bomba z daleka Gajosa nie zaskoczyła Szmatuły.

27'
1:0! Co za błąd Putnockiego!
Parzyszek wbił piłkę po pustej bramki po całkowicie niezrozumiałym wyjściu z pola karnego Słowaka. Napastnika Piasta nie zatrzymał Janicki.

24'
Sedlar zanotował dwie udane interwencje w polu karnym - najpierw wybił piłkę po centrze Makuszewskiego, a potem powstrzymał szarżującego Kołodzieja.

22'

21'
Jevtić w akcji ofensywnej przypadkowo uderzył ręką Sedlara. Gra przerwana, ale kary indywidualnej dla Szwajcara brak.

20'
Celne uderzenie z daleka zaliczył Felix. Za słabo jednak uderzył, aby bramkarz Kolejorza skapitulował.

19'
Czerwiński bardzo skutecznie zablokował we własnej szesnastce dojście do piłki Jevticiowi.

17'
Konczkowski stracił równowagę przy uderzeniu na bramkę Putnockiego. To znacznie ułatwiło interwencję doświadczonemu golkiperowi.

16'
Skrzypczak ucierpiał w starciu powietrznym z Parzyszkiem. Obędzie się jednak bez pomocy sztabu medycznego.

14'
W ofensywie na razie więcej stworzyli sobie lechici.

12'
Felix nie spodziewał się, że futbolówka dorzucona przez Kirkeskova znajdzie się pod jego nogami. Z tego powodu ta odbiła się od niego i wyszła poza pole gry.

11'
Rykoszet po strzale Felixa z dystansu mógł zmylić Putnockiego, ale Słowak zachował czujność.

10'
Piast przejął inicjatywę - niezła wymiana podań, dogranie Valencii padło łupem Pietrowskiego, który po chwili uderzył - wysoko nad bramką.

9'
Defensywa gości poradziła sobie z wrzutką z prawego skrzydła.

8'
Łatwa strata Felixa na rzecz Wasielewskiego.

7'
Kirkeskov w ostatniej chwili powstrzymał przymierzającego się do oddania strzału w polu karnym Wasielewskiego. Było gorąco.

6'
Zabrakło dokładności po krótkim rozegraniu - wznowi grę Szmatuła.

5'
Groźna akcja Lecha, Jevtić doskonale uruchomił Kostewycza, a Ukrainiec szukał podaniem Makuszewskiego. Interwencja Kirkeskova daje przyjezdnym korner.

3'
Wyraźnie przeciągnięta centra Kirkeskova. Duńczykowi mocno zeszła piłka.

2'
Valencia przebił się prawą flanką, posłał dośrodkowanie, wprost jednak na głowę Vujadinovicia.

1'
Zaczęli goście!

*'
Pozostały minuty do inauguracji starcia, którego stawką jest mistrzostwo Polski.

*'
Rozjemcą meczu będzie Szymon Marciniak.

*'
Rezerwowymi gospodarzy będą: Dybowski, Jodłowiec, Sokołowski, Badia, Mokwa, Papadopulos, Korun.

*'
Waldemar Fornalik wybrał piłkarzy do wyjściowego składu.

*'
Ławka rezerwowych przyjezdnych: Szymański, Gumny, Jóźwiak, Klupś, Pleśnierowicz, Marchwiński.

*'
Szkoleniowiec gości postawił na powyższych graczy.

*'
W szeregach Piastunek zabraknie dwóch graczy: Pawła Tomczyka oraz najprawdopodobniej Frantiska Placha.

*'
Wielkopolanie przyjeżdżają do Gliwic mocno osłabieni. Na pewno dzisiaj nie wystąpią: Jasmin Burić, Thomas Rogne, Tomasz Cywka, Pedro Tiba, Łukasz Trałka, Juliusz Letniowski, Joao Amaral oraz Timur Żamaletdinow. To z całą pewnością nie ułatwi zadania Dariuszowi Żurawiowi, który na konferencji prasowej powiedział, że jedzie na Górny Śląsk po trzy punkty.

*'
Warszawianie marzą o obronie mistrzostwa - tutaj nie mogą jednak liczyć tylko na siebie, lecz na poznańskiego Lecha. Muszą wygrać z Zagłębiem Lubin, a Kolejorz nie może przegrać z górnośląskim zespołem - oba warunki muszą zostać spełnione, aby marzenia Legii stały się faktem.

*'
Gliwiczanie nie wykorzystali potknięcia Legii Warszawa w poprzedniej kolejce - gdyby pokonali Pogoń Szczecin, to zagwarantowaliby sobie tytuł mistrzowski już wtedy.

*'
Witamy Państwa w to ciepłe niedzielne popołudnie!
Dzisiaj poznamy mistrza Polski - Piast Gliwice ma wszystko w swoich rękach - jeśli pokona Lecha Poznań, to pierwszy w swojej historii wygra ekstraklasowe rozgrywki. Zapraszamy do śledzenia meczu na żywo. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o 18:00.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Piast Gliwice - Lech Poznań, to zapraszamy do śledzenia meczu online