Chelsea - Arsenal online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Chelsea
Arsenal
4 : 1

Arrizabalaga - Azpilicueta, Luiz, Christensen, Palmieri - Kante, Jorginho, Kovacić (76' Barkley) - Pedro (71' Willian), Giroud, Hazard (89' Zappacosta).
Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal (66' Guendouzi) - Maitland-Niles, Torreira (66' Iwobi), Xhaka, Kolasinac - Ozil (77' Willock), Aubameyang, Lacazette.

*'
Po bezbarwnej pierwszej połowie, druga przyniosła bardzo dużo emocji. The Blues byli zdecydowanie skuteczniejsi i to im dało zwycięstwo.

Koniec meczu! Chelsea wygrywa Ligi Europy w sezonie 2018/2019!

90+2'
Willock bardzo chce zdobyć drugiego gola honorowego dla Arsenalu. Nie poprawił jednak celownika - strzelił obok bramki.

90'
Arbiter doliczył trzy minuty do drugiej połowy.

89'
Ostatnia zmiana w zespole Chelsea: Zappacosta w miejsce Hazarda.

86'
Bezpośrednie uderzenie Lacazette'a z rzutu wolnego nie znalazło drogi do bramki.

84'
Willock miał okazję na świetne wprowadzenie się do pierwszej kadry The Gunners, ale pomylił się o centymetry przy uderzeniu z obrębu szesnastki.

83'
Kapitalna interwencja Arrizabalagi przy strzale Lacazette'a! Hiszpan powstrzymał Francuza, choć uderzenie gracza Arsenalu było dobrej jakości. Przy dobitce Aubameyanga był ofsajd.

81'
Dominacja gospodarzy jest aż nadto widoczna. Azpilicueta z dziecinną łatwością wpadł w szesnastkę i oddał minimalnie niecelny strzał.

80'
Sokratisowi udało się zblokować następny w przeciągu dwóch minut strzał Williana.

79'
Kolejna interwencja Cecha zatrzymuje uderzenie przeciwnika, w tym wypadku Williana. Kanonierzy chyba pogodzili się z przegraną, piłkarze Maurizio Sarriego bardzo skutecznie bronią teraz dostępu do swojej bramki.

77'
Trzecia zmiana w ekipie trenera Emery'ego: Willock za Ozila.

76'
Druga roszada w The Blues: Barkley na boisku, z placu gry zszedł Kovacić.

75'
Cech nie pozwolił Hazardowi na skompletowanie hat-tricka. Czeski bramkarz zachował czujność po mocnym strzale Belga z okolicy linii pola karnego.

73'

72'
4:1! Dublet Hazarda!
Nieodpowiedzialna strata Aubameyanga zaczęła atak gospodarzy, Giroud dograł Belgowi najlepiej jak tylko mógł, a filigranowy pomocnik uderzeniem z najbliższej odległości zakończył, niemal z pewnością, rywalizację w tym spotkaniu.

71'
Pierwsza zmiana w szeregach Chelsea: Willian zastąpił Pedro.

69'
3:1! Co za gol Iwobiego!
Nigeryjczyk posłał fenomenalny strzał zza pola karnego, Arrizabalaga nie miał większych szans na obronę.

68'
żółta kartka Christensen ujrzał żółtą kartkę za wyraźnie spóźniony wślizg w nogi Iwobiego.

66'
Podwójną zmianę zastosował Unai Emery: Guendouzi za Monreala i Iwobi w miejsce Torreiry.

65'
3:0! Hazard pokonał Cecha! Belgijski skrzydłowy w ten sposób zdobywa gola w swoim najprawdopodobniej ostatnim meczu w barwach Chelsea.

64'
Rzut karny dla The Blues! Maitland-Niles sfaulował w szesnastce Girouda.

62'
Kanonierzy są coraz bardziej zdenerwowani, podejmują intensywne starania, aby zmienić bardzo niekorzystny dla nich wynik.

60'
2:0! Pedro podwyższa prowadzenie Chelsea!
"Niebiescy" są bardzo skuteczni w drugiej połowie - akcję zaczął Kovacić, zagrał do Hazarda, Belg uruchomił Palmieriego, Brazylijczyk oddał piłkę podającemu, a on wyłożył futbolówkę hiszpańskiemu skrzydłowemu, który finezyjnym strzałem nie dał szans Cechowi.

58'
Nacierają The Gunners, gospodarze są w defensywie.

57'
Zwycięstwo Chelsea da trenerowi Sarriemu pierwsze poważne trofeum w karierze.

55'
żółta kartka Żółty kartonik dla Pedro za niesportowe zachowanie.

53'
Poślizgnął się Giroud przy linii bocznej przy próbie zatrzymania futbolówki przed końcem boiska. Reprezentantowi Francji odjechała noga, przez co odczuł mocny ból. Nie będzie jednak konieczna pomoc medyków.

52'
Nieprecyzyjne dogranie Aubameyanga z prawego skrzydła. Gabończyk nieskutecznie poszukiwał zagraniem Lacazette'a.

50'
1:0! Giroud trafił do siatki swojego poprzedniego zespołu! Doskonała centra Palmieriego doszła na głowę francuskiego snajpera, a ten świetną główką ulokował piłkę w siatce.

49'
Kompletnie nieudane dośrodkowanie Hazarda z narożnika prosto na nogę jednego z graczy Arsenalu.

48'
Giroud znalazł sobie miejsce do uderzenia, ale był rykoszet. Chelsea ma korner.

47'
Kante nieskutecznie próbował się przedrzeć prawą flanką.

46'

*'
Nie ma zmian w wyjściowych składach.

*'
Aktorzy tego mało interesującego jak do tej pory przedstawienia powrócili na płytę boiska.

*'
Mało, żeby nie powiedzieć bardzo mało, dzieje się w stolicy Azerbejdżanu. Jeśli nic się nie zmieni w drugiej części spotkania, to z pewnością będziemy świadkami co najmniej dogrywki.

Przerwa! Arbiter nie zdecydował się doliczenie choćby minuty do regulaminowego czasu gry.

45'
W obydwóch drużynach lepiej wygląda defensywa niż ofensywa.

43'
Palmieri spalił akcję The Blues.

41'
To był kolejny stały fragment gry, który nie przyniósł żadnego zagrożenia pod bramką.

40'
Róg dla Chelsea.

39'
Obrona Cecha ratuje Kanonierów od straty bramki! Golkiper z najwyższym trudem sparował płaskie uderzenie Girouda do boku.

38'
Brakuje precyzji graczom Maurizio Sarriego. Mają widoczne kłopoty z dobrym przyjęciem futbolówki w polu karnym Arsenalu.

36'
Piąstkowanie Arrizabalagi oddaliło potencjalne niebezpieczeństwo, jakie mogło powstać po wrzutce Kolasinaca.

34'
Cech zmuszony do parady po strzale Palmieriego, to pierwszy celny strzał w tym spotkaniu.

32'
Nad poprzeczką główkował Sokratis.

31'
Kapitan gospodarzy podjął decyzję o uderzeniu z dystansu. Został jednak zablokowany przez Koscielnego.

30'
Pół godziny gry nie przyniosło zbyt wiele emocji.

29'
Niebezpieczną sytuację stworzyli sobie The Blues, która zakończyła się uderzeniem Palmieriego, zablokowanym jednak przez Sokratisa.

27'
Bomba Xhaki poszybowała nad poprzeczką w nieznacznej odległości. Świetna próba Szwajcara.

25'
Przedziwnie próbował opanować piłkę Giroud po dograniu Kante. To kosztowało rosłego napastnika stratę szansy na oddanie strzału.

24'
Ekipa ubrana w czerwono-białe stroje zaczyna powoli przejmować inicjatywę w meczu.

22'
Arrizabalaga przypadkowo zderzył się z Azpilicuetą. Hiszpańscy zawodnicy pozbierali się z murawy o własnych siłach.

21'
Nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry.

20'
Świetna wymiana podań między graczami Arsenalu, wślizg Jorginho daje im jednak tylko rzut rożny.

18'
Lacazette chciał wymusić rzut karny po błędzie obrony rywala, arbiter to dostrzegł, choć nie wiadomo dlaczego nie ukarał Francuza żółtym kartonikiem.

17'
Chelsea zdołała się wybronić - futbolówkę udało się wyekspediować poza obszar szesnastki.

16'
Azpilicueta zablokował centrę Kolasinaca. Korner dla Kanonierów.

15'
Obyło się bez jakiegokolwiek zagrożenia - Luiz popełnił przewinienie w ofensywie przy walce o dojście do dogrania Hazarda.

14'
Sokratis nadepnął Girouda w okolicy pola karnego gości. Jest rzut wolny dla The Blues.

11'
Akcja zainicjowana przez Hazarda przyniosłaby zagrożenie, gdyby nie wejście jednego z defensorów Arsenalu.

9'
Błąd Arrizabalagi, w postaci bardzo niefortunnej interwencji rękami, mógł wykorzystać Aubameyang, ale Gabończyk źle uderzył i wyraźnie spudłował.

7'
Ozil zdecydował się przerzucenie ciężaru gry z prawej na lewą flankę, gdzie był jednak Giroud - były snajper Kanonierów wybił piłkę na aut.

6'
Hazard skutecznie blokował piłkę przy linii bocznej i został sfaulowany przez dwóch graczy przeciwnika.

4'
Duża niedokładność z obu stron, zawodnicy mają problem z przedarciem się za okolice środka pola.

2'
Bardzo ciekawe prostopadłe podanie górą w wykonaniu Luiza w kierunku Pedro. Szybszy od Hiszpana okazał się Cech, który wyłapał futbolówkę.

1'
Zaczęli piłkarze Arsenalu!

*'
Gracze meldują się na murawie Stadionu Olimpijskiego w Baku. Czas na hymn Ligi Europy.

*'
Na murawie trwa ceremonia otwarcia finału.

*'
Mecz, który będzie również zakończeniem kariery piłkarskiej dla grającej w Arsenalu legendy Chelsea, angielskich oraz światowych boisk - Petra Cecha, będzie prowadził w roli arbitra głównego Gianluca Rocchi.

*'
Rezerwowi Kanonierów: Leno, Lichtsteiner, Mustafi, Jenkinson, Elneny, Guendouzi, Willock, Saka, Iliev, Iwobi, Nketiah, Welbeck.

*'
Ławka rezerwowych Chelsea: Caballero, Cumming, Zappacosta, Cahill, Ampadu, Alonso, Gallagher, McEachran, Barkley, Willian, Higuain.

*'
Skład Arsenalu został przedstawiony.

*'
"Niebiescy" rozpoczną zmagania w powyższym składzie.

*'
Nadzieją Kanonierów może być fakt, iż zawodnicy z niebieskiej części Londynu słabo radzili sobie z zespołami górnej szóstki Premier League. W zbliżającym się już do ostatecznego końca sezonie obie ekipy zmierzyły się ze sobą dwukrotnie - raz wygrała Chelsea, raz zwyciężył Arsenal. Bilans bramkowy z tych starć jest korzystniejszy dla dzisiejszych gości - 4:3.

*'
Na dobrą sprawę dla graczy ze Stamford Bridge jest to rywalizacja o trofeum i nic więcej, w odróżnieniu od Arsenalu, który walczy jednak o coś więcej - dla podopiecznych Unaia Emery'ego jest to ostatnia szansa na grę w przyszłorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów - bo ta nagroda jest przewidziana dla zwycięzcy Ligi Europy.

*'
Nadchodzące spotkanie to będzie zapewne pożegnalnym dla największej gwiazdy Chelsea, czyli Edena Hazarda. Belg niemal na pewno w letnim okienku transferowym dołączy do Realu Madryt. Coraz więcej wskazuje również na to, że te zawody mogą być ostatnie dla włoskiego szkoleniowca The Blues - Maurizio Sarriego. 60-latek ma od nowego sezonu zostać trenerem Juventusu Turyn.

'

Jubileuszowy, dziesiąty zwycięzca Ligi Europy, zostanie wyłoniony w Baku 29 maja. Drugie w hierarchii rozgrywki UEFA toczone są pod nową nazwą od 2009 roku. Wcześniej, od 1971 roku, europejskie kluby rywalizowały o Puchar UEFA.

Aż do 1997 roku finał był rozgrywany w formie dwumeczu. Rok później, w Paryżu, po raz pierwszy zwycięzcę wyłoniono w jednym spotkaniu.

Po raz pierwszy w historii o triumf powalczą dwie drużyny z jednego miasta. Zarówno dla Chelsea, jak i Arsenalu, będzie to drugi występ w meczu finałowym.

Źródło: Press Olimpik/x-news

'

Finał Ligi Europy na żywo: Chelsea - Arsenal na żywo

Początek meczu o godzinie 21:00. Zapraszamy do śledzenia go na żywo w EkstraklasaLive.pl

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Chelsea - Arsenal, to zapraszamy do śledzenia meczu online