Piast Gliwice - FK Ryga online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
FK Ryga
3 : 2

Plach - Pietrowski, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Dziczek, Hateley - Badia (62' Konczkowski), Valencia (74' Sokołowski), Felix - Parzyszek (87' Steczyk).
Ozols - Stuglis, Valerianos, Panić, Rugins - Sharpar, Laizans, Sarić - Brisola (43' Visnakovs), Debelko (84' Biliński), Rakels (80' Bopesu)

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas.

*'
Piast ma korzystny wynik przed rewanżem, choć absolutnie nie może być pewny awansu do kolejnej rundy.

90+4'
Ozols skutecznie wypiąstkował dośrodkowaną przez Hateleya piłkę.

90+3'
Piast ma rzut rożny.

90'
Arbiter doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

89'
żółta kartka Biliński za faul na Czerwińskim został ukarany żółtą kartką.

87'
Trzecia korekta po stronie gliwiczan: Steczyk za Parzyszka.

86'
3:2. Samobój Koruna...
Środkowy obrońca nie zauważył, gdzie znajdował się Plach i zagrał piłkę głową prosto do własnej bramki. Niebywałe, w jaki prosty sposób Piast znowu sam sobie komplikuje sytuację.

85'
3:1! Felix po raz drugi!
Wreszcie Piasta gra tak, jak od niego oczekiwano - doskonałe podanie Sokołowskiego na skrzydło do Kirkeskova, ten jeszcze lepiej znalazł Hiszpana, a on z bliska wbił piłkę do siatki.

84'
Ostatnia roszada w zespole z Łotwy: miejsce Debelki zajął Biliński.

82'
2:1! Felix daje prowadzenie Piastowi!
Gracz wykorzystał dogranie z prawej strony boiska, złą ocenę sytuacji w polu karnym przez Ozolsa i głową ulokował futbolówkę w siatce.

80'
Zmiana w szeregach FK Ryga: Bopesu zastąpił Rakelsa.

79'
żółta kartka Żółty kartonik zobaczył Valerianos za ostre wejście w Konczkowskiego.

75'
Dziczek uderzył z powietrza po dograniu z rogu boiska, minimalnie niecelna była to próba środkowego pomocnika gliwiczan.

74'
Druga korekta w składzie obecnych mistrzów polskiej ekstraklasy: Sokołowski w miejsce Valencii.

71'
Na ryską drużynę stracony gol nie zadziałał demobilizująco. Co więcej, goście wciąż nacierają na mistrzów Polski.

68'
Najbliższe minuty pokażą na ile zdobyty gol był efektem poprawy w grze gospodarzy.

66'
1:1! Czerwiński doprowadził do remisu!
Były stoper Legii Warszawa uciekł pilnującym go graczom i wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Konczkowskiego.

64'
Obrońcom gospodarzy udało się zażegnać niebezpieczeństwo po zagraniu Rakelsa.

63'
Kolejny róg dla piłkarzy ze stolicy Łotwy.

62'
Roszada w zespole z Gliwic: Konczkowski za Badię.

61'
Piast podkręca tempo gry. Może jest to ten moment, kiedy doczekamy się wyrównania ze strony mistrzów Polski?

59'
Valencia nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Ozolsem! Hiszpan dostał doskonałe podanie prostopadłe od Kirkeskova i zdecydował się na podcięcie futbolówki nad bramkarzem. Przesadził jednak z siłą.

57'
A teraz poszkodowany jest Sarić. Medycy FK Ryga przy poszkodowanym piłkarzu, który za moment wróci do rywalizacji na murawie.

56'
Panić ucierpiał w jednym ze starć, po krótkiej pomocy sztabu medycznego powrócił na plac gry.

54'
Rykoszet po uderzeniu Badii, futbolówka zakończyła swój lot w rękach golkipera.

52'
Niecelny strzał zza szesnastki posłał Parzyszek.

51'
Hateley przeprowadził rajd, który zatrzymał się na trzecim rywalu.

48'
Nieudana centra Debelki, FK Ryga wciąż jednak nie musi drżeć o utratę prowadzenia - Piast wciąż spisuje się bardzo słabo.

47'
Szybki strzał z dystansu Felixa, po drodze był rykoszet, który ułatwił interwencję Ozolsowi.

46'

*'
Piłkarze powrócili na płytę boiska.

*'
Bardzo słabo wygląda gra mistrzów Polski. Gliwiczanie w niczym nie przypominają ekipy, która w poprzednim sezonie po raz pierwszy wygrała najwyższe polskie piłkarskie rozgrywki ligowe.

Przerwa.

45'
Do pierwszej części meczu została doliczona minuta.

43'
Nic nie wynikło z tego rzutu rożnego. W FK Ryga nastąpiła zmiana: za najprawdopodobniej kontuzjowanego Brisolę wszedł Visnakovs.

42'
Ozols wypiąstkował futbolówkę na kolejny korner.

41'
Stały fragment gry w postaci rzutu rożnego dla graczy trenera Fornalika.

39'
Parzyszek trafił futbolówką w Valencię i ta ostatecznie wylądowała w rękawicach Ozolsa.

38'
Zawodnicy śląskiego zespołu wywalczyli rzut wolny, ale dorzucona przez Hateleya piłka nie doszła do celu.

37'
Gospodarze poradzili sobie z dograniem, ale nie udało im się przeprowadzić kontrataku.

36'
Brisola zmusił Czerwińskiego do interwencji. Stoper gliwiczan wybił futbolówkę na korner.

35'
Nie tak powinien wyglądać występ aktualnego mistrza Polski w europejskich pucharach. Nic nie funkcjonuje prawidłowo w grze Piasta.

33'
Piast po stracie gola nie stworzył jeszcze sytuacji, która byłaby znakomitą okazją do wyrównania.

31'
Efektownie przedarł się prawą stroną Valencia, jednak jego późniejsze podanie nie znalazło żadnego z partnerów.

30'
Świetnie zacentrował Kirkeskov z lewej flanki, do wrzutki doszedł Parzyszek, ale minimalnie chybił.

29'
Wolej Debelki był niecelny. Gdyby piłka lepiej ułożyłaby się Ukraińcowi na nodze, to z pewnością Piast przegrywałby już 0:2.

27'
Mocny strzał Parzyszka z ostrego kąta przeszedł tuż obok bocznej siatki.

26'

25'
Celna główka Parzyszka, za słaba jednak, aby Ozols musiał skapitulować.

24'
Dziecinnych pomyłek defensorów gospodarzy ciąg dalszy - teraz sytuację z niczego stworzyło fatalne podanie do tyłu Kirkeskova. Na szczęście, obyło się bez celnego strzału ze strony rywala.

22'
0:1... Debelko wykorzystał katastrofalny błąd Pietrowskiego. Napastnik ryskiej drużyny minął Placha, który nie zdążył wybić piłki i skierował futbolówkę do pustej bramki.

21'
Dośrodkowanie Felixa wylądowało pod nogami graczy z Rygi.

19'
Aż nadto widoczny jest brak precyzji w grze mistrzów Polski.

18'
Badia nie porozumiał się z Parzyszkiem i zagrał mu niedokładną piłkę w polu karnym - spaliło to na panewce atak Piasta Gliwice.

16'
Rubins doskonale przeciął prostopadłe podanie Hateleya w kierunku Valencii.

13'
Zagotowało się w szesnastce FK Ryga, Ozols skutecznie sparował przypadkowe zagranie jednego z defensorów swojej ekipy, dzięki czemu uchronił go od straty gola samobójczego.

11'
Centra Rakelsa trafiła wprost na głowę stoperów klubu miejscowych.

10'
Łotysze zdobyli rzut wolny na wysokości pola karnego Piasta Gliwice.

9'
Szarżujący Valencia łatwo zatrzymany przed szesnastką, po chwili Sharpara sfaulował Dziczek.

8'
Piast długo operuje futbolówką, na razie jednak nic z tego nie wynika.

6'
Przyjezdni zaskakująco przyzwoicie radzą sobie na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Piast ma optyczną przewagę, ale ryski klub nie ustępuje umiejętnościami gliwiczanom.

4'
Obyło się bez większego zagrożenia po centrze Rakelsa z rogu boiska.

3'
Łotewska drużyna wywalczyła rzut rożny.

2'
Valencia już znalazł sobie miejsce do dogrania z lewego skrzydła, Parzyszka, który był adresatem tego zagrania, uprzedził jeden z defensorów FK Ryga.

1'
Rozpoczęli gospodarze!

*'
Zawodnicy meldują się na placu gry. Za moment początek rywalizacji.

*'
Rozjemcą w dzisiejszych zawodach będzie pochodzący z Austrii, Manuel Schüttengruber.

*'
W kadrze meczowej gości znajduje się wielu graczy z doświadczeniem w polskiej ekstraklasie - mowa tu m.in. o: Denissie Rakelsie, Aleksejsu Visnakovsie, Vladislavsie Gabovsie i oczywiście Kamilu Bilińskim.

*'
Rezerwowi FK Ryga: Uvarenko, Petersons, Visnakovs, Gabovs, Fjodorovs, Biliński, Bopesu.

*'
Zestawienie ryskiej ekipy zostało przedstawione powyżej.

*'
Ławka rezerwowych Piasta: Szmatuła, Jagiełło, Sokołowski, Konczkowski, Huk, Rymaniak, Steczyk.

*'
Gliwicki zespół zacznie mecz w powyższym składzie.

*'
Piłkarze z Górnego Śląska mają za sobą także pierwszy pojedynek w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. Pierwszą kolejkę zakończyli bramkowym remisem 1:1 z Lechem Poznań.

*'
Przeciwnik ze stolicy Łotwy jest słabszy od Białorusinów, dlatego też podopieczni Waldemara Fornalika nie powinni mieć większych problemów z ich wyeliminowaniem.

*'
Mistrzowie Polski przegrali tamten mecz na własne życzenie - nie byli w stanie podwyższyć swojego prowadzenia w momencie, gdy mieli wyraźną przewagę.

*'
Gliwiczanie bardzo szybko pożegnali się kwalifikacjami do Ligi Mistrzów. Piast w końcowych minutach spotkania z BATE Borysów dał sobie wbić dwie bramki i odpadł z rywalizacji już w pierwszej rundzie.

'

Piast Gliwice - FK RYga na żywo

Zapraszamy do śledzenia meczu Piast - FK Ryga na żywo. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Zobacz gdzie oglądać transmisje

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Piast Gliwice - FK Ryga, to zapraszamy do śledzenia meczu online