Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Raków Częstochowa
0 : 1

Węglarz - Wójcicki, Mitrović, Arsenić, Guilherme - Pospisil, Romanczuk - Prikryl (76' Camara), Imaz (83' Kostal), Bida (63' Mystkowski) - Mudrinski.
Gliwa - Szymonowicz, Kaspierkiewicz, Petrasek - Apolinarski (75' Skóraś), Sapała, Schwarz, Kun - Nouvier (HT' Babenko), Brown Forbes, Szczepański (81' Azemović).

*'
Dziękujemy państwu za wspólnie spędzony czas i przeżyte emocje.

*'
Zawodnicy z Białegostoku nie wykorzystali szansy na powrót na fotel lidera tabeli. Raków w pełni dziś zasłużył na komplet punktów.

Koniec meczu! Beniaminek z Częstochowy odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie PKO Ekstraklasy!

90+1'
żółta kartka Mudrinski jeszcze nie zdobył gola na ekstraklasowych boiskach, ale zdążył już ujrzeć pierwszy żółty kartonik.

90'
Do drugiej połowy zostały doliczone cztery minuty.

88'
Kostal skutecznie przedarł się prawą stroną boiska, posłał dośrodkowanie, które jednak było niedokładne i padło łupem bramkarza.

86'
żółta kartka Żółta kartka dla Romanczuka za zbyt dosadne sugerowanie sędziemu zagrania ręką jednego z piłkarzy Rakowa w polu karnym.

85'
Finezyjny strzał Kostala znakomicie sparował do boku Gliwa.

83'
Ostatnia roszada w składzie dwukrotnych wicemistrzów Polski: Kostal na placu gry, Imaz opuścił boisko.

81'
0:1! Petrasek nie dał szans Węglarzowi potężnym strzałem głową! Kapitan gości idealnie wymierzył w prawy, dolny róg bramki.

81'
Zmiana w Rakowie: Azemović za Szczepańskiego.

80'
żółta kartka Kartka w kolorze żółtym została pokazana Pospisilowi.

78'
12 583 widzów ogląda dzisiaj mecz na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

77'
żółta kartka Wypożyczony z Lecha Poznań Skóraś już został ukarany żółtym kartonikiem - przekroczył przepisy w wyraźny sposób w starciu z Arseniciem.

76'
Zmiana numer dwa po stronie białostoczan: Camara za Prikryla.

75'
Roszada w Rakowie Częstochowa: Skóraś zastąpił Apolinarskiego.

72'
żółta kartka Sapała obejrzał "żółtko" za ostry faul na Arseniciu.

70'
Ogromny kocioł w polu karnym po nieudanym piąstkowaniu Gliwy, ostatecznie futbolówka została już skutecznie wyłapana przez wspomnianego moment wcześniej golkipera.

69'
Podopieczni Ireneusza Mamrota mają korner.

68'
żółta kartka Kartka w kolorze żółtym dla Petraska za brzydkie przewinienie na Guilherme.

67'
Strzał z półwoleja, na który zdecydował się Pospisil, przeszedł wysoko nad poprzeczką.

64'
Efektowna wymiana podań między graczami Rakowa nie zakończyła się groźną sytuacją, ponieważ Apolinarski włożył za duży siły w dogranie na środek szesnastki Jagiellonii.

63'
Korekta w składzie gospodarzy: Mystkowski w miejsce Bidy.

60'
Celna próba zza pola karnego w wykonaniu Babenki. Pomocnik do precyzji nie dołożył jednak siły - Węglarz spokojnie złapał futbolówkę.

58'
Guilherme, widząc bezpańską futbolówkę tuż przed linią szesnastki, zdecydował się na uderzenie. Trafił jednak w Szymonowicza.

57'
Wybicie głową Gliwy uniemożliwiło Mudrinskiemu oddanie strzału po prostopadłym podaniu Guilherme.

55'
Obyło się bez większego zagrożenia po dograniu z rogu boiska.

54'
Węglarz wyjechał z piłką w rękach za linię końcową - to oznacza, że będzie rzut rożny dla Rakowa.

52'
Schwarz zaskakująco łatwo zatrzymał szarżującego Bidę.

50'
Druga połowa na razie nie różni się zbyt od pierwszej - wciąż na murawie dzieje się bardzo dużo, brakuje tylko bramek.

48'
Mudrinski zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem! Snajper Jagiellonii uderzył wprost w wychodzącego z bramki Gliwę.

47'
Mitroviciowi zabrakło centymetra lub dwóch do pokonania Gliwy! Stoper główkował po centrze z narożnika.

46'

*'
W szeregach beniaminka nastąpiła zmiana: Babenko za Nouviera.

*'
Piłkarze powrócili na plac gry.

*'
Statystyki:

*'
Pomimo braku goli w pierwszej części meczu, to nie można narzekać na nudę. Lepiej ogląda się beniaminka z Częstochowy - to oni byli bliżsi zdobycia bramki.

Przerwa.

45'
Główkę Schwarza pewnie zatrzymał bramkarz gospodarzy.

44'
Węglarz zmuszony po kolejnej interwencji - tym razem po strzale i rykoszecie Sapały. Następny róg dla przyjezdnych.

43'
Poprzeczkę obił Brown Forbes! Bomba z dystansu byłego napastnika Korony Kielce była bliska powodzenia - zabrakło kilku centymetrów.

42'
Krótkie rozegranie, Kun posłał dośrodkowanie w kierunku Szymonowicza, środkowy defensor Rakowa Częstochowa nie miał jednak szans na doskoczenie do centry.

41'
Atomowe uderzenie Browna Forbesa z bardzo dużej odległości zmusiło Węglarza do sparowania piłki na rzut rożny.

38'
Słaby strzał Bidy - nie była to próba choćby przyzwoitej jakości.

37'
Gliwa! Co za parada po strzale Imaza! Intuicyjna obrona doświadczonego golkipera utrzymuje bezbramkowy rezultat.

36'
W ostatnich minutach lepsze wrażenie sprawiają zawodnicy Marka Papszuna.

34'
Kapitalna parada Węglarza po mocnej główce z bliska Petraska! Bramkarz uchronił swój zespół od niemal pewnej straty gola.

32'
Schwarz sygnalizował zagranie ręką w szesnastce Guilherme przy blokowaniu wrzutki - arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

31'
Za mocno zagrał górą Petrasek - stoper zagrywał w kierunku Browna Forbesa.

30'

28'
Nie było centry, a krótkie podanie - nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry.

27'
Schwarz będzie dośrodkowywał w szesnastkę gospodarzy - jest rzut wolny dla Rakowa.

26'
Apolinarski uruchomił podaniem Szczepańskiego, ale graczowi gości nie udało się oddać strzału.

23'
Szczepański udanie oszukał w polu karnym Arsenicia i uderzył. Próba została jednak zablokowana.

21'
Festiwal niedokładności jest widoczny w grze obydwu drużyn.

19'
Uderzenie Guilherme trafiło w mur, Brazylijczyk mógł i powinien wykonać ten rzut wolny znacznie lepiej.

18'
żółta kartka Stały fragment gry dla graczy z Podlasia, po faulu Browna Forbesa na Pospisilu. Gracz gości ukarany żółtym kartonikiem.

17'
Bida najpierw świetnie ograł przeciwnika, a moment później podjął złą decyzję, będąc już w szesnastce i stracił futbolówkę.

15'
Nieco przeciągnięta centra Guilherme, żaden z jego partnerów nie miał większych szans na zamknięcie akcji.

14'
Brown Forbes! Snajper gości doszedł w polu karnym do dogrania Kuna, zdołał oddać strzał z powietrza, nieznacznie się przy tym myląc. To była najdogodniejsza okazja, jak do tej pory, do zmiany bezbramkowego wyniku.

12'
Prikryl nie wygrał pojedynku na prawej flance z obrońcą Rakowa - od bramki wznowi grę Gliwa.

11'
Ładna akcja częstochowian została przerwana - Kun znalazł się na ofsajdzie.

9'
Wrzutka Wójcickiego zamieniła się w centrostrzał i mogła zaskoczyć Węglarza - na szczęście dla golkipera Dumy Podlasia, futbolówka wylądowała na górnej siatce.

8'
Nieco zbyt mocny przerzut w kierunku Kuna, filigranowy gracz nie zdołał opanować piłki przed linią końcową.

7'
Raków, poprzez powolne budowanie ataków pozycyjnych, stara się odnaleźć dziurę w szeregach defensywnych miejscowych.

5'
Kun skutecznie zatrzymany przez Pospisila, potem były skrzydłowy Arki Gdynia sfaulował wcześniej wspomnianego czeskiego pomocnika.

4'
Nieźle wyszło dośrodkowanie Guilherme, do jego zagrania udało się dojść Arseniciowi, ale Chorwat minimalnie przestrzelił po uderzeniu głową.

3'
Gospodarze mają rzut wolny na połowie przyjezdnych.

1'
Zaczęli zawodnicy z Częstochowy.

*'
Trójka sędziowska wyprowadza zawodników obu ekip na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Rozbrzmiewa hymn Jagiellonii. Za moment początek zawodów.

*'
Rola arbitra głównego przypadła Danielowi Stefańskiemu.

*'
Rezerwowi gości: Szumski, Piątkowski, Azemović, Domański, Luković, Musiolik, Babenko, Skóraś.

*'
Poznaliśmy także wyjściowe zestawienie beniaminka z Częstochowy.

*'
Na ławce rezerwowych dwukrotnych wicemistrzów Polski zasiądą: Santini, Kadlec, Camara, Mystkowski, Runje, Bodvarsson, Poletanović, Struski, Kostal.

*'
Wiemy już, na jakich piłkarzy postawił dziś trener gospodarzy - Ireneusz Mamrot.

*'
Częstochowianom, którzy byli rewelacją poprzednich rozgrywek I ligi, w osiąganiu dobrych rezultatów może przeszkadzać fakt, że w meczach "domowych" grają na stadionie w Bełchatowie, ponieważ ich stadion nie spełnia ekstraklasowych wymogów.

*'
Białostoczanie znakomicie weszli w nowy sezon, gromiąc w pierwszej serii gier Arkę Gdynia aż 3:0. Zupełnie inaczej wyglądało to ze strony podopiecznych Marka Papszuna - Raków przegrał 0:1 z Koroną Kielce.

*'
Ostatnie sobotnie spotkanie drugiej kolejki PKO Ekstraklasy zostanie rozegrane w Białymstoku. Zapraszamy serdecznie do śledzenia relacji na żywo z meczu pomiędzy miejscową Jagiellonią i beniaminkiem z Częstochowy - Rakowem.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa, to zapraszamy do śledzenia meczu online