Śląsk Wrocław - Piast Gliwice online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
2 : 1

Putnocky - Broź, Golla, Celeban, Stiglec - Mączyński, Chrapek (65' Łabojko) - Musonda, Pich (59' Gąska), Płacheta - Cholewiak (73' Exposito).
Plach - Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Sokołowski, Dziczek - Konczkowski, Felix (79' Holubek), Badia (74' Hateley) - Parzyszek (58' Steczyk).

*'
Śląsk Wrocław obejmuje, przynajmniej do jutra, prowadzenie w tabeli. Piast zmarnował okres swojej przewagi i został za to skarcony w ostatnich minutach rywalizacji.

90+4'
żółta kartka Steczyk ukarany żółtym kartonikiem.

90+3'
Zdecydowanie zbyt mocny strzał z dystansu w wykonaniu Gąski.

90'
Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy.

88'
2:1! Znakomicie wykonana "jedenastka" przez Brozia! Plach całkowicie zmylony.

86'
Rzut karny dla gospodarzy! Holubek przegrał pojedynek o piłkę z Holubkiem w szesnastce i sfaulował go w obrębie pola karnego.

84'
Piast nie wykorzystał momentu swojej przewagi, teraz to Śląsk zaczyna powoli przejmować inicjatywę.

83'
1:1! Exposito doprowadza do wyrównania!
W polu karnym gości miał miejsce "bilard" po uderzeniu Łabojki, w wielkim zamieszaniu najczujniejszy był hiszpański gracz gospodarzy i sprytnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

82'
Dośrodkowanie Stigleca było typowym zagraniem "do nikogo".

79'
Ostatnia zmiana w wyjściowym składzie gości: Holubek za Felixa.

78'
Korun wybija futbolówkę z linii bramkowej po strzale Exposito! Niewiele zabrakło, a Śląsk doprowadziłby do remisu.

76'
12 794 widzów znajduje się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

74'
Jest roszada także w drużynie przyjezdnych: Hateley w miejsce Badii.

73'
Zmiana w ekipie z Wrocławia: na boisku Exposito, z placu gry zszedł Cholewiak.

71'
Piast skutecznie neutralizuje ataki graczy z Dolnego Śląska.

69'
Rośnie przewaga podopiecznych Waldemara Fornalika.

67'
Nieco za wysoko zawiesił piłkę Steczyk, który mógł zanotować asystę. Niedawno wprowadzony na boisko gracz, gdyby precyzyjniej zagrał na głowę Felixa, to rezultat niemal na pewno uległby zmianie.

66'
Steczyk w dogodnej okazji uderzył wprost w ręce Putnocky'ego! To powinno być 0:2!

65'
Druga roszada po stronie gospodarzy: Łabojko zastąpił Chrapka.

62'
Steczyk nieznacznie się pomylił przy zamknięciu wrzutki strzałem głową.

61'
żółta kartka Czwarty żółty kartonik został pokazany w tym spotkaniu, tym razem ujrzał go Mączyński za faul taktyczny na Sokołowskim.

59'
Pierwsza zmiana także w szeregach Śląska Wrocław: miejsce Picha zajął Gąska.

58'
Korekta numer jeden w Piaście Gliwice: Steczyk za Parzyszka.

57'
Cholewiak upadł w polu karnym po kontakcie z przeciwnikiem, arbiter nakazał kontynuować grę - jak pokazały powtórki, była to słuszna decyzja.

55'
Mączyński z celnym strzałem zza szesnastki na koncie, wprost jednak w Placha.

54'
Zmarnowana okazja do zmiany rezultatu przez Parzyszka. Napastnik dostał doskonałe podanie od Badii, jego pierwszy strzał zablokował Celeban, a poprawka nie zaskoczyła bramkarza Śląska, który pewnie złapał futbolówkę.

52'
Zagranie w pole karne Felixa nie miało adresata. Futbolówkę w tej sytuacji przejął Putnocky.

50'
żółta kartka Kartkę w kolorze żółtym zobaczył Dziczek za przewinienie na Musondzie.

49'
Intuicyjna obrona Putnocky'ego ratuje gospodarzy od straty drugiej bramki! Słowak zbił do boku nagłe uderzenie Konczkowskiego.

47'
Płacheta bardzo dużo zaryzykował faulując Sokołowskiego na swojej połowie. Było blisko drugiej żółtej kartki, oznaczającej wykluczenie z meczu.

46'

*'
Nie ma zmian w wyjściowych składach.

*'
Obydwa zespoły wracają na boisko Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

*'
Garść statystyk:

*'
Mecz rozkręcił się dopiero po 30. minucie. Mistrzowie Polski prowadzą, choć trudno mówić o ich przewadze. Spotkanie jest bardzo wyrównane.

45+5'
Słupek po uderzeniu Parzyszka! Niewiele zabrakło snajperowi gości - Piast mógł zakończyć pierwszą część meczu z przytupem.

45+4'
żółta kartka Żółty kartonik pokazany Golli za brzydki faul w powietrzu na Felixie.

45'
Arbiter doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

44'
Dobrą sytuację do wyrównania miałby Cholewiak, gdyby napastnika Śląska nie przyblokowałby Korun.

42'
Niecelna główka Cholewiaka po centrze Płachety.

41'
Bezpośrednie uderzenie Płachety zmusiło Placha po niełatwej parady. Jest korner.

40'
Pich wygrał pozycję w walce z Kirkeskovem i został przez niego nieprzepisowo zatrzymany. Rzut wolny dla miejscowych.

38'
Słaba wrzutka z rzutu rożnego, nie było zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

37'
Musondzie udało się zdobyć wznowienie gry z rogu placu gry.

35'
Defensorzy gliwiczan poradzili sobie z dośrodkowaniem z prawego skrzydła.

34'
Decyzja o uznaniu gola podtrzymana - Śląsk Wrocław zacznie od środka boiska.

32'
Arbiter konsultuje się z VARem, czy nie było spalonego w sytuacji bramkowej.

31'
0:1! Felix daje prowadzenie przyjezdnym!
Rymaniak zaskakująco łatwo ograł Płachetę, piłka po jego podaniu odbiła się od Golli i Celebana, trafiła pod nogi Hiszpana, a ten nie dał szans golkiperowi, wbijając futbolówkę do siatki z najbliższej odległości.

29'
Czerwińskiemu udało się nie dopuścić do tego, aby Musonda nabił go, dając tym samym gościom rzut rożny.

28'
żółta kartka Napomnienie w postaci żółtej kartki dla Płachety.

27'
Kirkeskov nabiegał na dogranie Konczkowskiego, Duńczyka uprzedził jednak Celeban.

25'
Ostre wejście Cholewiaka powaliło na ziemię Czerwińskiego. Medycy Piasta są przy poszkodowanym stoperze.

24'
Czerwiński przerzucił piłkę o kilkadziesiąt metrów do przodu, jednak po raz kolejny było w tym za dużo siły. Od bramki Putnocky.

22'
Akcje budowane są w ten sposób, że piłka za każdym razem ląduje pod nogami bramkarza rywala.

20'
Żadna ze stron, jak do tej pory, nie stworzyła sobie jakiejkolwiek stuprocentowej okazji.

18'
Taktyczne przewinienie Chrapka na Badii. Obyło się jednak bez kary indywidualnej.

16'
Ładny rajd Płachety zakończony fatalnym strzałem. 21-latek wyraźnie przesadził z siłą.

14'
Uraz Kirkeskova po jednym ze starć fizycznych. Przy Duńczyku pracuje sztab medyczny gości. Boczny obrońca za moment wróci na murawę.

12'
Wyrównane starcie z obu stron - raz mocniej naciska Śląsk, aby później przycisnął mistrz Polski.

10'
Dwójkowa wymiana podań między Broziem i Pichem zakończyła się niepowodzeniem - słowacki pomocnik Śląska zbyt mocno odegrał w kierunku byłego piłkarza Legii Warszawa.

8'
Do stojącej futbolówki podszedł Badia i zacentrował, mając nadzieję, że któryś z rosłych graczy jego zespołu doskoczy do piłki. Nic takiego się jednak nie stało.

7'
Felix wywalczył stały fragment gry w postaci rzutu wolnego. Hiszpan sfaulowany na połowie wrocławian.

6'
Prostopadłe podanie Cholewiaka dało szansę Pichowi na oddanie strzału z obrębu pola karnego rywala. Słowak, na swoje nieszczęście, w momencie podania swojego kolegi, był na ofsajdzie.

5'
Zawodnicy Śląska zdołali zażegnać niebezpieczeństwo po wrzutce Badii z narożnika boiska.

4'
Korner dla gości po interwencji Celebana.

3'
Musonda długo się zastanawiał i ostatecznie podjął decyzję o uderzeniu z dystansu. Szybki skrzydłowy trafił w Kirkeskova.

2'
Badia szukał partnerów dośrodkowaniem z lewej flanki, zagranie Hiszpana było jednak za mocne i piłka wyszła na aut.

1'
Rozpoczął Piast Gliwice.

*'
Gracze zameldowali się na placu gry. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi już za moment.

*'
Arbiter zawodów to Paweł Raczkowski (Warszawa).

*'
Ławka rezerwowych gości: Szmatuła, Pietrowski, Hateley, Jagiełło, Holubek, Milewski, Mokwa, Borkała, Steczyk.

*'
Wyjściowy skład przyjezdnych z Górnego Śląska został zaprezentowany.

*'
W składzie Piasta Gliwice na pewno nie wystąpi dziś Tomas Huk. Stoper musi odpokutować zawieszenie za obejrzenie bezpośredniej czerwonej kartki podczas meczu przeciwko Lechowi Poznań.

*'
Rezerwowi: Kajzer, Pawelec, Dankowski, Hołownia, Łyszczarz, Łabojko, Pałaszewski, Gąska, Exposito.

*'
Gospodarze rozpoczną zbliżającą się rywalizację w powyższym składzie.

*'
Z kolei wrocławianie, w przypadku wygranej, mogą co najmniej do jutra być liderem PKO Ekstraklasy.

*'
Broniący tytułu mistrza Polski Piast ma okazję na doskoczenie do czołówki ligi. Warunkiem koniecznym, aby to osiągnąć, jest wygrana ze Śląskiem.

'

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice na żywo

Zapraszamy do śledzenia meczu Śląsk - Piast na żywo. Początek o godzinie 17:30.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Śląsk Wrocław - Piast Gliwice, to zapraszamy do śledzenia meczu online