Ryga FC - Piast Gliwice online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Ryga FC
2 : 1

Ozols - Petersons, Prenga, Stuglis, Valerianos - Panics, Sharpar (60' Laizans) - Visnakovs (67' Rakels), Brisola, Roger - Debelko (80' Biliński).
Plach - Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Dziczek, Hateley (85' Jagiełło) - Konczkowski, Felix, Badia (69' Sokołowski) - Parzyszek (57' Steczyk).

*'

Koniec spotkania. Piast Gliwice żegna się z europejskimi pucharami.

90+3'
Kirkeskov skutecznie zablokował podanie Bilińskiego do nieobstawionego partnera. Gdyby zagranie doszło, to niemal na pewno na tablicy wyników mielibyśmy 3:1.

90+2'
Rozpaczliwe ataki Piasta na razie nie przynoszą efektu. Łotysze skutecznie się bronią.

90+1'
Nic z tego, gospodarze skutecznie wybili futbolówkę. Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90'
Petersons sfaulował Jagiełłę na skrzydle. Blisko pole karne Rygi FC. Czy Piastowi uda się wyrównać?

89'
żółta kartka Laizans zobaczył kartkę za faul taktyczny.

87'
Gliwiczanie nie mają żadnych argumentów, aby doprowadzić do remisu. Mogą liczyć tylko na szczęście.

85'
Ostatnia zmiana w Piaście: Jagiełło w miejsce Hateleya.

83'
Przy takim wyniku dwumeczu - 4:4 - awans jest po stronie gospodarzy.

82'
1:2... Biliński trafia do pustej bramki.
Polski snajper wykorzystał dobre podanie Rakelsa i z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki.

81'
Jak to nie wpadło? Konczkowski uruchomił Felixa, ten odegrał do Dziczka, który uderzył, ale jego uderzenie, zmierzające do bramki w ostatniej chwili zblokował Valerianos.

80'
Trzecia roszada w drużynie ze stolicy Łotwy: Biliński wszedł w miejsce Debelki.

78'
Laizans! Potężny strzał gracza miejscowych przeszedł centymetry nad poprzeczką. Nie wpływa to na Piasta, który w dalszym ciągu broni remisu.

77'
żółta kartka Nie było zagrożenia po tym kornerze, a chwilę później żółtą kartką ukarany został Stuglis.

76'
Następny róg dla gospodarzy.

74'
Interwencja Czerwińskiego na linii bramkowej ratuje gości od straty gola! Głową uderzał Roger.

72'
Piast cały czas broni się na własnej połowy i liczy na wyprowadzenie kontrataków.

70'
żółta kartka Kartonik w kolorze żółtym ujrzał Rymaniak za brzydki faul na przeciwniku.

69'
Kolejna zmiana w ekipie z Gliwic: Sokołowski za Badię.

67'
Korekta numer dwa w szeregach Rygi FC: Rakels w miejsce Visnakovsa.

66'
Uderzenie z dystansu Brisoli na szczęście było niecelne.

65'
Steczyk źle prezentuje się po wejściu na boisko. Bardzo łatwo traci futbolówkę.

63'
Łotysze poradzili sobie z dograniem z narożnika placu gry.

62'
Rymaniak zdobył dla mistrzów Polski rzut rożny.

61'
Badia trafił w słupek! Hiszpan nieznacznie się pomylił po główce z obrębu pola bramkowego.

60'
Roszada w zespole miejscowych: Laizans zastąpił Sharpara.

57'
Jest pierwsza zmiana w drużynie z Górnego Śląska: Steczyk za Parzyszka.

56'
Nic nie funkcjonuje w grze Piasta Gliwice.

54'
Sharpar omal nie zaskoczył Placha bardzo niebezpiecznym strzałem z około dwudziestu metrów! Piast wciąż nie poprawia swojej gry, a kolejny gol dla Rygi FC wisi w powietrzu...

53'
Zagotowało się w polu karnym Piasta, na szczęście podanie Debelki zostało wyekspediowane przez Rymaniaka.

51'
Felix miał okazję na zdobycie drugiego gola, ale uderzył niewystarczająco dobrze, aby golkiper nie zdołał odbić futbolówki.

50'
Rymaniak podcięty przez Rogera na wysokości szesnastki Rygi FC. Może Piast w końcu stworzy jakieś zagrożenie pod bramką Ozolsa.

47'

46'

*'
Nie ma zmian w składach.

*'
Zawodnicy powrócili na murawę.

*'
Piast wcale nie jest bliżej awansu po pierwszej części meczu. Przez dłuższy okres gry lepsi byli gospodarze.

Przerwa.

45'
Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

43'
żółta kartka Brisola zobaczył kartkę w kolorze żółtym za faul na graczu Piasta Gliwice.

42'
żółta kartka Konczkowski sfaulowany wślizgiem przez Valerianosa. Piłkarz Rygi FC ukarany żółtą kartką.

39'
żółta kartka Debelko z żółtym kartonikiem na koncie za przewinienie na Korunie.

37'
Czerwiński skutecznie zablokował strzał z powietrza Sharpara.

35'
żółta kartka Przyjezdni grają tak, jakby liczyli na dowiezienie wyniku tego spotkania do końca. To może się bardzo szybko zemścić. Kartkę obejrzał Parzyszek.

33'
Bomba zza pola karnego w wykonaniu Valerianosa poszybowała nad poprzeczką.

31'
Zespół ze stolicy Łotwy radzi sobie coraz lepiej, natomiast Piast cofnął się na własną połowę. Gliwicka ekipa nie może liczyć na ewentualne sukcesy w Europie z taką grą.

29'
Korun zamykał dośrodkowanie Hateleya zgraniem, ale piłka po jego podaniu opuściła boisko.

28'
Po interwencji głową Stuglisa przyjezdni będą mieli rzut rożny.

26'
1:1. Fantastyczny gol Petersonsa.
Gracz ryskiej drużyny miał dużo miejsca na trzydziestym metrze i zdecydował się na oddanie strzału. Trafił idealnie, w samo okienko bramki Placha.

24'
Łotysze coraz mocniej naciskają na mistrza Polski.

22'
Jeśli gliwiczanom uda się trafić po raz drugi, nie tracąc przy tym bramki, to awans będzie już niemal pewny.

20'
0:1! Felix przelobował bramkarza Rygi FC!
Najlepszy strzelec Piasta w obecnym sezonie wykorzystał nieporozumienie w obronie gospodarzy, w sytuacji sam na sam z Ozolsem zachował zimną krew i technicznym strzałem dał prowadzenie gościom.

18'
Debelka złapany na pozycji spalonej. Gdyby czujne oko sędziego liniowego nie dostrzegło tego faktu, to byłoby gorąco w polu karnym mistrza Polski.

16'
Ładna akcja gliwiczan zakończyła się celnym uderzeniem Felixa. Za mało było siły w próbie hiszpańskiego pomocnika, aby Ozols musiał skapitulować.

14'
Stuglisowi zabrakło niewiele do pokonania golkipera Piasta Gliwice. Przysnęła cała defensywa gości, na szczęście stoper miejscowych spudłował.

13'
Rykoszet po strzale z dystansu Debelki, futbolówka opuściła pole gry. Jest korner dla Rygi FC.

11'
Mistrz Polski wygląda nieco lepiej niż w pierwszym spotkaniu II drugiej rundy, ale to wciąż nie jest jego optymalna dyspozycja.

10'
Z prawej flanki dogrywał w szesnastkę Visnakovs. Gracz znany z polskich boisk nie popisał się precyzją i niemal podał piłkę wprost w ręce Placha.

8'
Dwójkowa próba wyprowadzenia piłki ze strefy obronnej w wykonaniu Kirkeskova i Badii zakończyła się niepowodzeniem. Łotysze nie wykorzystali jednak okazji na stworzenie zagrożenia po wrzucie z autu.

6'
Niekonwencjonalne rozegranie rzutu wolnego dało Piastowi szansę na zmianę rezultatu, ale uderzenie Felixa zostało wybronione przez Ozolsa.

5'
Arbiter dopatrzył się przewinienia Sharpara na Felixie w pobliżu pola karnego gospodarzy.

3'
Miejscowi starają się utrzymać przy futbolówce - widoczne są jednak różnice w piłkarskiej jakości.

2'
Obydwa kluby od samego początku mają nastawienie na grę ofensywną.

1'
Inauguracyjny gwizdek arbitra rozpoczął zawody.

*'
Zawodnicy wychodzą na arenę zmagań. Poczatek pierwszej części meczu już za niewielką chwilę.

*'
Do poprowadzenia dzisiejszego meczu został wybrany sędzia pochodzący z Izraela - Eitan Shemeulevitch.

*'
Ławka rezerwowych przyjezdnych z Gliwic: Szmatuła, Pietrowski, Jagiełło, Sokołowski, Mokwa, Huk, Steczyk.

*'
Rezerwowi gospodarzy: Uvarenko, Gabovs, Laizans, Sarić, Rakels, Fjodorovs, Biliński.

*'
Poznaliśmy już wybrańców trenerów obu ekip, którzy rozpoczną mecz w wyjściowych składach.

*'
Na domiar złego, szeregi Piasta opuścił także motor napędowy całej ekipy w poprzednich rozgrywkach, czyli Joel Valencia. Hiszpan wzmocni Brentford FC, grające w angielskiej Championship.

*'
Mistrzowie Polski nie są w najlepszej formie i na dodatek tracą zwycięstwa na własne życzenie - świadczy choćby o tym spotkanie drugiej kolejki nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy - podopieczni Waldemara Fornalika długo prowadzili w rywalizacji ze Śląskiem Wrocław, aby pod koniec stracić dwa gole i ostatecznie także jakikolwiek dorobek punktowy w tamtych zawodach.

*'
Gliwiczanie w pierwszym meczu pokonali przeciwnika z Łotwy, choć przyszło im to bardzo trudno - nie ze względu na dobrą dyspozycję ryskiej drużyny, lecz z powodu słabości własnego zespołu.

*'
Zapraszamy wszystkich do śledzenia relacji ze spotkania rewanżowego II rundy kwalifikacyjnej do fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy FK Ryga i Piastem Gliwice. Początek starcia o godzinie 18:30.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Ryga FC - Piast Gliwice, to zapraszamy do śledzenia meczu online