Raków Częstochowa - Lech Poznań online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie

Raków Częstochowa
2 : 3

Gliwa - Szymonowicz, Petrasek, Kasperkiewicz - Apolinarski (69' Bartl), Sapała (89' Luković), Schwarz, Kun - Nouvier (63' Brown Forbes), Musiolik, Szczepański.
van der Hart - Gumny, Satka, Crnomarković, Kostewycz - Muhar, Tiba - Puchacz, Jevtić (88' Rogne), Jóźwiak (75' Makuszewski) - Gytkjaer (86' Tomczyk).

*'
Niebywałe emocje w Bełchatowie. O jednego gola lepsi byli poznaniacy i to oni inkasują komplet "oczek". Raków był bardzo bliski wywalczenia podziału punktów. Zabrakło im jednak skuteczności i szczęścia.

90+4'
żółta kartkaczerwona kartka Druga żółta kartka dla Makuszewskiego za faul taktyczny i w konsekwencji czerwona! Lechici będą grali w osłabieniu.

90+2'
żółta kartka Napomnienie dla Kostewycza za przewinienie na rywalu.

90+1'
Dwie kapitalne parady van der Harta po dwóch bombach Schwarza! Świetne zawody rozgrywa Holender.

90'
Arbiter doliczył cztery minuty.

89'
żółta kartka Kartka w kolorze żółtym została pokazana Makuszewskiemu.

89'
Jest także ostatnia roszada w Rakowie: Luković w miejsce Sapały.

88'
Trzecia zmiana w Lechu Poznań: Rogne za Jevticia.

87'
Petrasek nabiegał na dogranie z lewej flanki, wygrał pojedynek powietrzny z Kostewyczem, ale główkował niecelnie.

86'
Druga zmiana w zespole z Poznania: Tomczyk zastąpił Gytkjaera.

84'
2:3! Gytkjaer wykorzystał nieudane wyjście Gliwy!
Duńczyk wyskoczył do centry Jevticia, w odróżnieniu od biernego golkipera i pilnującego go Musiolika.

83'
Makuszewski wywalczył rzut rożny dla Kolejorza.

81'
żółta kartka Żółty kartonik dla Crnomarkovicia.

80'
Kostewycz zszedł na prawą nogę w szesnastce i zdecydował się na uderzenie - zablokował jego próbę Petrasek.

78'
Szczepański myli się po raz trzeci w tym meczu w dogodnej okazji! Nie ma dzisiaj szczęścia gracz Rakowa.

76'
Rozprowadzona prawą flanką akcja przez Makuszewskiego, piłka trafiła pod nogi Muhara, który uderzył zbyt słabo, aby piłka mogła wpaść do bramki.

75'
Zmiana w Lechu Poznań: Makuszewski za Jóźwiaka.

74'
2:2! Piłka po rękach van der Harta wpada do siatki po strzale Schwarza!

73'
Druga "jedenastka" dla gospodarzy! Wybicie piłki przez Muhara trafiła w rękę Gytkjaera.

72'
Korner dla podopiecznych Marka Papszuna.

70'
żółta kartka Kasperkiewicz ostro nadepnął Tibę przy próbie zatrzymania ataku przyjezdnych. W pełni zasłużona kara dla gracza gospodarzy.

69'
Roszada w Rakowie Częstochowa: Bartl w miejsce Apolinarskiego.

68'
Wrzutka na głowę Petraska, ten jednak uderzył na tyle lekko, że golkiper gości w ogóle nie musiał się wysilać przy wyłapywaniu futbolówki.

67'
Zamiast zagrożenia pod bramką Gliwy, było gorąco pod bramką van der Harta. Kostewycz skutecznym wślizgiem zblokował uderzenie Musiolika.

66'
Finezyjne uderzenie Jevticia przeszła obok słupka. Po drodze, czego nie było początkowo widać, był rykoszet, co oznacza, że wznowienie nastąpi od narożnika placu gry.

64'
Nieczysto kopnięta przez Jevticia przy dośrodkowaniu piłka dotarła do Gytkjaera, który źle uderzył głową.

63'
Pierwsza korekta w składzie gospodarzy: Brown Forbes za Nouviera.

61'
Stoperzy częstochowskiej ekipy przecięli podanie Jóźwiaka do Gytkjaera.

59'
Świetny wślizg Szymonowicza przy linii końcowej, zastopowało to szarżującego Jóźwiaka.

58'
Kun spalił atak gospodarzy.

56'
Udane wyłożenie futbolówki przez Kostewycza Jevticiowi, szwajcarski gracz przestrzelił jednak wysoko nad poprzeczką.

55'
van der Hart ratuje Lecha od straty drugiej bramki po koszmarnej stracie Muhara! Znakomita obrona Holendra po strzale piłkarza ekipy z Częstochowy.

54'
Rakowianie coraz mocniej naciskają na gości, którzy jakby nieco przespali początek drugiej połowy.

52'
żółta kartka Petrasek brzydko sfaulował Puchacza. Zasłużone napomnienie.

51'
1:2! Schwarz nie dał szans holenderskiemu golkiperowi Lecha!

50'
Rzut karny dla gospodarzy! Satka przewinił w starciu z Szczepańskim.

49'
Celna główka ze strony Petraska - futbolówka poszła jednak wprost w ręce van der Harta.

48'
Doskonale rozegrali kontrę przyjezdni - Tiba świetnie dostrzegł wolnego Gytkjaera w polu karnym, duński snajper zgrał piłkę Jevticiowi, a Szwajcar uderzył efektownie bez przyjęcia - zabrakło jednak celności.

47'
Rakowianie już mogli zdobyć gola kontaktowego za sprawą Szczepańskiego! Graczowi w osiągnięciu upragnionego celu przeszkodził słupek. Ogromne szczęście mieli goście.

46'

*'
Nie ma zmian w wyjściowych składach.

*'
Piłkarze powrócili na murawę.

*'
Lechici są wyraźnie lepsi od beniaminka z Częstochowy - co ma swoje odbicie w statystykach:

Przerwa! Arbiter nie zdecydował się na dodanie choćby jednej minuty do pierwszej części meczu.

45'
Jóźwiak ucierpiał w starciu o piłkę, ale obyło się bez pomocy sztabu medycznego.

43'
Petrasek główkował po centrze z rogu - piłka przeszła jednak obok lewego słupka.

42'
Z dystansu potężnie uderzał Sapała - równie jednak mocno, co niecelnie.

41'
żółta kartka Żółty kartonik za tamto wejście ujrzał prawy defensor Kolejorza.

39'
Przypadkowe wejście Gumnego w Kasperkiewicza wymusiło krótką przerwę w grze.

38'
Słupek po strzale Kostewycza! Ukrainiec z ostrego kąta mógł pokonać Gliwę po raz trzeci, myląc się o centymetry.

36'
Kapitan poznaniaków, Jevtić, zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Pomylił się nieznacznie.

35'
Puchacz sfaulowany tuż przed linią pola karnego Rakowa. Rzut wolny w miejscu, z którego można stworzyć zagrożenie.

34'
Rozkręcają się zawodnicy Dariusza Żurawia - chcą iść za ciosem oraz dołożyć trzecie i kolejne trafienia.

32'
0:2! Gytkjaer podwyższa prowadzenie Lecha Poznań!
Puchacz wypatrzył nieobstawionego Jóźwiaka, ten wpadł w szesnastkę i wyłożył futbolówkę Duńczykowi, który ulokował futbolówkę w bramce.

30'
0:1! Muhar zdobywa swojego pierwszego gola w PKO BP Ekstraklasie! Piłka po centrze z narożnika przypadkiem odbiła się od Chorwata i wpadła do siatki.

29'
Jevtić zabawił się z Sapałą, po czym uderzył, po drodze jednak był rykoszet i jest korner.

27'

25'
Kapitalną bramkę zdobyłby Muhar, gdyby tylko przymierzył o pół metra niżej. Chorwatowi zabrakło niewiele do ulokowania futbolówki w okienku bramki.

24'
Petrasek z dużą łatwością uprzedził Gytkjaera w dojściu do górnej piłki zagranej przez Tibę.

22'
Gospodarze spalili krótkie rozegranie rogu - dali się złapać w pułapkę ofsajdową.

21'
Poznaniacy wybili dośrodkowaną piłkę, ale będzie jeszcze jeden, taki sam stały fragment gry.

20'
Rzut rożny dla Rakowa. Zdobył go Nouvier.

19'
Sapała zablokował nagłe uderzenie Puchacza zza szesnastki.

17'
Szczepańskiemu udało się stworzyć najgroźniejszą, jak do tej pory, okazję na zmianę wyniku. Podanie zewnętrzną częścią stopy, już z obrębu pola karnego, omal nie zostało zakończone strzałem przez Musiolika, co gdyby miało miejsce, to piłka zapewne wylądowałaby w bramce.

15'
Próba dorzucenia futbolówki w wykonaniu Puchacza nie zakończyła się powodzeniem. Zagranie wyekspediował Szymonowicz.

14'
Zepsuł dośrodkowanie Gumny. Od bramki wznowi grę bramkarz częstochowian.

13'
Dogranie Kuna nie było dokładne, przez co nikt z pozostałych dziesięciu graczy jego drużyny nie miał większych szans na zamknięcie akcji.

12'
Następna celna próba w wykonaniu graczy z Wielkopolski. Uderzał Jóźwiak, spokojnie zatrzymał futbolówkę Gliwa.

10'
Kolejna doskonała interwencja golkipera - były piłkarz Sandecji Nowy Sącz poradził sobie z silnym i celnym strzałem z dystansu, jaki posłał Tiba.

9'
Gliwie świetnie odbił mocne uderzenie Puchacza z okolicy szesnastego metra.

8'
Kiks Szymonowicza przy próbie wybicia piłki omal nie skończył się golem samobójczym. Na szczęście dla gracza Rakowa, będzie tylko korner dla Lecha Poznań.

6'
Tibie nie udało się znaleźć żadnego z partnerów w szesnastce, jego nieprecyzyjne podanie nie doszło ani do Jóźwiaka, ani do Jevticia.

5'
Nie najlepiej dogrywał futbolówkę ze skrzydła Kun - wprost na głowę obrońcy gości.

4'
Gdyby Gytkjaer nie zagapiłby się przy wrzutce Kostewycza, to Gliwa byłby w ogromnych opałach, jednak przez nieuwagę Duńczyka defensorom udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

2'
Fatalne dośrodkowanie Schwarza - piłka wyszła poza boisko.

1'
Apolinarski przebojowym wejściem pod pole karne przeciwnika wywalczył rzut wolny dla gospodarzy.

1'
Rozpoczęli siedmiokrotni mistrzowie Polski.

*'
Wszyscy piłkarze pojawili się już na placu gry. Inauguracja zawodów już za moment.

*'
Polski Związek Piłki Nożnej oddelegował do poprowadzenia dzisiejszej rywalizacji Mariusza Złotka.

*'
Ławka rezerwowych Rakowa: Szumski, Piątkowski, Azemović, Domański, Luković, Malinowski, Babenko, Bartl, Brown Forbes.

*'
Poznaliśmy skład gospodarzy.

*'
Rezerwowi gości: Mleczko, Rogne, Tomczyk, Żamaletdinow, Makuszewski, Cywka, Amaral, Marchwiński, Kamiński.

*'
Dariusz Żuraw, szkoleniowiec przyjezdnych, postawił dziś na wyżej wymienionych graczy.

*'
Dla każdego z zespołów zwycięstwo może w znacznym stopniu poprawić ich sytuację w tabeli - Rakowowi umożliwi to wskoczenie do górnej połówki tabeli, z kolei Lecha przybliży do ligowego TOP 3.

*'
Lechici świetnie weszli w sezon, ale w ostatnich kolejkach Kolejorzowi brakuje nieco pary. Dwie serie gier temu polegli na własnym boisku 1:3 w meczu ze Śląskiem Wrocław, a tydzień temu zremisowali bezbramkowo z Arką Gdynia.

*'
Częstochowianie dobrze radzą sobie z silniejszymi kadrowo przeciwnikami - jedyne zwycięstwa ligowe, jakie odnieśli w aktualnych rozgrywkach, to pokonanie Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk. Czy lechici będą trzecią ofiarą podopiecznych Marka Papszuna?

*'
Witamy wszystkich kibiców na naszym portalu!
Do Bełchatowa, gdzie w obecnym sezonie swoje mecze domowe rozgrywa Raków Częstochowa, przyjeżdża Lech Poznań. Zapraszamy serdecznie do śledzenia meczu, którego początek zaplanowano na godzinę 20:00.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Raków Częstochowa - Lech Poznań, to zapraszamy do śledzenia meczu online