Wisła Kraków - Cracovia online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
0 : 1

Buchalik - Klemenz, Janicki, Wasilewski, Sadlok - Savićević, Basha (89' Zdybowicz) - Chuca (80' Kumah), Wojtkowski, Mak - Brożek (72' Drzazga).
Pesković - Rapa, Dytiatjew (84' Helik), Jablonsky, Siplak - Gol, Lusiusz, Hanca - Wdowiak (HT' Vestenicky), van Amersfoort (59' Piszczek) - Lopes.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Koniec meczu! Cracovia wygrywa po raz pierwszy od dłuższego czasu na stadionie Wisły.

90+4'
żółta kartka Żółta kartka została pokazana Savićeviciowi.

90'
Pięć minut - o tyle dłużej potrwa druga część derbów Krakowa.

89'
Ostatnia roszada po stronie Białej Gwiazdy: Zdybowicz w miejsce Bashy.

88'
Do centry doszedł Piszczek, ale główkował nad poprzeczką.

87'
Goście mogą podwyższyć swoje prowadzenie - mają rzut wolny na wysokości szesnastki przeciwnika.

84'
W zespole Pasów doszło do wymuszonej zmiany: Helik zastąpił kontuzjowanego Dytiatjewa.

82'
Tragicznie przyjął futbolówkę Vestenicky, to zepsuło cały wysiłek, jaki goście włożyli w budowę kontrataku.

80'
Zmiana numer dwa w Wiśle: Kumah za Chucę.

78'
Siplak huknął bezpośrednio z rzutu wolnego, nie zaskoczył jednak Peskovicia, bo skierował piłkę w jego ręce.

76'
33 000 widzów ogląda derby Krakowa na stadionie Wisły.

75'
Czy to jest trafienie rozstrzygnie dzisiejsze spotkanie? Z jego przebiegu można stwierdzić, że wiele na to wskazuje.

73'
0:1! Gola z niczego zdobywa Hanca!
Błąd Savićevicia spowodował, że Rumun otrzymał szansę na uderzenie bez przyjęcia z powietrza z okolicy dwudziestego metra. Pomocnik trafił idealnie i Buchalik musi wyjąć piłkę z siatki.

72'
Korekta w składzie Wisły Kraków: Drzazga za Brożka.

71'
Cracovia nie miała najmniejszych problemów z przejęciem w powietrzu zacentrowanej futbolówki.

70'
Od rzutu wolnego rozpoczną wiślacy. Dogrywać będzie Sadlok.

68'
Hanca dobrze przyjął piłkę po dalekim, górnym podaniu, po czym fatalnie uderzył z powietrza.

66'
Mecz fauli i przewinień - tak można na razie podsumować trwające wciąż spotkanie.

64'
Precyzyjnie wyglądające dogranie Lusiusza okazało się być znacznie niższej jakości niż się początkowo zdawało. Wiślacy wybili piłkę.

62'
Centrę niezłej jakości posłał Sadlok w szesnastkę, ale futbolówka i tak wylądowała w rękach Peskovicia.

59'
Druga zmiana w Cracovii: van Amersfoort zakończył swój występ w tym meczu, zastąpił go Piszczek.

57'
W tym meczu padło dziewięć strzałów, z czego tylko jeden był celny. Dużo to mówi o piłkarskiej jakości dzisiejszych derbów.

55'
van Amersfoort zrobił wszystko dobrze - opanował piłkę, wpadł w pole karne; z wyjątkiem końcowej fazy swojej akcji, czyli samego uderzenia, które było fatalnej jakości.

54'
Wciąż nie zmienił się obraz gry w stosunko do tego, co można było zauważyć w pierwszej połowie.

52'
Indywidualna akcja Lusiusza, młody zawodnik przyjezdnych, po zrobieniu sobie miejsca, mocno uderzył - mocno i niecelnie.

51'
żółta kartka Holender za sfaulowanie gracza Wisły otrzymał kartonik w kolorze żółtym.

50'
Klemenz poważnie ucierpiał w starciu z van Amersfoortem, obrońca nie jest w stanie podnieść się z murawy o własnych siłach.

48'
Sadlok dośrodkował futbolówkę do nikogo, choć miał aż dwóch partnerów w polu karnym.

46'

*'
Michał Probierz, trener Cracovii, podjął decyzję o dokonaniu pierwszej roszady: miejsce Wdowiaka zajął Vestenicky.

*'
Zespoły powróciły na murawę.

*'
Statystyki:

*'
Derby Krakowa rozczarowują - jest to typowy mecz walki. Czekamy na więcej w drugiej części krakowskiej rywalizacji.

Arbiter wysyła graczy do szatni - przerwa.

45'
Dwie minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

43'
żółta kartka Po żółtej kartce zobaczyli obaj wcześniej wspomniani gracze.

41'
Zamieszanie na murawie, eskalacja konfliktu nastąpiła po spięciu Klemenza z Siplakiem.

40'
Miękkie wrzucenie futbolówki w szesnastkę przez Maka padło łupem defensorów gości.

38'
Kompletnie nieudana wrzutka Sadloka. Wznowi grę Pesković.

37'
Dalekie zagranie Wojtkowskiego doszłoby do Chuci, gdyby futbolówka nie była tak wysoko zawieszona.

35'
Obydwa kluby robią dużo, aby nie stracić bramki. Wkładają natomiast mniej pracy w to, aby gola zdobyć.

33'
Wdowiak ucierpiał w niefortunnym starciu z Makiem. Gra przerwana, medycy opatrują skrzydłowego Cracovii, który za moment powinien powrócić na plac gry.

31'
Ależ niebezpiecznie uderzył Lopes zza pola karnego! Portugalczykowi zabrakło kilkudziesięciu centymetrów do celebracji zdobycia gola.

30'
To była najdogodniejsza okazja do zmiany wyniku:

28'
Jeden z zawodników gospodarzy popełnił faul przy próbie dojścia do centry Sadloka.

27'
Dytiatjew wyskoczył najwyżej i skierował futbolówkę na rzut rożny.

26'
Wojtkowski przy zastawieniu się w walce z Wdowiakiem, został przez niego sfaulowany, blisko linii szesnastki.

24'
Powtórki potwierdziły niesłuszność sygnalizacji rumuńskiego gracza Cracovii - bramkarz Wisły zatrzymał jego uderzenie zgodnie z przepisami.

23'
Buchalikowi szczęśliwie udało się zatrzymać, w momencie gdy już był poza polem karnym, strzał Hanci, bez interwencji rękami.

22'
Chuca złapany na ofsajdzie.

21'
Brakuje spokoju w finalizowaniu ataków pozycyjnych - obie strony mają z tym problem.

19'
Nie jest łatwo wskazać ekipę lepszą, choć nieznacznie lepiej do tej pory zaprezentowała się Wisła.

17'
Efektownie szarżował na lewej flance Mak, a to umożliwiło mu znalezienie sobie miejsca do dośrodkowania, co też zrobił. Brożek doszedł do uderzenia głową, ale nieczysto trafił w futbolówkę i ta przeszła obok słupka.

15'
Szybka akcja przyjezdnych - Wdowiak otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, szukał w środku szesnastki Lopesa, ale Klemenz był dobrze ustawiony i zażegnał niebezpieczeństwo.

13'
Drugi strzał Savićevicia z daleka, efekt podobny - futbolówka odbiła się od stopera Pasów.

11'
Źle posłał piłkę Sadlok z rzutu wolnego. Zagranie trafiło na głowę gracza zespołu rywala.

10'
żółta kartka Lewy defensor krakowskiej Wisły za tamto wejście ujrzał żółtą kartkę.

9'
Sadlok ostro potraktował Hancę przy linii bocznej. Rumun cierpi i jest już przy nim sztab medyczny Cracovii.

7'
Savićeviciowi przyszła do głowy myśl, aby spróbować zaskoczyć z dystansu Peskovicia. Środkowy pomocnik zrobił to jednak zbyt słabo, aby golkiper musiał skapitulować.

5'
Chuca dogrywał w pole karne z prawego skrzydła, Brożka uprzedził jednak Dytiatjew.

3'
Drużyna grająca w czerwono-białych strojach poradziła sobie z wyekspediowaniem piłki dogranej przez Siplaka.

2'
Stały fragment gry zdobyli piłkarze Michała Probierza, konkretnie rzut wolny na połowie bronionej przez wiślaków.

1'
Arbiter rozpoczął derby Krakowa!

*'
Trybunom ukazał się widok wychodzących dwudziestu dwóch graczy na murawę Stadionu Miejskiego mieszczącego się przy ulicy Reymonta w Krakowie.

*'
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył do poprowadzenia krakowskich derbów Piotra Lasyka z Bytomia.

*'
Rezerwowi Wisły Kraków: Lis, Szota, Boguski, Drzazga, Silva, Grabowski, Szot, Zdybowicz, Kumah.

*'
Zestawienie gospodarzy jest już znane.

*'
Ławka rezerwowych Cracovii: Hrosso, Ferarresso, Pestka, Helik, Rakoczy, Cecarić, Vestenicky, Dimun, Piszczek.

*'
Skład gości został przedstawiony.

*'
Z drugiej strony, podopieczni Macieja Stolarczyka nie mają ostatnio dobrej passy, bo na pięć swoich ostatnich zmagań, wygrali tylko jedno.

*'
Po przeanalizowaniu ostatnich pięciu meczów między dzisiejszymi rywalami, nie trudno zauważyć, że Wisła ma ostatnio prawdziwy patent na Cracovię - Biała Gwiazda wygrała cztery pojedynki z pięciu, a tylko jeden zakończył się podziałem punktów. Pasy nie zdołali zwyciężyć w żadnym z tamtych meczów.

*'
Lokalna rywalizacja między krakowskimi klubami zawsze wiąże się z gorącą atmosferę i wielkimi piłkarskimi emocjami.

*'
Derby stolicy Małopolski zostaną zainaugurowane o 17:30.

*'
Witamy Państwa bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do uważnego śledzenia relacji z meczu na żywo, który na papierze jest zdecydowanie najciekawszą propozycją dziesiątej kolejki aktualnego sezonu PKO BP Ekstraklasy.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Wisła Kraków - Cracovia, to zapraszamy do śledzenia meczu online