Wisła Kraków - Piast Gliwice online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
1 : 2

Buchalik - Niepsuj, Wasilewski, Klemenz, Sadlok - Silva (64' Burliga), Boguski, Pawłowski (81' Chuca), Mak - Drzazga (HT' Zdybowicz), Brożek.
Plach - Rymaniak, Malarczyk, Korun, Kirkeskov - Milewski (87' Mokwa), Hateley, Sokołowski, Badia (67' Tuszyński) - Felix - Parzyszek (81' Steczyk).

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas.

*'
Wisła nie wygrywa po raz piąty z rzędu, a Piast notuje trzecie zwycięstwo ligowe w trzech ostatnich kolejkach.

90+3'
Felix wykończył uderzenie z połowy boiska Sokołowskiego do pustej bramki - gdyż Buchalik poszedł w pole karne rywala, ale gol nieuznany - ofsajd Hiszpana.

90+2'
Wiślacy mają korner.

90'
Pięć minut dodane do drugiej połowy.

89'
Sokołowski samodzielnie wykończył atak pozycyjny strzałem - nie była to najlepsza decyzja, gdyż Buchalik obronił strzał, a za plecami miał wbiegającego w pole karne Tuszyńskiego.

87'
Ostatnia zmiana w ekipie z Gliwic: Mokwa na boisku, plac gry opuścił Milewski.

86'
Jak to nie wpadło? Brożek z dwóch metrów nie trafił do pustej bramki, Boguski nie zdążył z dobitką.

85'
żółta kartka Żółty kartonik obejrzał Burliga.

83'

82'
żółta kartka Wasilewski ukarany kartką w kolorze żółtym.

81'
Dwie korekty w składach obu ekip: w Piaście Steczyk pojawił się za Parzyszka, w Wiśle Chuca zajął miejsce Pawłowskiego.

79'
Parzyszek opuści boisko z powodu urazu. Będzie wymuszona zmiana.

78'
Brożek skiksował w znakomitej sytuacji i przez to nie ma remisu - chwilę później Piast mógł podwyższyć swoje prowadzenie, ale Tuszyńskiego uprzedził Klemenz.

77'
żółta kartkaczerwona kartka Tak też się dzieje - nie ma "jedenastki" i jest drugie napomnienie dla Niepsuja, który przez to musi opuścić murawę i udać się do szatni.

75'
Arbiter sprawdza teraz tę sytuację na VARze - Niepsuj ewidentnie symulował w polu karnym Piasta, a to może się skończyć dla niego drugą żółtą kartką.

74'
Rzut karny dla gospodarzy! Najpierw gracze Wisły sygnalizowali zagranie ręką Kirkeskova, a później w szesnastce upadł Niepsuj. Przewinienia na prawym defensorze Wisły jednak nie było.

73'
Warto odnotować, że w tej sytuacji po raz kolejny źle ustawiona była obrona Wisły. Stałe fragmenty gry są dzisiaj najsilniejszą bronią Piasta.

72'
Parzyszek trafił w słupek po dograniu Hateleya! Snajper mógł skompletować hat-tricka, ale nawet, gdyby piłka wpadła do siatki, to gol i tak nie zostałby uznany.

71'
Piast stara się wyprowadzić akcję, która definitywnie zamknie rywalizację.

69'
Hateley dograł piłkę w taki sposób, że ta zanim trafiła na środek pola karnego, opuściła boisko.

68'
Następny korner w tym spotkaniu, dla Piasta.

67'
Zmiana w Piaście Gliwice: Tuszyński zastąpił Badię.

64'
Druga roszada w Wiśle Kraków: Burliga w miejsce Silva.

63'
Felix zepsuł szybką akcję Piasta kompletnie nieudanym strzałem.

62'
żółta kartka Rymaniak także zobaczył takie samo napomnienie za faul na Maku.

61'
żółta kartka Milewski zobaczył żółty kartonik za faul taktyczny.

60'
Buchalik wypiąstkował futbolówkę dograną z narożnika przez Hateleya.

59'
Odpowiedź gości, ale strzał Badii, po rykoszecie, opuścił pole gry. Jest korner dla mistrzów Polski.

57'
1:2! Niepsuj tym razem się już nie myli!
Obrońca biegł wzdłuż linii szesnastki, znalazł sobie miejsce do strzału i huknął nie do obrony!

55'
Rzut rożny mają krakowianie.

54'
Plach wyekspediował dorzuconą ze skrzydła poza plac gry.

52'
Niepsuj! Prawy defensor mógł szybko dać gola kontaktowego wiślakom, ale w dogodnej okazji uderzył nad bramką.

50'
0:2! Parzyszek zalicza dublet!
Napastnik wykorzystał doskonałą wrzutkę Hateleya i pokonał Buchalika - ponownie głową.

49'
Rzut wolny dla gliwiczan.

48'
Wysoki pressing od pierwszych minut drugiej połowy stosują wiślacy.

46'

*'
Trener Stolarczyk podjął decyzję o zmianie w składzie Wisły Kraków: Zdybowicz za Drzazgę.

*'
Drużyny powróciły na arenę zmagań.

*'
Statystyki:

*'
Z pewnością nie jest to porywające spotkanie, choć kilka ciekawych momentów było, wszystkie po akcjach graczy gości. Wisła musi znacznie poprawić swoją grę, jeśli nie chce przedłużyć swojej serii do pięciu starć bez zwycięstwa z rzędu.

Przerwa.

45'
Minuta doliczona do pierwszej części meczu.

43'
Bardzo niecelnie uderzył z daleka Mak.

42'
Piast poradził sobie z centrą Maka i wyprowadził kontrę. Ostatecznie zamknął ją uderzeniem Felix, ale skierował piłkę na środek bramki, gdzie czekał na nią Buchalik.

41'
Korner dla Białej Gwiazdy.

39'
Sadlok dał się łatwo ograć Milewskiemu, ale jego błąd zdążył naprawić Klemenz.

38'
Potężne uderzenie Hateleya z dużej odległości przeszło obok bramki.

37'
żółta kartka Niepsuj ujrzał żółty kartonik za przewinienie na Felixie.

36'
Kolejny upadek w szesnastce gości, tym razem przewrócił się, także po kontakcie z Korunem, Drzazga. O "jedenastce" w tym wypadku nie mogło być mowy - przewinienie stopera Piasta nie było.

35'
Arbiter, po konsultacji z VARem, nakazał grać dalej.

34'
Boguski upadł w polu karnym po kontakcie z Korunem, arbiter w pierwszej chwili nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Interweniować może jeszcze VAR.

32'
Krakowski klub stara się odpowiedzieć na ataki Piasta, ale przeciwnik nie pozwala im na stworzenie jakiejkolwiek akcji, która byłaby wysokiej jakości.

30'
Sokołowski przekroczył przepisy w walce o piłkę z Makiem na połowie gości.

29'
Rośnie przewaga mistrzów Polski. Wisła obecnie stara się przede wszystkim nie dopuścić do straty kolejnego gola.

27'
Błąd Buchalika po łatwej do obrony główce Parzyszka omal nie sprezentował przyjezdnym drugiego trafienia! Na jego szczęście stoperzy nie dopuścili do dobitki po wyplutej przez niego piłce.

26'
Piast idzie za ciosem - rykoszet po niebezpiecznym strzale Kirkeskova z daleka, daje gościom następny korner.

25'
0:1! Parzyszek ulokował piłkę w siatce po kornerze!
Po krótkim rozegraniu, futbolówkę otrzymał Kirkeskov i idealnie wrzucił futbolówkę w szesnastkę, gdzie najwyżej wyskoczył snajper Piasta i nie dał szans bramkarzowi celną główką.

24'
Badia z Felixem przeprowadzili ładną akcję, po której wybiciem na rzut rożny, po mocnym uderzeniu Badii, musiał się ratować Buchalik.

23'
Dośrodkowanie Boguskiego znalazło adresata, ale nie w postaci gracza Wisły, lecz stopera zespołu z Gliwic - Koruna.

21'
Interwencja Malarczyka zatrzymała szarżującego w kierunku bramki Silvę.

19'
Zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika poradził sobie z centrą z narożnika placu gry.

18'
Kolejny korner, tym razem po drugiej stronie boiska, dla krakowian.

17'
Bezpośrednie uderzenie Kirkeskova było całkiem przyzwoite. Zabrakło niewiele Duńczykowi do szczęścia - piłka wylądowała na górnej siatce.

16'
Drzazga wyekspediował futbolówkę, ale moment później Silva wyraźnie sfaulował Milewskiego, dość blisko pola karnego Wisły.

15'
Rzut rożny dla Piasta Gliwice po interwencji w defensywie Pawłowskiego.

12'
Bombę zza szesnastki posłał Silva, choć siła była odpowiednia, to wysokość już nie. Od bramki Plach.

11'
Nieudana próba dogrania z prawej strony w wykonaniu Maka. Zagranie padło łupem środkowych obrońców rywala.

9'
Mak doskonale znalazł podaniem w polu karnym Boguskiego, ten opanował piłkę i uderzył efektownie z powietrza - niecelnie.

8'
Stoperzy gospodarzy byli źle ustawieni, co umożliwiło Parzyszkowi dojście do strzału. Próba napastnika nie była jednak najwyższej jakości, a to ułatwiło skuteczną interwencję golkiperowi.

7'
Nie wynikło jednak jakiekolwiek zagrożenie po tym stałym fragmencie gry - jeden z piłkarzy Piasta był w momencie zagrania na ofsajdzie.

6'
Przewinił na swojej połowie Wasilewski. Od rzutu wolnego wznowią grę zawodnicy górnośląskiej drużyny.

5'
Wisła szuka swoich szans długim rozgrywaniem futbolówki, mającym zapewne za cel rozmontowanie defensywy mistrza Polski.

3'
Parzyszek zagrał ręką przy przyjmowaniu piłki w środku boiska. Sędzia to zauważył i przerwał grę.

2'
Buchalik nie spodziewał się uderzenia Badii z dystansu. Na jego szczęście piłka przeszła obok słupka.

1'
Pierwszy gwizdek arbitra!

*'
Piłkarze meldują się na placu gry. Zanim jednak spotkanie się rozpocznie, gracze uświęcą pamięć zmarłej kilka dni temu Julii Kmiecik, która kibicowała krakowskiej Wiśle przez ponad pół wieku.

*'
Sędziować rywalizację będzie Mariusz Złotek.

*'
Rezerwowi Wisły Kraków: Lis, Szota, Burliga, Chuca, Grabowski, Wojtkowski, Szot, Zdybowicz, Kumah.

*'
A tak prezentuje się zestawienie gospodarzy: Buchalik - Niepsuj, Janicki, Klemenz, Sadlok - Silva, Boguski, Pawłowski, Mak - Drzazga, Brożek.

*'
Ławka rezerwowych przyjezdnych: Szmatuła, Jodłowiec, Pietrowski, Mokwa, Huk, Borkała, Alves, Steczyk, Tuszyński.

*'
Poznaliśmy już piłkarzy, na których postawił dziś trener Piasta, Waldemar Fornalik.

*'
Wiślacy, poza nieciekawymi statystkami z ostatnich rywalizacji, mają także mocno osłabioną kadrę. Z powodu różnych urazów nie zagrają dziś: Jakub Błaszczykowski, Aleksander Buksa oraz Jakub Bartosz. Wykluczony także, ze względu na nadmiar żółtych kartek, jest występ Vukana Savićevicia.

*'
Dotychczasowe wyniki obu ekip, dają podstawy osadzać gości w roli faworyta zbliżającego się meczu.

*'
Z kolei gliwiczanie wydają się wracać na dobre tory po nie najlepszym początku sezonu ligowego. Piastowi w poprzedniej serii gier udało się pokonać na własnym boisku warszawską Legię.

*'
Biała Gwiazda powalczy o przełamanie - w ostatnich pięciu spotkaniach doznała aż czterech porażek, a ta najbardziej dotkliwa miała miejsce w Poznaniu, gdzie podopieczni Macieja Stolarczyka ulegli Lechowi aż 0:4.

*'
Witamy Państwa w pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej! Do Krakowa, na Stadion Miejski mieszczący się ulicy Reymonta, przyjeżdża mistrz Polski, czyli Piast Gliwice. Na rywalizację śląskiej ekipy z miejscową Wisłą zapraszamy na godzinę 20:30.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Wisła Kraków - Piast Gliwice, to zapraszamy do śledzenia meczu online