Ajax Amsterdam - Chelsea online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Ajax Amsterdam
Chelsea
0 : 1

Onana - Dest, Blind, Veltman (89' Huntelaar), Tagliafico - van de Beek, Alvarez (89' de Jong), Martinez - Ziyech, Tadić, Promes (74' Neres).
Arrizabalaga - Azpilicueta, Tomori, Zouma, Alonso - Kovacić, Jorginho, Mount - Willian (66' Pulisic), Hudson-Odoi (90' James) - Abraham (71' Batshuayi).

*'
Londyńczycy, dzięki temu zwycięstwu, zrównują się w tabeli z Ajaxem. Chelsea przerwała też dwie serie Holendrów - bez straty gola i zwycięstw.

90+3'
Amsterdamczycy nie są w stanie przedrzeć się przez zasieki londyńczyków.

90+2'
Przyjezdni robią co mogą, aby utrzymać bardzo korzystny dla siebie wynik.

90+1'
Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90'
Ostatnia roszada w ekipie z Wielkiej Brytanii: James zajął miejsce Hudsona-Odoi.

89'
Podwójna zmiana w zespole holenderskim: de Jong i Huntelaar na murawie, boisko opuścili Alvarez oraz Veltman.

86'
0:1! Batshuayi tym razem się nie pomylił!
Pulisic świetnie poradził sobie z przeciwnikami w polu karnym, zagrał po ziemi do Belga, a piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce.

84'
żółta kartka Zouma staranował, przy próbie odzyskania straconej piłki, Ziyecha. W pełni zasłużone napomnienie zobaczył francuski defensor.

83'
van de Beek trafił centrostrzałem Tadicia, który się tego nie spodziewał. Piłkę dzięki temu wyłapał Arrizabalaga.

81'
Niecelne uderzenie z daleka posłał, po dwójkowej akcji z Batshuayem, Pulisic.

80'
Dogranie Williana zostało zgrane przez Zoumę i trafiło do Tomoriego. Stoper starał się uderzyć głową, ale został zblokowany.

78'
Zouma przekroczył przepisy w walce o futbolówkę. Arbiter odgwizdał przewinienie Francuza w polu karnym miejscowych.

77'
Hudsona-Odoi w polu karnym, który starał się wślizgiem wykończyć dogranie Pulisica, uprzedził Alvarez. Korner dla gości.

76'
Gracze nic sobie nie robią z byciem na bakier z dokładnością - cały czas posyłają zagrania pod nogi rywala w końcowej fazie budowania ataku.

74'
Zmiana w Ajaxie: Neres zastąpił Promesa.

73'
Batshuayi przestrzelił w najbardziej dogodnej okazji, jaką stworzyli sobie gracze obydwóch drużyn w drugiej połowie! Belg huknął kilka metrów nad poprzeczką z miejsca, gdzie mógł przyjąć i pokonać Onanę - piłka trafiła do niego po rykoszecie od strzału Pulisica.

72'
Alonso złą decyzją zepsuł atak gości. Poszukiwał Batshuayi'a, ale zamiast niego, zagrał pod nogi piłkarza Ajaxu.

71'
Druga roszada w Chelsea: Batshuayi w miejsce Abrahama.

68'
Gracze obu ekip popełniają zbędne przewinienia w ofensywie na stoperach. Wszystko wynika z nieprecyzyjności w grze.

66'
Korekta numer jeden w składzie przyjezdnych: Pulisic za Williana.

65'
żółta kartka Martinez obejrzał żółty kartonik za brzydki faul na Jorginho.

64'
Promes uciekł Zoumie, ale zacentrował wprost pod nogi Tomoriego.

62'
Blind teraz uprzedził Abrahama w dojściu do wrzutki ze skrzydła Williana.

60'
Bramkarz gości bez kłopotu zatrzymał płaskie uderzenie Blinda.

59'
Alvarez trafił w słupek! Centymetry dzieliły defensora od celebracji gola po strzale głową.

58'
Przepiękną wymianę podań zaprezentowali gracze Ajaxu, a będąc już w polu karnym, strzał Tadicia został zblokowany.

56'
Brakuje dokładności obu drużynom - nic nie zmieniło się w tej kwestii od pierwszej połowy.

54'
Obie ekipy próbują zmienić wynik poprzez zbudowanie udanego ataku pozycyjnego. Na razie nie przynosi to pozytywnych rezultatów.

52'
Zouma protestował, że był faulowany w polu karnym przy próbie dojścia do centry, ale arbiter był przeciwnego zdania.

51'
Kolejny w tym spotkaniu rzut rożny, tym razem dla gości.

50'
Mount ładnie obrócił się z rywalem na plecach i oddał strzał. Próba została jednak zablokowana przez stoperów.

48'
żółta kartka Po rzucie rożnym nie było zagrożenia pod bramką Arrizabalagi, natomiast moment później Tadić sfaulował taktycznie Williana, za co otrzymał żółtą kartkę.

47'
Tadić poradził sobie z Alonso, ale nie zdołał już utrzymać piłki przed nadbiegającym Tomorim. Korner dla gospodarzy.

46'
Drugą połowę rozpoczęli The Blues.

*'
Nie ma zmian w wyjściowych składach.

*'
Piłkarze powrócili na arenę zmagań.

*'
Nie można narzekać na nudę w Amsterdamie. Do pełni szczęścia brakuje tylko goli (uznanych) i precyzji po obu stronach - sytuacji, z których mogły one paść, było sporo i z jednej tak też się stało, ale VAR dostrzegł spalonego. Czekamy z niecierpliwością na drugą część meczu.

45+1'
Niedokładna prostopadła piłka Mounta zepsuła akcję The Blues.

45'
Arbiter doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

44'
Bardzo mocne i równie niecelne uderzenie z dystansu posłał Ziyech.

43'
Fatalnie zepsuł kontrę własnego zespołu Azpilicueta. Hiszpan, będący kapitanem Chelsea, otrzymał dobre górne podanie z głębi pola i zamiast podać kolegom czekającym na zagranie, sam oddał strzał, na jego nieszczęście mocno niecelny.

42'
Londyńska drużyna wyekspediowała piłkę po wrzutce z narożnika.

41'
Promesowi, po doskonałym długim podaniu Blinda, nie udało się opanować piłki, ale za to wybicie Zoumy daje miejscowym korner.

39'
Azpilicueta kapitalnym wślizgiem w polu karnym uniemożliwił oddanie strzału Promesowi.

37'
Gol anulowany! Promes, zdaniem VARu, był na minimalnym spalonym. Zatem wciąż jest remis.

36'
VAR będzie jeszcze sprawdzał, czy w tamtej sytuacji nie było ofsajdu.

35'
Promes wyczuł, gdzie wyląduje piłka po strzale i rykoszecie Ziyecha i wbił ją do siatki z bliska.

33'
Nieprecyzyjne dośrodkowanie Hudsona-Odoi z boku boiska nie miało szans dojść do wbiegającego Abrahama.

32'
Świetnie spisują się dziś defensywy, które dosyć swobodnie radzą sobie z graczami ofensywnymi.

30'
Wciąż widać jak brakuje obu klubom dokładności w pewnych momentach gry.

28'
To nie jest mecz Hudsona-Odoi. Anglik zanotował prostą stratę będąc w szesnastce przeciwnika.

26'
Teraz wcześniej wspomniany angielski gracz za szybko podjął decyzję o uderzeniu i piłka poszybowała obok celu. Gdyby w polu karnym najpierw przyjmował i dopiero potem uderzył, to być może wynik uległby zmianie.

24'
Hudson-Odoi za długo zwlekał z decyzją o podaniu do Williana i w końcu stracił piłkę.

23'
Arbiter napomniał żółtym kartonikiem asystenta trenera Chelsea - Jody'ego Morrisa, za zbyt sugestywne gesty w jego kierunku.

22'
Ziyechowi kompletnie nie wyszło uderzenie z około dwudziestu pięciu metrów. Piłka trafiła na trybuny.

21'
Obydwa zespoły od początku pokazują, że chcą grać ofensywnie. Na razie brakuje im jednak precyzji w końcowych częściach akcji.

19'
Mocne dogranie po ziemi w wykonaniu Ziyecha padło łupem Tomoriego.

18'
Martinez czysto, zdaniem sędziego, zatrzymał szarżującego Mounta. Anglik nie może pogodzić się z decyzją arbitra, który nie odgwizdał przewinienia w tamtej sytuacji.

16'
Prawdziwy bilard miał miejsce przed chwilą na boisku, pomiędzy zawodnikami obu ekip. Ostatecznie przyniosło to korzyść gospodarzom, którzy utrzymują futbolówkę w posiadaniu.

15'
Główka Abrahama poszybowała nad celem.

14'
Golkiper Ajaxu sparował piłkę na korner po próbie Mounta z obrębu szesnastki. Znakomita czujność.

13'
Mogło być groźnie pod bramką Onany po bardzo ładnie wyglądającym ataku Chelsea, ale Hudson-Odoi w jej końcowej fazie źle zagrał do kolegi z zespołu.

11'
Ogromny błąd Arrizabalagi przy wznowieniu gry omal nie sprezentował Ziyechowi stuprocentowej okazji na zmianę rezultatu. Omal, gdyż Tomori powstrzymał skrzydłowego miejscowych.

10'
Wrzutka z rogu boiska nie została wykończona uderzeniem przez któregokolwiek z piłkarzy z Amsterdamu.

9'
Tagliafico zdobył dla Ajaxu stały fragment gry w postaci rzutu rożnego.

8'
Veltman wykorzystał nieuwagę Abrahama, pociągnął z futbolówką kilkadziesiąt metrów i kropnął z dystansu, metr obok bramki.

7'
Martinezowi nie udało się wygrać pojedynku o utrzymanie piłki z Zoumą, a po chwili Willian stracił ją po indywidualnej akcji.

5'
Nieczysto główkował po dograniu Tomori, później jeszcze próbował płasko centrować Alonso, ale gospodarze wybili piłkę.

4'
Azpilicueta wywalczył rzut rożny dla przyjezdnych.

3'
Gracze Ajaxu sygnalizowali zagranie ręką Alonso przy zablokowaniu strzału van de Beeka - mieli rację, pomimo braku gwizdka arbitra, ale zanim to miało miejsce, wcześniej był ofsajd.

2'
Onana skutecznie wypiąstkował dograną przez Hudsona-Odoi futbolówkę z narożnika placu gry.

1'
Londyńczycy już zdołali wywalczyć korner.

1'
Hymn Ligi Mistrzów rozbrzmiał, strony rozlosowane - czas na rywalizację! Rozpoczęli miejscowi.

*'
Piłkarze pojawili się na boisku. Początek pojedynku już za moment.

*'
W role sędziego głównego wcieli się Ovidiu Hategan (Rumunia).

*'
Ławka rezerwowych mistrzów Holandii: Varela, Schuurs, Neres, Huntelaar, Mazroui, de Jong, Marin.

*'
Zestawienie gospodarzy jest już znane.

*'
Rezerwowi gości: Caballero, James, Palmieri, Gilmour, Pulisic, Giroud, Batshuayi.

*'
Jedenastu piłkarzy, którzy zaczną mecz w zespole z Londynu, zostało wymienionych powyżej.

*'
Chelsea wyraźnie wróciła na dobre tory i nie notuje tak nierównych występów, jak miało to miejsce na początku sezonu. Na dodatek londyńczycy muszą dzisiaj wygrać, jeśli chcą wskoczyć na fotel lidera swojej grupy. To sprawia, że gospodarze będą musieli się mocno natrudzić, aby nie stracić prowadzenia w tabeli grupy H i utrzymać serię meczów w Lidze Mistrzów bez straconego gola.

*'
Czy Ajaxowi uda się powtórzyć wcześniej wspomniane osiągnięcie - zajść aż tak daleko w tych elitarnych rozgrywkach, mając teoretycznie słabszą kadrę od pozostałych rywali? Dzisiaj amsterdamczycy zmierzą się z najsilniejszym przeciwnikiem, jaki jest w ich grupie, który na dodatek w ostatnich tygodniach ma dobrą formę w angielskiej lidze.

*'
Inaugurację meczu w stolicy Holandii zaplanowano na godzinę 18:55.

*'
Witamy Państwa niezwykle gorąco na naszym portalu!
Przed nami elektryzujące starcie pomiędzy półfinalistą Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu a londyńską Chelsea, triumfatorem poprzedniej edycji Ligi Europy.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Ajax Amsterdam - Chelsea, to zapraszamy do śledzenia meczu online