Cracovia - Pogoń Szczecin online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
2 : 0

Pesković - Rapa, Helik, Jablonsky, Siplak - Gol, Lusiusz, van Amersfoort (90+4' Supryn) - Vestenicky (68' Ferraresso), Lopes (87' Strózik) - Piszczek.
Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia - Dąbrowski, Kożulj (73' Frączczak) - Kowalczyk, Spiridonović, Hostikka (62' Listkowski) - Buksa (76' Stec).

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas.

Ostatni gwizdek sędziego! Cracovia wygrywa z Pogonią Szczecin 2:0 i wskakuje na drugie miejsce w ligowej tabeli.

90+4'
Trzecia zmiana po stronie Pasów: Supryn wszedł za van Amersfoorta.

90+1'
Płaskie, mocne uderzenie Matyni trafiło w graczy Cracovii.

90'
Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89'
Bramkarzowi Portowców w prostej sytuacji uciekła piłka z rękawic. Korner dla gospodarzy. W tej sytuacji Chorwat naprawił swój błąd, pewnie wyłapując dogranie z narożnika.

87'
Kolejna zmiana w ekipie z Małopolski: kontuzjowanego Lopeza zmienił Strózik.
86'
Wielkie pudło Spiridonovicia z dobrego miejsca do posłania celnego uderzenia - Austriak miał dużo czasu, ale huknął wysoko nad poprzeczką.

85'
Kowalczyk był faulowany na połowie krakowian przez Helika. Rzut wolny dla przyjezdnych.

83'
Choć zespół szczeciński podejmuje cały czas starania, by trafić do siatki przynajmniej na 2:1, to wszystkie ich próby kasują stoperzy gospodarzy.

81'
Niewiele już nie wskazuje na to, aby gościom udało się  odrobić straty.

78'
Był bilard w szesnastce po dograniu, ale żaden z zawodników Kosty Runjaicia nie zdołał oddać strzału.

77'
Od narożnika boiska wznowią grę goście.

76'
Roszada numer trzy w zespole z województwa zachodniopomorskiego: Stec pojawił się na murawie, z boiska zszedł Buksa.

74'
żółta kartkaczerwona kartka Bartkowski nieodpowiedzialnie niebezpiecznie zaatakował rywala w powietrzu i zobaczył żółty kartonik - drugi w tym meczu, a w konsekwencji także i czerwony. To koniec meczu dla gracza Portowców. Goście będą grali w osłabieniu.

73'
Druga zmiana w Pogoni: Frączczak w miejsce Kożulja.

71'
2:0! Lopes podwyższa prowadzenie Pasów!
Bardzo ładna akcja gospodarzy pomiędzy Golem, Lopesem i Piszczkiem - podanie do Portugalczyka zostało posłane od tego trzeciego, a gracz z Półwyspu Iberyjskiego nie dał najmniejszych szans Peskoviciowi strzałem w górny prawy róg bramki.

69'

68'
Zmiany dokonał Michał Probierz: Ferraresso zajął miejsce Vestenicky'ego.

67'
żółta kartka Piszczek ujrzał żółtą kartkę za faul na Kożulju.

66'
Dwójkowa akcja między Bartkowskim i Kożuljem zakończyła się strzałem tego drugiego, który nie zaskoczył jednak golkipera Pasów.

65'
Rzut rożny mają przyjezdni po interwencji Siplaka.

64'
Jeśli spotkanie zakończyłoby się takim wynikiem, to szczecinianie stracą fotel lidera tabeli po tej kolejce, a Cracovia wskoczy na drugie miejsce.

62'
Korekta w składzie gości: Listkowski za Hostikkę.

60'
Piłkarze krakowskiej drużyny domagali się podyktowania rzutu karnego za przekroczenie przepisów przez jednego z zawodników Pogoni. Arbiter nakazał grać dalej i nie analizował tej sytuacji nawet na VARze.

58'
1:0! Rapa skarcił swój były klub!
Rumun wykończył dogranie Lopesa, które jeszcze po drodze odbiło się od pleców Zecha i ułożyło się mu idealnie na strzał głową. Stipica pokonany, Cracovia prowadzi!

56'
Ależ zepsuli tę akcję zawodnicy Portowców - najpierw zbyt długo zbierali się do oddania strzału zza pola karnego, a później Bartkowski dograł piłkę Kożuljowi w momencie, gdy ten był na ofsajdzie.

54'
Obydwa kluby potrzebowałaby chyba nieco świeżej krwi w składzie - trenerzy powinni rozważyć dokonanie kilku roszad.

52'
Strzał Piszczka, po akcji na jeden kontakt, zmierzałby do bramki, gdyby nie interwencja defensora przyjezdnych.

51'
Silne uderzenie po ziemi, jakie posłał Gol, zostało zablokowane przez graczy ze Szczecina.

50'
Atak gości lewą flanką nie przyniósł efektu w postaci sytuacji podbramkowej.

48'
Piszczek doszedł do strzału głową po dograniu z rogu, piłka ostatecznie wylądowała na górnej siatce.

47'
Siplak zdobył wznowienie gry od narożnika.

46'

*'
Nie ma zmian w wyjściowych zestawieniach.

*'
Piłkarze powrócili na boisko.

*'
Statystyki:

*'
Obu drużynom trudno odmówić chęci do gry. Choć walki na murawie jest bardzo dużo, nieco brakuje okazji podbramkowych, to w tym meczu, w drugiej połowie, mogą paść jakieś gole, ze względu na piłkarską jakość, którą mają obydwa zespoły, choć do końca jeszcze jej nie zaprezentowały.

45'
Minutę dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

44'
Spiridonović trafił w słupek! Graczowi z Wiednia zabrakło kilkunastu centymetrów do szczęścia - uderzał z ostrego kąta, już z obrębu szesnastki.

43'
żółta kartka Kara indywidualna dla Buksy - podstawowy napastnik Pogoni będzie musiał odpocząć w następnej kolejce za czwartą żółtą kartkę obejrzaną w tym sezonie.

42'
Do zgrania Jablonsky'ego próbował dojść van Amersfoort i tym samym wpakować piłkę do bramki, jednak Holendra uprzedził Stipica.

40'
Buksa nie doskoczył do centry Matyni ze stałego fragmentu gry.

39'
żółta kartka Kartonik w kolorze żółtym ujrzał Gol za ostre wejście w Dąbrowskiego. Wcześniejszy korner nie przyniósł zagrożenia pod bramką Pasów.

38'
Goście wywalczyli rzut rożny z prawej strony placu gry.

36'
Płaskie wrzucenie piłki przez Rapę całkowicie zaskoczyło linię defensywną Pogoni Szczecin, ale czujność zachował Stipica - Chorwat złapał futbolówkę w ręce.

35'
żółta kartka Żółty kartonik dla Bartkowskiego za celowe zagranie ręką w celu przerwania akcji przeciwnika w środku pola.

33'
Bartkowski doszedł do strzału głową - próba niecelna.

32'
Arbiter dopatrzył się faulu Lusiusza na Kowalczyku na połowie miejscowych. Spiridonović sygnalizował sędziemu także, że jego kolega został uderzony łokciem, ale nic takiego nie miało miejsca, choć przewinienie było.

30'
Udaną interwencję w obronie zanotował pod polem karnym Lusiusz. Pomocnik zatrzymał, bez przewinienia, szarżującego Kożulja.

29'
Ponownie było gorąco w polu karnym Portowców i kolejny raz dobrze spisał się Zech, który uniemożliwił graczowi gospodarzy oddanie skutecznego strzału.

27'
Doskonałym wślizgiem popisał się Zech. Stoper gości zatrzymał świetnie zapowiadający się atak Cracovii.

25'
Brakuje szczęścia i precyzji w grze obu ekip - nie można natomiast powiedzieć, że w tym meczu brakuje piłkarskiej jakości.

23'
Bardzo zakotłowało się w szesnastce Pogoni, gdzie Stipica zanotował nieudaną próbę wyłapania futbolówki, po której, na jego szczęście, zdołali ją wybić jego partnerzy.

21'
Źle rozegrali ten rzut rożny piłkarze Kosty Runjaicia. Jedyne, co przyniósł ten stały fragment gry, to nieudany, jak się okazało później, kontratak przeciwnika.

20'
Jablonsky skutecznie zablokował uderzenie Spiridonovicia z daleka. Korner dla gości.

18'
Bardzo ciekawy atak przeprowadził Dąbrowski ze Spiridonoviciem, po którym były gracz Cracovii posłał, podobnie jak Siplak kilkanaście minut wcześniej, centrostrzał. Pesković prawie dał się zaskoczyć, bo piłka niekontrolowana przez niego wylądowała na górnej siatce.

16'
Triantafyllopoulos był blisko wykończenia wrzutki z rzutu wolnego strzałem. Zabrakło mu kilkunastu centymetrów do sięgnięcia piłki.

14'
Rapa bez problemu zatrzymał dogranie, które próbował posłać Matynia.

12'
Znakomita okazja stworzyła się Kowalczykowi po błędzie gospodarzy, ale pomocnik Pogoni za słabo uderzył z obrębu szesnastki i Pesković zatrzymał piłkę.

11'
Lusiusz zablokował zaskakujące uderzenie Kożulja z trudnej pozycji.

9'
Główka wcześniej wspomnianego Holendra, mająca być uderzeniem lub zgraniem, przeszła obok słupka.

8'
Zagranie van Amersfoorta nie mogło dojść do któregokolwiek z jego kolegów - było za mocne i posłane "w ciemno".

6'
Buksa wpadł na pomysł oddania strzału z prawego dolnego narożnika pola karnego. Jego próba nie znalazła drogi do bramki.

5'
Kapitalne podanie posłał Jablonsky do Siplaka na kilkadziesiąt metrów, co znacznie przyspieszyło atak Cracovii. Lewy defensor krakowian posłał jednak dośrodkowanie w ciemno, który jeszcze zamienił się w centrostrzał. Stipica pewnie wyłapał tę górną futbolówkę.

3'
Lopes fatalnie przestrzelił w dogodnej okazji, po ładnej wymianie podań między graczami gospodarzy. Nieco ratuje Portugalczyka fakt, że w momencie otrzymania zagrania prostopadłego, był na pozycji spalonej, co zauważył sędzia liniowy.

1'
Rozpoczęli przyjezdni.

*'
Zawodnicy zjawili się na murawie Stadionu Cracovii mieszczącego się przy ulicy Józefa Kałuży 1.

*'
Paweł Gil to arbiter wyznaczony przez PZPN do poprowadzenia meczu w Krakowie.

*'
Rezerwowi Pasów: Hrosso, Ferraresso, Pestka, Dimun, Cecarić, Supryn, Strózik.

*'
Trener Michał Probierz wyśle do boju piłkarzy wymienionych powyżej.

*'
Z powodu zawieszenia za kartki, nie wystąpi dziś, w zespole z Krakowa, Sergiu Hanca.

*'
Na ławce rezerwowych Portowców zasiądą: Bursztyn, Łasicki, Stec, Podstawski, Guarrotxena, Kozłowski, Listkowski, Frączczak, Manias.

*'
Chorwacki szkoleniowiec gości już wybrał graczy, jacy powalczą dziś w pojedynku o komplet "oczek".

*'
Wspominając o pozycjach obu ekip w ligowej tabeli, warto przybliżyć ją w całości:

*'
Pasy także radzą sobie bardzo dobrze w aktualnych rozgrywkach, lecz nierówna dyspozycja uniemożliwia im utrzymania pozycji w strefie medalowej, do którego tracą zaledwie jeden punkt.

*'
Szczecinianom zaskakująco dobrze idzie w obecnym sezonie. Podopieczni Kosty Runjaicia przewodzą w tabeli od dłuższego czasu, a ewentualne zwycięstwo w dzisiejszym meczu z Pasami, może zapewnić im utrzymanie tego stanu rzeczy co najmniej do następnej serii gier.

*'
Dzień dobry, Państwu!
Spotkanie w stolicy Małopolski pomiędzy Cracovią i Pogonią Szczecin rozpocznie trzynastą kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Na rywalizację piątej ekipy ligi z jej liderem zapraszamy na godzinę 18:00.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Cracovia - Pogoń Szczecin, to zapraszamy do śledzenia meczu online