Lech Poznań - Piast Gliwice online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
3 : 0

Van der Hart - Gumny (66' Dejewski), Satka, Rogne, Kostewycz - Muhar, Tiba - Jóźwiak (81' Klupś), Jevtić, Puchacz (73' Amaral) - Gytkjaer.
Plach - Rymaniak, Malarczyk, Korun, Kirkeskov - Milewski (78' Konczkowski), Pietrowski, Sokołowski, Badia (54' Tuszyński) - Felix - Parzyszek (62' Steczyk).

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas.

*'
Lechici przerwali swoją złą serię meczów bez porażki i także zakończyli serię rywala - Piast przegrał pierwszy raz od ośmiu kolejek.

90+4'
żółta kartka Rymaniak łokciem uderzył Tibę - gra przerwana, zasłużona kara dla defensora Piasta. Napomnienie ujrzeli także Amaral i Kirkeskov.

90+2'
3:0! Amaral kapitalnie przyjął piłkę w polu karnym i ze stoickim spokojem pokonał Placha! Całą akcję rozprowadził Tiba, który zanotował także w tej akcji asystę. Portugalczycy dają Lechowi trzeciego gola i pewne już w tym meczu zwycięstwo.

90+1'
Zaskakujące uderzenie z powietrza posłał z boku pola karnego Lecha Rymaniak - ta poszybowała tuż obok bramki.

90'
Cztery minuty dodane do drugiej połowy.

89'
Piast chyba jest już pogodzony z porażką. Ich ataki nie mają większych szans powodzenia.

86'
Amaral walczył o utrzymanie się przy futbolówce pod szesnastką Piasta, ale ostatecznie przegrał pojedynek ze stoperem gości.

85'
Zakotłowało się w szesnastce gospodarzy, ostatecznie jednak piłka została wyekspediowana poza pole karne.

84'
Rzut rożny mają zawodnicy z Gliwic.

81'
Klupś zajął miejsce Jóźwiaka.

80'
Będzie konieczna druga wymuszona zmiana w Lechu - Jóźwiak nie wróci na plac gry.

79'
Poważnie ucierpiał Jóźwiak po wejściu Tuszyńskiego. Sztab medyczny jest już przy skrzydłowym poznańskiego zespołu.

78'
Ostatnia zmiana w Piaście Gliwice: Konczkowski za Milewskiego.

75'
Niewiele wskazuje na to, aby rezultat spotkania miał się jeszcze odmienić na korzyść mistrzów Polski. Wydaje się, że Lech kontroluje przebieg gry.

73'
Zmiana w zespole prowadzonym przez Dariusza Żurawia: Amaral zajął miejsce Puchacza.

72'
Kirkeskov uderzył dobrze nad murem, ale jednak wprost w holenderskiego golkipera miejscowych.

71'
Muhar popełnił faul na przeciwniku blisko bramki gospodarzy. Zapewne któryś z piłkarzy Piasta bezpośrednio uderzy na bramkę Van der Harta.

68'
Piast nie potrafi jak na razie odpowiedzieć na ataki poznaniaków.

67'
Kolejne nieudane uderzenie Puchacza w tym meczu. Nie wychodzą dzisiaj strzały zawodnikowi grającemu na lewej flance.

66'
Wymuszona zmiana w Kolejorzu: Dejewski zastąpił kontuzjowanego Gumnego.

65'
Gumny odniósł uraz i to chyba jest koniec meczu dla wychowanka drużyny ze stolicy Wielkopolski.

64'
Jóźwiak, przez skuteczną interwencję obrońców gości, nie zanotował asysty przy ewentualnym golu Puchacza.

62'
Druga korekta w składzie Piasta Gliwice: Steczyk za Parzyszka.

60'
Gytkjaer zmarnował znakomitą okazję na skompletowanie hat-tricka, z bliska posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką. Sędzia liniowy uniósł jeszcze w tamtej sytuacji chorągiewkę, co oznacza, że nawet gdyby Duńczyk trafił do siatki, to i tak gol nie zostałby uznany.

58'
Ostre przewinienie popełnił Rymaniak na Kostewyczu. Ukrainiec został nadepnięty przez bocznego defensora Piasta na połowie Piasta.

56'
2:0! Gytkjaer po raz drugi!
Kostewycz posłał pierwsze dobre dośrodkowanie w tym meczu i natychmiast zanotował asystę - duński napastnik wyprzedził defensorów Piasta i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

54'
Roszada w ekipie mistrzów Polski: Tuszyński w miejsce Badii.

52'
W pole karne przyjezdnych wjechał z futbolówką Kostewycz. Ukrainiec stracił równowagę przy próbie strzału, a to spowodowało niepowodzenie ataku Lecha.

50'
Goście z ofensywnym nastawieniem wyszli na drugą połowę. To oni są bardziej zdeterminowani do zmiany wyniku na remis, niż lechici na podwyższenie prowadzenia.

48'
Początek drugiej części meczu stoi pod znakiem niedokładności w grze obu ekip.

46'

*'
Piłkarze powrócili na boisko.

*'
Statystyki:

*'
Dość wyrównane spotkanie, w którym obie ekipy stworzyły sobie okazje podbramkowe, choć także nie można mówić, że ten mecz można określić mianem niezwykle emocjonującego. Na razie o gola lepszy jest Lech Poznań.

Gol zakończył pierwszą część meczu.

45+1'
1:0! Gytkjaer bardzo pewnie wykorzystał rzut karny!
Duńczyk uderzył w lewą część bramki, Plach rzucił się w prawą.

45'
Rzut karny dla Lecha Poznań!
Malarczyk podstawił nogę Tibie, arbiter wskazał na jedenasty metr. Przewinienie było wyraźne.

43'
Muhar prawie sprezentował kolejną okazję rywalom - tym razem jednak stoperzy Lecha naprawili jego błąd, nie dopuszczając do piłki gracza Piasta.

42'
Piłka trafiła na drugie skrzydło, gdzie był Tiba. Portugalski pomocnik przeciągnął jednak drugą wrzutkę, przez co ta opuściła pole gry.

41'
Krótkie rozegranie, po którym Felix sfaulował Jóźwiaka. Rzut wolny będzie na wysokości pola karnego mistrzów Polski.

40'
Rykoszet po uderzeniu Jevticia. Szwajcar będzie teraz centrował z rzutu rożnego.

38'
Jevtić miał ciekawy pomysł na rozegranie rzutu rożnego - dograł na dwudziesty metr, gdzie czekał Tiba. Portugalczyk źle przyjął jednak piłkę i obyło się bez strzału.

37'
Felix zabawił się z piłkarzami gospodarzy w polu karnym, po czym posłał płaskie podanie na środek szesnastki. Tam jednak, zamiast Parzyszka, czekał Satka.

35'
Wrzutka Kostewycza została posłana prosto w ręce Placha. Nie wychodzą w tym sezonie te zagrania ukraińskiemu obrońcy.

33'
Tiba zagrał ręką przy przyjęciu piłki, co wymusiło na arbitrze przerwanie gry.

31'
Puchaczowi nie wyszło wykończenie kontrataku, przez co trudno powiedzieć czy wychowanek Lecha Poznań strzelał, czy też podawał do Tiby.

30'
żółta kartka Taktyczne przewinienie Gumnego kończy się dla niego "żółtkiem".

29'
Gumny złą decyzją zepsuł atak gospodarzy - zamiast uderzyć, posłał podanie, którego nie spodziewał się Gytkjaer.

27'
żółta kartka Żółty kartonik został pokazany Sokołowskiemu.

26'
Efektownie wyglądająca akcja przyjezdnych doszła do szesnastki Lecha, poszło dośrodkowanie po ziemi, które w ostatniej chwili skutecznie wyekspediował Gumny.

25'
Parzyszek z dystansu, Van der Hart łatwo zatrzymał futbolówkę.

23'
Zawodnicy prowadzeni przez Waldemara Fornalika dobrze spisują się w obronie.

21'
Badia szukał prostopadłym podaniem Parzyszka, napastnikowi Piasta zabrakło kroku do sięgnięcia piłki przed Van der Hartem.

20'
Soczyste uderzenie Gumnego nie zaskoczyło Placha, choć Słowak musiał łapać piłkę na raty.

18'
Fatalnie uderzył z dystansu, gdzie poszła wrzutka z narożnika, Puchacz. Piłka poszybowała około pięciu metrów nad bramką.

17'
Kolejny rzut rożny dla graczy z Wielkopolski.

16'
Lechici, po niezłej grze w pierwszych minutach meczu, teraz nie mają już takiej swobody w konstruowaniu akcji.

14'
Niebywałe błąd w przyjęciu Muhara omal nie sprezentował gola gościom! Chorwat tragikomicznym przyjęciem podał piłkę Parzyszkowi na czystą pozycję do strzału, a ten, zamiast do bramki, uderzył w Van der Harta. Dobitki nie było.

12'
Odpowiedział ofensywnym wyjściem zespół z Górnego Śląska, poznaniacy zdołali się jednak wybronić.

10'
Ładny technicznie strzał Jevticia sprzed pola karnego poszybował tuż nad poprzeczką bramki Placha! To była, jak na razie, najgroźniejsza akcja tego meczu.

9'
Dogranie Jóźwiaka było dobrej jakości, ale trafiło wprost na głowę jednego z piłkarzy aktualnego mistrza Polski.

8'
Mamy trzeci w ciągu kilku minut korner dla lechitów.

7'
Piast skutecznie oddalił zagrożenie po centrze Jevticia z narożnika.

6'
Kostewycz wywalczył korner po walce o utrzymanie się przy piłce z Milewskim.

4'
Strzelał z niewielkiej odległości Muhar, tym razem dobrze się spisał bramkarz Piasta Gliwice.

3'
Plach miał ogromne problemy z wypiąstkowaniem futbolówki po centrze Puchacza. Kłopoty wzięły się z tego, że agresywnie, ale i czysto, atakował ją Gytkjaer. Rzut rożny dla gospodarzy.

2'
Sokołowski posłał nie do końca precyzyjne podanie w pole karne. To umożliwiło golkiperowi wyłapał piłkę.

1'
Zaczęli goście.

*'
Piłkarze zjawili się na murawie. Mecz na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu za moment się rozpocznie.

*'
Szymon Marciniak to arbiter nadchodzącego starcia.

*'
Rezerwowi przyjezdnych: Szmatuła, Jodłowiec, Holubek, Konczkowski, Mokwa, Huk, Borkała, Steczyk, Tuszyński.

*'
Piast wyśle do boju następujących graczy: Plach - Rymaniak, Malarczyk, Korun, Kirkeskov - Milewski, Jodłowiec, Sokołowski, Badia - Felix - Parzyszek.

*'
Rezerwowi Lecha Poznań: Mleczko, Crnomarković, Tomczyk, Żamaletdinow, Dejewski, Moder, Letniowski, Amaral, Klupś.

*'
Gospodarze wyjdą na plac gry w powyższym składzie.

*'
Gliwiczanie z kolei nie przegrali meczu od siedmiu kolejek. Logika podpowiada w tej sytuacji, że poznaniacy nie powinni wygrać tego meczu. Jak jednak wiemy, ekstraklasowe mecze potrafiły już wielokrotnie zaskoczyć końcowymi rezultatami, dlatego nie można wykluczyć także wysokiego zwycięstwa siedmiokrotnych mistrzów najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

*'
Podopieczni Dariusza Żurawia nie wygrali meczu w lidze od 5 października, kiedy to pokonali Wisłę Kraków 4:0. Dzisiaj będą mieli okazję się przełamać, ale przeciwnik z pewnością mu tego nie ułatwi.

*'
Wspomniana wcześniej całkowicie odmienna dyspozycja przekłada się na sytuację mierzących się dziś zespołów w ligowej tabeli. Piast przed tą kolejką był wiceliderem, lechici zajmowali dziewiątą lokatę.

*'
Pojedynek zespołów będących w zupełnie różnych dyspozycjach zaplanowano na godzinę 20:30.

*'
Witamy Państwa serdecznie! Zakończyła się przerwa reprezentacyjna - to oznacza, że do rywalizacji powracają piłkarze PKO BP Ekstraklasy. W jednym z najciekawszych meczów szesnastej serii gier jest ten, w którym zmierzy się Lech Poznań z mistrzem Polski, Piastem Gliwice. Zapraszamy do uważnego śledzenia tego spotkania na żywo.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Lech Poznań - Piast Gliwice, to zapraszamy do śledzenia meczu online