Wisła Płock - Lech Poznań online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
Wisła Płock
0 : 2

Dahne - Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Michalski - Rasak, Furman - Merebashvili, Szwoch (63' Kuświk), Tomasik (73' Sahiti) - Ricardinho (82' Nowak).
Van der Hart - Satka, Dejewski, Rogne, Kostewycz - Muhar, Tiba - Amaral (89' Moder), Jevtić (84' Marchwiński), Puchacz (76' Kamiński) - Gytkjaer.

*'
Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas.

*'
Lechici wygrali drugi mecz z rzędu i powoli zmniejszają swoją stratę do ligowej czołówki. Dla Wisły Płock taki wynik oznacza z kolei przedłużenie serii spotkań bez zwycięstwa do czterech.

90+1'
0:2! Gytkjaer podwyższa prowadzenie Lecha Poznań!
Znakomicie rozpoczął atak Van der Hart - idealnie podał na drugą część boiska do Tiby, który nie był na ofsajdzie, ten wpadł w pole karne i wyłożył idealnie piłkę Duńczykowi, który z bliska dopełnił formalności.

90'
Trzy minuty dłużej potrwa druga połowa.

89'
Trzecia zmiana w składzie gości: Moder za Amarala.

88'
Nafciarzom powoli kończy się czas na zmianę niekorzystnego wyniku.

86'
Płocczanie zaczynają coraz mocniej naciskać lechitów w końcowych minutach.

85'
Po ziemi sprzed pola karnego uderzył Marchwiński. Zbyt słabo jednak, aby Dahne musiał skapitulować po raz drugi.

84'
Lechici poradzili sobie z centrą z narożnika. Wcześniej nastąpiła zmiana: Marchwiński zastąpił Jevticia.

83'
Znakomita interwencja Van der Harta po mocnym i celnym uderzeniu Furmana z daleka. Jest rzut rożny dla gospodarzy.

82'
Ostatnia roszada po stronie gospodarzy: Nowak wbiegł na murawę, opuścił boisko Ricardinho.
80'
Złą decyzję podjął Amaral i to kosztowało Lecha, być może, drugie trafienie. Portugalczyk powinien zagrać prostopadle do Jevticia, a nie samemu uderzać.

78'
Dejewski wślizgiem zblokował centrę po ziemi Merebashvilego.

76'
Zmiana w Lechu Poznań: Kamiński zajął miejsce Puchacza.

74'
Główka Michalskiego po centrze Furmana przeszła blisko słupka bramki gości.

73'
Druga korekta w składzie Wisły Płock: Sahiti w miejsce Tomasika.

70'
Ależ nie wykorzystał Gytkjaer doskonałej szansy, jaką stworzył mu Tiba! Reprezentant Danii, zamiast do siatki mając przed sobą tylko Dahne, trafił wprost w niemieckiego golkipera.

68'
Bezpośrednie uderzenie Szwajcara spowodowało błąd Dahne, który wypluł piłkę przed siebie. Niemcowi poszczęściło się, że Gytkjaer nie spodziewał się, że piłka poleci mu za plecy i przez to nie było dobitki.

67'
Od rzutu wolnego, blisko pola karnego miejscowych, wznowi grę Jevtić.

65'
Płasko z dystansu uderzył Tiba. Dahne nie miał większych problemów ze złapaniem futbolówki.

64'
Jakie wielkie szczęście miała teraz Wisła, że uderzenie Gytkjaer nie znalazło się w siatce! Duńczyk dobrze uderzył dogranie Kostewycza, ale jednocześnie trafił w stojącego przed nim Marcjanika. To niemal na pewno uchroniło gospodarzy od straty drugiej bramki.

63'
Roszada numer jeden w Wiśle Płock: Kuświk za Szwocha.

62'
Tomasik przedzierał się lewą flanką, po czym puścił piłkę po ziemi w kierunku Ricardinho. Na drodze jej lotu stanął jednak stoper gości, który wyekspediował ją poza plac gry.

61'
Jevtić, przez zbyt długie prowadzenie piłki, zepsuł kontratak własnej drużyny.

60'
Strącona przez Szwocha futbolówka, wcześniej dograna przez Furmana, wylądowała w rękach holenderskiego bramkarza przyjezdnych.

58'
żółta kartka Sędzia główny ukarał żółtą kartką Puchacza za ostre słowa w swoim kierunku za nieprzychylną decyzję.

56'
Bardzo silny i niecelny strzał z daleka Tiby.

54'
Widać w grze Satki brak ogrania na prawej defensywie - słowacki piłkarz nie włącza się zbyt często w akcje ofensywne swojego zespołu, a jak już to robi, to jego dośrodkowania nie dochodzą do celu.

52'
Kontakt z murawą zanotował Jevtić po wejściu Urygi. Gwizdek arbitra milczy - gramy dalej.

51'
Głębokie dośrodkowanie Ricardinho wpadło wprost w ręce Van der Harta.

49'
Brak precyzji w atakach pozycyjnych płocczan jest aż nadto widoczny.

48'
Dogranie Satki spod linii końcowej spadło na klatkę piersiową Urydze.

47'
Marcjanik wyekspediował centrę Kostewycza poza obszar pola karnego Wisły Płock.

46'

*'
Nie ma zmian w składach.

*'
Gracze ponownie pojawili się na płycie boiska.

*'

*'
Zdecydowanie lepiej prezentuje się klub z Wielkopolski i to on zasłużenie prowadzi po pierwszej części meczu. Płocczanie niewiele dobrego pokazują w ofensywie, a defensywa nie uchroniła ich od straty gola.

Przerwa.

45+1'
Trwa doliczony czas gry, arbiter zdecydował się na doliczenie dodatkowych trzech minut.

45'
Niezły pomysł, ale nie najlepsze wykonanie Portugalczyka, który kierował piłkę do Rogne. Norwega uprzedzili jednak gracze z Płocka.

44'
Grę będzie wznawiać Amaral lub Jevtić.

42'
Gra na moment wstrzymana, z powodu zadymienia, jakie unosi się nad murawą.

41'
Faulowany był Puchacz na połowie gospodarzy. Stały fragment gry dla zespołu prowadzonego przez Dariusza Żurawia.

40'
Brakiem techniki "popisał się" przy podaniu do Puchacza Muhar. Chorwat chcąc zagrać zewnętrzną częścią stopy, wykopał piłkę na aut.

39'
Fatalnie uderzył z dystansu Furman. Były pomocnik Legii Warszawa miał dużo czasu i miejsca na wykonanie dużo lepszej próby.

37'
Puchacz przewrócił się w polu karnym Wisły, arbiter podjął decyzję o aby nie wskazywać na jedenasty metr. Późniejsza konsultacja z VARem także nie wpłynęła na pierwotną decyzję.

35'
Van der Hart udanie przeczytał, gdzie spadnie górne podanie z głębi pola i wyłapał piłkę.

34'
żółta kartka Żółty kartonik został pokazany Kostewyczowi.

32'
0:1! Puchacz nie dał szans golkiperowi!
Błąd w wyprowadzeniu piłki spod pola karnego popełnił Uryga - przechwycił ją Amaral, zagrał prostopadle do Puchacza, a ten bardzo silnym strzałem ulokował futbolówkę, po rękach Dahne, w okienku bramki.

30'
Furman wpadł w pole karne, chciał potężnie strzelić z ostrego kąta, na drodze stanęli jednak obrońcy Lecha.

29'
W końcu któryś z zespołów przeprowadził ładną akcję, ale i tak nie skończyła się ona choćby celnym uderzeniem - powodem zbyt mocne podanie Amarala do Gytkjaera.

28'
Kibice zgromadzeni na stadionie z pewnością nie czują się rozgrzani tym spotkaniem.

26'
Ciekawy pomysł miał Muhar, który chciał przenieść ciężar gry dla lewe skrzydło. Piłka została skierowana do Kostewycza, ale Ukrainiec źle obliczył jej lot i ta padła łupem Stefańczyka.

25'
Arbiter dostrzegł zagranie ręką Michalskiego w okolicy środka boiska, co wymusiło przerwanie ataku pozycyjnego gospodarzy.

24'
Futbolówka, po wybiciu jednego z poznaniaków, trafiła pod nogi Merebashvilego. Gruzin źle jednak złożył się do strzału i próba minęła cel w znacznej odległości.

23'
Podopieczni Radosława Sobolewskiego wywalczyli korner.

21'
Stefańczykowi nie udało się ograć Puchacza pod szesnastką lechitów. Wiślacy wciąż są jednak blisko pola karnego.

19'
Strata Satki na połowie Wisły mogła przynieść kontratak gospodarzy, ale Słowak szybko naprawił swój błąd.

17'
Na wyraźnym ofsajdzie został złapany Puchacz.

15'
Nie wyszło zupełnie dośrodkowanie Kostewyczowi - trafiło wprost na nogę stopera Wisły Płock.

13'
Bombę z dystansu odpalił Muhar. Piłka po strzale Chorwata poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką.

11'
Żaden z płocczan nie doszedł do wrzutki Furmana. Wznowi grę od bramki Van der Hart.

10'
Przewinienie Muhara na Tomasiku w niedalekiej odległości od pola karnego gości. Może być groźnie.

9'
Defensor Lecha Poznań - Rogne, udanie zablokował szarżę Szwocha.

7'
Amaral długo szukał miejsca przed szesnastką do oddania strzału i ostatecznie został przyblokowany.

5'
Tiba szukał górnym podaniem na lewą flankę Kostewycza, Ukraińcowi zabrakło szybkości do opanowania futbolówki.

4'
W mecz lepiej weszli poznaniacy. Czy to przełoży się na okazje podbramkowe?

2'
Korner nie przyniósł zagrożenia, kontrę przeprowadzili niemal natychmiast goście. Po wymianie wielu podań, efektownie z powietrza kropnął Amaral. Portugalczykowi zabrakło niewiele, aby piłka spadła pod poprzeczkę.

1'
Wisła skutecznie przedarła się prawą stroną boiska, dośrodkowanie Szwocha w pole karne zostało wybite przez Dejewskiego na rzut rożny.

1'
Rozpoczęli Wielkopolanie.

*'
Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę.

*'
Spory na arenie zmagań będzie rozstrzygał Mariusz Złotek (Gorzyce).

*'
Na placu gry nie zobaczymy dziś Roberta Gumnego. Podstawowy prawy defensor przyjezdnych pauzuje za nadmiar żółtych kartek, choć w minionej kolejce odniósł także kontuzję.

*'
Ławka rezerwowych gości: Mleczko, Crnomarković, Żamaletdinow, Moder, Makuszewski, Skrzypczak, Klupś, Marchwiński, Kamiński.

*'
W barwach Kolejorza na boisko wybiegną powyżsi gracze.

*'
Rezerwowi Wisły: Wrąbel, Kuświk, Zawada, Fojut, Ambrosiewicz, Sahiti, Nowak, Pawlak, Stępiński.

*'
Oto skład, w jakim wybiegną na murawę piłkarze z Płocka: Dahne - Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Michalski - Rasak, Furman - Merebashvili, Szwoch, Tomasik - Ricardinho.

*'
Siedmiokrotnym mistrzom ekstraklasy z Wielkopolski znacznie lepiej wiedzie się w meczach z wiślakami na swoim boisku. Historia tych spotkań pokazuje, że na Mazowszu częściej wygrywają Nafciarze.

*'
Poznaniacy natomiast po serii meczów bez zwycięstwa, w końcu zdołali zdobyć komplet punktów. Udało im się to w meczu, którego nie byli faworytem - lechici rozbili mistrzów Polski, Piasta Gliwice, 3:0.

*'
Płocczanie, po znakomitym początku pracy Radosława Sobolewskiego, wskoczyli do pierwszej czwórki tabeli. Ostatnio nastąpił jednak spadek formy, co przełożyło się na spadek na szóstą lokatę.

'

Zapraszamy do śledzenia meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock - Lech Poznań na żywo. Początek o godzinie 20:30.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Wisła Płock - Lech Poznań, to zapraszamy do śledzenia meczu online