Górnik Zabrze - Wisła Kraków online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
4 : 2

Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Matras (77' Matuszek) - Zapolnik (53' Wolsztyński), Kopacz, Ściślak (HT' Bainović), Jimenez - Angulo.
Buchalik - Burliga, Janicki, Klemenz, Sadlok - Basha - Błaszczykowski (73' Silva), Chuca, Pawłowski (81' Zdybowicz), Mak - Brożek (59' Boguski).

*'
Kapitalne widowisko oglądaliśmy w drugiej połowie, która stała na zdecydowanie wyższym poziomie niż pierwsza. Górnik, w co trudno było uwierzyć z przebiegu meczu, strzelił cztery gole, świetnie rozegrał ostatni kwadrans meczu i tym samym przerwał negatywną serię jedenastu meczów bez zwycięstwa. Wiślacy zaczynają się urządzać na ostatnim miejscu w tabeli, choć nie przegraną dzisiaj nie zasłużyli.

90+1'
4:2! Jimenez po raz drugi! To chyba koniec nadziei dla ogści. Angulo precyzyjnie zagrał do swojego rodaka, notując tym samym drugą asystę, ten wpadł w pole karne i uderzył po ziemi pod ręką Buchlika.

90'
Pięć minut dłużej potrwa druga połowa.

87'
3:2! Angulo pewnie wykorzystał rzut karny!
Hiszpański kapitan gospodarzy uderzył w środek, Buchalik rzucił się do boku.

85'
Mamy wskazanie na jedenasty metr!

84'
Arbiter będzie sprawdzał tę sytuację na monitorze VAR.

83'
Basha ewidentnie przekroczył przepisy przy starciu z Kopaczem w polu karnym. Arbiter nie podyktował rzutu karnego.

81'
Ostatnia zmiana w zespole z Małopolski: Zdybowicz za Pawłowskiego.

80'
żółta kartka Przewinienie taktyczne Matuszka skończyło się dla niego kartką w kolorze żółtym.

79'
Angulo obił słupek! Buchalik byłby bezradny, gdyby Hiszpan uderzył minimalnie bliżej środka bramki. Golkiper miał jeszcze dodatkowy łut szczęścia - dobitki nie zdołał posłać Wolsztyński.

77'
Trzecia zmiana w ekipie Marcina Brosza: Matuszek na placu gry, z boiska zszedł Matras.

75'
2:2! Jimenez nie dał szans golkiperowi gości!
Hiszpańska akcja gospodarzy - rajd lewą flanką przeprowadził Angulo, po czym precyzyjnie dograł do swojego rodaka, który celną główką doprowadził do zmiany wyniku.

73'
Roszada numer dwa w Wiśle Kraków: Silva zastąpił Błaszczykowskiego.

72'
Kapitalna parada Buchalika uratowała Wisłę od straty drugiego gola po główce Wolsztyńskiego!

71'
żółta kartka Klemenz ujrzał "żółtko" za przewinienie taktyczne na Jimenzie.

68'

66'
żółta kartka Mak obejrzał żółtą kartkę za faul na przeciwniku. Chwilę wcześniej, jak pokazały powtórki, Sadlok zagrał ręką we własnej szesnastce, ale zdaniem arbitra i VARu, było to przypadkowe zagranie.

65'
Zabrakło szczęścia teraz Wolsztyńskiemu, Sadlokowi w ostatniej chwili udało się uniemożliwić mu oddanie strzału.

63'
Górnicy wyekspediowali futbolówkę poza gorący obszar gry.

62'
Korner dla krakowian.

61'
Wisła, po bardzo szybkiej odpowiedzi na gola Wolsztyńskiego, ponownie panuje nad boiskową sytuacją.

59'
Korekta w składzie gości: Boguski za Brożka.

58'
1:2! Niebywale szybka odpowiedź gości!
Chuca bardzo silnym i celnym strzał z dystansu ulokował piłkę w siatce. Chudy nie miał większych szans na skuteczną interwencję.

56'
1:1! Wolsztyński daje doskonałą zmianę - doprowadza do wyrównania! Jimenez dorzucił mu piłkę pod nogi, ten po przyjęciu jej, skierował ją do siatki.

53'
Druga roszada po stronie gospodarzy: Wolsztyński w miejsce Zapolnika.

49'
żółta kartka To samo spotkało Chucę, napomnienie pokazał mu sędzia Frankowski.

48'
żółta kartka Sekulić z żółtą kartką na koncie.

47'
Pięknie wyglądającą akcję rozegrał Błaszczykowski z Brożkiem - były gracz VfL Wolfsburg zagrał do grającego na szpicy kolegi, a ten odegrał mu ją z powrotem, na strzał z powietrza. Wolej Błaszczykowskiego minął jednak bramkę w nieznacznej odległości.

46'

*'
Zmiana w Górniku Zabrze: Bainović za Ściślaka.

*'
Obydwa zespoły ponownie na boisku.

*'
Statystyki:

*'
Mecz nie porywa, sytuacji podbramkowych nie jest mało, ale brakuje, w wielu momentach, zwyczajnej piłkarskiej jakości. Wisła zasłużenie prowadzi, a Górnik jest na dobrej drodze, aby serię meczów bez zwycięstwa przedłużyć do dwunastu meczów.

Przerwa.

43'
Zupełnie nie wyszedł Ściślakowi strzał z daleka. Od bramki wznowi grę bramkarz przyjezdnych.

41'
Mak wrócił pod swoje pole karne i przerwał akcję Ściślaka udanym wślizgiem.

40'
Górnik nie potrafi skonstruować akcji, która przerwałaby zasieki obronne Wisły Kraków.

37'
Wisła przycisnęła Górnika - najpierw potężnie strzelił z powietrza Chuca, ale został zablokowany przez Sekulicia. Po chwili z dystansu huknął Pawłowski, piłka przeszła obok słupka.

36'
żółta kartka Kopacz z żółtym kartonikiem na koncie za faul taktyczny na Maku.

34'
Ogromny błąd Pawłowskiego stworzył szansę Górnikowi na zmianę wyniku. Na jego szczęście, uderzenie Angulo został zablokowane przez Janickiego.

33'
Sadlok upadł w polu karnym gospodarzy - sędzia Frankowski od razu pokazał, że nie będzie wskazania na jedenasty metr.

31'
Pierwotna decyzja podtrzymana - ofsajd Janickiego.

30'
Piłka wylądowała w siatce bramki Chudego! Strzelał Janicki, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Gol nie został uznany. Arbiter konsultuje się jeszcze z VARem...

29'
Podanie zewnętrzną częścią stopy, jakie chciał w pole karne posłać Mak, zostało zablokowane przez Sekulicia. Od narożnika boiska wznowią grę przyjezdni.

27'

25'
Ściślak ostro sfaulował Chucę. To powinno się skończyć żółtą kartką dla gracza Górnika. Obyło się jednak bez napomnienia.

22'
Matras bardzo źle wykończył wrzutkę Janży - miał możliwość oddania przynajmniej celnego uderzenia z pola karnego, a trafił, po nieczystym kopnięciu piłki, obrońców zespołu z Krakowa.

21'
Sadlok przekroczył przepisy w walce o piłkę z Zapolnikiem Rzut wolny dla zabrzan.

19'
Burlidze zabrakło kilkudziesięciu centymetrów do sięgnięcia dogrania Sadloka, a gdyby mu się to udało, to goście niemal na pewno prowadziliby już dwiema bramkami.

17'
Gra piłkarzy z Małopolski wygląda wyraźnie lepiej w porównaniu do poprzednich kolejek ligowych.

15'
Centra Janży trafiła na głowę Klemenza - stoper przyjezdnych zażegnał potencjalne zagrożenie pod bramką Buchalika.

13'
Ofensywny zapał Białej Gwiazdy chwilowo się zmniejszył, ale każdy jej atak przynosi więcej konkretów niż jakikolwiek gospodarzy.

11'
Przeciągnął dogranie Janża, żaden z jego partnerów nie miał szans na dojście do futbolówki.

10'
Klemenz dobrze się ustawił i zablokował strzał Angulo. Korner dla Górnika Zabrze.

7'
Kopaczowi nie udało się dobrze strzelić z obrębu pola karnego - skierował piłkę wprost w ręce Buchalika.

6'
Akcje gości przynoszą bardzo duże zagrożenie w polu karnym Górnika - przed momentem Chuca znalazł w szesnastce Burligę, który uderzył bez zastanowienia, ale trafił wprost w golkipera.

5'
Dośrodkowanie Janży zostało wybite przez graczy krakowskiej Wisły.

4'
Gospodarze wywalczyli rzut rożny.

3'
0:1! Brożek otwiera wynik spotkania!
Kontratak Wisły przynosi jej prowadzenie - Błaszczykowski znalazł na prawej flance Maka, ten z pierwszej piłki dograł do doświadczonego snajpera, a on ograł obrońców i płaskim strzałem nie dał szans Chudemu.

1'
Rozpoczęli krakowianie.

*'
Zawodnicy zameldowali się na placu gry. Moment pozostał do początku spotkania.

*'
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył do poprowadzenia zawodów Bartosza Frankowskiego z Torunia.

*'
Rezerwowi gości: Lis, Szota, Boguski, Silva, Wasilewski, Szot, Buksa, Zdybowicz.

*'
Oto wyjściowy skład krakowian: Buchalik - Burliga, Janicki, Klemenz, Sadlok - Basha - Błaszczykowski, Chuca, Pawłowski, Mak - Brożek.

*'
Ławka rezerwowych gospodarzy: Neugebauer, Arnarson, Paluszek, Wolsztyński, Bauza, Matuszek, Eizenchart, Bainović, Rostkowski.

*'
Marcin Brosz zdecydował się na następujących graczy: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Matras - Zapolnik, Kopacz, Ściślak, Jimenez - Angulo.

*'
Krakowski zespół od kilku serii gier, w odróżnieniu od zabrzan, którzy często remisują swoje spotkania, nie potrafi nawet podzielić się punktami z przeciwnikiem, bo każde spotkanie od pewnego czasu kończy się przegraną Białej Gwiazdy.

*'
Z kolei Wisła ostatni raz wychodziła z tarczą z rywalizacji nie aż tak dawno jak Górnik, ale ich ogólna dyspozycja sprawia, że krakowianie, obecnie, są jednym z głównych kandydatów do spadku.

*'
Sympatycy czternastokrotnego mistrza Polski - Górnika Zabrze, na jego kolejne ligowe zwycięstwo czekają aż od jedenastu kolejek. Górnicy nie wygrali żadnego ekstraklasowego meczu od kilku miesięcy.

'

Ekstraklasa Live: Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Początek meczu o godzinie 20:30.

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Górnik Zabrze - Wisła Kraków, to zapraszamy do śledzenia meczu online