FC Basel - Lech Poznań online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
FC Basel
2 : 0

Vaclik - Xhaka, Suchy, Samuel, Lang - Zuffi, Elneny, Bjarnason, Calla (80' Gashi), Embolo - Janko
Gostomski - Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Kadar - Linetty, Tetteh, Formella, Jevtić (54' Trałka), Gajos (69' Lovrencsics) - Kownacki (46' Hmalainen)

Bjarnason (54.)
Embolo (89.)

Samuel (40.) żółta kartka
Linetty (20.) żółta kartka
Linetty (49.) żółta kartkaczerwona kartka

Mecze na żywo: FC Basel - Lech Poznań

90+3'
Dziękuję Państwu za uwagę podczas dzisiejszej relacji.

90+2'
Koniec meczu. FC Basel w pełni zasłużony sposób zdobył 3 punkty w tym pojedynku. Dobre zawody rozegrał dzisiaj Embolo.

90'
Formella na pozycji spalonej.
2 minuty doliczone do czasu gry w tym spotkaniu.

89'
2:0 Zuffi kapitalnie zacentrował do świetnie ustawionego Janko, ten z pełnym spokojem przyjął zagranie, a następnie wystawił piłkę Embolo, który pewnym strzałem w lewy sektor pokonał Gostomskiego.

87'
Kadar ładne dośrodkował w pole karne szwajcarskiego klubu, do zagrania udało się dotrzeć Arajuuriemu, ale strzał głową wprost w Vaclika.

85'
Przepraszamy Państwa za problemy techniczne.

54'
1:0! Przepięknym crossowym zagraniem popisał się Walter Samuel, do zagrania doszedł niekryty przez obrońców Bjarnason, który płaskim strzałem w lewy dolny róg zaskoczył Gostomskiego.

49'
Lech gra w 10-kę!
Bjarnason nieczysto zaatakowany przez Linettiego. Sędzia uznał przewinienie młodego zawodnika, klasyfikuje się na żółtą kartkę. Niestety Linetty już wcześniej miał kartonik na własnym koncie.

48'
Niebezpieczna centra Langa w kierunku Zuffiego, ale pierwszy do zagrania był Kamiński.

46'
Zupełnie nieudane dośrodkowanie Kadara z lewego skrzydła, piłkę skierowaną w stronę Gajosa skutecznie wybił Suchy.

46'
II połowa meczu.

46'
Zmiana w składzie Lecha Poznań. Hamalainen na placu gry zastąpił Kownackiego.

Tak po 45 minutach wyglądają wyniki na innych obiektach

45'

43'
Przepiękna akcja gospodarzy. FC Basel podaniami na jeden kontakt rozklepali obronę przeciwnika, na szczęście dla polskich kibiców szwajcarska ekipa nie potrafiła postawić kropki nad "i" pod bramką Gostomskiego. Strzał Elneny'ego z kilku metrów zatrzymał goalkeeper Lecha.

40'
Żółta kartka dla Waltera Samuela za bezpardonowy faul na Gajosie. W pełni zasłużona kara dla doświadczonego stopera.

39'
Kadar przechytrzył na prawej stronie Xhakę, a mianowicie umiejętnie go obił. Od 6 metrów grę wznowi Gostomski.

37'
Ceesay dobrze dograł na głowę Kownackiego, który ustawiony był na 13 metrze, lecz zagranie z powietrza poszybowało obok światła bramki.

36'
Jak na razie Gostomski ma patent na wrzutki Calli, który często takimi środkami usiłuje napsuć krew obronie z Poznania.

34'
Gajos ładnym crossem próbował obudzić Kownackiego, ale snajper gości był w momencie podania na pozycji spalonej.

32'
Embolo w dziecinny sposób ograł na lewej stronie Arajuuriego, pomocnik gospodarzy znajdując się w niełatwej pozycji, pokusił się o strzał, jednak uderzenie instynktownie nogami odbił przed siebie Gostomski.

30'
Bjarnason popisał się wybornym podaniem na wolne pole do Zuffiego, a ten mając chwilę czasu próbował dograć do lepiej ustawionych kolegów, ale doskonałą interwencją wślizgiem wykazał się Arajuuri, oddalając zagrożenie.

29'
Ceesay chciał się zaangażować w akcję ofensywną, lecz podanie skierowane od Formelli bardzo niedokładnie.

27'
Marek Suchy jak na razie bezbłędny w defensywie. Od autu mistrzowie Polski.

24'
Janko starał się sfinalizować dośrodkowanie kolegi z zespołu, jednak strzał głową nie sprawił większego problemu Maciejowi Gostomskiemu.

23'
Jevtić dobrze przedarł się prawą stroną, ratując piłkę przed opuszczeniem, postanowił dośrodkować w kierunku swoich partnerów, lecz podanie nie dotarło do adresatów.

22'
Zuffi zacentrował z rzutu wolnego, długie zagranie doskonale wyłapał Gostomski, który odważnie wyszedł z bramki.

20'
Karol Linetty ukarany pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu.

19'
Dobra akcja Embolo, który niezłym podaniem obsłużył Bjarnasona, a ten płaskim uderzeniem w prawy dolny róg usiłował pokonać bramkarza, ale strzał pewnie wyłapany został przez Gostomskiego.

18'
Po raz kolejny Calla z lewego skrzydła, jednak skutecznie piłkę wybił Arajuuri.

17'
Calla posłał dobre dośrodkowanie z lewej flanki, ale do zagrania fenomenalnie wyszedł Gostomski, który efektownie wypiąstkował długie podanie.

15'
Formella ambitnie chciał się przedrzeć prawym skrzydłem, lecz zawodnik polskiej drużyny dość łatwo dał się oszukać przeciwnikom. Od rzutu wolnego rozpoczną podopieczni trenera Fichera.

14'
Wysoki pressing piłkarzy Macieja Skorży.

12'
Linetty posłał fenomenalne prostopadłe podanie w kierunku Gajosa, jednak obaj panowie nie zrozumieli się, co do rozwiązania tej akcji.

11'
Arajuuri kapitalnym wślizgiem powstrzymał niebezpieczną kontrę. Stoper Lecha w ostatniej chwili uprzedził Zuffiego, który już próbował się przedostać w pobliże bramki.

9'
Janko przez chwilę leżał na murawie. Austriacki snajper ucierpiał w trakcie pojedynku z Ceesay'em.

7'
Kolejne starcie Kadara z Embolo. Obrońca mistrza Polski w nieprzepisowy sposób zaatakował rozpędzonego gracza szwajcarskiej ekipy.

6'
Kadar nieźle powstrzymał na prawym skrzydle Embolo. Będzie korner dla gospodarzy.

5'
Jevtić zbyt agresywnie walczył o futbolówkę w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla FC Basel.

2'
Gostomski usiłował dłuższym zagraniem uruchomić swoich klubowych partnerów, jednak jego zagranie mocno niedokładne.

1'
Próba kombinacyjnej akcji na lewej stronie w wykonaniu gospodarzy, ale skutecznie rywala zblokowała obrona Lecha.

*'
Zaczynamy mecz!

*'
Tak się przedstawia rozkład spotkań, które będą rozgrywane o 19:00

*'
Podopieczni Macieja Skorży w 1.kolejce na własnym obiekcie bezbramkowo zremisowali z Belenenses.

*'
FC Basel w poprzedniej kolejce wygrali na wyjeździe z Fiorentiną (2:1).

*'
Obie drużyny grały ze sobą w eliminacjach LM (3 runda). Dwukrotnie zwycięsko z tego boju wyszli Szwajcarzy (1:3, 1:0)

*'
Dzisiejsze zawody poprowadzi Ognjen Valjić.

*'
Tak wygląda skład rezerwy Lecha Poznań: Burić, Dudka, Hamalainen, Kędziora, Robak, Trałka, Lovrencsics

*'
St Jacob - Park gotowy!

*'
Obsada ławki rezerwowych gospodarzy: Vailati, Degen, Akanji, Gashi, Kakitani, Kuzmanović, Ajeti

*'
Zapraszamy gorąco na śledzenie naszej relacji tekstowej LIVE ze spotkania 2.kolejki fazy grupowej Ligi Europy UEFA: FC Basel - Lech Poznań
Początek o 19:00

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z FC Basel - Lech Poznań, to zapraszamy do śledzenia meczu online