Górnik Zabrze - Piast Gliwice online -> EkstraklasaLive.PL - Mecze na żywo online, relacje live w internecie
5 : 2

Janukiewicz - Słodowy, Kopacz, Danch, Szeweluchin, Kosznik (61' Kurzawa) -Sobolewski (65' Dźwigała), Kwiek - Gergel (87' Cerimagić)
Szmatuła - Pietrowski, Korun, Osyra (69' Mokwa) - Mraz, Vacek, Murawski, Mak, Szeliga (75' Angielski), Badia (15' Barisić) - Nespor

Mecze na żywo: Górnik Zabrze - Piast Gliwice

90+5'
Dziękuję pięknie Państwu za uwagę.

90+4'
Koniec meczu. Sensacja przez duże S! Górnik Zabrze odniósł ważne zwycięstwo, ale nie tylko ze względu na ligową tabelę, lecz na ciężar gatunkowy Derbów.

90+4'
Jak to nie wpadło!
Cerimagić powinien wpisać się na listę strzelców, ale jego mocna dobitka z ostrego kąta poszybowała obok celu.

90+2'
Przyjezdni jeszcze próbują w jakiś sposób zmniejszyć rozmiary porażki. Górnik Zabrze jednak skutecznie oddalili zagrożenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

90'
Aż o cztery minuty arbiter przedłużył jakże szalone spotkanie.

89'

87'
Owacje na stojąco w kierunku Gergela. W jego miejsce Ćerimagić.

85'
Radosław Murawski był spóźniony z odbiorem piłki. Defensywny zawodnik będzie pauzował w następnej kolejce.

82'
5:2! Roman Gergel kapitalnie obsłużony crossem przez klubowego kolegę. Snajper ze Słowacji doskonale zachował się w pobliżu bramki i pewnym strzałem pognębił rywala.

79'
Mokwa zaliczył fenomenalną interwencję w defensywie. Zmiennik Osyry w ostatniej chwili uprzedził rywala, który czyhał na futbolówkę w 16-ce Piasta.

78'
Barisić upadł przed polem karnym Górnika.

76'
Zablokowane bardzo silne uderzenie w wykonaniu Mokwy. Kropnięcie poleciało daleko od światła bramki, ale futbolówkę i tak przejął Janukiewicz.

75'
Zmiana. Karol Angielski wszedł w miejsce Bartosza Szeligi.

74'
Pietrowski wyratował swoją drużynę przed stratą piątego gola. Były zawodnik Lechii Gdańsk w porę powrócił i powstrzymał Gergela.

72'
Radosław Janukiewicz pewnie przechwycił dośrodkowanie Mraza z lewego skrzydła.

71'

69'
Zmiana. Mokwa zastąpił na murawie Osyrę.

68'
Kolejny kontratak gospodarzy. Gergel mógł zdobyć czwartą bramkę, ale w wybornej sytuacji posłał piłkę w trybuny.

67'
Mraz z rzutu wolnego spróbował zdobyć kontaktowego gola. Piłka trafiła jednak w mur.

66'
Aleksander Kwiek obejrzał żółtą kartę. Zawodnik nie zagra w następnym meczu ligowym.

65'
Zmiana. Adam Dźwigała wszedł na boisko. Z kolei zdjęty z niego został Radosław Sobolewski.

63'
Mocna próba Łukasza Madeja z dalszej odległości. Soczyste huknięcie poleciało minimalnie obok lewego słupka.

60'
4:2! Aleksander Kwiek znakomicie wypuścił Gergela, który urwał się obrońcom z Gliwic i strzałem w długi róg pokonał goalkeepera przeciwników.

59'
3:2! Wybornie wyprowadzona kontra! Radosław Sobolewski wyśmienicie obsłużył dokładnym podaniem Gergela, a ten w kapitalnej sytuacji uderzył nie do obrony dla Szmatuły.

57'
Barisić odepchnął Kosznika. Na plac gry musiał wejść sztab medyczny klubu z Zabrza.

56'
2:2! Gergel skutecznie wystawił futbolówkę Kwiekowi, który soczyście uderzył na bramkę, jego strzał odbił się jeszcze od obrońcy i zmylił zaskoczonego Szmatułę.

55'
Faulu taktycznego dopuścił się Szeliga w środkowej strefie boiska.

53'

51'
Zdecydowanie za mocno posłana centra przez Gergela. Napastnik gospodarzy próbował niebezpiecznie wrzucić piłkę z prawej strony, ale zagranie nie miało szans dotrzeć do klubowych partnerów.

49'
Aleksander Kwiek w nieprzepisowy sposób zatrzymał Radosława Murawskiego.

47'
Vacek spróbował szczęścia z dystansu. Strzał techniczny z pełnym spokojem wyłapał Janukiewicz.

46'
Zaczynamy drugą połowę!

45+2'
Koniec I części. Mamy do czynienia ze świetnym widowiskiem. Bramka Maka bez zwątpienia ozdobą tej odsłony.

45+1'
Aleksander Kwiek groźnie wrzucił z rzutu wolnego, lecz nikt w polu karnym nie zmienił lotu futbolówki.

45'
120 sekund dłużej potrwa pierwsza odsłona.

43'
Bardzo dobre dośrodkowanie Słodowego z prawego skrzydła. Do piłki próbowali dotrzeć dwóch graczy Górnika Zabrze, ale obu zabrakło kilku centymetrów.

41'
Gergel padł w 16-ce lidera Ekstraklasy. Arbiter jednak uznał, że sytuacja nie klasyfikuje się na rzut karny.

39'
1:2! Mraz dobrze wypatrzył Maka, a ten przepięknie się uwolnił spod opieki przeciwnika, a potem genialnie uderzył w prawe okienko bramki. Gol - marzenie!

37'
1:1! Zamieszanie w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym. Nieudolną interwencją popisał się Słodowy, który będąc pod presją wpakował piłkę do własnej bramki.

36'
Kamil Vacek w stylu Robbena zszedł ze skrzydła do środka, a następnie kopnął w stronę bramki, jednak przytomnie zachował się Janukiewicz, parując strzał na rożny.

34'
Ekwilibrystycznie akcję po ładnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła próbował zamknąć akcję Kopacz. Strzał z niełatwej pozycji ofiarnie powstrzymał Mak.

33'
Mateusz Mak był spóźniony ze wślizgiem na nogi Gergela. Żółta kartka dla piłkarza.

31'
Wyborny rajd Mraza lewą stroną! Były zawodnik m.in. Śląska Wrocław został skutecznie zablokowany. Korner dla Piasta.

30'
Odważna próba Rafała Kosznika z daleka. Piłkarz mocno wierzył w swoje umiejętności, lecz finalny efekt to... trybuny stadionu.

28'
Mraz bliski celu! Bartosz Szeliga dopadł do bezpańskiej piłki, a następnie posłał mocne uderzenie na bramkę, jednak trafił... w swojego kolegę, który był ustawiony przed bramką zabrzan.

26'
Szczęście po stronie Górnika Zabrze! Janukiewicz popisał się refleksem po groźnej wrzutce Mraza z lewej strony. Bramkarz odbił przed siebie kąśliwą piłkę.

25'
Radosław Murawski popełnił przewinienie w ofensywie.

23'
Łukasz Madej przesadził z ostrością. Za faul na Osyrze otrzymał żółtą kartkę.

22'
Starcie Sobolewskiego z Nesporem. Napastnik gości był przewracany przez doświadczonego zawodnika.

21'
Pozycja spalona Nespora. Był to dość pokaźny ofsajd.

20'
Murawski faulowany w centralnej części boiska. Sędzia Raczkowski zasygnalizował przewinienie.

18'
Mak zahaczył Kosznika. Grę od rzutu wolnego wznowią podopieczni trenera Ojrzyńskiego.

17'

15'
Zmiana. Kontuzjowanego Badię na placu gry zastąpił Barisić.

14'
Vacek znakomicie wystawił piłkę do niekrytego Nespora, a ten huknął na bramkę, ale strzał snajpera został zaadresowany w sam środek, gdzie ustawiony był Janukiewicz.

11'

9'
Radosław Sobolewski ma problemy zdrowotne. Na pomoc defensywnemu zawodnikowi przyszedł sztab medyczny. Sobolewski ucierpiał w starciu z Badią, który również odniósł jakiś uraz.

7'
1:0! Roman Gergel kapitalnie wyegzekwował jedenastkę! Strzał napastnik w prawy sektor bramki okazał się nie do obrony dla Szmatuły, który poszedł w innym kierunku.

5'
Madej faulowany w polu karnym Piasta! Kornel Osyra dał się oszukać doświadczonemu zawodnikowi.

4'
Michał Mak nieczysto powstrzymany tuż przed własnym polem karnym. Rzut wolny dla "Piastunek".

2'
Szmatuła dość nieudolnie wyszedł do dośrodkowania z rzutu wolnego, ale na jego szczęście żadnemu z piłkarzy Górnika nie udało się zamknąć akcji.

1'
Ambitnie rozpoczęli zabrzanie. Gergel faulowany w niebezpiecznym dla Piasta sektorze.

*'
Startujemy z hitem dzisiejszego dnia!

*'

*'
Nadchodzące zawody poprowadzi Paweł Raczkowski.

*'
Rezerwa Piasta Gliwice: Rusov, Długołęcki, Angielski, Moskwik, Mokwa, Barisić, Musiolik

*'
Rezerwa Górnika Zabrze: Kasprzik, Kurzawa, Grendel, Ćerimagić, Sadzawicki, Dźwigała, Jeż

*'
Zachęcamy gorąco Państwa na śledzenie wraz z nami relacji z meczu polskiej Ekstraklasy: Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Początek o 20:30

Mecze na żywo w internecie za darmo. Jeśli nie możesz obejrzeć za darmo transmisji z Górnik Zabrze - Piast Gliwice, to zapraszamy do śledzenia meczu online